Page 2 of 13 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 255

Thread: Campionatul European de Handbal Feminin - Ungaria/Croatia 2014 !

  1. #22
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1

    Ghitza

    Quote Originally Posted by Sentient7 View Post
    cum e posibil sa fie tot Tadici antrenor? incredibil...
    traim in romania si la noi orice este posibil...nu sunt convins ca cei care au laut decizia sa il repuna selectioner au facut o minima analiza la ceea ce urmeaza sa faca...echipa asta a noastra din seara asta este dezastru...23-11 in min 44

  2. #23
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    mai avem timp sa revenim

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  3. #24
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristy1110 View Post
    traim in romania si la noi orice este posibil...nu sunt convins ca cei care au laut decizia sa il repuna selectioner au facut o minima analiza la ceea ce urmeaza sa faca...echipa asta a noastra din seara asta este dezastru...23-11 in min 44
    bah, da' Tadici a fost rasuflat acum un deceniu. este absolut gretos ce se intampla. am crezut ca Dedu e om serios... inca mai gasesc resurse de energie sa-mi pese...

  4. #25
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    dezastru, nu m-am asteptat la asa ceva .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #26
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,053
    Reputatie
    1
    In locul lui Tadici si eu sunt mai bun, cu toate ca, daca este sa aleg, prefer sa le antrenez se nordicele astea blondalii. Vreo juma de an

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  6. #27
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1
    Norvegia 27 - Romania 19 scor final...la meciurile urmatoare pe faza de atac sa joace Neagu sau Tacalie centri , Zamfir sau Perianu interi stanga , sa se incerce din nou o rotatie pe inter dreapta , Hotea sa joace extrema stanga sau chiar centru( imi amintesc ca Baia Mare juca centru de obicei) , iar pe aparare sa joace Pintea si Bradeanu de baza , plus celelate prin rotatie...

  7. #28
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1

    Ghitza Ciobanul

    Quote Originally Posted by Sentient7 View Post
    bah, da' Tadici a fost rasuflat acum un deceniu. este absolut gretos ce se intampla. am crezut ca Dedu e om serios... inca mai gasesc resurse de energie sa-mi pese...
    din ce imi amintesc eu , Ghitzanu era uns sef de stana la nationala cand a venit Dedu...

  8. #29
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristy1110 View Post
    din ce imi amintesc eu , Ghitzanu era uns sef de stana la nationala cand a venit Dedu...
    da, dar initial a fost pus sa aleaga intre echipa de club si "nationala" de catre Dedu. pana la urma asa a intors-o ca a ramas in ambele functii...

  9. #30
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1

    Luca , Geiger

    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Fabulos mi se pare si mie ca nu avem in tot campionatul un inter dreapta de mana stanga. De ani de zile suntem praf pe postul ala.

    E macel pur si simplu. Fara Neagu nu marcam azi mai mult de 5 goluri. Epic.
    nu am mai urmarit liga nationala de handbal , dar chiar sa nu fie una-doua aruncatoare de mana stanga mai rasarite ? din cele de la tineret de ce nu a ales ? daca nu sunt Vizitiu si Geiger ce se intampla ? se desfiinteaza postul de inter dreapta de la nationala feminina ?

  10. #31
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Imi pare asa de raude Cristina. Ea rata, ea marca..
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  11. #32
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Ce frumos e meciul dintre Rusia si Ungaria. Rusoaicele au inceput foarte bine, cu combinatii excelente, in mare viteza si s-au desprins pe tabela... au pierdut totusi foarte multe mingi, tocmai din cauza vitezei de joc si le-au permis unguroaicelor sa ramina in joc, la 4-5 goluri in spate, altfel coplesite de forta de joc a adversarelor. Numai ca, pe final de repriza rusoaicele s-au cam taiat si vecinele noastre au inceput sa incrie pe banda rulanta, avind chiar posibilitatea sa egaleze la ultima faza. 15-14 Rusia, la pauza

  12. #33
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Frumos meci. Davai Russia!

  13. #34
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Ce final! Rusia egaleaza cu 12 secunde inainte de final, 29-29

  14. #35
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Fantastic meci! Pacat ca n-a castigat Rusia dar e bine si asa. Dmitrieva e fantastica.

  15. #36
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Grupa A

    Spania – Polonia 29-22 (16-13)

    Ungaria – Rusia 29-29 (14-15)

    Clasament:
    1. Spania 2 p.
    2. Ungaria 1 p.
    3. Rusia 1 p.
    4. Polonia 0 p.



    Grupa B

    Norvegia – Romania 27-19 (16-7)

    Danemarca – Ucraina 32-23 (14-11)

    Clasament:
    1. Danemarca 2 p.
    2. Norvegia 2 p.
    3. Romania 0 p.
    4. Ucraina 0 p.;
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #37
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Azi alte 4 partide .

    Grupa C

    Germania – Olanda

    Suedia – Croatia

    Grupa D

    Franta – Slovacia

    Muntenegru – Serbia
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #38
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Franta a inceput slab dar se pare ca pe final va castiga relativ usor.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #39
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Grupa C

    Germania – Olanda 26-29 (11-12)

    Suedia – Croatia 30-28 (17-17)

    Grupa D

    Franta – Slovacia 21-18 (7-9)

    Muntenegru – Serbia 22-19 (10-8)
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  19. #40
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Romania - Danemarca

    Sala Fonix, Debrecen, in aceasta seara de la ora 19:15, transmis in Romania de TVR 2 .
    Last edited by Dario; 9th December 2014 at 17:03.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  20. #41
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Romania: Paula Ungureanu (HCM Baia Mare), Ionica Munteanu (SCM Craiova), Denisa Dedu (Corona Brasov), Valentina Ardean-Elisei (HCM Baia Mare), Camelia Hotea (HCM Baia Mare), Ada Nechita (HCM Baia Mare), Laura Chiper (Corona Brasov), Florina Chintoan (U Alexandrion Cluj), Crina Pintea (HC Zalau), Georgiana Ciuciulete (HC Zalau), Cristina Neagu (ZRK Buducnost), Cristina Zamfir (Corona Brasov), Aurelia Bradeanu (Corona Brasov), Gabriela Perianu (Dunarea Braila), Adriana Tacalie (Corona Brasov), Oana Bondar (Corona Brasov), Dana Babeanu (HCM Roman)



    Danemarca: Rikke Poulsen (Viborg HK), Sandra Toft (Larvik HK), Maria Fisker (Viborg HK), Ann Grette Norgaard (Team Tvis Holstebro), Trine Ostergaard (FC Midtjylland), Maibritt Kviesgaard (Team Esbjerg), Louise Svalastog Spellerberg (Kobenhavn Handbold), Mette Gravholt (Viborg HK), Susan Thorsgaard (FC Midtjylland), Kristina Kristiansen (Team Tvis Holstebro), Lotte Grigel (Team Esbjerg), Stine Jorgensen (FC Midtjylland), Pernille Holmsgaard (Kobenhavn Handbold), Anne Mette Hansen (Kobenhavn Handbold), Louise Burgaard (Viborg HK), Line Jorgensen (FC Midtjylland)
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #42
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Și TVR HD (Hunedoara după unii) transmite. Dar să te uiți tu, mie nu-mi place să văd un măcel live. Încearcă cu smardoiu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •