Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 70

Thread: Super Bowl 2015-Arizona

  1. #43
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    isi arata muschii pe niste mari erori ale noastre...

  2. #44
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Reclama la Ted 2 a fost bestiala =)))))))))))
    This is a flower ...
    _____________________

  3. #45
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    yuhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuu

  4. #46
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    nu mi vine sa cred,am stat cu pastilele langa mine,iarta ma Doamne ca m am indoit de tine

  5. #47
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    wow ce final, superb acest sport
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  6. #48
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    multumim pt felicitari!!!!!!

  7. #49
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Damn...
    Build The Monster

  8. #50
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    imi scapa acum cum il cheama pe coordonatorul ofensivei Seahawks, dar imi vine sa il pup sa nu alegi sa alergi cu Beast Mode si sa risti interceptia pe pasa la 1 y de trofeul Vince Lombardi e de vis pt Patrioti

  9. #51
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    eu am luat 2 Xanax asa ca sunt cam sedat si nu prea mi dau seama ce si cum,stiu doar ca la pasa aia prinsa de WR imi venea sa mananc calculatorul.....cred ca o sa inteleg mai bine victoria asta peste vreo 12 ore cand o sa o sa iasa sedativu din corp

  10. #52
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Ma bucur pentru Brady. Au jucat mai bine azi.
    This is a flower ...
    _____________________

  11. #53
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    Holla amigos ....sa i salut si eu pe campioni...New England Patriots....cea mai tanara echipa care castiga SB....deci:s ar putea sa va mai intalniti cu noi in finala

  12. #54
    Titanul anthynidiany's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bacau
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Bravo Patriots, Bravo Brady
    Mă bucur cel mai mult pentru Brady care chiar merita un nou SB, deși la recepția aia la limita limitelor mi-am cam făcut ceva griji și rememoram recepția din meciul cu Giants.
    Așa cum multe lucruri pe care nu le faci te bântuie toată viața așa și ultima fază a meciului îi va bântui pe cei din Seattle - De ce să joci pasă de la linia de 1 yard când poți să joci cu ML ... incredibil de proastă decizia!

  13. #55
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by anthynidiany View Post
    Bravo Patriots, Bravo Brady

    Așa cum multe lucruri pe care nu le faci te bântuie toată viața așa și ultima fază a meciului îi va bântui pe cei din Seattle - De ce să joci pasă de la linia de 1 yard când poți să joci cu ML ... incredibil de proastă decizia!
    O decizie pe care nimeni cu mintea la cap nu poate sa o inteleaga, candidat la una din cele mai proaste decizii din istoria NFL-ului, nu numai a Super Bowl-ului. Hai sa zicem ca accept pasa, sa zicem asa cu mare ingaduinta, dar un slant pe mijloc? Macar incercau un fade cu sanse de 50% si mici de interceptare.
    Incredibil cum se poate schimba totul si rescrie istoria intr-o secunda
    Uite mai jos evolutia din timpul meciului a probabilitatii ca o echipa sau alta sa castige. Ce zici?

    https://pbs.twimg.com/media/B8z-pMSIUAAQb0B.png:large
    Build The Monster

  14. #56
    Titanul anthynidiany's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bacau
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Din momentul recepției magnifice Pats au intrat în sevraj. Numai în pielea lui Brady să nu fi fost! Dacă pierdea iar un ȘI în urma unei faze ca ăstatrebuia să se retragă undeva la o mănăstire. S-a văzut și din reacția lui de bucurie cam ce stare avea.
    Faza de la final e ca atunci când jucam fotbal în curtea școlii și scăpa unul cu poarta goală care în loc să pună latul vroia el să se pună în genunchi și să împingă mingea cu capul în poartă doar că nu mai ajungea să dea cu capul căci cădea în nas.
    Zeii fotbalului le-au dat o recepție de milioane dar sportul ăsta e frumos și prin prisma idioțeniilor făcute de unii

  15. #57
    No.14 sosososik's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targoviste
    Posts
    621
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by codrutc View Post
    O decizie pe care nimeni cu mintea la cap nu poate sa o inteleaga, candidat la una din cele mai proaste decizii din istoria NFL-ului, nu numai a Super Bowl-ului. Hai sa zicem ca accept pasa, sa zicem asa cu mare ingaduinta, dar un slant pe mijloc? Macar incercau un fade cu sanse de 50% si mici de interceptare.
    Incredibil cum se poate schimba totul si rescrie istoria intr-o secunda
    Uite mai jos evolutia din timpul meciului a probabilitatii ca o echipa sau alta sa castige. Ce zici?

    https://pbs.twimg.com/media/B8z-pMSIUAAQb0B.png:large
    Nu cred ca un fade are 50% sanse, mai ales cu acesti receiveri contra DBs de la Pats.
    O alta statistica pe care am gasit-o este procentajul de reusita de la linia de un yard:
    Lynch 15 TDs and 21 not-TDs for his career
    AP is 28-14 (damn)
    foster 22-12
    mccoy 14-9
    jamaal charles 7-5
    frank gore 15-19
    steven jackson is 16-29 (lol)
    newton is 10-4

    League average since 1998 on rushes from the 1 is 55.2%
    http://fivethirtyeight.com/features/...-pete-carroll/
    Aici e explicat foarte bine de ce Seahawks au ales sa paseze (partea despre Belichick e debatable totusi), plus ca uite ce a vazut Wilson cand a pasat:
    https://pbs.twimg.com/media/B8z0jLiIYAMCtkV.jpg

    #NFL teams this season threw 66 TD passes with 1 INT on passes from the 1-yard line. That 1 INT was ... well ... tonight.
    Nici eu nu sunt de acord cu un slant pe centru mai mult din cauza ca s-ar fi putut da OPI la Kearse, mi se pare ca executia a fost foarte buna, doar ca Browner si-a facut foarte bine treaba si Butler a facut un play incredibil.



    Trecand peste, trebuie sa-i felicit pe cei de la Patriots pentru al 4lea titlu. Am tinut cu ei, pana la urma cum mai pot sa ma laud ca Giants sunt singurii care i-au invins in SuperBowl in ultimii 15 ani.
    Dupa infrangerea contra celor de la Chiefs chiar nu am crezut ca mai pot reveni insa defensiva a evoluat foarte mult de atunci, iar de cand a revenit Gronk la 100% ofensiva a aratat complet diferit.
    Ma bucur si pentru Brady insa cel mai mult sunt impresionat de Belichick si inca o data arata ca este de departe cel mai bun antrenor din liga.
    [B]Steaua Bucuresti--Rafael Nadal[/B]

    Valencia C.F*New York Giants*Detroit Red Wings*Detroit Pistons*Valentino Rossi*Ronnie O'Sullivan*Bode Miller

  16. #58
    Titanul anthynidiany's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bacau
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Nu cred că vreo statistică din lumea asta ar putea să explice decizia de a pasa a celor de la Seahawks.
    Îndr-adevăr sunt foarte mulți factori de luat în calcul, însă cred că în astfel de momente trebuie să gândești simplu. Și pentru mine simplu suna cam așa

    A mers rush-ul pe Lynch în meci ? Păi a mers, nu extraordinar, dar a mers! Având în vedere că erau pe linia de 1 yard trebuia măcar să îi dai această șansă.

    Au mers pasele lui Wilson ? Păi a mers de la un momenta dat, dar din punctul meu de vedere Wilson a avut și un noroc fantastic la unele recepții. Și până la urmă norocul ăsta se mai termină și el.

    Pasă sau rush? Orice combinație ar fi fost posibilă având în vedere că mai era 1 minut și aveau și TO. Probabil și-ar fi dorit Rush Pasă Rush, însă Pass Rush Rush era combinația ideală.

    Lynch e tipul care pune osul și îți aduce yarzii de care ai nevoie atunci când ai cea mai mare nevoie. Să nu-l joci în ultima fază a jocului .... Wilson, Carroll și toți cei care au luat decizia vor trăi cu ea veșnic. De împăcat însă defensiva celor de la Seahawks nu o va împăca nimeni.

    Doar ca și comparație. Brady dacă ar fi avut timpul lui Wilson de a pasa oare care ar fi fost scorul? L-au grăbit, îngrămădit, trântit dar tot a reușit să scoată 4 TD.

  17. #59
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Greu de digerat, dar felicitari lui Butler care a avut inspiratia sa-i 'taie' calea lui Lockette.

    Nu stiu daca Patriots au meritat neaparat sa castige, la fel cum poate nici Seahawks n-ar fi meritat sa ajunga in Superbowl in detrimentul celor de la Packers, but this is football. Un singur play iti poate aduce victoria, sau infrangerea.

    Cred totusi ca pentru Patriots se apropie sfarsitul erei Brady & Belichick, iar pentru noi "The 12's" este abia inceputul lui Wilson & Caroll.

    Felicitari totusi 'patriotilor'. A fost un meci frumos. Pacat de acel play de la final... dar tot am ramas cu un sentiment asemanator ca dupa acele seriale din perioada postdecembrista care se terminau in celebra fraza "Va urma"
    Last edited by Seahawk; 6th February 2015 at 18:07.
    Never Die Easy

  18. #60
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    asta cu "meritatul" e cliseu...istoria nu e scrisa de echipele eliminate care meritau sa castige...istoria este scrisa de invingatori, numai de invingatori
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  19. #61
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    prea frumoasa a fost finala , meci superb
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  20. #62
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    eu nu ma satur sa il reved... m-am trezit dimineata asteptand sa vina seara sa ma uit la FA si apoi m-a lovit realitatea... pana in septembrie mi se pare ca mai e o eternitate...

  21. #63
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Seahawk View Post

    Cred totusi ca pentru Patriots se apropie sfarsitul erei Brady & Belichick, iar pentru noi "The 12's" este abia inceputul lui Wilson & Caroll.
    NFL prin natura play-off-ului e cel mai greu de facut predictii. E "one and done", nu e "best of". De asta nu intotdeauna cea mai buna echipa castiga.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •