Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 60

Thread: Boxul romanesc !

  1. #22
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    ^^^

    Din contra,cred ca acum Ciocan o sa primeasca multe telefoane sa fie sacul de box al multora.

    STIRE:

    În seara asta Eurosport transmite în direct din Germania o gala de box ce are printre protagoniști și doi boxeri români: Viorel Simion și Cezar Juratoni.

    Cezar Juratoni, la al doilea său meci profesionist îl va înfrunta pe durata a patru reprize pe marocanul Ahmid Laghmouchi în timp ce Viorel Simion va avea un meci de opt reprize, dar care sperăm să nu dureze atât, contra turcului Adnan Oezcoban (6-7-2).

    Având în vedere că transmisia începe la ora 22.30 ora Romaniei și e programată pentru 120 de minute, sunt șanse ca partida lui Viorel Simion să intre în timpul de emisie. Mult succes!

    Este o gala care il are ca promotor pe Aleksander Alekseev,fostul campion mondial la amatori,mare speranta esuata la profesionisti si ultima oara promovat de Erol Ceylan.Acum ca s-a lasat(sau oricum nu mai e asa activ) vad ca ori il ajuta pe Ceylan ori si-a deschis propria firma de promovari care cred ca ii are semnati si pe Simion si Juratoni.

    http://boxrec.com/show_display.php?show_id=708669#

    Dupa cum se poate vedea multi prospecti pusi impotriva unor tipi care nu au ce cauta cu ei in ring.Chiar is main eventul este irelevant cu adevarat(Benmaklouf a pierdut la un Roy Jones pe circuitul de journeymeni).
    Totusi dupa accidentarea f.grava de la ultimul meci de kicbox avem parte un debutul in box al lui Tyrone Spong si cei 2 romani.
    De notat ca Cezar Juratoni lupta sub numele de Toni Cezar.

  2. 6th March 2015, 17:15
    Reason
    Double.

  3. #23
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Maine seara cel mai important meci din cariera lui Jo Jo Dan impotriva britanicului Kell Brook
    Cantarul:

  4. #24
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    Go ! Go ! JoJo Dan !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  5. #25
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Cred ca Jojo are sanse bune sa fie faut KO pt prima oara in cariera.

    Singura lui sansa e ca Brook sa aiba inca probleme la picior de la acel atac de anul atrecut.Altfel sunt la nivele diferite ca boxeri.

  6. #26
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Cred ca Jojo are sanse bune sa fie faut KO pt prima oara in cariera.

    Singura lui sansa e ca Brook sa aiba inca probleme la picior de la acel atac de anul atrecut.Altfel sunt la nivele diferite ca boxeri.
    Nu e exclus dar tind sa cred ca nu se va intampla asta.
    Intradevar conditia lui Brook e marele semn de intrebare. Dar Jo Jo e totusi un boxer cu tarie si curaj (fata de un Bute care nu are calitatile astea desi tehnic e mai bun). Nu se lasa batut usor. Dar ai dreptate, Brook normal e mult mai bun.

    Apropo de Bute, a zis ca se intoarce vara asta. Omu de vreun an se tot antreneaza zi de zi...zici ca are in fata meciul cel mai important din cariera.
    Am vazut o poza recenta cu el si arata chiar bine fizic. Are multa masa musculara pusa pe el.
    https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...e539a0f12c7ab1

    Eu zic ca poate obtine meciuri tari si in continuare. Poate si o revansa cu Pascal. Tineti cont ca nu sunt multi ca el care reusesc sa adune atat de mult public. Chiar si acum ca a fost "exposed"

  7. #27
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Diferenta de clasa e clara si chiar si stilistic avantajul este tot pt Brook.Kell nu va avea de furca cu vesnicul brawler mascat in boxer ca sa folosesc o expresie folosita de Dwyer.

    Si in timp ce Dan este intrdevar un boxer cu inima si dur a fost pus jos destul de usor in ultimul meci de non puncherul Bizier.Nu trebuie sa fie neaparat KO curat dar un stoppage pare foarte probabil imo.

    Mai interesant este de discutat despre povestea cu atacul asupra lui Brook.Am inteles ca tipul care l-a taiat cica i-ar fi propus niste cocaina iar Broo kvrand sa petreaca victoria cu Porter a aceeptat sa mearga la ala la hotel unde nu s-au inteles la bani si l-a taiat.Alta varianta e ca tipul i-ar fi propus o partida de sex lui Brook care a acceptat dupa care sa se razgandeasca.
    In orice caz si el are parte din vinma in ceea ce i s-a intamplat.

    Pe Bute l-am vazut pe transmisiunea canadiana de la Kov-Pas.A zis ca revina in iunie,.iulie si ar vrea sa se intoarca la super middle.NBu a revenit mai devreme pt ca s-a accidentat dar ca si in cazul lui Haye cand lupti odata la 11 luni si te mai si accidentezi ajungi la un meci la 18 luni.

  8. #28
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Deci comentam aici meciul lui Jojo ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  9. #29
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Aoleau
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #30
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    E cam gata

    Ce tot cauta cu croseu asa jos? Mimeaza box?
    Repriza 4 cred ca e ultima
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #31
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Cum spuneam ... abandon dupa 4 round
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #32
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Abandoneaza dupa repriza a 4-a
    Groaznic meci. Pur si simplu surclasat. Intrau loviturile lui Brook fara nicio rezistenta. Statea neclintit si incasa.

  13. #33
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Recordul romanilor in Anglia din ultima vreme:
    - Froch KO 5 Bute
    - Fury KO 9 Ciocan
    - Brook KO 4 Jo Jo Dan

    Toti au fost umiliti

  14. #34
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    ^^^^^

    Viorel Simion s-a descurcat bine in fata lui Selby,chiar a castigat cateva reprize,vreo 4-5.La capitolul umilinte mai poate fi trecuta cea a lui Tony ''Bad Boy'' Badea de acum mai mult de un deceniu cand a vorbit mult si a fost distrus in 3 de Richard Williams.

    Cum am zis intre lipsa defensivei si din nou faptul ca a fost prins intre stiluri a pus capac faptul ca in sfarsit si barbia lui Jojo s-a dus.Era suspect din decembrie cand Bizier l-a pus jos cu o palma.
    Brook a aratat bine dar masterclass cum zicea Watt nu a fost.Dupa repriza a 2-a a incarcat prea mult pumnii cautand KOul.

  15. #35
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Statea neclintit si incasa.
    Nici macar. Nu stiu ce a incercat. Tot dadea din maini ca un amator, nici garda beton, nimic.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #36
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nici macar. Nu stiu ce a incercat. Tot dadea din maini ca un amator, nici garda beton, nimic.
    Asa a luptat mereu.

  17. #37
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Parca ii era frica sa-l atinga pe englez. Avea si alonja superioara parca ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #38
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Avea si alonja si inaltime si poate si greutate in momentul in care au intrat in ring dar nu conteaza asta.

    Diferenta de clasa era mult prea mare.

  19. 29th March 2015, 02:19
    Reason
    triple!

  20. 29th March 2015, 02:20
    Reason
    triple!

  21. #39
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Clasa, nu-mi dau seama. Prea mare diferenta de strategie. Jojo nu stiu ce s-a pregatit dar a gresit total. In fata era un buldozer. Un tip care a fost imobil, pe calcai si trimetea ciocane. Era simplu sa "alergi" pe ring....

    Ma rog, e simplu acum dupa batalie
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  22. #40
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Pai daca nu-ti dai seama nici acum de diferenta de clasa dintre ei nu stiu ce sa-ti spun.Poate nu vezi bine.

    Iar Jojo nu a avut niciodata un joc de picioare care sa-i permita sa faca ceea ce zici tu.

    Din contra Brook a aratat ca la nevoie poate lupta pe piciorul din spate(vezi meciul cu Porter).

  23. #41
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Si jojo si ciocanelul au dat meciurile, s-au multumit ca au stat in picioare, mai mult sau mai putin, 4 runde. Ordinari
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  24. #42
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    ^^^^^

    Viorel Simion s-a descurcat bine in fata lui Selby,chiar a castigat cateva reprize,vreo 4-5.La capitolul umilinte mai poate fi trecuta cea a lui Tony ''Bad Boy'' Badea de acum mai mult de un deceniu cand a vorbit mult si a fost distrus in 3 de Richard Williams.

    Cum am zis intre lipsa defensivei si din nou faptul ca a fost prins intre stiluri a pus capac faptul ca in sfarsit si barbia lui Jojo s-a dus.Era suspect din decembrie cand Bizier l-a pus jos cu o palma.
    Brook a aratat bine dar masterclass cum zicea Watt nu a fost.Dupa repriza a 2-a a incarcat prea mult pumnii cautand KOul.
    Ba chiar pentru mine Viorel a si castigat. Apropo de Lee Selby, se va lupta cu Gradovich. Va fi interesant.

    Da, ai avut dreptate cu Dan. Curaj are dar nu ajunge. Loviturile erau prea puternice si clare pentru a putea rezista.

    Ar fi mega interesant Brook vs Khan insa am senzatia ca pakistanul il evita. Nu ca i-ar fi frica de Brook dar nu vrea sa-si strice sansa de-al infrunta pe Mayweather sau Pacquiao. Zic eu. Dupa ce l-a rupt pe Alexander, sanse mari are.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •