View Poll Results: pronostic

Voters
13. You may not vote on this poll
  • victorie Steaua

    7 53.85%
  • egal

    3 23.08%
  • victorie Dinamo

    3 23.08%
Page 11 of 12 FirstFirst ... 9101112 LastLast
Results 211 to 231 of 233

Thread: Etapa 6 EL: STEAUA BUCURESTI - Dinamo Kiev 0-2

  1. #211
    junior
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Targu Mures
    Posts
    101
    Reputatie
    1
    Astra.Echipa mai slaba ca Steaua in EL. Din pacate anul acesta ne-am facut de ras extrem. Comentatorii radeau de Astra ca aparare mai praf ca ei mai greu.

    De Steaua nu pot da exemple, dar pot spune meciul care l-am vazut live Lille vs Wolfsburg ca oaspetii au jucat cu un om minus si tot au castigat cu 3-0, dar sa nu comparam slapii cu pantofii.

    Vina in cea mai mare masura o are Galca antrenorul cel mai longeviv din actuala editie a Ligii 1.

  2. #212
    Banned
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Voronet
    Posts
    71
    Reputatie
    0
    Eh, lasati, nu-i paguba. Europa nu-i de voi. Decat codas la oras, mai bine in satul tau fruntas.

  3. #213
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    da' chiar asa,sa te elimine fratii sovietici?
    pai se-ntoarce Beria in mormant
    granita la Orsova!

  4. #214
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    N-avem noi fata de cupele europene, ce s-o mai dam cotita...de ani de zile nu suntem in stare s aiesim din grupe, si uitati-va la ucrainieni, aia si cu razboi civil in tara, si cu stadionul bombardat (Sahtior), au mers mai departe cu 2 echipe...de-aia Ucraina e unde e in clasamentul coeficientilor,iar noi pe 15-16...Ei au fost constanti in ultimii 5-6 ani de cand au castigat EL, dar noi am mers din rau in mai rau, am coborat brusc pe 18, apoi de-abia ne-am revenit cat de cat!
    Daca Steaua s-ar fi calificat macar in sferturi sau optimi, alta era treaba, am fi fost cel putin pe locul 13 si mai aeam speranta la 2 echipe in CL, asa...o s-o tot labarim ani de zile...cu o echipa, si aia vai de capul ei, luand mereu bataie de la Kiev.
    Da pe goarna si iesi pe plus folosind codul Z2G79TTW

  5. #215
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,469
    Reputatie
    0
    Cu ocazia ultimului meci din grupa l-am remarcat din nou pe antrenorul galca, nu mai tin minte pentru a cata oara . Felicitari domnule antrenor .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  6. #216
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Participare bifata, grupa mortii, 7 puncte meritate. Toate astea umbrite de necalificare, insa nu le poti avea chiar pe toate. Cu siguranta se poate si mai rau, noi suntem rabdatori

    Quote Originally Posted by zaplayer View Post
    Plusurile Stelei : nu au Stadion sanctionat si nici suporteri care sa faca prea multa galagie. Au castigat din punct de vedere mediatic inaintea meciului si se pare ca dupa la fel. Sunteti campioni pentru noi indiferent de cat de rau ati jucat.

    Quote Originally Posted by Mielu Zlate View Post
    Eh, lasati, nu-i paguba. Europa nu-i de voi. Decat codas la oras, mai bine in satul tau fruntas.

  7. #217
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Ce ciudat e fotbalul cateodata! Sa joci bine, sa ai ocazii f.f. clare, sa ai chiar si un penalty care se vedea de pe luna si sa pierzi. Ciudat, nu?! S-a intamplat aseara cu singura echipa de la noi care are pedigree european.
    Steaua a jucat aseara un fotbal mai mult decat onorabil, un fotbal la care iubitorii de fotbal, ma refer la cei care n-au frustrari si complexe, se uita cu placere si-l savureaza de la inceput pana la sfarsit. Un fotbal frumos, placut ochiului, care, insa, n-a reusit sa aduca bucuria victoriei milioanelor de inimi ros'albastre. Se intampla, din pacate. Mai ales cand ghinionul, pt. ca doar asa pot numi ocaziile ratate de Chipciu, in principal, dar si arbitrul care-ti refuza o lovitura de pedeapsa, sunt elemente decisive in stabilirea invingatorului.
    Eu unul nu sunt suparat dupa aceasta ratare a primaverii europene. Steaua a jucat bine in aceasta campanie europeana, a practicat, repet, un fotbal frumos chiar si pt. Europa in absolut toate meciurile jucate in acesta competitie. Din pacate au existat si elemente extrafotbalistice care au facut ca in aceasta editie sa nu fie una incununata de inca o calificare.
    Multumesc STEAUA! Multumesc pt. tot ceea ce ai facut si faci pentru milioanele de suporteri!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  8. #218
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Multumesc STEAUA! Multumesc pt. tot ceea ce ai facut si faci pentru milioanele de suporteri!
    Ce usor ne putem pune de acord ... era greu ?

  9. #219
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Tot frustrat ai ramas prazare!!!! Frustrat si complexat! Nu-i bai, asa vei ramane de-a pururi.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  10. #220
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Un fotbal frumos, placut ochiului, care, insa, n-a reusit sa aduca bucuria victoriei milioanelor de inimi ros'albastre. Se intampla, din pacate. Mai ales cand ghinionul, pt. ca doar asa pot numi ocaziile ratate de Chipciu, in principal, dar si arbitrul care-ti refuza o lovitura de pedeapsa, sunt elemente decisive in stabilirea invingatorului.!
    iote unu care nu si-a dat seama ca se uita la meciul rio ave Aalborg.

  11. #221
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Du-te ma si te pise ca nu intelegi nimic din fotbal! Pe cuvant!

    P.S.
    De unde esti de tarana?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  12. #222
    Banned
    Join Date
    Oct 2014
    Location
    Voronet
    Posts
    71
    Reputatie
    0
    sa nu crezi niciun cuvant
    de la Duba Fute-vant
    care este de tarana
    ...de la stana.

  13. #223
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,896
    Reputatie
    0
    Bravo Dinamo! Anu viitor vreau sa aiba ultimu meci din grupe cu Rapid Viena!
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Du-te ma si te pise ca nu intelegi nimic din fotbal! Pe cuvant!
    Tu nu cred ca-ntelegi nimic din lumea asta cu vietile ei, trebuie ca pe lumea cealalta o sa fii foarte talentat, trebuie sa te notez in agenda!
    Quote Originally Posted by Mielu Zlate View Post
    sa nu crezi niciun cuvant
    de la Duba Fute-vant
    care este de tarana
    ...de la stana.
    Not bad!


    PS: Scoru a fost 0-2, pt cine intereseaza.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #224
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Mielu Zlate View Post
    sa nu crezi niciun cuvant
    de la Duba Fute-vant
    care este de tarana
    ...de la stana.
    retired.

  15. #225
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    1,594
    Reputatie
    1
    unde ai fost tu brad pitt,sa arati punctul cu var

  16. #226
    junior
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Targu Mures
    Posts
    101
    Reputatie
    1
    SI tu Coltescu cu bricheta, stii tu aia de metal.

  17. #227
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    O picat Digi in Militari
    Danke Kiev
    https://t.me/pump_upp

  18. #228
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    retired.

  19. #229
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Azi l-a cunoscut si Romania pe Michael Oliver. Sperietoarea tuturor echipelor din Premier League.
    google: michael+oliver+referee+mistakes

    About 331,000 results (0.44 seconds)

    beleafer

  20. #230
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Nu vad urma de regret prin Bucuresti in urma meciului.
    In schimb am vazut caini fericiti.

  21. #231
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sak View Post
    Nu vad urma de regret prin Bucuresti in urma meciului.
    In schimb am vazut caini fericiti.
    nu te lua dupa ei,aia-s bucurosi ca au scapat cu doar sase la astrali...care astrali la randul lor au luat 5 de la ceva austrieci
    nici nu vreau sa-mi imaginez ce-ar fi facut Dinamo in Europa
    Last edited by cip tm; 12th December 2014 at 20:30.
    granita la Orsova!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •