Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 33

Thread: Darts

  1. #1
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0

    Darts

    E campionatul mondial, mie imi place foarte mult acest sport care e mai mental decat sahul, totul se joaca in psihic!
    De revelion vom avea finala campionatului mondial, protagonisti: Michael Van Gerwen, senzatia circuitului mondial, campion mondial si detinator al titlului care a aparut in top 10 cu aproximativ 3 ani si jumatate si de atunci a jucat o finala acu 2 ani pierduta la marele Phil Taylor si o finala castigata anul trecut cu Peter Wright si evident Phil "The Power" Taylor care are 15 titluri de campion mondial si care tocmai fu detronat din prim planul darts-ului de senzatia olandeza Michael "Mighty" Van Gerwen!
    Langa ei mai sunt o groaza de jucatori de exceptie ca si Adrian Lewiss "The Jackpot" care are 2 titluri mondiale la rand, singurele din cariera, Raymond van Barneveld care are 5 titluri mondiale si desigur preferatul meu James "The Machine" Wade care are cele mai fabuloase inchideri din darts si nu tremura niciodata la inchiderea mai ales din 20-ciul sau preferat!
    Finala CM va fi fix de revelion, ca de obicei!

    Aveti aici intrarea lui Adrian Lewiss, "The Jackpot":


    Dar ce tare e asta, istoria superdarts-ului intr-o ora:
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #2
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Prima relativ mare surpriza Marvyn "The King" scos afara de M. Hopp whoever that is, n-a fost instare sa treaca nici de primul hop!
    3 zile de pauza 24,25 si 26 la Campionatul Mondial! Ne reintalnim cu darts-ul de ultraclasa dupa sarbatorile crestinesti!

    Sarbatori fericite!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Intre sarbatori am mai avut o surpriza Chishnall a iesit din concurs, surpriza care m-a surprins si pe mine... de 6 milioane! Lewiss "The Jackpot", ieri a avut emotii mari dar s-a vazut pe final stofa de mare campion din el, e un pretendent la titlu iar, fara doar si poate!

    Azi avem meciuri multe si frumoase, derby-urile zilei RVB - Caven si mai ales Steven "The Bullet" Bounting - James "The Machine" Wade!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    S-a ajuns la faza semifinalelor. Chiar acum Van Gerwen joaca cu Anderson, iar in a 2-a joaca Taylor cu Van Barneveld. Doua super meciuri. Anderson il conduce cu 3-1 pe MVG pana acum.

  5. #5
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Taylor mi-a iesit dar MVG cu cele de 2 ori 3 ratari la dubla in momente cruciale m-a culcat urat la vreo 10 mil! Chiar si asa mi-am scos parleala pe azi dar am bagat 5 mil si-am scos 9 in loc sa scot vreo 20... iti vine sa-ti bagi ceva-n ea de lume, risti mult si nu castigi mare lucru... simti ca nici emotiile negative si timpul din viata scurs pe dublele alea nu ti-l primesti inapoi pe doar 4 milioane...

    In fine, Anderson a jucat fantastic dar a mai piardut o finala acu vreo 5 ani cu The Jackpot, nu-l vad sa-l tina nervii nici acum!
    Desi la directe sta cel mai bine dintre muritori cu Taylor, totusi nu-l vad sa joace si-n finala ca-n semifinala. Pariu Taylor, ca de obicei!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #6
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Il bate Anderson lejer.

  7. #7
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Nu l-a batut lejer, a fost o superfinala!
    Taylor a avut si el 3 sageti la rand la dubla sa favorita de 16 sa egaleze la 1 in setul decisiv dar a clacat!
    Au jucat bine si Taylor si MVG, favoritii acestui concurs dar au clacat si Anderson i-a spart pe urma cu un joc fabulos!
    Ce-a facut Anderson e intr-un fel cam ce-ar face Wawrinka daca i-ar bate pe Nadal si Djokovic la rand in semifinala si finala de GS, sau oricine nu neaparat doar Wawrinka, culmea elvetianul chiar i-a batut pe cei 2 intr-un GS la AO pe care l-a si castigat dar unul a fost intr-o faza mai dinainte unde nu e presiunea unei finale sau semifinale, alalalt respectiv Nadal fu cu probleme fizice.
    Cu-adevarat impresionant ce-a facut Anderson si-a jucat de parca ii facea placere, fara presiune, culmea!

    Era cel mai bun jucator din istoria darts-ului care inca n-avea castigat un CM, not anymore!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #8
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Se mai joaca si turneul ala mondial de Darts 2nd hand BDO sau cum ii zice pe Eurosport, pana si Bounting a fugit de acolo ca se plictisea!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #9
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Iar suntem iar la CM, a inceput deja de vreo o saptamana! Pariul de azi l-am pus pe Ady Lewis dublu campion mondial si tanara speranta a darts-ului alaturi de marele Michael "Mighty" van Gerwen. Are cu Dekker, un olandez cu moaca de vagon turtit, nu pot sa-l suport!
    Hai sa ascultam melodia lu Adrian "The Jackpot" Lewis din nou, cea mai tare din tot darts-ul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #10
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    3-0 la seturi scurt si la subject pt "The Jackpot"! Never in any doubt!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #11
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    bate barnie azi? are cota f faina
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  12. #12
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Nu cred. Ieri a revenit formidabil totusi. Mai bine iei ca Anderson castiga turneul, cota peste 2, nu are cine sa-l bata.

    A fost o editie formidabila, am vazut cateva meciuri epice. Barnie cu MVG a fost formidabil, unul dintre cele mai bune meciuri din istoria dartsului. MVG a pierdut desi a avut o medie de peste 105.

  13. #13
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    am vazut si eu MVG CU Barnie. a fost superb.
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  14. #14
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    ce finala e hai Anderson
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  15. #15
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    A meritat si anul asta. Superb acel 170 spre final.

    Ieri in semifinale a reusit chiar sa inchida un leg din 9 aruncari, adica maximum in darts, un fel de 147 in snooker.

  16. #16
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    stiu,..am vazut...pe bet..nu eram pe video atunci..chiar voiam sa intreb daca este link cu 9 darts'ul de ieri
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  17. #17
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0

  18. #18
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    superb... mersi
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  19. #19
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    lol, cum se bucura englezoii la un 9 darter, zici ca Anglia ar fi castigat CM la fotbal inspirata alegerea piesei "chase by the sun "

  20. #20
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Ieri in semifinale a reusit chiar sa inchida un leg din 9 aruncari, adica maximum in darts, un fel de 147 in snooker.
    E chiar mai greu decat 147-le la snooker! Si MVG este si va ramane singurul jucator din istorie care a fost la o sageata de-a face doua 9 darter-uri la rand... e ceva dincolo de incredibil ce era sa faca.
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Mersi si io!

    A meritat Anderson fara doar si poate. MVG venise aproape invincibil in turneu dar impotriva conationalului sau mereu are un mic punct slab iar RVB mereu joaca superb impotriva lui.
    MVG n-a jucat deloc rau, doar ca n-a jucat perfect, a fost scos din turneu cu o medie de peste 105 puncte!
    Te doar ****, e ca si cum ar pierde Osullivan un meci de snooker in care media per frame de puncte i-ar fi de 70-80, ca tot faceti analogii!

    A fost dureros ce-a zis MVG dupa infrangerea in fata lui RVB devreme in turneu: "E adevarat c-am castigat foarte multe titluri anu asta dar le-as fi dat pe toate pentru acesta! Acesta e titlul care conteaza si ma doare foarte tare."
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #21
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Încă o editie anul asta. Anderson e în semifinala. Mai sunt 2 sferturi azi, unul chiar epic între Barnie si Taylor.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •