Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 54

Thread: Liga Campionilor 2014/2015

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Slaba rau de tot viborg. Asta sa fie explicatia minunii nascimento? Ce imi pare bine e ca Paula a aparat tot inclusiv de la pivoti.

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Ale noastre n-au avut emotii meciul asta, da, Viborg sunt chiar penale poate de aia au si prins un meci f bun. Insa impresia mea este ca tot au avut nitzcai momente de cadere cand Viborgu s-a apropiat de la 8-3 la 9-8 doar ca Paula Ungureanu ne-a scos iar fabulos, a facut un meci f mare; problema va aparea cand ea nu ne va mai putea scoate, atunci ma tem ca vom avea caderi mentale ce nu le vom mai putea opri...
    Va fi o lupta pe viata si pe moarte cu Dinamo, valoric stam bine, din pacate cu mentalul prost, ca intotdeauna, si Baia Mare ca si fosta Oltchim. Si da, Dascalescule, cand te scoate portaru e mult mai usor sa dai gol apoi, cred ca de aia brazilianca a jucat atat de bine.

    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Iar Larvikul de anul asta chiar nu e mai bun decit a fost Buducnost anul trecut.
    Aici avem noi divergenta de opinii. Ramane de vazut atunci cine va castiga CL, my money is on Larvik and Nora Mork!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Mda, interesant. Compari Larvikul de anul asta cu Buducnostul de anul trecut. De ce nu compari echipele de anul asta, ma rog? Iar Larvikul de anul asta chiar nu e mai bun decit a fost Buducnost anul trecut. Faptul ca Larvik a batut pe Gyor acum, iar Buducnost a piedut anul trecut, tine in primul rind de schimbarile produse intre timp la Gyor, nu de cele 2 echipe.
    pt beneficiul lui johnny. comparatiile tale de mai sus sunt timpenii. cind compari, compari like with like. echipele de handbal in situatiile rapid schimbatoare de azi iau liga anu asta si la anul s-au destramat.

    jo are dreptate in para de sus.

  4. #25

  5. #26
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    pt beneficiul lui johnny. comparatiile tale de mai sus sunt timpenii. cind compari, compari like with like. echipele de handbal in situatiile rapid schimbatoare de azi iau liga anu asta si la anul s-au destramat.

    jo are dreptate in para de sus.
    Pai eu am intrebat daca Buducnostul de anul asta e mai tare ca cel de anul trecut, ca nu-l cunosc, n-am vazut ce joaca si ce s-a schimbat!
    Si eu am zis ca Larvik-ul de anul asta mi se pare mai tare ca Buducnost-ul de anul trecut, daca ai fi fost atent, ai fi inteles.
    Si nu ma refeream la meciurile cu Gyor, unguroaicele sunt evident mult mai slabe, ci la faptul ca Larvik nu e genul de echipa sa cada mental, aici seamana cu Gyor-ul de anul trecut, si difera de Buducnostul de anul trecut, o clasa mental peste.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    vad ca explicatia mea nici macar nu l-a atins tangential pe john. pe astia ii avem cu ei defilam.

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Doar 2 goluri în cinspe minute arata rau de tot. Arata a casapeala.

  8. #29
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    22-14 dupa 40 de minute...
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  9. #30
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,266
    Reputatie
    0
    23-15 dupa 44 de minute
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  10. #31
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Au pierdut partida direct din start.
    2 goluri in 15 minute si aia a fost.
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    ce naiba are in cap antrenorul asta? nechita am crezut ca-i accidentata de n-o joaca. intrata da 2 goluri in 2 min. ii da CLASA lu do nas.

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    bine ca m-am uitat la canal neromanesc ca probabil m-as fi enervat. m-am uitat totusi la comentarii si:
    voinea s-a carat pina la pauza
    lecusanu a ramas singura si vorbea de moralul fetelor, nu trebuie sa se dea battute cica si continua cu: ele vor veni acasa si se vor ocupa de campionat/cupa. daca ea nu are incredere ca se uita la tv cum naiba sa aiba ele pe teren? problema romaneasca veche, ma refer la autohtone.
    antrenorul da interviu si baga: ne-a lipsit experienta de a juca la acest nivel. cuuuum dracu sa nu aiba experienta am si pierdut numarul la cite au in lot de la nationale straine mondiale si altele. daca poate bine ca-i prosteste pe romani.

    vai de mama lor de contribuabilii baimareni cum ii fura. daca as fi acolo as cere o liste pe ce cheltuiesc ei bugetul orasului si sa vezi dracie cum s-ar ridica orasenii cind ar vedea cit se cheltuie pe ECHIPA.

    asta e valabil pt toate sporturile cu stranierii pe sprinceana ce nu dau roade nici de-al naibii. se pregatesc pe banii romanilor si dau randament la ele/ei acasa.

  13. #34
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Multi au subestimat aceasta echipa rusa. Sunt mult mai bune ca Baia Mare, calificare absolut meritata. Noi nu avem linie de 9 m.
    Pana la urma ramane un sezon bun de CL. Sa vedem la vara ce intariri mai aducem. Si cel mai important, trebuie sa castigam campionatul. Nu ne va fi deloc usor.

    La F4 de la Budapesta sala va fi goala daca Gyor nu intoarce azi scorul cu Vardar. Cu Gyor si HCM calificate era nebunie, asa va fi un fiasco total pentru organizatori.

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Multi au subestimat aceasta echipa rusa. Sunt mult mai bune ca Baia Mare, calificare absolut meritata. Noi nu avem linie de 9 m.D
    ce vorbesti? dynamo e echipa slaba si daca asa zisele superstaruri ar fi jucat rupeau podeaua cu ele. asa slaba cum e a fost mai buna ca hcm, incontestabil.

    daca esti cumva di BM ar trebui sa plingi dupa banii cheltuiti. n-au ei bani sa se lupte cu tiganii din oras si vor echipa europeana. bun, investeste in cresterea europenilor acasa.

  15. #36
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Ce-a facut Larviku cu alea, le-a dezmembrat!?
    Champions!
    Dar Neagu poate produce surpriza in finala!
    Cu totii stim care va fi finala, nu mai are ce sa ne surprinda.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Da ce ti-a durat atit de mult sa afli? te-ai trezit?

  17. #38
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Sa aflu ce? Eu stiam din start ca Larvik si Buducnost sunt cele mai bune, nu eram de acord cu voi doar care e cea mai buna dintre ele!
    Apoi de tragerea la sorti n-aveam de unde sa stiu ca n-o sa cada una cu alta in semifinale, acum ca stiu, e clar ca-s finalistele! Ce sa aflu!?
    Poate te referi la ce-a facut Larviku cu alea!
    Pai nu, atat de mult mi-a trebuit sa intru pe sectiunea asta, comentz si eu cand intru, nu pot comenta cand nu intru!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Poate te referi la ce-a facut Larviku cu alea!
    !
    Spot on.

  19. #40
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    Hai ca-s semifinalele acuma, doar isi bat joc Larviku si Buducnostu de alea!
    Eu zic ca duelul in finala va fi Neagu Vs. Nora Merk, pentru mine Nora > Neagu si de aia mizez pe Larvik asa cum am zis de zeci de ori!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #41
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,241
    Reputatie
    0
    Buducnost o sa castige fara probleme finala. Merita si Neagu un trofeu CL!

  21. #42
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Hai ca-s semifinalele acuma, doar isi bat joc Larviku si Buducnostu de alea!
    Eu zic ca duelul in finala va fi Neagu Vs. Nora Merk, pentru mine Nora > Neagu si de aia mizez pe Larvik asa cum am zis de zeci de ori!
    Nu Johnny, nu. N-a fost o finala Mork vs Neagu, nici nu se astepta cineva, in afara de tine, sa fie asa ceva. De altfel Mork a jucat mai bine decit Neagu, insa echipa sa a fost surclasata de muntenegrence. Handbalul e un sport de echipa... si cum am spus si pe pagina 2 a acestui topic, Buducnost este cea mai tare echipa a momentului, acoperita pe toate posturile, chiar si cu dubluri de calitate pe unele dintre ele. Larvik, pe de alta parte, este o echipa imbatrinita, cu foarte multe jucatoare peste 30, chiar spre 35 de ani, iar daca Rantala si Leganger au putut excela pina spre 40 de ani in poarta, nu inseamna ca si jucatoarele de cimp o pot duce pina la aceeasi virsta, cel putin nu atit de multe veterane in teren in acelasi timp.

    Neagu a iesit golghetera, la egalitate cu Penezic, un sezon superb pt ea, nu stiu daca e cea mai buna din lume, dar top 5 sigur face

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •