Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 70

Thread: Super Bowl 2015-Arizona

  1. #1
    manager
    Join Date
    May 2007
    Posts
    252
    Reputatie
    1

    Super Bowl 2015-Arizona

    Si acum avem 2 echipe care au demonstrat ca "au habar" ce inseamna acest sport si care isi vor disputa meciul pe stadionul universitatii din Phoenix-Arizona.Si daca tot am anticipat/prezis rezultatele din "semifinale", am sa spun si cine castiga trofeul.
    Vor fi cei de la Seahawks.
    Asadar ii invit pe adevaratii cunoscatori ai acestui sport si pe cei ce cred in fair-play sa-si spuna parerea despre aceasta confruntare.

    PS.
    Ca tot am pomenit de fair-play....am sa-l includ si pe codrutc de data asta.

  2. #2
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Te-ai grabit cu pronosticul. Ar trebui sa astepti sa vezi daca accidentarile lui Richard Sherman si Earl Thomas sunt serioase.
    This is a flower ...
    _____________________

  3. #3
    manager
    Join Date
    May 2007
    Posts
    252
    Reputatie
    1
    Ai curaj sa facem o prinsoare?

  4. #4
    junior brettfavre's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    120
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Fane Babanu View Post
    Ai curaj sa facem o prinsoare?
    Cum vine SuperBowl-ul cum apar impatimitii de pariuri pe aici. Lasa-ne frate cu cunostiintele tale despre fotbal american in pace. Doar dorinta ta de a te baga intr-un pariu inainte sa vezi ce jucatori joaca in meci denota faptul ca vorbesti tampenii.
    Go brett go!

  5. #5
    manager
    Join Date
    May 2007
    Posts
    252
    Reputatie
    1
    Asa e la durere.Mai trebuie sa manance inca vreun an de zile ceva branza/cascaval ca sa Le treaca suparare "cizhezilor".E un cosmar sa pierzi meciul in halul in care au reusit GBP.Doar niste "tampenii" adevarate.

  6. #6
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Domnule Fane, imi esti antipatic pentru ca din postariile dumitale transpira aroganta, agresivitate si oarecare lipsa de respect fata de ceilalti oameni care comenteaza pe acest subforum. Sper ca apreciezi sinceritatea. Nu te cunosc personal, iti spun doar ceea ce percep eu atunci cand iti citesc postarile. Te asigur ca toti care posteaza pe aici au cunostinte destul de bune despre fotbalul american. Te rog frumos sa respecti fanii celorlalte echipe pentru ca nu-i frumos sa rasucesti cutitul in rana ca un copil si sa diminuezi valoarea celorlalte echipe.
    Build The Monster

  7. #7
    manager
    Join Date
    May 2007
    Posts
    252
    Reputatie
    1
    Draga "cizhed",

    Prinsoarea/pariul nu se refera(raporteaza) numai la bani.Administratorul site-ului poate verifica in cazul meu cine sunt nick-urile care au primit din partea mea acea "recompensa" atunci cand am pierdut prinsoarea/pariul.Fie ca a fost Formula 1, fie ca a fost vreun Campionat Mondial sau vreun Super Bowl.
    E pur si simplu o provocare amicala doar de dragul de a intretine o atmosfera placuta si interesanta cum e in cazul de fata.Adica SB.Si inca un amanunt esential.....Trebuie sa existe si cineva care sa aiba simtul realitatii detasate si sa inteleaga adevaratul mesaj.Nu cred ca am folosit cuvinte jignitoare in vreo postate de a mea.Si aici si in alta parte.
    Deci castigatoare detasata a SB va fi Seahawks.Facem o prinsoare brettfavre?

    PS.
    Din respect si fair-play fata de regulile forumului nu raspund off-topicului, codrutz.

  8. #8
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Draga "baban",

    Viata-i mai simple fara aroganti si atotstiutori.

    http://i.imgur.com/lTigNjR.png
    This is a flower ...
    _____________________

  9. #9
    junior brettfavre's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    120
    Reputatie
    1
    Vezi concursul asta de pronosticuri castigat de mine?
    http://games.espn.go.com/nfl-pigskin...?groupID=16654

    Ba arogantule, vezi topicul asta cu predictii din septembrie?
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...99&postcount=2

    Fa asa ceva inainte de sezon, nu vii tu acum la final si alegi intre "alba" si "neagra" ca Harap Alb iar apoi ne dai lectii, te bagi in "prinsori" si te iei de Codrut care e cel mai de treaba din toti userii de pe aici.

    Mc campus... o sa ma iau si eu dupa tine.
    Go brett go!

  10. #10
    manager
    Join Date
    May 2007
    Posts
    252
    Reputatie
    1
    Daca NE au ajuns in finala...era de asteptat avand in vedere faptul ca singurii oponenti mai "de Doamne Ajuta" au fost cei de la Ravens.Cei din Indianapolis au fost obliterati de fiecare data cand au jucat cu echipe serioase.
    Dar cei care au ajuns prin munca serioasa si meciuri grele in finala NFL-ului sunt cei de la Seahawks.Au demonstrat ca stiu sa lupte cu adevarat pana in ultima secunda.
    "Cizhedzii" au fost literalmente jenibili iar modul in care au ajuns la performanta execrabila de a pierde un meci deja castigat(in teorie),o sa fie dat de exemplu pentru multa vreme de azi inainte.Parol....
    Va fi material de studiu.Deci....cu multa incredere pot spune ca Seahawks vor avea privilegiul de a castiga SB.
    Ca merita.


    PS.
    Ai perfecta dreptate Campuscodi.Comportament infantil in exprimare(...ba arogantule...) nu e domeniul meu de expertiza.Apartine unui camp medical specializat.Ma bucur ca nu m-a amenintat ca o sa-i spuna el lu' Brett Favre(originalul) si o sa-mi arate el mie cine e el.E si asta o performanta.Dehhh....sindromul mioritic isi face simtita prezenta din plin.

  11. #11
    junior glumaproasta's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Iasi - Romania
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Sherman are doar un cot luxat. Are timp destul sa se refaca pentru SB. Mai ales cu "injectiile" alea magice inainte de meci.
    [B]Know your role.
    Do your job.[/B]

    [COLOR="Red"]Herman Edwards[/COLOR]

  12. #12
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Ce injectii?
    Attached Images Attached Images

  13. #13
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Toradol daca imi amintesc corect. Un anestezic destul de puternic. Se foloseste in toate sporturile. Hagi, Favre, Federer, Messi. Toti il iau daca ii doare ceva.
    This is a flower ...
    _____________________

  14. #14
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Earl Thomas are un umar dislocat. Va juca, insa probabil la fel de slab cum a jucat tot sezonul asta.
    This is a flower ...
    _____________________

  15. #15
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    This is a flower ...
    _____________________

  16. #16
    manager
    Join Date
    May 2007
    Posts
    252
    Reputatie
    1
    Si totusi merg pe mana celor din Seattle.

  17. #17
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    http://www.playboy.com/articles/supe...college-majors

    Ce a studiat fiecare jucator in facultate
    This is a flower ...
    _____________________

  18. #18
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    La multi ani codrutc! Si tie campuscodi si tuturor, n-am prea avut ocazia sa 'postez' pe anul asta, dar profit de prezenta 'alor mei' intr-un nou Superbowl (dupa un meci de necrezut impotriva lui Rodgers & Co) Imi iau 'inima in dinti' sa fac o predictie: 32-26 Seahawks in overtime

    In alta ordine de idei, prea multa drama se face acum pe situatia lui Marshawn, daca omu' e putin complexat si nu vrea sa vorbeasca cu presa, ar trebui sa fie lasat in pace..

    Si foarte interesant e si faptul ca imediat dupa operatie l-au si testat pe Earl Thomas pentru HGH.. Accidentarea asta si cu cea a lui Sherman pot avea o importanta mare in economia jocului daca cei doi nu vor putea evolua la capacittate maxima, cu atat mai mult cu cat Belichick se stie ca e expert in 'surprize' referitoare la playcalling si tactica in fiecare saptamana, mai ales cand stie ca piesele cheie ale noastre din secondary sunt 'banged'up..

    Oricum pentru mine e o bucurie sa vad cat de mari au ajuns ai mei, de la venirea lui Pete Caroll, si mai ales John Schneider. Viitorul suna bine
    Last edited by Seahawk; 29th January 2015 at 23:11.
    Never Die Easy

  19. #19
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1


    This is a flower ...
    _____________________

  20. #20
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Seahawk View Post
    La multi ani codrutc! Si tie campuscodi si tuturor, n-am prea avut ocazia sa 'postez' pe anul asta, dar profit de prezenta 'alor mei' intr-un nou Superbowl (dupa un meci de necrezut impotriva lui Rodgers & Co) Imi iau 'inima in dinti' sa fac o predictie: 32-26 Seahawks in overtime

    In alta ordine de idei, prea multa drama se face acum pe situatia lui Marshawn, daca omu' e putin complexat si nu vrea sa vorbeasca cu presa, ar trebui sa fie lasat in pace..

    Si foarte interesant e si faptul ca imediat dupa operatie l-au si testat pe Earl Thomas pentru HGH.. Accidentarea asta si cu cea a lui Sherman pot avea o importanta mare in economia jocului daca cei doi nu vor putea evolua la capacittate maxima, cu atat mai mult cu cat Belichick se stie ca e expert in 'surprize' referitoare la playcalling si tactica in fiecare saptamana, mai ales cand stie ca piesele cheie ale noastre din secondary sunt 'banged'up..

    Oricum pentru mine e o bucurie sa vad cat de mari au ajuns ai mei, de la venirea lui Pete Caroll, si mai ales John Schneider. Viitorul suna bine
    Multumesc Andy. Sper ca Seahawks sa-ti mai aduca inca o bucurie maine. Eu unul am fost atat de dezamagit dupa infrangerea Colts ca nu am mai ascultat sau citit nimic despre football toata saptamana dupa meci.
    M-a amuzat teribil toata treaba cu Lynch. Nu-i dau dreptate nici lui 100% numai ca ma bucur ce le face celor din media, prea au devenit ridicoli (Ups, no pun intended ). Mi-a placut in special atunci cand un reporter l-a intrebat despre actele sale de caritate din "inner city" si caruia el i-a raspuns ca daca vrea sa stie ce face sa vina sa vorbeasca cu el atunci cand se duce acolo.

    Hey, vreau neaparat sa-ti recomand, de altfel tuturor, o analiza inainte de meci foarte buna cu multe x&o cum spun americanii, facuta de Rick Venturi in interventia sa saptamanala pe un post de radio din Indy (in special partea 2-a legat de meci) . Tipul nu a fost un antrenor de succes dar a lucrat cu multi antrenori, inclusiv Belichick, si ofera saptamana de saptamana cea mai buna analiza dupa parerea mea, cred ca nimeni nu va regreta timpul pierdut daca-l asculta. Cel mai interesant este atunci cand vorbeste despre punctele slabe si cum se ataca atacul si apararile celor 2 echipe si cei 2 QB, despre Belichick si Pete Caroll, some inside stuff. Uite aici:

    https://soundcloud.com/1070-the-fan-1/1282015venturi1
    https://soundcloud.com/1070-the-fan-1/1282015venturi2
    https://soundcloud.com/1070-the-fan-1/1282015venturi3
    https://soundcloud.com/1070-the-fan-1/1282015venturi4
    Build The Monster

  21. #21
    Titanul anthynidiany's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bacau
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    La ce orã a României e Superbowl-ul ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •