Page 15 of 211 FirstFirst ... 513141516172565115 ... LastLast
Results 295 to 315 of 4427

Thread: Klaus Iohannis, presedintele Romaniei

  1. #295
    sport legend krokobaursolzos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    La Bolta Rece
    Posts
    4,235
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Muti discutie spre Hrebenciuc, dupa ce in post ai facut-o puscariabila definitiva pe Andronescu.
    Daca prostia ar fi delict penal, Cati "Abramburica" ar fi inchisa demult

    Iohannis mai are de muncit in propria curte ...
    http://prisacariu.ro/2014/11/19/anti...-in-vosganian/

    http://prisacariu.ro/wp-content/uplo...v3-300x244.png
    Unde am fi azi daca s-ar fi aplicat Punctul 8 ?
    Cine uita e complice!
    Pana ce clasa politica nu se reformeaza de la sine, ICCJ are de lucru ...

  2. #296
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by krokobaursolzos View Post
    Daca prostia ar fi delict penal, Cati "Abramburica" ar fi inchisa demult

    Cine esti tu sa cataloghezi oameni pe care nu-i cunosti? Pulea spatarul din Timisoara
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  3. #297
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,059
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Muti discutie spre Hrebenciuc, dupa ce in post ai facut-o puscariabila definitiva pe Andronescu.
    Din cate vedem amandoi diferenta dintre cei doi nu este decat ca pe Hrebenciuc au putut sa-l aresteze ... amandoi declara ritos ca's nevinovati. Toti declara acelasi lucru ... chiar si monumentul de educatie, eticacorectitudine numit Adrian Nastase.

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  4. #298
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Cine esti tu sa cataloghezi oameni pe care nu-i cunosti? Pulea spatarul din Timisoara
    Nu e din Timisoara.

    Dar asta nu e un handicat. Problema e ca nu are nimic in comun cu Timisoara.



    Vreti CV-ul postacului?


    Nu mi-a placut niciodata abramburica, dar daca am ajuns sa ii facem hoti si pe rectorii nevinovati in timp ce marii hrapareti ne rad in spate..................

  5. #299
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Nu mai scapi, te-am dibuit.
    Ai absolvit Sava, Neculce sau Jan Monet.
    aproape.
    vianu
    retired.

  6. #300
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Într-o țară civilizată oamenii politici aleși au imunitate doar pt. declarațiile politice.
    În rest canci imunitate!!!
    Așa vreau și aici. Voi nu?

    Și încă ceva; dacă ești anchetat nu înseamnă că ești vinovat! Orice tâmp poate depune o plângere pe care un întreg aparat trebuie s-o soluționeze. E drept, ar trebui prevăzute și pedepse pt. cei ce fac plângeri aiurea, pt. a limita abuzurile și a nu pune la muncă o grămadă de oameni degeaba.

    Să revin, vreau un politician bogat și cinstit dat ca exemplu! Că mie acum nu-mi vine niciunul în minte.

  7. #301
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sak View Post
    Într-o țară civilizată oamenii politici aleși au imunitate doar pt. declarațiile politice.
    În rest canci imunitate!!!
    Așa vreau și aici. Voi nu?

    Și încă ceva; dacă ești anchetat nu înseamnă că ești vinovat! Orice tâmp poate depune o plângere pe care un întreg aparat trebuie s-o soluționeze. E drept, ar trebui prevăzute și pedepse pt. cei ce fac plângeri aiurea, pt. a limita abuzurile și a nu pune la muncă o grămadă de oameni degeaba.

    Să revin, vreau un politician bogat și cinstit dat ca exemplu! Că mie acum nu-mi vine niciunul în minte.
    Vezi nepoate, asta e esenta.Intr-o tara de ***** in care orice frustrat poate sa te reclame.............

    Eu sunt de acord, fara imunitate, dar si cu protectie fata de denuntatori si .............


    ...............vreau ca procurorii si judecatorii care gresesc sa plateasca.


    E corect asa?

  8. #302
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Pă toți vrem asta! Cel puțin ăștia de pe-aici. De asta spun că ne contrăm degeaba!!!

    Eu aveam o propunere acum câțiva ani: când un judecător, procuror, polițist, mă rog, un funcționar al statului fură, preacurvește etc. să aibă parte de o pedeapsă dublă față de ce spune codul penal. Nu de alta, dar ei sunt puși să ne păzească de fapte reprobrabile.

  9. #303
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Nu ne contram, ne sincronizam.


    Eu il vreau pe Daniel Morar. Zic sa incepem cu el. Voi ce ziceti?


    Dati-mi si mie o senzatie de justitie. Nu va cer mult ,nu?
    Last edited by tim; 19th November 2014 at 18:10.

  10. #304
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    A trebuit să gugălesc să văd cine-i ăsta! Și cică din jud. Mureș.
    Din ce citesc până-n 2022 nu-l ai numai de face vreo imensă tâmpenie.

  11. #305
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sak View Post
    Pă toți vrem asta! Cel puțin ăștia de pe-aici. De asta spun că ne contrăm degeaba!!!

    Eu aveam o propunere acum câțiva ani: când un judecător, procuror, polițist, mă rog, un funcționar al statului fură, preacurvește etc. să aibă parte de o pedeapsă dublă față de ce spune codul penal. Nu de alta, dar ei sunt puși să ne păzească de fapte reprobrabile.
    Acum o luna, mi s-a spart o locatie.Hotii au furat seiful cu totul. Ca un bun cetatean , am sunat la politie.





    Ce crezi ca a facut Politia Romana ? M-a amendat cu 1000 de lei. De ce? Pentru ca nu am avut un seif agrementat!


    Si atunci, va intreb, de ce e Becali in puscarie? Pentru ca nu a apelat la politie?

  12. #306
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Becali e in puscarie pentru ca a primit vreo 10-11 condamnari in 3 dosare diferite. Acu' pe bune, tu scrii ca-ti place sa citesti prostii sau chiar crezi in treburile astea?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  13. #307
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sak View Post
    A trebuit să gugălesc să văd cine-i ăsta! Și cică din jud. Mureș.
    Din ce citesc până-n 2022 nu-l ai numai de face vreo imensă tâmpenie.
    Acum intelegi cum functioneaza MAFIA la nivel statal? Si voi ma luati cu votul din diaspora?

  14. #308
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Becali e in puscarie pentru ca a primit vreo 10-11 condamnari in 3 dosare diferite. Acu' pe bune, tu scrii ca-ti place sa citesti prostii sau chiar crezi in treburile astea?
    Te-au calcat hotii vreodata? Ai apelat la institutiile statului vreodata?


    O sa vezi, nu o sa stii care sunt mai ticalosi.

  15. #309
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Nașpa unchiule, nașpa.
    Cică tipul din spatele cortinei, care a organizat toată campania online a neamțului e din Timișoara.

  16. #310
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Daca mi-l dai ca exemplu pe becali nu te astepta sa iau in considerare ce spui.

    Am apelat la "autoritati" o singura data, dupa o disputa cu un taranus pentru un loc de parcare. Militianul batran care a venit sa "aplaneze" conflictul voia sa ne amendeze pe amandoi pentru tulburarea linistii publice. Cand l-am rugat sa-mi spuna in baza carei legi si cu ce martori justifica el sanctiunea, s-a balbait. Cand i-am spus ca ii fac plangere penala pt abuz in serviciu s-a molesit de tot si m-a rugat sa accept un avertisment pt ca apucase sa scrie pe nu stiu ce foaie pe care trebuia s-o justifice. Am acceptat dupa ce vecinu' a fost amendat cu 5 mil.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  17. #311
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sak View Post
    Nașpa unchiule, nașpa.
    Cică tipul din spatele cortinei, care a organizat toată campania online a neamțului e din Timișoara.
    Imposibil, pe timisoreni nu ii duce capul la asa scenarii.

  18. #312
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim View Post
    Imposibil, pe timisoreni nu ii duce capul la asa scenarii.
    Parol!

  19. #313
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Daca mi-l dai ca exemplu pe becali nu te astepta sa iau in considerare ce spui.

    Am apelat la "autoritati" o singura data, dupa o disputa cu un taranus pentru un loc de parcare. Militianul batran care a venit sa "aplaneze" conflictul voia sa ne amendeze pe amandoi pentru tulburarea linistii publice. Cand l-am rugat sa-mi spuna in baza carei legi si cu ce martori justifica el sanctiunea, s-a balbait. Cand i-am spus ca ii fac plangere penala pt abuz in serviciu s-a molesit de tot si m-a rugat sa accept un avertisment pt ca apucase sa scrie pe nu stiu ce foaie pe care trebuia s-o justifice. Am acceptat dupa ce vecinu' a fost amendat cu 5 mil.
    Vezi?

    Iti jur ca eu am avut recent spargeri si i-am spus politistului ca nu depun plangere.
    Eu am invatat lectia.

  20. #314
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Daca mi-l dai ca exemplu pe becali nu te astepta sa iau in considerare ce spui.

    Am apelat la "autoritati" o singura data, dupa o disputa cu un taranus pentru un loc de parcare. Militianul batran care a venit sa "aplaneze" conflictul voia sa ne amendeze pe amandoi pentru tulburarea linistii publice. Cand l-am rugat sa-mi spuna in baza carei legi si cu ce martori justifica el sanctiunea, s-a balbait. Cand i-am spus ca ii fac plangere penala pt abuz in serviciu s-a molesit de tot si m-a rugat sa accept un avertisment pt ca apucase sa scrie pe nu stiu ce foaie pe care trebuia s-o justifice. Am acceptat dupa ce vecinu' a fost amendat cu 5 mil.
    Ai sânge! Ai prăjit vecinu!

  21. #315
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sak View Post
    Parol!
    Da nume sa ii iau crema de pe shaorma.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •