Page 95 of 95 FirstFirst ... 4585939495
Results 1,975 to 1,993 of 1993

Thread: ATAC TERORIST la sediul unei publicații din FRANȚA

  1. #1975
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    siismul asta e foarte interesant ca si curent politic,daca cercetati o sa vedeti ca nu sunt asa radicali ca si sunitii de fapt de cand cu assasinarea imamilor Ali si Hussein nu i halesc deloc pe suniti si nici nu i recunosc pe priimii 3 califi,Ali fiind al 4 lea,iar de cand SIIL astia s au apropiat de Najaj si Kerbala,locurile sfinte ale siitilor e si mai rau ,oricum ei il asteapta pe 13 calif, Mahdi ,care impreuna cu IIsus vor aduce pacea pe pamant.....in Irak sunt 60% arabi siiti,20 arabi suniti si 18% curzi suniti,po****tia crestina e de 2% desi in perioada interbelica era de 30%,Tarik Aziz ,ministrul de externe a lui Sadam era crestin

  2. #1976
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Bre Cip, riscul ca un arab extremist sa atace fica mea la Paris este mai putin decat 0.001% ca un tigan sa fura o roata de Trabant in Banat. Adevar statistic
    http://www.ziaruldeiasi.ro/app/gethu...03&w=640&h=480


    treaba voastra...totul e sa nu va mai smiorcati imediat dupa,conform traditiei
    Last edited by cip tm; 17th February 2015 at 20:19.
    granita la Orsova!

  3. #1977
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1
    Nu e a noastra deoarece nu vorbim engleza
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #1978
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,278
    Reputatie
    1
    pai de aia or sa va dea in cap de cate ori or sa aiba chef,ca mai sunteti si incapatanati pe de-asupra
    granita la Orsova!

  5. #1979
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Bre Cip, riscul ca un arab extremist sa atace fica mea la Paris este mai putin decat 0.001% ca un tigan sa fura o roata de Trabant in Banat. Adevar statistic
    Pai de ce îți tremurau izmenele pt fiica ta atunci? Adevar factual.
    Acum te dai tare cu procentele?

  6. #1980
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    Vezi bre ca intreba futaciosul ala de tine! Insinua ca ai defectat
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  7. #1981
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Doar am fost sa le folosesc zăpada la frantuji , mi au curățat șoseaua de zăpadă la fix. Și tocmai m-am lămurit și cu parizienii, cind ne au oprit polițaii lui peste sa punem lanțuri eu din tara fără zăpadă eram gata în 3 minute parizianul din fata mea face please help la mine și m am minjit cu lanțurile lui. Chestia a fost ca asa cum am spus ei curatasera deja, lanțuri puse degeaba.

    Pune în perspectiva Eficacitatea ălora în ianuarie.

  8. #1982
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    huh?

    drumurile curatite si v-a pus politia sa puneti lanturi??? ceva nu-i ok aici
    beleafer

  9. #1983
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Și tocmai m-am lămurit și cu parizienii, cind ne au oprit polițaii lui peste sa punem lanțuri eu din tara fără zăpadă eram gata în 3 minute parizianul din fata mea face please help la mine și m am minjit cu lanțurile lui.
    Pai ce era sa se minjeasca el? A pus englezii la munca de jos
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #1984
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Fii calm că s a minjit și el. Spre deosebire de mine el nu s a curățat pe mâini cind a intrat la volan. Auzisem eu de parizieni si omul a confirmat.

  11. #1985
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1
    Am auzit eu ca glumele sunt interzise pe forum in GB. Tu confirmi
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #1986
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1
    Ca tot vorbeam de Rafale mai devreme pe politica acum vom avea ocazia sa le vedem la lucru. Franta a angajat portavionul Charles de Gaulle contra Statului Islamic

    https://s1.yimg.com/bt/api/res/1.2/z...9e9c237329.jpg
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #1987
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Indivizi înarmati au luat ostatici zece oameni într-un magazin situat într-o periferie a Parisului, a anunt›at polit›ia. Ostaticii sunt angajati ai magazinului respectiv.
    http://www.digi24.ro/Stiri/Digi24/Ex...ci+langa+Paris
    vadime, asta e, ai ramas fara pesejistu...shit, happends. Next !

  14. #1988
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1
    Cine ma? Eu eram ala inarmat dar politia nu m-a prins. Next
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #1989
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    ce naiba se intampla cu voi..mai nou, in paris puneti in realitate call of duty... asa de afectati sunteti de ce bobarnace isi ia pesejeu` de la barca, chelski ?

  16. #1990
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    vad ca s-a delogat frantuzul. e clar, si-a luat maioul ala cu soarele pe piept si s-a dus peste ei. iese macel

  17. #1991
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Poate nu-si are locul aici dar ieri a avut loc un nou atentat soldat cu cel putin 34 de morti si peste 100 de raniti in capitala Turciei, Ankara.
    http://www.bbc.com/news/world-europe-35798517
    Sunt si site-uri romanesti dar ca de obicei cu mult prea putine informatii comparativ cu cele straine.
    In Turcia se pare ca e o treaba frecventa, a mai avut loc un atentat de o amploare similara tot in capitala undeva in octombrie anul trecut.
    In ritmul asta n-are rost sa mai deschidem topicuri noi ca vom avea cate 4-5 pe an, unul singur pt atentate teroriste e suficient.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #1992
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Două minore, în vârstă de 15, respectiv 17 ani, au fost inculpate în Franța pentru că au amenințat pe internet că vor comite un atentat într-o sală de concert pariziană, la patru luni după atacul de la Bataclan, informează Le Figaro.

    Cele două tinere s-au prezentat vineri în fața unui judecător și au fost puse sub acuzare pentru asociere criminală în legătură cu o organizație teroristă.

    Cea mai mică dintre ele a fost plasată în detenție provizorie, iar cea de 17 ani sub control judiciar.

    Patru adolescente, care schimbau între ele mesaje prin rețeaua de socializare Facebook, în care afirmau că vor să comită un atentat, au fost reținute miercuri de anchetatorii Direcției Generale privind Securitatea Internă (DSGI). Două dintre ele au fost eliberate.


    Anchetatorii au supectat că tinerele pregăteau un atentat care viza o sală de concert din Paris. Ele afirmau că vor să comită atentate "asemănătoare cu cele din data de 13 noiembrie", potrivit unei surse din cadrul poliției.

    Potrivit Parchetului din Paris, la momentul în care au fost reținute adolescentele nu au fost găsite arme sau substanțe explozive, fiind vorba despre "un proiect" de atac. Două dintre fete, care erau surori, nu s-au întâlnit niciodată cu celelalte, care, de asemenea, nu se cunoșteau. Toate cele patru adolescente locuiesc "în orașe diferite".
    http://www.mediafax.ro/externe/doua-...aclan-15105139
    pariziene, ba, s-a dilit franta, ba !!!kkt, nici in paris nu iti vine sa te muti... ati ajuns atat de rau, incat pentru johnny viata in satucu zalau i se pare ceva DIVIN ,ceva de genu za best place on earth !

  19. #1993
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,873
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    kkt, nici in paris nu iti vine sa te muti... ati ajuns atat de rau, incat pentru johnny viata in satucu zalau i se pare ceva DIVIN ,ceva de genu za best place on earth !
    Ai vazut mafiotu cutarica!?
    N-oi fi avand eu cinema aci in Zalaul meu dar scot gusha linistit pe strada fara teama de-a crapa langa un autobuz ce explodeaza instant!
    E bine sa iei totul in moderatie, inca o lectie, nu e bine sa stai la sat unde tehnologia n-a ajuns cuprinsa nici in dictionarul comunal macar, dar nu e bine sa stai nici in orase prea mari ca vin astia cu Sheherezada lor sau cum se numeste de te baga rapid in "O mie si una" de bucati!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. 14th March 2016, 12:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •