View Poll Results: Cine se califica?

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Pandurii

    3 37.50%
  • Dinamo

    5 62.50%
Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 89 of 89

Thread: Semifinale: Pandurii - Dinamo 2-1/3-1

  1. #85
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    A zis Banciu astazi ca va face arbitrul... craiovean.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  2. #86
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    obiectiv vorbind,pandurii au meritat calificarea. au facut un presing foarte bun ,nu ne-au lasat sa pasam si au fugit mult mai mult.fai este o catastrofa ,dar stiam asta inca de la inceput ,se pare ca numai teja nu si-a dat inca seama de asta.
    pe de alta parte , este evident ca arbitrii din romania au convingerea ca :
    1.daca gresesc in defavoarea lui dinamo nu vor pati absolut nimic ,ba din contra ar putea chiar primi nota foarte mare
    2.daca din intamplare gresesc in favoarea lui dinamo risca suspendari pe perioade lungi
    urmarea este cat se poate de logica : este a doua oara in ultimele 4 meciuri cand adversarii au timp sa schimbe un jucator care trebuia eliminat de doua ori .ai nostri n-au avut nici sansa de a lua un prim cartonas galben ... roman trebuia eliminat dupa intrarea asupra lui filip ,dar ce sa-i faci cand si in presa exista ipochimene care scriu ca faultul n-ar fi fost atat de dur .
    pe la dolce erau niste prostani care insistau asupra unui fault al lui grigore ,la inceputul meciului cum ca ar fi fost de rosu , fara sa zica nimic de intrarea criminala a lui roman (deh ,e o tanara speranta dorita de marea fcsb ) ...oameni nebuni ...
    doua meciuri diferite ,doua faze absolut identice ,faultul lui machado la bumba si faultul lui ungurusan la bilinski ,judecate complet diferit... coincidenta dreaq ,in defavoarea lui dinamo .
    ar mai fi si hentul lui radut la golul 3 ,dar sa zicem ca meciul era decis in momentul ala ...
    una peste alta ,este greu sa joci foarte bine cu jucatorii pe care ii are dinamo la ora asta dar de-a dreptul imposibil in conditiile in care arbitrii stiu ca greselile impotriva lui dinamo nu se pedepsesc...
    Last edited by cimitiru' ghencea; 11th March 2015 at 10:31.
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Eu in locul tau ma legam de penalty ...

  4. #88
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    vezi,asta-i diferenta dintre noi ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  5. #89
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Da, stiu.
    Din ce s-a vazut aseara, cred ca si ala micu de 6 ani al vecinei de la parter se prindea ca, daca oltenii va dau 1 gol, sunteti ... pa.
    Iar golul a venit cu mijlocirea lui Gaman 'al mare. Nu cred ca a fost rau intentionat, asa a vazut el. Insa a fost un penalty a la Rapa.
    Cele semnalate de tine sunt jucarele. Pandurii va bateau si cu un om mai putin (dar cu conditia sa marcheze primii). Daca vrei sa intelegi ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •