Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 246

Thread: Gabi Muresan suspendat aproape un tur de campionat pentru lovirea lui Rusescu

  1. #64
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sak View Post
    Victima lui Șeroni o să joace probabil peste vreo 6-8 luni fix ca celelalte victime ale steliștilor, mai slab, cu frica și în final adio fotbal la douăzeci și ceva de ani!
    Tu pui caruta inaintea cailor. Durata recuperarii celui accidentat e irelevanta in stabilirea pedepsei agresorului, nu scrie nicaieri, in niciun regulament, ca lucrul asta conteaza. De fapt, atunci cand respectivul primeste suspendarea, perioada de recuperare e cel mult estimata.

    Daca ar fi dupa tine, Codul Penal ar pedepsi mult mai grav vatamarea corporala din culpa decat talharia sau violul...
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  2. #65
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Nici evidenta nu va convinge. Toti 4 erau la "vatamari corporale grave". Si asa si e.
    Dar dupa voi o dubla fractura la picior pt un fotbalist e apa de ploaie, e doar ceva nefericit....
    Iar cand e si stelist felcerul e normal ca nici sa nu fie suspendat!!! Asta-i logica voastra, nu?

  3. #66
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sak View Post
    Nici evidenta nu va convinge. Toti 4 erau la "vatamari corporale grave". Si asa si e.
    1. accidentare grava

    2. accidentare grava + ramane sfidator in loc sa-si ceara scuze + intentie + antecedente.

    Am inteles, pentru tine 1 = 2. Deci nu prea avem ce discuta.
    __________________

  4. #67
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sak View Post
    cois (s-ul l-am pus din greșeală, scuză-mă), am spus eu că Mureșan e sfânt? Nu cred.
    Văd că voi, steliștii tot săriți când vi se reamintește ce au făcut jucătorii vostrii.
    Baiul e că voi vedeți normal ca jucătorii steliști să aibă parte de clemență iar alții nu. Atât.
    Ia uite la Jicanu Rejele Ghencei ce declară: "E greu să și numeri 16 etape."
    Cred și eu că îi este greu să numere până la 16..... la câtă minte are.... Și când te gândești că l-au ajutat comuniștii pe ăsta ce se chinuie să numere până la 16 să termine ASE-ul.
    ce ma supara pe mine e ca tu mi-l bagi pe gardos cu accidentarea lu bacila pe gat. si nu inteleg de ce.
    ti-am spus ca omul nu a avut intentie , a fost tanar , a gresit , nu a mai repetat. si treaba asta pe el ca fotbalist chiar si-a pus amprenta in mod negativ.
    apoi , fie si asa , e singurul caz pe care il scoti pe interval ( ) doar pentru ca gardos e stelist ca daca stau bine sa ma gandesc , niste botosaneni i-au rupt nu mai departe de anul trecut piciorul lui roman si nu vedeam pe nimeni ca sare de cur in sus. din fericire atat roman cat ardeleanu , bacila , rusescu , bancu isi pot (sau in cazul lui ardeleanu a putut) continua cariera.
    Diferenta e ca ardeleanu si rusescu au fost accidentati de oameni cu antecedente. Problema e ca muresan e deja la un numar de oase rupte pe care nu stiu daca le poate numara pe degetele de la o mana , si la ultimul lui meci la CFR l-a umplut de sange si pe tanase.


    Daca scapi de doza idioata de subiectivism cretin , absolut inutil ai putea sa vezi ca "muri" (porecla penibila) a primit ce merita. Trebuie sa fi scelerat sa consideri ca nu a vrut sa ii rupta fata lui rusescu acolo. si suspendarile nu se dau in baza a cat de rau a fost victima lovita. vezi , cum bine amintea colegu' marius , cazul suarez.
    retired.

  5. #68
    junior
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Targu Mures
    Posts
    101
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sak View Post
    Nici evidenta nu va convinge. Toti 4 erau la "vatamari corporale grave". Si asa si e.
    Dar dupa voi o dubla fractura la picior pt un fotbalist e apa de ploaie, e doar ceva nefericit....
    Iar cand e si stelist felcerul e normal ca nici sa nu fie suspendat!!! Asta-i logica voastra, nu?


    Sak nu are rost sa incerci sa trezesti un om care toata viata are creierul spalat. Astia sunt stelisti(spalati pe creier) de cand is mici, iar acuma sa ii trezesti degeaba. Este ca si cum ai incerca sa inveti o batrana de 90 de ani o limba straina, nu functioneaza.La Muresean va fi redusa pedeapsa poate la jumatate iar poate daca va fi noroc vom juca cu ei in finala cupei si Muresean va mai rupe inca unu, indiferent daca va mai lua as fi fericit.Inca nu am uitat cum au furat in 2010 cu Tudor.


    Ps: Nu este permis sa fie avantajata alta echipa in afara de Steaua, daca ii asa repede la comisii(ca lasii).

  6. #69
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1

  7. #70
    junior
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Targu Mures
    Posts
    101
    Reputatie
    1
    Nu este frustrare avem 3 puncte voi aveti 0 .

  8. #71
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Avem 31.

    ASA e o clona infecta. Voi nu stiu de unde ati aparut.

    muresan a primit pedeapsa minima la incadrarea lui. Pentru asa ceva se dau intre 16 si 24 de etape (daca nu ma insel), iar el a primit minimul. Nu vad cum ar putea sa fie redusa.
    __________________

  9. #72
    junior
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Targu Mures
    Posts
    101
    Reputatie
    1
    Compari o dubla fractura cu o fractura de orbita? 6-8 luni --- 1-2 luni? Muresean a luat suspendarea aceasta din burta, nu a luat cartonasul rosu ca sa fie suspendat, iar deciziile arbitrilor in timpul jocului sunt suverane citeste regulamentul daca nu ma crezi. Ca sa fie suspendat trebuia sa i-a rosu nu galben. Ma rog nu are rost sa discut cu cei care nu stiu regulamentul.

  10. #73
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Suarez a primit suspendare pentru cartonas rosu?
    __________________

  11. #74
    junior
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Targu Mures
    Posts
    101
    Reputatie
    1
    "În minutul 80, Luis Suarez l-a mușcat de umăr pe Giorgio Chiellini, care apoi și-a tras tricoul pentru a arăta semnul acestei mușcături. Acest gest, nesancționat de arbitru, ar putea duce la o suspendare din partea Comisiei de Disciplină a FIFA în baza imaginilor TV." sursa mediafax.


    http://lipovan.ro/de-ce-suspendarea-...regulamentara/


    citeste asta putin.

  12. #75
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Articolul 90 - Autorități competente în materie disciplinară

    3 În mod excepțional, derogând de la prevederile alin. 2 de mai sus, comisia de disciplină a FRF/LPF are competența de a:
    a) sancționa abaterile grave care nu au fost văzute de arbitru și în privința cărora există înregistrări video din mai multe unghiuri;

    Tu ce vrei sa spui, ca arbitrul a vazut faza deci nu poate fi incadrat la un articol care spune "abaterile grave care nu au fost văzute de arbitru"? Pentru ca a dat galben, a vazut faza, deci nu se poate spune ca nu a vazut-o.

    Cand a dat simulare la Tanase in loc de penalty a vazut faza sau nu a vazut-o?
    A vazut-o dar a vazut-o prost?

    Astea-s doar jocuri de cuvinte. Toata lumea e de acord ca trebuia rosu la muresan.
    kovaci a dat doar galben, deci nu stiu ce a vazut, dar nu a vazut ce am vazut noi la reluari.

    In cazul unei decizii gresite se poate considera ca arbitrul nu a vazut faza, sau nu a vazut ce trebuie.
    __________________

  13. #76
    junior
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Targu Mures
    Posts
    101
    Reputatie
    1
    Nu contest ca nu trebuia rosu, dar incadrarea in care este pus este o incalcare a regulamentului simplu.

    Iar daca la toate fazele de lovituri de la 11 metri neacordate prima runda ar fi pe teren a doua la comisii.

    Iar domnul arbitru a vazut faza...doar nu a apreciat-o corect.

  14. #77
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Vezi ca ma superi! *****ul ala cu ochi nu e "domnul"
    __________________

  15. #78
    junior
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Targu Mures
    Posts
    101
    Reputatie
    1
    Nu cred ca ii domnisor , dar se poate da vina si pe tusieri care nu au ridicat de multe ori fanionul.

  16. #79
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Sincer, la cum l-am vazut pe kovaci la meciul ala, semnalizarile de la tusieri nu ar fi contat.
    Voua ar trebui sa va fie rusine de ce au facut jucatorii vostri la meciul ala. N-au jucat pentru asa, au jucat pentru alta echipa si kovaci a fost mana in mana cu ei.

    Si acum cereti cu nerusinare sa se respecte regulamentele...
    __________________

  17. #80
    junior
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Targu Mures
    Posts
    101
    Reputatie
    1
    Sincer ma indoiesc ca ar fi ajutat CFR-ul in situatia cum arata acum, sincer. Pai cate echipe au fost dezavantajate cand au jucat impotriva echipei pe numele Steaua? au mers la comisii si nimic, presimt in viitorul apropriat un cutremur in fotbalul romanesc, gigi becali nu o sa mai aibe banii necesari sa sustina echipa iar cei care vor veni vor face exact ce se face la Dinamo.

    In primele 2 sezoane am fost atat de dezavantajati de nici nu ai idee. Meciuri pierdute pe deciziile arbitrilor si a tusierilor.Acum nu ai cum sa castigi daca se tot fura...se fura si numai de furat auzim.Fenomenul Steaua nu mai este ce a fost.

  18. #81
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by zaplayer View Post
    Sak nu are rost sa incerci sa trezesti un om care toata viata are creierul spalat. Astia sunt stelisti(spalati pe creier) de cand is mici, iar acuma sa ii trezesti degeaba..

    Deci asa ceva
    Maxim tati. Adevarul e ca toti am fost bagati in niste subsoluri unde ne injectau steaia om vene

    merge trecut la perle ))))))))))
    retired.

  19. #82
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    de ocultism nu ne acuza nimeni?
    retired.

  20. #83
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1
    asksakakskas, gresesti sa-l aperi pe Muresan si mai ales cand compari cu alte situatii. Astea sunt atitudini care trebuie condamnate la gramada. Nu trebuie sa fie discutate daca se petrec pe un teren de fotbal.
    Am spus la inceput, sanctiunea e logica. Nu stiu daca trebuia mai grava sau nu fata de Gardos sau altele... trebuia sanctiune severa si a fost
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #84
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    ASA e o clona infecta. Voi nu stiu de unde ati aparut.
    exceptionaaal

    leule, esti pe faza?

    PS: Vis-a-vis de subiectul asta am o singura nelamurire. E coincidenta faptul ca Liga Profesionista de Fotbal a iesit cu un comunicat in care critica arbitrajul, fix dupa un meci (probabil singurul) in care steaua a fost facuta praf? Si am o intrebare. Anume: va iesi aceeasi Liga Profesionista de Fotbal cu comunicate cand alte echipe vor fi caute praf in alte meciuri? Sau, mai bine zis, cand a mai iesit Liga Profesionista de Fotbal cu astfel de comunicat si cand s-au mai luat asemenea decizii drastice? Cam aici e problema.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •