Page 6 of 211 FirstFirst ... 456781656106 ... LastLast
Results 106 to 126 of 4427

Thread: Klaus Iohannis, presedintele Romaniei

  1. #106
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    We are the champions!!!

    Campionii! Campioniii!



    Excelent!!!!
    beleafer

  2. #107
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Delaparis, stii cumva, la Polul Nord e alta ora decat in Franta sau RO ? Pentru ca nu pot accepta ca varul lui Iceberg e un tip incet ...
    Nu stiam si nu am citit ce s-a discutat azi pe forum

    Marius, daca inteleg bine Iohannis il poate mazili pe Ponta, propune un guvern PNL, Parlamentul nu-l accepta si gata
    Last edited by delaparis; 17th November 2014 at 22:43. Reason: nn :)
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #108
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Nu stiam si nu am citit ce s-a discutat azi pe forum
    Unii discuta, unii se oftica, unii se bucura iar leul se pare ca doar face trolling ieftin...de doi lei.

    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Marius, daca inteleg bine Iohannis il poate mazili pe Ponta, propune un guvern PNL, Parlamentul nu-l accepta si gata
    Nu poate, in mod direct. In mod indirect, da.
    beleafer

  4. #109
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Dau și eu telefon la realitatea?

  5. #110
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Dau și eu telefon la realitatea?
    de ce?
    beleafer

  6. #111
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Are credit pe telefon.

    Ia sa dau si eu drumu la tembelizor sa vad ce dracu mai spun dashteptii.

  7. #112
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    citeaza a3 : "intelege iohannis cat de divizata e romania?"
    asta in situatia in care ei ii dau in cap cu basistii si cu sustinatorii lui ponta carora nu le-a spus nimic.
    eu nu am vazut criteriu de divizare mai des folosit decat asta cu "basistii" / "basismul" , mi-e mai scarba de expresie decat de basescu insusi aproape. Frate , sa nu ne cacam pe noi. daca iohannis face un ***** praf , nu cine stie ce , un mandat decent dupa care nu ar mai candida si pentru al doilea , mandat in care nu prea se afiseaza /aliaza cu basescu , in care nu face nici minuni nici gafe. Ce o sa ii reproseze A3 atunci? ca nu e Dumnezeu...
    Si astia prostesc lume la tv , lume de buna credinta poate sau poate nu. non sens peste non sens , judecati , prejudecati , lasati ma omul sa vedem ce poate. chiar fara PSD nu vad astia viata? basescu asta e asa puternic? dana grecu , mi-e sila de ea , a intrebat asta aseara , defapt a afirmat ca ..basescu nu e asa puternic pe cat il prezinta ei(nu sunt neaparat de acord). aia i-au sarit in cap. aia formeaza opinii , aia o sa faca propaganda , de la aia o sa inteleaga lumea ca daca iohannis nu face minuni (si in nu e Dumnezeu sa faca)nu e bun.

    Rezulta , la final concluzia trasa la un pas de rationament , fara argumente neaparat solide. Iohannis nu e un presedinte bun.

    Sa pregatim deja topicul "(introduceti nume candidat PSD) presedinte , Romania incotro?" pt 2019. sau mai devreme.
    retired.

  8. #113
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Si coabitatia in politica nu mi se pare eficace. Isi petrec vremea sa se contreze unul pe altul si nu se ocupa nimeni de interesele tarii. Asa a fost si in Franta de trei ori in ultimii 30 de ani si de ficare data a fost pierdere de timp.
    Un mare adevar!
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  9. #114
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Ete felosc mai devreme. Cred ca s-a prins si lumea ca ei cum nu sunt la putere o pun de un referendum cinstit. Si-o iau in barba. A, daca gafeaza Iohannis intr-un asa hal poate, dar altfel nu cred.
    Cat despre 2019 daca Iohannis face treaba decenta nu mai pupa PSD scaun de presedinte.

  10. #115
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Ete felosc mai devreme. Cred ca s-a prins si lumea ca ei cum nu sunt la putere o pun de un referendum cinstit. Si-o iau in barba. A, daca gafeaza Iohannis intr-un asa hal poate, dar altfel nu cred.
    Cat despre 2019 daca Iohannis face treaba decenta nu mai pupa PSD scaun de presedinte.
    Daca se inchid urnele la ora 18 sunt ceva sanse

  11. #116
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Marius, daca inteleg bine Iohannis il poate mazili pe Ponta, propune un guvern PNL, Parlamentul nu-l accepta si gata
    Nu. Presedintele nu poate demite premierul. Premierul poate pica doar in parlament, la motiune de cenzura, de asta are nevoie presedintele de parlament.

    Apoi presedintele e obligat sa propuna un premier din partea majoritatii parlamentare. Daca premierul desemnat pica de doua ori in parlament, abia atunci presedintele poate dizolva parlamentul.

    Deci se poate, dar numai teoretic.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  12. #117
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Uau. Merge in sfarsit antena 3 live. Thuamne ce discutii Asta e televiziune cu peste 1 mil. de telespectatori.

  13. #118
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Nu. Presedintele nu poate demite premierul. Premierul poate pica doar in parlament, la motiune de cenzura, de asta are nevoie presedintele de parlament.

    Apoi presedintele e obligat sa propuna un premier din partea majoritatii parlamentare. Daca premierul desemnat pica de doua ori in parlament, abia atunci presedintele poate dizolva parlamentul.

    Deci se poate, dar numai teoretic.
    Cam aiurea Constitutia asta. Credeam ca e la fel ca in Franta.
    Aici Presedintele dizolva Parlamentul cand vrea el, cu motiv fara motiv, s-a certat cu nevasta etc ...

    Apoi mai am o intrebare daca asa ramane. La ce a folosit alegerea de ieri?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #119
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    We are the champions!!!

    Campionii! Campioniii!



    Excelent!!!!
    tocmai ce vazusem un docu Queen chiar vorbind de champions.

  15. #120
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Apoi mai am o intrebare daca asa ramane. La ce a folosit alegerea de ieri?
    Basistule!!

    Cum la ce? sa ne scape de Basescu Cel Rau
    beleafer

  16. #121
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Apoi mai am o intrebare daca asa ramane. La ce a folosit alegerea de ieri?
    Pai cum la ce. E cel mai aproape de un presedinte neutru . El nu are legaturi stranse nici cu PNL nici cu PDL si bineinteles nici cu PSD. S-ar putea sa reuseasca ce nu a putut Basescu sa faca.

  17. #122
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post

    Cum la ce? sa ne scape de Basescu Cel Rau
    Pai asa? Au gresit toti atunci

    Si alta dezordine de idei, ce tv neutra exista in Romania? Sa pot vedea si eu o analiza obiectiva a votului.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #123
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Eu tind sa cred Digi24. Mi s-au parut echidistanti. Ramane la aprecierea ta totusi.
    http://www.digi24.ro/Media/TV/Live/Digi24

  19. #124
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Pai asa? Au gresit toti atunci

    Si alta dezordine de idei, ce tv neutra exista in Romania? Sa pot vedea si eu o analiza obiectiva a votului.
    Digi24 spun unii

  20. #125
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Eu tind sa cred Digi24. Mi s-au parut echidistanti. Ramane la aprecierea ta totusi.
    http://www.digi24.ro/Media/TV/Live/Digi24
    Frumusica fata aia acolo
    Vorbesc de aia cu fusta nu de aia cu barba
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #126
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Apoi presedintele e obligat sa propuna un premier din partea majoritatii parlamentare.
    "obligat" e mult spus....Tin minte cum Basescu a propus nu mai tin minte care guvern (era unu' de care n-am mai auzit de atunci) si Parlamentul l-a facut varza; Antonescu chiar i-a zis: "ce cautati dumneavoastra aici ?". Era o manevra de-a trage timp cred pana sa trateze pentru un nou guvern Boc. Tot atunci parca, multi din parlament vroiau sa-l puna pe Iohannis (si probabil ar fi fost votat) insa Basescu la ignorat.


    In fine, in alta ordine de idei, politica cea mai buna e cea fara multa putere. Institutia statului trebuie minimalizata, altfel nu vom scapa niciodata de coruptie.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •