Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 60 of 60

Thread: Boxul romanesc !

  1. #43
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Ups...a pierdut si Ronald Gavril la puncte in gala Charlo vs Martirosyan. Nici nu stiam ca lupta

  2. #44
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Ba chiar pentru mine Viorel a si castigat. Apropo de Lee Selby, se va lupta cu Gradovich. Va fi interesant.

    Da, ai avut dreptate cu Dan. Curaj are dar nu ajunge. Loviturile erau prea puternice si clare pentru a putea rezista.

    Ar fi mega interesant Brook vs Khan insa am senzatia ca pakistanul il evita. Nu ca i-ar fi frica de Brook dar nu vrea sa-si strice sansa de-al infrunta pe Mayweather sau Pacquiao. Zic eu. Dupa ce l-a rupt pe Alexander, sanse mari are.
    Cel mult egal pt Viorel cu Selby imo.In fine ramane o prestatie buna dar din pacate nu a mai ramas active sa primeasca telefoane.

    Jojo e terminat.Acum ca are rezistenta lui Amir Khan nu mai e high risk/low reward.E deja low risk.
    Apropo Hearn se tot lauda ca face Khan-Brook la vara.Eu as vrea sa-l vad.Chiar mi-ar placea sa-l vad pe Khan facand chicken danceul din nou.

    Da,dezamagitor Gavril.El era cam singurul prospect decent al nostru.Intr-un fel e bine caci as vrea ca toata echipa lui Mayweather de la TMT sa piarda caci nu-mi plac.Oricum Arias,Gavril,Love,Bey,Jack,Theophane,etc sunt o adunatura de mediocri.

    @Marius-nu inteleg de ce zici ca sunt ''ordinari''.Atat au putut oamenii,nu cred ca se astepta cienva sa faca surprizele cei doi.Erau in ring cu clase diferite de boxeri.
    Ca si cum ai zice ca Rod Salka e un ordinar ca a pierdut cu Danny Garcia.

  3. #45
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Continua momentul bun al boxerilor romani
    https://www.youtube.com/watch?t=386&v=lJtE5sJKfxk

  4. #46
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Cojanu a fost o panarama tot timpul.

    Nici o surpriza.E sub Dinu si Ciocan.

  5. #47
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Lool


    Arata a consumator de bere si mici dar ce i-a dat-o lui Joshua

    Apropo, Nistor nu devine si el profesionist ? Am vazut ca a luptat la WSB castigand chiar si cu Russo. E clar ca e limitat dar totusi, nu e rau deloc.

  6. #48
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    El cu B.Juratoni sunt semnati cu prostia aia de AIBA Pro Boxing.

    Nici nu stiu daca vor sa treaca la pro dar cred ca asteapta olimpiada de la Rio.

    Sa vezi in cativa ani incurcatura mare cu recordurile cand o sa fie pro si astia de la AIBA PB.Nu o sa se stie cate mecirui sa anunte.

  7. #49
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #50
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #51
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Defapt e box profesionist,cel putin in viziunea celor de la AIBA.

  10. #52
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Vad ca boxul romanesc produce numai campioni care se plimba cu ochelari de soare 3 saptamani dupa meci. Le ghicesti arcadele despicate, pupilele usor rigide si sangele mustind in cornee. Doroftei, Leu, Biute, toti veniti acasa cu centura in brate, toti batuti mar, toti campioni de legenda. Cu asta o fi doar coincidenta, desi ko-ul ala nu m-a convins. Practic, nu stiu de ce a cazut neamtul Oricum, deplang stilul asta de box violent. Imi place mai mult laser maxx-ul practicat de Floyd. Dupa meci, te uiti la fetele lor si nici nu stii de la ce sport vin. Asta e viitorul, cyber box, tata!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  11. #53
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    A luptat bine Nistor,la marimea sa fizica nu are de ales-trebuie sa vina in fata si sa fie agresiv.

    Iar tu poate nu stii dar cu siguranta Pfeifer stie de ce a cazut.Nu e usor dupa ce este ''lucrat'' perfect 8 reprize la corp astfel caci ultima secventa cand a cazut a fost mai mult datorita lipsei de energie.
    Nu poti sa-i compari pe toti cu Mayweather si mai ales nu greii(ma rog super greii aici).

  12. #54
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Ciocan il bate pe Price. Mai traieste inca o zi cu victoria asta.

    Saracul Price. Imi este mila de el chiar. Deci omul putin box stie si are un fizic bun pentru box dar cat de firav e. Rar vezi asa ceva. Am mai multa stamina eu decat el. Si nu cred ca nu se antreneaza. Pur si simplu psihic e conditionat atat de tare in meci ca i se scurg toate energiile. Sa te bata Ciocan care nu a aratat nimic. Incredibil.

  13. 6th February 2017, 01:35
    Reason
    dublura

  14. #55
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Cum nu a aratat nimic?
    a trimis pumni de la distanta si precis. A atins si l-a imbatat pe englez definitiv. Price e moale. Nu merita televizat.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #56
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    In fapt la distanta a controlat Price meciul cu jabul sau submediocru.

    Ciocan merita credit ca nu s-a topit precum Price care dupa 3-4 reprize era gata.

    Ciocan e inca departe de topul mondial.

  16. #57
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Nu mi s-a parut ca Price a incercat sa controleze la distanta. Sau poate ca nu a reusit din lipsa de tehnica. Faptul ca s-a topit dupa cateva reprize este si datorita lui Cristian care l-a atins de multe ori chiar daca nu spectaculos. Diferenta de alonja nu s-a vazut pana la urma.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #58
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Pai castiga clar la distnata pt ca diferenta fizica si abordarea ma isistematica a lui Ciocan a facut ca acest lucru sa functioneze.Pana la urma Price castigase toate reprizele inclusiv una 10-8 cu KD-ul.
    Si daca i lstii pe Price cunosti faptul ca stamina sa este de 2 lei.Efectiv oboseste singur daca face cateva minute de box cu umbra.
    Nu se poate prezenta la acest nivel cu asemenea stamina.
    Faptul ca au incercat sa puna greutate pe el sa duca pumnii mai bine nu l-a ajutat.A obosit mai repede.

  18. #59
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Am vazut si eu meciul lui Bute.
    Pacat. Conducea si parea superior tehnic dar viteza de reactie lasa e dorit la varsta sa. Primit contra si apoi descoperit doua secunde ko in picioare a mai luat doua in plin. Nicio sansa sa mai recupereze dupa.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #60
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Lucianje,de Gavril se mai aude ceva?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •