View Poll Results: ramane nea gigi cu buza umflata ?

Voters
26. You may not vote on this poll
  • Da

    5 19.23%
  • Nu

    7 26.92%
  • Nu stiu, nu ma intereseaza subiectul

    9 34.62%
  • fmm gigi

    5 19.23%
Page 6 of 40 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 837

Thread: Gigi Becali pierde marca Steaua

  1. #106
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Le e foame si celor din Armata. Au luat bani de la Gigi Becali si in trecut, dar ce au facut cu ei... nimeni nu stie? Stadionul din Ghencea arata jalnic.
    Da' jean ce-a facut cu banii? Sau si lui ii e foame?

    @reivan, da. Dar cu niste ani in urma, recent nu.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  2. #107
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Un material ce merita citit, evident legat de brandul Steaua.
    Reivan, Patriot si Marius bagati la capatana!

    https://sammuraysports.wordpress.com/
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  3. #108
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    Duba, nu trebuie sa arunci acuze spre unii sau altii. Spiritul stelist este doar in suflet, nu se masoara in decibeli aruncati pe gura sau in trafic de net cu degete tocite de tastaura .
    Un lucru e cert, jegurile din armata au in spate o hotarare judecatoreasca care l-a scos din minti pe gigi . L-a scos din minti dar i-a intunecat si judecata, nu realizeaza ca doar Steaua pe care o stim de ani de zile ii aduce notorietate si nu in ultimul rand profit . Tie iti spun doar atat, cauta sa accepti si parerile altora .

    Ce este de retinut . Soluții sunt, soluții se găsesc. Decente, legale, corecte. Pentru că Steaua nu este numai brandul Armatei. Steaua e brandul no.1 al României. Și cu asta nu se pot juca nici MApN, nici GgB. Pentru că, se știe, Steaua este numai una…
    Last edited by Dario; 6th December 2014 at 15:49.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #109
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    De trei zile-ncoace ...

  5. #110
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Un lucru e cert, jegurile din armata au in spate o hotarare judecatoreasca care l-a scos din minti pe gigi . L-a scos din minti dar i-a intunecat si judecata, nu realizeaza ca doar Steaua pe care o stim de ani de zile ii aduce notorietate si nu in ultimul rand profit .
    Domnu', domnu', usor cu jegurile pe podea ca sa n-o dati grav de gard. Litigiul in cauza are ca obiect marca Steaua. O marca ce a fost inregistrata la OSIM de "jegurile din armata" prin 1996 si care inregistrare a fost dublata, evident ilegal, de al dvs. gigel in 2004. Asta in primul rand.

    Marca Steaua a fost creata de Armata, a fost construita de Armata, a fost facuta celebra si a ajuns cea mai cunoscuta din Romania sub patronajul Armatei. Iar in ultimii 10 ani aceasta marca a Armatei a produs bani multi pentru gigel. Armata isi vrea partea ei din banii astia si va intreb unde e jegul? Tu daca ai avea un brand atat de valoros i-ai permite altuia sa faca bani in timp ce tu te-ai uita cu ochi blanzi?

    In al treilea rand, pe gigel nu prea ai din ce minti sa-l scoti. Deoarece gigel si mintea sunt ca doua paralele.

    Sper ca esteti clarificat acuma si va asteptam sfaturile pretioase despre cum trebuie compatimit infractorul cu vreo 11 condamnari la activ, in unele dintre ele implicand direct clubul fara marca.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  6. #111
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    N-o sa fiu la fel de ironic .
    Avand in vedere faptul ca ma adresez unui 'telectual continuarea poate fi doar sub forma asta, nu domnu' . Esteti pe langa subiect si pe langa comenturile mele pretioase . Citeste inca o data postul anterior, dar si alte pe aceeasi tema, si vezi unde spun ca Armata n-ar avea vreun drept. Jegurile l-au acceptat pe gigi cat timp au avut ceva de muls, si ar fi continuat la nesfarsit daca robinetul nu se inchidea . Deci, niste JEGURI . Scuza-mi expresia care ti-a intunecat mintea .
    Asa ca mai usor cu comenturi care dovedesc ca nu esti 'telectualul care este .
    Last edited by Dario; 6th December 2014 at 16:29.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  7. #112
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Daca tu crezi ca armata n-are dreptul sa ia macar 10% din cit ia ciobanul de pe urma echipei (premii cupe europene + transferuri+...), esti un mare dubist, chiar urs dubist.
    Last edited by dextercioby; 6th December 2014 at 16:35.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  8. #113
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Domnu', domnu', usor cu jegurile ...
    Haoleu, alt ''liberal'' care manca leafa de la stat ...

  9. #114
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Argăseală: "Nu vom mai folosi cuvântul Steaua"
    Satenii din toata tara cu cine o sa tina de acum inainte?
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  10. #115
    sport legend cataa.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    3,440
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by m8k View Post
    Argăseală: "Nu vom mai folosi cuvântul Steaua"
    Satenii din toata tara cu cine o sa tina de acum inainte?
    cu fc stana
    Noi murim, "U" niciodata!

  11. #116
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Generalii din armata vor sa dezvolte sectia de darts.
    Pt hobiul asta fac tam-tampul asta.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  12. #117
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Jegurile l-au acceptat pe gigi cat timp au avut ceva de muls, si ar fi continuat la nesfarsit daca robinetul nu se inchidea . Deci, niste JEGURI .
    Mi se pare de-a dreptul criminal. Adica aia de la Armata au vrut bani de la cineva care facea multi bani cu marca lor. Cum de mai sunt liberi, nenorocitii? Cum se poate sa "il mulga" pe gigel, care n-a facut altceva decat sa foloseasca o marca ce nu ii apartinea pentru a baga in propriul buzunar multe zeci de milioane de euro?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  13. #118
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Mi se pare de-a dreptul criminal. Adica aia de la Armata au vrut bani de la cineva care facea multi bani cu marca lor. Cum de mai sunt liberi, nenorocitii? Cum se poate sa "il mulga" pe gigel, care n-a facut altceva decat sa foloseasca o marca ce nu ii apartinea pentru a baga in propriul buzunar multe zeci de milioane de euro?
    Bai cap sec, trebuie sa ai capacitatea de a face bani. Mizeriile din MApN de ce n-au reusit cand au avut echipa pe mana? De ce a ajuns echipa la sfarsitul anilor '90, mai precis in 1999 sa sa balteasca la mijlocul clasamentului, cu -4 la adevar? De ce a trevuit sa vina Gigi sa bage zeci de milioane sa scoata echipa din mocirla in care o bagasera MApN-ul si fratii Paunescu? Poti ma, berbecule, sa raspunzi la aceste intrebari?

    Si in alta ordine de idei, iata cum arata un sondaj realizat de Prosport:

    Sondaj ProSport
    Ați susține echipa lui Gigi Becali dacă n-ar mai avea numele, sigla, culorile și palmaresul Stelei?

    Rezultate până sâmbătă, ora 18.00
    Da 5.234 (52,85%)
    Nu 3.988 (40,27%)
    Nu sunt încă decis 682 (6,88%)

    N-ar fi rau sa se separe apele si sa scapam de cretinii care inca mai cred ca Steaua poate aduce bani cu oricine o manageriaza.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  14. #119
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0

    ii dau maxim 3 ani stelemelei jijinesti.
    retired.

  15. #120
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Bai cap sec, trebuie sa ai capacitatea de a face bani. Mizeriile din MApN de ce n-au reusit cand au avut echipa pe mana? De ce a ajuns echipa la sfarsitul anilor '90, mai precis in 1999 sa sa balteasca la mijlocul clasamentului, cu -4 la adevar? De ce a trevuit sa vina Gigi sa bage zeci de milioane sa scoata echipa din mocirla in care o bagasera MApN-ul si fratii Paunescu? Poti ma, berbecule, sa raspunzi la aceste intrebari?
    Bai... dubo

    Mai stii bancuri d-astea cu zeci de milioane bagate de gigel al tau in echipa? Nu de asta, da' macar asa esti si tu amuzant

    In rest, logica ta e sublima. Tu scuzi o infractiune dovedita de Curtea Suprema, inregistrarea cu rea credinta, in fals, a unei marci si folosirea ei fara drept timp de 10 ani prin faptul ca CSA n-a facut bani inainte de '98? Pai legatura intre astea cred ca exista doar in capul tau

    Iar CSA-ul a facut suficienti bani cu Steaua inainte de separarea aia dubioasa, echipa de fotbal tinea in spate toate celelalte sectii, sectii care castigau campionate pe banda rulanta si care aveau cei mai buni sportivi din tara tocmai pentru ca erau finantate grupa mare cu banii "produsi" de fotbal.

    Bai... dubo, ba!
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  16. #121
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post

    ii dau maxim 3 ani stelemelei jijinesti.
    atat de mult?....daca acu nu vine nimeni cati crezi ca vin cand echipa se va numi fc fan branza de oaie si va avea culorile alb rosu?.....iar pe stema o sa fie o stana......sa i vedem pe bacalistii de pe forum sustinand oaia....iti dai seama ca astia care l sustin pe jiji au o problema de sexualitate,fac pariu ca se masturbeaza cu poza lui geigei pe monitor

  17. #122
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    duba are icoana in casa
    cu nea jiji , bineinteles
    retired.

  18. #123
    sport legend m8k's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    5,960
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Bai cap sec, trebuie sa ai capacitatea de a face bani. Mizeriile din MApN de ce n-au reusit cand au avut echipa pe mana? De ce a ajuns echipa la sfarsitul anilor '90, mai precis in 1999 sa sa balteasca la mijlocul clasamentului, cu -4 la adevar? De ce a trevuit sa vina Gigi sa bage zeci de milioane sa scoata echipa din mocirla in care o bagasera MApN-ul si fratii Paunescu? Poti ma, berbecule, sa raspunzi la aceste intrebari?

    Si in alta ordine de idei, iata cum arata un sondaj realizat de Prosport:

    Sondaj ProSport
    Ați susține echipa lui Gigi Becali dacă n-ar mai avea numele, sigla, culorile și palmaresul Stelei?

    Rezultate până sâmbătă, ora 18.00
    Da 5.234 (52,85%)
    Nu 3.988 (40,27%)
    Nu sunt încă decis 682 (6,88%)

    N-ar fi rau sa se separe apele si sa scapam de cretinii care inca mai cred ca Steaua poate aduce bani cu oricine o manageriaza.
    Capu' sec si kilu' de branza!
    [COLOR="Purple"]De la 1907 am fost primii puși pe fapte
    Cu echipa Clujului, mândria Ardealului
    Trăiesc fiecare clipă cu cea mai bună echipă
    Și-am purtat de când mă știu alb și vișiniu.[/COLOR]

  19. #124
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Steaua generalilor de la culesul porumbului

    de Mihai CIUCĂ


    În fond, de ce să nu moară și Steaua? Ea e mai cu moț? "România furată", serialul de pe Digi 24, îți lasă șira spinării plină de broboane măcar o dată pe săptămână, cu fiecare episod consumat. Povești triste cu ziduri dărăpănate de unde s-a furat tot ce s-a putut fura. Aici a fost odată uzina Republica... Dincoace un combinat industrial, să zicem la Hunedoara ori la Câmpia Turzii. Bref, statul și-a bătut joc de tot ce-a avut sau încă mai are în portofoliu, a sugrumat vânjos și interesat pe tot ce-a pus mâna.

    Acum, statului îi stă în gât Steaua. Sau Becali. Sau ambele variante. O clică de generali și colonei care abia dacă au pus o dată mâna pe vreo pușcă și singurele lor campanii pe care le-au susținut au fost cele de toamnă de la culesul porumbului pretinde blazonul Stelei. Sub vipușca de general a lui Oprea a reînviat spiritul Ceaușeștilor: Steaua trebuie să fie a Armatei, tovarăși! Să pătrundem în tunelul timpului, să ne închipuim o excursie în urmă cu 25-30 de ani și să le dăm grade și uniforme lui Chipciu și Papp. Plus echivalentul de azi al unui ARO dacă încheie turul pe primul loc.

    Ce rușine, la mijloc nu-i decât un pui de șantaj, nimic altceva. O altă găinărie fardată de precupeții cu job part time în fototlii ministeriale. Oprea and Co. nu au cum să-și propune altceva decât să mai stoarcă niște bani de la Becali. Sau de la un alt fraier, dacă s-ar reface privatizarea. Între altele, dincolo de afacerile personale – vezi cazul Babiuc - probabil și ca să mai îmbujoreze celelate secții ale clubului sportiv. Coloneii din conducerea acestora n-au chiar niciun motiv să se simtă confortabil dacă se apucă cineva să răsfoiască performanțele din ultimul deceniu. Cea mai comodă soluție, bineînțeles pasul înapoi ca pe vremea când Ilie Ceaușescu tăia și spânzura. Salariul nu știu cărei noi achiziții de la baschet e susținut din primele de joc ale lui Szukala și Prepeliță. Doar nu-și imagina cineva că se va face chetă printre ofițeri ori din pensia peste 30 de milioane de lei a rezerviștilor care au numărat știulete cu știulete și i-au încolonat pe răcani în marș spre peluza din Ghencea ...
    In ca un articol in care autorul este siderat de ceea ce vor sa faca Oprea@comp. O nemernicie care-i face pe dusmani (este de inteles), dar si pe cativa naivi sau stelisti interesati sa jubileze. RUSINE MIZERIILOR!!!!!!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  20. #125
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Sondaj ProSport
    Ați susține echipa lui Gigi Becali dacă n-ar mai avea numele, sigla, culorile și palmaresul Stelei?

    Rezultate până sâmbătă, ora 18.00
    Da 5.234 (52,85%)
    Nu 3.988 (40,27%)
    Nu sunt încă decis 682 (6,88%)

    N-ar fi rau sa se separe apele si sa scapam de cretinii care inca mai cred ca Steaua poate aduce bani cu oricine o manageriaza.
    Am raspuns si eu cu Da desi n-am sustinut niciodata Steaua lui Jiji ci doar Steaua reala. Asta ca sa-ti dai seama cat de relevant e acel sondaj

  21. #126
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Astazi cu Iasiu stelistii vor juca cu tricouri goale pe ei, goale de continut, goale de istorie.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •