Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 56

Thread: ||4HT|| Turneul celor 4 trambuline 2014/2015

  1. #22
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,540
    Reputatie
    0
    Urmeaza "Saritura peste an " Garmisch Partenkircken , calificarile pe 31 decembrie si etapa propiu-zisa pe 1 ianuarie !!!!
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    calificarile de azi de la garmisch partenkirchen au fost castigate de anders jacobsen, care in antrenamente a corectat recordul trambulinei ajungand la 145 de metri. pe doi s-a clasat kassai, iar pe trei prevc. koudelka a fost descalificat, insa fiind precalificat nu il va costa participarea in competitie. astfel ca va fi imperecheat cu prevc, amman cu kassai, iar schilieri care n-a sarit deloc azi, va fi cu jacobsen. Va urez un An Nou Fericit si La Multi Ani !

  3. #24
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Frumoasa evolutia lui Jacobsen de azi, il vad ca principal favorit in competitia de maine

  4. #25
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    P.S.: La multi ani si multa multa sanatate! Sa ne auzim cu bine!

  5. #26
    Адриан Михай liverpool-kid's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bicaz-Neamt
    Posts
    2,108
    Reputatie
    1
    si Jacobsen castiga...a fost etapa lui, cap-coada si consider ca a meritat aceasta victorie!

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    e un sezon ultradeschis. atat pentru castigarea turneului celor patru trambuline, unde prevc poate fi considerat la egalitate cu kraft, care azi nu a prea stralucit. cat si pentru marele glob de cristal din cadrul cupei mondiale. urmeaza innsbruck, cu cea mai mica trambulina mare din cadrul turneului, mai ales ca lungimea este de doar 130 metri.

  7. #28
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,540
    Reputatie
    0
    Anders Jacobsen s-a impus la Garmisch , urmat de Simon Ammann si Peter Prevc.Schlierentzauer desi a ajuns la 139,5 m s-a clasat doar al-4-lea.

    Sa vedem ce va fi in Ceanul de la Innsbruck...si daca vom vedea sarituri de 130m
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #29
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Etapa foarte interesanta astazi, pe langa victoria de necontestat a lui Jacobsen, Prevc s-a apropiat la 1 punct de Kraft si o sa avem un duel pe cinste. Prevc are 2 locuri 3 pana acum, daca continua asa e posibil sa repete ce a facut Ahonen cand a castigat Turneul fara nici o victorie de etapa

  9. #30
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,540
    Reputatie
    0
    dar Kraft va fi pe teren propiu in Austria
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  10. #31
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    credeam ca noriaki kasai s-a retras...

  11. #32
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Rezultate intermediare la Turneul 4HT:
    http://data.fis-ski.com/pdf/2015/JP/...15JP38354H.pdf
    .
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  12. #33
    Адриан Михай liverpool-kid's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bicaz-Neamt
    Posts
    2,108
    Reputatie
    1
    peter prevc de va castiga vreo etapa va castiga turneul...e cel mai constant dintre toti saritorii...chiar de nu a castigat vreo etapa pana acum

  13. #34
    sport legend Redboy's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    508
    Reputatie
    1
    Tare rau imi pare pentru Ammann. Cazatura de la Obersdorf i-a compromis turneul. Sper totusi sa se impuna in cupa mondiala.

  14. #35
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,540
    Reputatie
    0
    recordul trambulinei de la Innsbruck e detinut de Sven Hannawald inca din 2002 cu 134,5m
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    show total pe bergisel, unde am avut parte de artificii, mai ceva ca la ciclism. etapa a fost castigata de richard freitag, la etapa cu numarul 50 din cadrul turneului celor patru trambuline, iar stefan kraft a doborat recordul trambulinei detinut de hannavald, ajungand la 137 metri. iar podiumul a fost completat de "gemenii" amman si kassai, care au impartit locul 3. iar kraft este in proportie de peste 90% virtual castigator al trofeului.

    aceasta editie a fost una inedita: oberstdorf cu probleme, unde de regula nu sunt, garmisch - viceversa, innsbruck - show total, unde de regula competitia era anulata dupa prima mansa. si urmeaza Bischofshofen.

  16. #37
    sport legend Adrian S.'s Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    801
    Reputatie
    1
    Daca-mi permiti o completare

    Quote Originally Posted by ichigo View Post
    show total pe bergisel, unde am avut parte de artificii, mai ceva ca la ciclism. etapa a fost castigata de richard freitag, la etapa cu numarul 50 din cadrul turneului celor patru trambuline,
    de la ultima victorie germana.

    Parerea mea ca aceasta victorie venea cu doua etape mai devreme daca nu se accidenta Wellinger.

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    nu stiu cum s-ar fi descurcat wellinger in turneu daca nu se accidenta la inceputul sezonului. iar, singurul record omologat este al lui kraft, nu al lui hayboeck, fiindca acesta a atins zapada si cu mana. asa e regulamentul.

  18. #39
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,540
    Reputatie
    0
    Kraft a ajuns la 137m...! si victoria in turneu probabil ca ii va reveni
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #40
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Azi n-am reusit sa vad decat primele 20 de perechi din prima mansa se pare ca am pierdut ce a fost mai spectaculos

  20. #41
    Адриан Михай liverpool-kid's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bicaz-Neamt
    Posts
    2,108
    Reputatie
    1
    inca de la inceputul turneului mi-am dorit sa vad innsbruck...am presimtit ca va fi un spectacol total...fiecare a avut rolul sau azi si totul a fost bine pus in aplicare

  21. #42
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Intr-adevar foarte frumoasa competitia de la Innsbruck!
    http://www.fis-ski.com/ski-jumping/n...-bergisel.html

    Ce mi-a placut de Simi cand se bucura ca e cu Noriaki pe primul loc(ambii terminand pe 3)! Tare simpatica faza!

    Si calificarile de azi de la Bischofshofen au fost pe masura! Cel mai tare duel va fi intre Hayboeck( ) si Simi(no 50)!
    http://www.fis-ski.com/ski-jumping/n...-hayboeck.html
    http://www.fis-ski.com/ski-jumping/n...hofshofen.html
    Last edited by whisper; 5th January 2015 at 23:39.
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •