Page 5 of 35 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 718

Thread: Diverse 2015

  1. #85
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by myrab3la_19 View Post
    Partea aia financiara ,la care nu te refereai,ii ofera Sandrei confortul de a risca in afaceri atunci cand o sa termine cu ceea ce face in prezent. Zici sa studieze si sa lase SF -urile ,uite ca studiaza..CE O INTERESEAZA SI-I PLACE. Doar n-ai vrea acum sa faca doctorat in Analiza Functionala...
    Tot ceea ce am scris eu ma face sa cred ca Sandra daca revine revine de placere..sau pentru glorie,legacy habar nu am..ci nu pentru ca nu are ce sa faca cu viata ei. Normal ca nimic altceva nu poate sa-i ofere ce i-a oferit gimnastica...Si mai cred ca la 24 de ani e capabila sa decida daca o mai tine corpul sau nu..sa-si cantareasca bine decizia,n-are nevoie de Mihai Dascalescu de la cucuieti sa-i spuna sa puna mana pe carte...
    Si e perfect valabil si pentru Catalina, mai ales ca (legat de ultima parte) a mai revenit in trecut.

    Mirabela a punctat foarte bine cate ceva despre Sandra, o sa completez atat cat imi amintesc acum despre Catalina:
    - licenta si master in Educatie Fizica si Sport
    - a antrenat in SUA acum cativa ani
    - colaborare ca designer cu Decathlon / Domyos
    - are o sala de sport in Constanta si este imaginea la nivel national a retelei din care face parte sala

    In plus, ambele sunt bine-cunoscute publicului larg, au fost invitate cu mult succes la show-uri si gale demonstrative. Renta si premiile castigate le dau posibilitatea de a avea linistea zilei de maine si le permit, cel putin pentru moment, sa se bucure de proiecte de suflet. Sunt sigura ca, daca e cazul, se gaseste destul interes fata de ele, in tara si in strainatate.

    MihaiDascalescu, am asteptat, de curiozitate, sa vad cand vei cauta putin despre ce au facut Catalina si Sandra pe langa gimnastica. Ti s-a tot spus ca exagerezi cand le trimiti cu burta pe carte sau presupui ca nu au perspective, dar ai preferat sa te lamentezi ca nimeni nu intelege. Fara sa dai vreun argument pe care te bazezi, bineinteles. Nu e nici o problema ca nu stiai, dar puteai sa intrebi, puteai sa cauti daca vezi ca esti contrazis, in loc sa discuti doar ce-ti convine si sa arunci cu verdicte vreme de cateva pagini.

    Gimnastica, mai ales dupa ceva ani, are si dezavantaje, multe dificultati. Exista probleme la nivelul federatiei, exista anumite probleme tehnice in sistemul romanesc. Sunt aspecte evidente, nu le-ai descoperit tu si cu atat mai putin nu le-ai descoperit tu pe acest forum. Dar nu despre asta e discutia, nu are nici o legatura cu o posibila revenire a Catalinei, a Sandrei sau cu ce fac ele in afara salii de antrenament.

    Insa, din postarile de azi, se poate face pentru a nu-stiu-cata-oara o analiza: ce esti intrebat versus ce raspunzi. Q.E.D.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  2. #86
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Ma bucur pt ea, sa fie intr-un ceas bun http://cronicadefalticeni.com/2015/0...va-numi-mihai/
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  3. #87
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Revenind la serios, cind zice it was hard, e exact la ce ma referisem mai devreme. gim ajunge ca un drog pt ele dar trebuie sa ai tarie si sa iesi din ciclul ala la momentul potrivit.
    Si momentul potrivit pentru ele nu e acum. Cine esti tu sa dictezi da sau nu?

    Posturile tale ma amuza, multam pentru entertainment.
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  4. #88
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    :Insa, din postarile de azi, se poate face pentru a nu-stiu-cata-oara o analiza: ce esti intrebat versus ce raspunzi. Q.E.D.
    Se pare ca nu puteti urmari consistent firul discutiei.
    argumentele mele principale:
    1. ca e bine sa stii sa te retragi la timp
    2. ca daca ar reveni ar face-o pt ca nu au altceva mai bun
    3. ca stoica pune presiune asupra lui cata incercind sa-si scoata camasa.

    disectie
    1. de vreo doua ori ai incercat sa contrezi cu o lista de reveniri care in mintea ta ar sprijini o revenire a lui cata.

    Ti-am distrus pur si simplu contra asta prin citat direct din shawn in care a vorbit exact de toate considerentele pe care le mentionasem eu si altii in previous postings.

    Am observat ca ai tacut milc deoarece you did not have a leg to stand on. situatia asta e inchisa si rezolvata.

    2. mi s-au insirat vreo doua liste de ceva succese ale lor care in mare parte sunt evenimente trecute si care nu e nici pe departe cert ca vor fi repetate. deci din pct de vedere de viitor zero. Ce au perspective sunt salile de gimnastica daca intr-adevar sint owned de ele. Dar toata lumea inteligenta stie de cit effort ai nevoie sa promovezi salile si ca in niciun caz ca sa promovezi sala nu te apuci de elite gymnastics.

    3. tot la fel am observat ca ai tacut milc la scenariul deloc improbabil ca daca lari ar fi fost accidentata last year Romania nu s-ar fi calificat in finala. Asta e cea mai mare problema a gimnasticii rom si voi asa zisii iubitori de gimnastica ati tacut milc. ca sa nu mai spun ca oricare din ele ar reveni nu ajuta echipa unde are cea mai mare buba, parallel.

    daca vrei qed aici ti-am dat intr-adevar un qed.

  5. #89
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Sigur, cum spui tu
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  6. #90
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Mie sincer tare mi-ar fi drag sa vorbim un pic despre echipa asa cum e la momentul asta, cu fetele care sunt la lot si sansele pentru CE/CM... Ma bucur asa de mult ca a ajuns Andreea Iridon senioara, mi se pare atat de speciala si sper din toata inima ca va aduce un plus de care avem asa de mare nevoie. Tare-s curioasa cum a evoluat intre timp. Ma bucur si pentru Laura, si ea poate fi un element cheie in echipa, de stabilitate, impreuna cu Didi. Andreea Munteanu se antreneaza si ea pe 4 aparate am inteles.
    Mie sincer echipa nu mi se pare deloc rea, abia astept sa le vad pe fete in concurs si tare-s curioasa cine vor fi cele 4 pentru europene (eu cred ca vor merge Larisa si Diana + restul locurilor se vor roti cu cele pentru acele jocuri europene sau cum se numesc).

  7. #91
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Sigur, cum spui tu
    cind omul ramine fara argumente si e demolat procedeaza:
    ca tine
    sau trece la atacuri personale
    sau tace milc

    Thanks.

  8. #92
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Robert Stanescu a revenit in concurs la Elite Canada, una dintre principalele competitii nationale. Pe cele 3 aparate forte: cal, paralele si, mai ales, inele. E deja de anul trecut in echipa nationala B a Canadei, dar nu sunt sigura daca a mai concurat pana acum.
    Aici rezultate de la AA: http://www.gymcan.org/userfiles/file..._Senior_AA.pdf si finale pe aparate: http://gym-score-depot.ca/elite_cana...ent_Finals.pdf

    Evolutia la inele din finala pe aparat: https://www.youtube.com/watch?v=6HgeMIe84Ls

    Mai e destul de mult de recuperat la executie, dar e normal dupa anii de pauza. Dificultatea e la inaltime si asta ma face sa cred ca pregatirea merge bine. Un bun inceput! Iar timp pana la mondiale mai este suficient, doar sa fie sanatos. Canada ar avea nevoie de el in echipa. Stiu ca a obtinut deja cetatenia, sper ca nu mai sunt alte formalitati care sa puna probleme. Multa bafta, Robert si Ruxandra!
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  9. #93
    sport legend Marty R.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Mai e destul de mult de recuperat la executie
    Pai n-avea executie prea buna si in trecut.

  10. #94
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Da, dar totusi se vad niste diferente si in trecut lua si note E mai mari.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  11. #95
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Citeva puncte interesante la myra:

    1. Deci daca si americanii trebuie sa lucreze din greu la a cistiga din imagine adverts samd cu cit mai mult trebuie sa lucreze un roman. Si tocmai cind tu ar trebui sa-ti folosesti imaginea la maxim, pt ca asa cum ai zis, lumea uita, mai ales in Romania, tu te intorci in sala?????

    2. Din cite stiu eu e cata cea care si-a anuntat o posiblia revenire nu Sandra.

    zicea cineva de shawn Johnson ca revenire. Hmmm

    After two decades, Johnson announced she is retiring from competitive gymnastics. She was training for a chance to make her second Olympic team, but said a knee injury from a 2010 ski accident was keeping her from preparing at the level she needed. “My body is to the point where I need time to rest and retire so I can be healthy for the rest of my life,” she said to the Associated Press. “My knee just can’t take it anymore,” she said to NBCOlympics.com. “It has been a constant battle since I came back and recently got worse with the higher numbers. I pushed it to a point and tried to get the finish line and I came up a little short. I can’t do it anymore. It was a hard moment. It was hard to sit here and be told your life in gymnastics is over.”

    cum zice? healthy for the rest of my life. Oare eu despre asta vorbeam ? Cum naiba de am nimerit-o asa de bine?

    Revenind la serios, cind zice it was hard, e exact la ce ma referisem mai devreme. gim ajunge ca un drog pt ele dar trebuie sa ai tarie si sa iesi din ciclul ala la momentul potrivit.
    Ok..hai sa lamurim si problema Shawn Johnson. Shawn la fel ca si Nastia a prins contracte bune dupa Olimpiada,vorbim de 2008...dar contractele si sponsorii asa cum spuneam nu dureaza o vesnicie mai ales pe taram american unde apare imediat the new it-girl. Sponsorizarile merg cam cat tine si faima,apoi fetele trebuie sa faca ceva ca sa ramana relevante . Acum..cam ce crezi tu ca asteapta un sponsor precum Nike de exemplu? Ca Shawn sa mearga la Universitate ? Nu.Cum ele platesc agenti e normal ca exista si strategii .O strategie ultra mega cunoscuta e si revenirea de ultim moment..vezi Liukin. La altele mai 'batrane ' functioneaza si cartea scoasa ..ghici cand? Exact inainte de olimpiada...vezi Dominique Moceanu si a n-spea poveste a vietii ei. Johnson a revenit pe la un camp la sfarsitul lui 2010.A fost facuta parte din echipa nationala in 2011..a participat la ceva competitie continentala..pan american games si n-a fost suficient de pregatita incat sa faca parte din echipa pe care au adus-o la Mondiale..adica totusi au preferat-o pe Sabrina Vega. Dar Shawn era 'in revenire' si povestile astea vand asa ca lalait-o pana fix in iunie 2012 cand s-a retras oficial..invocand povestea asta pe care ai scris-o tu. Eu nu spun ca Shawn nu s-a accidentat la ski sau ca nu o fi avut dureri, dar nu asta a fost motivul principal. Adica atunci cand s-a reapucat de sport de performanta banuiesc ca a avut acordul medicilor. Pur si simplu nu putea sa spuna: M-am retras pentru ca stiam ca nu o sa fiu selectata pentru Olimpiada...Cam in locul cui ai fi vazut-o tu pe Shawn dintre Douglas,Wieber, Raisman ,Maroney si Ross? plus Sacramone, Liukin,Price..toate gata sa intre in echipa in caz de o accidentare a uneia dintre celor mentionate. In plus Shawn nu se mai antrena cu mult inainte de anuntul oficial al retragerii. La un interviu cu Gabby Douglas (care incepuse deja sa faca senzatie) cand a fost intrebata despre Shawn cu care se presupune ca se antrena cot la cot in aceiasi sala, fata a fost sincera si a spus ca n-a vazut-o pe Shawn de ceva vreme.
    Shawn avea doar de castigat dintr-o eventuala revenire:
    -sponsorizarile merg atata vreme cat te antrenezi
    -daca lucrurile merg bine si esti selectata este perfect,sa participi la o a doua olimpiada e o mare realizare.
    iar daca lucrurile nu merg asa cum trebuie ..hey, exista mereu accidentarile. Nici o gimnasta nu e 100% la 100% sanatoasa.

    Cum spuneam nu tot ce zboara se mananca.

  12. #96
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Si eu cind spun ca nu intelegeti nu ma credeti.

    myra mai sus de exemplu o ia pe tangenta.

    miezul discutiei asteia era: eu am zis ca ar fi bine pt cata sa stea retrasa, din motive etc, cata a contrat ca nu-I asa uite cum a revenit shawn deci motivele mele sunt proaste, la care eu am raspuns cu citatul din shawn care demonstreaza exact ce spusesem eu si altii.

    Plus ca ma intreb daca tu chiar prinzi sensul la ce a zis shawn(in engleza, poate asta e motivul)
    Quote Originally Posted by myrab3la_19 View Post
    Pur si simplu nu putea sa spuna: M-am retras pentru ca stiam ca nu o sa fiu selectata pentru Olimpiada...
    Ba chiar asta a zis, I came a little short, zise ea. bineinteles pt olimpiada.

  13. #97
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Zau daca-nteleg rostul discutiei. Cata si Sandra sunt femei in toata firea, realizate deja cum s-a mai spus pe aici, chiar isi permit sa faca ceea ce vor (cu casa/masina + cu 6-7000 de lei pe luna in Romania poti avea un trai decent, putini castiga atat, plus ca au fiecare facultate si diverse colaborari). De unde stim noi ce e mai bine pentru ele si ce ar trebui sa faca?
    Avea mamaia o vorba, foarte inteleapta: "Fiecare sa-si vada de mai binele lui". E o tara libera. Eu abia astept sa le vad la lucru, daca se reapuca, pentru a-mi da seama daca/cum pot ajuta echipa.
    In rest, sunt speculatii. Orice ar face in viata, sunt 2 mari campioane si au tot respectul meu.

  14. #98
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Nu am mai intrat de 1-2 zile si tot acelasi subiect e.

    Ma bucur pentru Robert si sper sa-l vad la Mondiale. Mult succes pe mai departe!
    www.fangymnastics.com

  15. #99
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Si eu cind spun ca nu intelegeti nu ma credeti.

    myra mai sus de exemplu o ia pe tangenta.

    miezul discutiei asteia era: eu am zis ca ar fi bine pt cata sa stea retrasa, din motive etc, cata a contrat ca nu-I asa uite cum a revenit shawn deci motivele mele sunt proaste, la care eu am raspuns cu citatul din shawn care demonstreaza exact ce spusesem eu si altii.

    Plus ca ma intreb daca tu chiar prinzi sensul la ce a zis shawn(in engleza, poate asta e motivul)


    Ba chiar asta a zis, I came a little short, zise ea. bineinteles pt olimpiada.
    Vezi...asta e tu nu zici dar insinuezi..fa te rog un efort pentru una ca mine care nu intelege,e pe langa, ma rog si mai scrie o data cu subiect si predicat ,punctual motivele pentru care i-ar fi mai bine retrasa,din punctul tau de vedere.(Nu ca ar mai conta ,ca la o parere ai dreptul ,dar tu ai deja pagini)

    Shawn pune foarte mare accent pe accidentare..ca nu s-a putut antrena cat i-a trebuit din cauza genunchiului .Eu zic asa...dupa un anumit punct ,Pan Ams ,pregatirea ei nu a mai fost serioasa,probabil si pentru ca avea contracte de onorat,alte proiecte..unul dintre scopurile revenirii ei. La o adica daca n-a fost selectata pentru mondiale ,deci nu s-a putut pregati la capacitate intensa de ce a asteptat inca mai bine de jumatate de an sa-si declare retragerea,lasand impresia ca inca se pregateste pentru Olimpiada?Pentru ca daca nu ma insel avea si o carte de scos cam pe-atunci. Iar tu folosesti motivul asta pe care ea il dramatizeaza atat,ca drama prinde in presa ,to prove your point..
    Uite poate si Ponor isi tine sponsorizarile in viata 'amenintand cu revenirea'
    Si gata nu-ti mai raspund..pentru ca nu esti fair play...tu cauti orice chichita pe care nu o intelegi sa strigi in gura mare ca noi restul suntem pe langa ,dar atunci cand pur si simplu nu ai dreptate treci peste. Cata ti-a dat mai multe exemple..tu l-ai ales exact pe ala care pe undeva seamana cu ce zici tu...
    Pentru mine asta e subiect inchis...pentru ca eu cred ca ce faci tu incepe cu t si se termina cu rolling

  16. #100
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by myrab3la_19 View Post
    Cata ti-a dat mai multe exemple..tu l-ai ales exact pe ala care pe undeva seamana cu ce zici tu...
    Bai frate, am zis sa nu o macelaresc pe cata cu lista ei dar tu vad ca nu ma lasi in pace.

    sacramone din nou citat din ea:

    She appeared poised to lead the U.S. squad again at worlds in Tokyo last fall, but the team captain was unable to compete after suffering a heartbreaking Achilles injury days before the meet began. "I'd been dealing with some Achilles pain for a while," she said. "That morning, I was practicing, going through the second pass of my floor routine, and I heard something splinter. I actually thought I'd broken the floor during my jump, because it sounded like plywood breaking." It was her Achilles tendon rupturing. "My foot just went limp," she said. "I knew there was an issue brewing there, I'd just hoped it would hang on a little longer through worlds."

    Al naibii, astia is pusi doar ca sa-mi dea dreptate. corpul nu mai tine la virsta aia.

    Cit despre ally, gabby pai comparam teenagerii astia cu batrinicile noastre sau ce facem?

    cred ca-ti multumeste cata din suflet.

  17. #101
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    O ultima aducere-aminte: te-am intrebat de ce REVIN gimnaste, tu ai raspuns de ce s-au retras. Chiar credeai ca ma prinzi ca nu le cunosc a 2-a parte a carierei? Alte discutii sunt de prisos, nu am interes in a dezbate ceva cu o persoana care-si schimba pledoariile dupa cum e mai avantajos si crede ca inventeaza zilnic roata.
    Mirabela a punctat extrem de bine. Esti liber sa scrii orice vrei, insa fara sa mai pui vorbe in gura facand false legaturi sau interpretari cu ce-am scris eu sau alti utilizatori - daca cineva de-aici simte ca e in situatia asta, rog sa-mi semnaleze.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  18. #102
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Chiar credeai ca ma prinzi ca nu le cunosc a 2-a parte a carierei? .
    nu credeam, chiar te-am prins dind exemple aiurea.
    Pai chiar vrei sa spui ca teens aly si gabby se compara cu o revenire la ale noastre? chiar asa?

    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    o persoana care-si schimba pledoariile dupa cum e mai avantajos
    oare asa sa fie? mi-am schimbat pledoaria?

    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    cata revine sau nu pt ca nu are ceva mai bun deocamdata. sa ai un venit asigurat facind ce vrei tu dupa cum spuneau unii ca ar avea nu se compara cu a-ti supune corpul zi de zi la presiuni fizice inimaginabile nenaturale. decit in cazul in care de fapt nu ai alternative asa de placute.
    o revenire la virsta asta le-ar expune la pericole de accidentari expuse mai sus. asta am zis in postul de sus si asta am afirmat mereu de atunci. am mentionat de ce s-au retras pt ca asta conteaza. ce-i mai serios pt tine: o accidentare sau visurile sau alte bazaconii la o revenire la virsta asta?

    ps: ce am bagat in gura omilor?
    Last edited by mihaidascalescu; 6th February 2015 at 20:16.

  19. #103
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Ti-am dat exemple de gimnaste celebre care au revenit. Daca "m-ai prins dand exemple aiurea", asa cum faci sa para din combinatia citat + raspunsul tau, rezulta logic ca sustii ca fetele respective nu au revenit. Sper ca n-ai nevoie si de dovezi care sa le ateste revenirile.
    Adaugam si faptul ca in continuare ignori diferenta intre revenire si retragerea ulterioara, si uite-asa iti raspund la ultima intrebare. Este ultima data cand iti raspund si ultima explicatie cu frumuselul pe acest subiect.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  20. #104
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    hai sa fim seriosi. tu nu ai dat exemple de reveniri de dragul revenirilor. le-ai dat pentru ca ar fi avut vreo legatura cu revenirea lui cata in speta ca sunt/ar fi comparabile. altfel le-ai dat degeaba.

    deci tu compari reveniri la teenagers cu cata. perfect de prost.

    si ca tot m-ai luat ca nu-ti raspund la intrebari acum ca ti-am raspuns observ ca tu nici gind nu ai sa raspunzi, pt ca nu ai vreun raspuns rational. doar in postul de sus sunt 4 intrebari la care nu ai raspuns.
    QED

  21. #105
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    Am vazut astazi pe pagina de FB a thecouchgymnast o poza care mi-a luminat ziua. Este o fotografie recenta cu gimnastele de la Izvorani, iar in lot le gasim la senioare pe Emanuela Parva si pe Dora Vulca si la junioare pe Maria Holbura si Denisa Stanciu(???).
    Ma bucur ca se da o sansa tuturor si ca antrenorii se axeaza pe ceea ce avem, nu pe ceea ce am putea avea.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •