Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 64

Thread: Draft 2015

  1. #22
    No.14 sosososik's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targoviste
    Posts
    621
    Reputatie
    1
    Nu mi se pare ca Winston alearga foarte mult:
    http://www.sports-reference.com/cfb/...winston-1.html

    Insa si eu cred ca probabil va fi un alt esec in NFL. 25 TD si 18 INT impotriva defensivelor din colegiu e un raport chiar slab, dar are totusi si momente in care joaca foarte bine si reuseste aruncari de NFL. Oricum oricine il alege isi va asuma un risc enorm.
    [B]Steaua Bucuresti--Rafael Nadal[/B]

    Valencia C.F*New York Giants*Detroit Red Wings*Detroit Pistons*Valentino Rossi*Ronnie O'Sullivan*Bode Miller

  2. #23
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    cam cat credeti i-ar costa pe Jets sa faca aceasta miscare?

    http://nypost.com/2015/01/12/next-je...tting-mariota/

  3. #24
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    asa, la cald, dupa Championship sunday, pt cele 4 echipe nevoia principala din draft ar fi:
    Seattle - un WR #1 care sa atinga 1.000 y / sezon.
    New England - un OLman, chiar daca nu pare dupa ce Blount a aleragt 148 y si a marcat 3 TD-uri iar LT Solder a izbutit si el un TD cu Colts; se datoreaza slabiciunii excesive a liniei defensive a Colts si schemelor inselatoare ale lui McDaniels-BB
    Indianapolis - un DT care sa blocheze run-ul constant, meci de meci
    Green Bay - un coordonator defensiv ... glumesc un pic pe seama supararii voastre... cred ca un DE sau un LB, in afara de Julius Peppers si Clay Matthews e vid mare la GB...

  4. #25
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    principala problema la noi e DE,n am avut niciun sacks in playoff,apoi 2 OL,un G si un T,RB,LB si S

  5. #26
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    nu totdeauna nr de sacks e cel mai important ci total pressures, hurries, hits, etc... degeaba ai 3 sacks daca iti da 40/44 de pase complete in rest QB-ul... mai bine 0 sacks dar 10/40 pase complete si 30 de pase incomplete datorita presiunii puse pe QB...

  6. #27
    manager
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    271
    Reputatie
    1
    Cu siguranta ne trebuie un DE, pentru ca ce e dupa Nink si Jones e cam jale. Ne trebuie si un OL, ne trebuie si un LB si un RB, chiar si un WR . Cam astea ar fi nevoile mari din draft si free agency.
    Partea buna e ca un draft destul de bun, ptr pass rush . Poate ne alegem cu ceva bun, desi e clar ca ar trebui sa ne pastram aceeasi filozofie de draft, draft ptr talent, nu ptr nevoie.

  7. #28
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    http://www.nfl.com/draft/2015/mock-d...-brooks/215607

    Deja au inceput cu mock drafturile si majoritatea il au pe Vince Young 2.0 pe prima pozitie. S-a intors lumea cu fundul in sus.
    This is a flower ...
    _____________________

  8. #29
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Acum le dau pt impresia artistica... si sa obtina views, traffic etc...
    Sa zicem totusi ca asa va fi, Jameis la TB, dar Mariota apoi a cada pana pe 18 e imposibil, cu atatea echipe in top draft fara starting QB decis deja... Titans, Jets, Chicago, chiar si Redskins, Rams, Browns, Texans...

    Jaguars sa nu ia un WR? Adica pe Amari Cooper? Mie mi se pare cea mai logica optiune pt ei, cu Blackmoon suspendat de 1 an jumate si fara nicio superarma ofensiva pt Blake Bortles se ingroapa inca un an minim, deja irosesc 2 ani ai lui Bortles si in 2016 se uita iar dupa un QB...

  9. #30
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Ciudat, majoritatea draft positional rankings pe care le-am vazut il aveau pe Kevin White ca #1 WR.
    This is a flower ...
    _____________________

  10. #31
    manager
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    271
    Reputatie
    1
    I se mai pare cumva faptul ca Dorial Green-Beckham seamana foarte multe cu Megatron din toate punctele de vedere ?! Am auzit de ceva off field issues cu el, poate avem noroc si cade pana pe 32, desi am citit pe undeva ca s-ar bate la nr1 receiver din draft.

  11. #32
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    nu cred ca ajunge la noi si chiar daca ar ajunge nu cred ca draftam WR,daca Big Vince nu semneaza restructurarea e posibil sa fie cut si deci am lua un DT,daca Mayo nu restructureaza ,aceeasi poveste:vom lua un LB,daca Revis nu semneaza vom lua un CB din draft sau unul din FA........eu ma gandeam asa:pt ca oricum da o nu i putem pastra pe toti.Big Vince si Mayo restructureaza,Solder si Amenndola aut...semnati Revis,DM,Vereen,Ayers

  12. #33
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Solder - Pats a activat optiunea pt al cincilea sezon, e out of question sa fie cut. pt BB e om de baza, mai ales cand e singurul om din ofensiva Patriots draftat in runda 1.
    Mai mult ca sigur tot in defensiva va merge pickul #1 sau trade down.

  13. #34
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    Solder 7,4 mil...mult prea mult,daca nu l taguim pe DM nu l resemnam pe Revis si eu ma gandeam la un trade pt un 2 si un 3 round pick,asta ar insemna 2 in in runda a 2 a,2 in a 3 a,2 sau 3 in runda 4,cred ca ne putem carpi,pe de alta parte daca l da afara pe Big Vince salveaza 8 mil din cap si l ar putea resemna pe Branch si chiar pe Knighton de la Broncos,daca nu i extind lui Revis pe 3 ani o sa fie naspa pt ca anul asta are 25 de mil cap....am senzatia ca o sa plece pt bani iar in cazul asta sa vina Maxwell

  14. #35
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Ma bucur foarte mult ca Patriots l-au adus in Indy pt Combine si il vor avea in echipa de evaluatori pana la draft pe cel ce 30 de ani a fost offensive line guru coach in Foxboro: Dante Scarnecchia!

  15. #36
    manager
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    271
    Reputatie
    1
    Foarte buna miscare a lui BB. Imi este clar ca draftam cel putin 2 OL anul asta. Si anu trecut Brian Stork a fost "lucrat" de catre Scarnecchia, din cate imi aduc aminte.

  16. #37
    manager
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    271
    Reputatie
    1
    Ca tot a inceput combine-ul, o sa fac si eu un prim pronostic, la ce vor lua pats cu unul dintre primele 2 pick-uri : Nelson Agholor WR/USC este evaluat la sf rundei 1 sau inceputul rundei 2. RB/Indiana - Tevin Coleman (nu e 1-st roudner, insa nu trece de jumatea rundei 2 ).
    Nici unul dintre pick-uri nu e realist, ci mai degraba e wish pick personal .
    Pentru prima runda, mi-as dori un DT, dar care e foarte greu sa cada pana la locul 32, insa cu siguranta daca trece de 20, BB scoate asul - Malcolm Brown - DT/Texas

  17. #38
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    RB nu cred ca luam in primele runde,daca Big Vince pleaca cred ca vom lua un DT,dar e posibil sa faca trade si eu cred ca vom lua 2 OL dar astept un LB si un DE

  18. #39
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Eu zic ca restructureaza Mayo si nu luam niciun LB in primele 2 zile, avem alte necesitati mai presante. OL cu siguranta, DT de asemenea.
    A, la sfarsitul draftului poate, acolo e vorba de noroc sa nimeresti ceva de valoare, dar in primele 2 zile DT, DE si OL cu cele 3 pickuri (runda 1, runda 2 si compensatory pick la sfarsit de runda 3 pt Aquib Talib pe care toata lumea il estimeaza). Nici macar WR... desi e o clasa bunicica si poate-poate un Dorian Green-Beckham pica in zona de draft Pats si se risca BB cu el, ar merita cu prisosinta riscul.
    Am vazut ca K Kyle Brindza de la Notre Dame a declarat ca a avut deja 2 runde de discutii cu souterii Pats si chiar si cu noul antrenor de la special teams (Judge)... Doamne-Fereste de asa pick... Gostkovski trebuie neaparat semnat, chiar si cu cel mai mare salariu pt un kicker, nu mai avem noi norocul pe care l-am avut cand a plecat Vinatieri si l-am gasit pe Gostkovski...

  19. #40
    manager
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    271
    Reputatie
    1
    Parerea mea este ca, clasa de WR nu e bunicica, e foarte buna. Legat de DGB - Dupa interviul de ieri de la combine, sunt sigur de 2 chestii. Pats vor sta departe de el . 2 la mana : Nu iese din top20 .
    Tot dupa interviurile de ieri, imi place si mai mult ideea de a il drafta cu 1-st pick pe Nelson Agholor . Stiu ca sansele sunt destul de mici, insa eu sper.

  20. #41
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Dupa cum s-a prezentat la Combine sunt foarte intrigat de hibridul ( ) Shaq Thompson de la Washington. Daca s-ar seta pt pozitia de Safety ar fi interesant pt Patriots. De la Rodney Harisson n-am mai avut un Strong Safety de mare valoare, daca cumva D-Mac nu e pastrat avem mare nevoie de un Safety de viteza si cu experienata lui Shaq Thompson de linebacker sunt persepctive de a iesi ceva interesant. Acum, sa vedem daca o sa mai fie pe Draft Board la 32-lea pick...

  21. #42
    manager
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    271
    Reputatie
    1
    Nu va fi

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •