Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 246

Thread: Gabi Muresan suspendat aproape un tur de campionat pentru lovirea lui Rusescu

  1. #43
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Parțialule, n-au fost niciunul Maradona, dar asta nu înseamnă că trebuiau să aibă picioarele zob!
    Să revenim, Ardeleanu și Băcilă n-au mai jucat fotbal ca înainte, dar ciomăgarii au stat doar câteva etape, timp în care toți aurolacii plângeau de mila lor.
    Rusescu o să stea muuult mai puțin ca ei! Și mă piș pe el ca om de națională! Nu poți numi "om de națională" un gunoi care termină fără victorie un meci acasă cu bozgorii!!!
    Și bineînțeles, că voi, cârlanii, spuneți doar ce doriți, uitați că și Mureșan e om de națională, că doar și el a jucat la națională! Ca să nu spun că are mai multe trofee decât bidonașul de sticlă!
    Mare jucător e Rusescu, dacă n-ar fi stâna nu ar mai avea unde juca, că nicăieri nu poate păcălii fotbalul. La fel și cu cap-de-piatră Bourceanu. Amândoi, ca să mai joace s-au întors în genunchi în țară, că afară la echipe de trei lulele nu au avut loc. Și stai, că o să revină și super-mega-neegalabilii Gardoș și Chiricheș; alți fotbaliști umflați de "națională" și de ziariști.

  2. #44
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sak View Post
    Nu poți numi "om de națională" un gunoi care termină fără victorie un meci acasă cu bozgorii!!!
    Mare jucător e Rusescu, dacă n-ar fi stâna nu ar mai avea unde juca, că nicăieri nu poate păcălii fotbalul.
    Ca fapt divers, Rusescu nu a fost singur pe teren, dar a fost singurul care a marcat un gol contra Ungariei.
    Tu compari un jucator de 26 de ani cu un jucator de 32 de ani. Asteapta sa ajunga si Rusescu la sfarsitul carierei, sa tragem linie si sa comparam atunci.

    Muresan a castigat toate trofeele carierei intr-un interval de 3 sezoane.
    Rusescu mai are de jucat si are potentialul sa-l depaseasca mult pe muresan. Asta din urma, nu si-a incercat sansa in campionate puternice... si pentru ca nici o echipa puternica nu a fost vreodata interesata de el.

    Nu stiu ce fotbal pacaleste Rusescu, a fost golgheter in Liga 1 si are doua titluri. Vine si al treilea in cateva luni de zile.
    __________________

  3. #45
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    3 sezoane???? Ok, fie cum spui.... deși știi și tu că nu-i așa.
    Da, n-a fost singur, au fost o grămadă de la Steaua! Și n-au reușit să învingă o Ungarie slabă..... Ca aseară, cu ăia de la Rio Ave....
    Să fi golgheterul României e vax-albina! La ce fotbal avem nu valorează nimic, numai pt. ultrași! Când te scot din UCL ăia care iau de la Basel 4-0 taci și te ascunzi.

  4. #46
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sak View Post
    3 sezoane???? Ok, fie cum spui.... deși știi și tu că nu-i așa.
    Toate trofeele pe care le-a castigat vreodata, le-a castigat cu CFR in decurs de trei sezoane.

    PS: mi-a scapat titlul din 2012. Restul le-a castigat in intervalul de trei sezoane.

    __________________

  5. #47
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    2007-08, 2008-09, 2009-10, 2011-12.....
    Sunt fix 3!


    De ce nu-l plânge nimeni pe Bancu? De ce nu-i face nimeni un thread? Că a fost faultat de sluga stelei?
    Ia să vadă și Marius ce l-a minge a fost atacul lui Șeroni.....
    Din acest unghi se vede tot! Poate-mi spuneți și mie unde dracu-i mingea???


    Ia uitați ce spunea felcerul:
    “Am urmărit mingea, am atins-o, nu știu cum s-a întîmplat nefericitul accident. Regret nespus de mult. Sunt alături de tine. Nicușor pentru tot ce vei avea nevoie și îți doresc să te faci bine”, a postat Șeroni pe un site de socializare...


    Ce-ai atins vițelule, mingea?
    Attached Images Attached Images
    Last edited by sak; 7th November 2014 at 16:22.

  6. #48
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sak View Post
    2007-08, 2008-09, 2009-10, 2011-12.....
    Sunt fix 3!
    Am rectificat inainte sa postezi.

    Quote Originally Posted by sak View Post
    Ce-ai atins vițelule, mingea?
    Vezi ca mingea e dupa piciorul lui Seroni.
    Vezi la 0:43 ca a atins mai intai mingea. Nu cred ca a fost intentie si nici nu a ridicat mult piciorul. Singura greseala a fost ca a intrat cu talpa inainte.


    __________________

  7. #49
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sak View Post
    Că a fost faultat de sluga stelei?
    Acum am inteles! Cum sunt antenistii cu basescu, asa esti tu cu Steaua. Atunci n-are rost sa ne irosim timpul de pomana.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  8. #50
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Sevilla, Șeroni a atins fix ce primește Ponta din Ardeal! Drept deasupra gleznei s-a dus cretinul!
    Bine că ai pus filmulețul, ca să pot liniștit să mă mai piș o dată pe Șeroni, care dădea din mâini ca n-a făcut nimic, dar și pe Hagi, care se mira că i-a dat arbitrul cartonaș galben.....

    E culmea cum căutați alibiuri pt. măcelarii ce au slujit sau slujesc Steaua dar cât de repede înfierați pe altul ce nu stă capră la stână ci regulează stâna.

    Repet pt. toți, nu îi caut scuze lui Muri, merită sancționat, dar nu-s de acord - deși nu părerea mea contează, nici a voastră de altfel - să stea mai mult decât ăia ce au rupt picioare la propriu! Și ce mă deranjează e că apărați măcelarii și vă faceți că ei sunt niște sfinți.

  9. #51
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sak View Post
    S
    Bine că ai pus filmulețul, ca să pot liniștit să mă mai piș o dată pe Șeroni, care dădea din mâini ca n-a făcut nimic, dar și pe Hagi, care se mira că i-a dat arbitrul cartonaș galben.....
    Poti sa te pisi si pe coechipierii lui Bancu. Nici aia n-au vazut in prima faza cat de grava e accidentarea, de unde poate rezulta faptul ca si ei, idiotii, au crezut ca a fost un fault de joc.

    Noroc ca a aparut atotstiutorul pe forumul ols sa ne lumineze cum seroni e sclavul Stelei si ca, in definitiv, Steaua si-a trimis lacheul sa curme cariera unui tanar de mare perspectiva si, evident, antistelist convins...
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  10. #52
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Măi Mariuse, vrei să fi glumeț, dar....
    Ia spune, de ce cotonogarii, rupe-oase de Gardoș și Lăcătuș nu au stat împreună cât o să stea Mureșan, că sigur la apel n-o să-i reducă pedeapsa?
    Nici Șeroni n-o să stea 16 etape, că-i reduce rejele handicapat cumva pedeapsa.

  11. #53
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Pentru ca nu exista nicaieri in lumea chestia asta in regulament, ca agresorul sa fie suspendat cat timp victima nu poate juca. Da' vezi poate inovezi tu chestia asta, nu stii cum pica un post in Comisia Tehnica la UEFA, ca si-asa nu are burlica pe cine sa trimita.

    Iar la Gardos trebuie sa fii chiar hater de profesie ca sa spui ca a fost intentionat.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  12. #54
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Intenționat sau nu, și ăla a fost dur.
    Intenționat n-a fost "faultul" lui Tănase la Chipciu, că jucau în aceeași echipă, în rest toate au o doză de intenți! Dacă joci curat ai grijă să nu-ți alunce piciorul, cu talpa în față, încă un metru.....

  13. #55
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Dar cine a spus ca n-a fost fault dur? Sau ca Gardos n-a meritat suspendat? Doar ca intentia produce niste circumstante agravante care ar trebui macar luate in considerare atunci cand vine pedeapsa. Revin la exemplul Suarez. Pana la urma, n-a facut nimic, Chiellini a continuat meciul. De ce sa fie suspendat?
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  14. #56
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sak View Post
    Măi Mariuse, vrei să fi glumeț, dar....
    Ia spune, de ce cotonogarii, rupe-oase de Gardoș și Lăcătuș nu au stat împreună cât o să stea Mureșan, că sigur la apel n-o să-i reducă pedeapsa?
    Nici Șeroni n-o să stea 16 etape, că-i reduce rejele handicapat cumva pedeapsa.

    ce rupe oase cotonogitor e gardos cois? esti bolnav?
    rusescu nu a avut osu rupt? sau doar in picioare avem oase?
    retired.

  15. #57
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    cois (s-ul l-am pus din greșeală, scuză-mă), am spus eu că Mureșan e sfânt? Nu cred.
    Văd că voi, steliștii tot săriți când vi se reamintește ce au făcut jucătorii vostrii.
    Baiul e că voi vedeți normal ca jucătorii steliști să aibă parte de clemență iar alții nu. Atât.
    Ia uite la Jicanu Rejele Ghencei ce declară: "E greu să și numeri 16 etape."
    Cred și eu că îi este greu să numere până la 16..... la câtă minte are.... Și când te gândești că l-au ajutat comuniștii pe ăsta ce se chinuie să numere până la 16 să termine ASE-ul.

  16. #58
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Dar cine a spus ca n-a fost fault dur? Sau ca Gardos n-a meritat suspendat? Doar ca intentia produce niste circumstante agravante care ar trebui macar luate in considerare atunci cand vine pedeapsa. Revin la exemplul Suarez. Pana la urma, n-a facut nimic, Chiellini a continuat meciul. De ce sa fie suspendat?
    Mariuse, de la tine, față de alții am pretenții.
    Discut de regulament.
    La ce s-a încadrat Gardoș și Lăcătuș se încadrează și ăștia doi de-amu, Mureșan și Șeroni. De la 16 la 24 de etape. Dar ei au beneficiat de clemență. Ăștia doi de ce n-ar beneficia?

  17. #59
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Gardos am vaga impresie ca s-a incadrat la 8-16 etape pentru ca a primit 10 etape in prima faza, reduse la 8. Lacatus a fost un caz aparte, eu n-am mai auzit ca pe undeva sa se reduca suspendarea pentru ca agresorul s-a impacat cu victima. Dar erau si alte vremuri in Romania.

    Din astia doi de-acum, seroni ar trebui sa beneficieze de clementa pentru ca n-a lovit cu intentie. muresan insa nu doar ca a lovit intentionat, dar nu e la prima abatere de genul asta. Iar daca acum e prea tarziu sa-l schimbi, macar sa nu mai joace.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  18. #60
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Ok.
    Părerea mea e că Muri nu a nenorocit așa rău un jucător precum ceilalți. Iote ce spune presa:

    "Azi, Rusescu a părăsit Spitalul Militar „Dr. Carol Davila” și doctorii sunt optimiști în ceea ce privește revenirea pe teren a fotbalistului. Ei susțin că atacantul stelist ar putea fi apt din punct de vedere medical peste două-trei săptămâni și după aceea își poate relua antrenamentele. Acest lucru ar însemna că el ar putea să joace pe 11 decembrie în ultimul meci pe care Steaua îl va disputa în grupa J, cel de la București cu Dinamo Kiev. Inițial, se părea că Rusescu nu va mai putea juca în acest an."

    Victima lui Șeroni o să joace probabil peste vreo 6-8 luni fix ca celelalte victime ale steliștilor, mai slab, cu frica și în final adio fotbal la douăzeci și ceva de ani!

    Dar da, Mureșan nu e stelist, așa că trebuie crucificat!

  19. #61
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post
    Gardos am vaga impresie ca s-a incadrat la 8-16 etape pentru ca a primit 10 etape in prima faza, reduse la 8.....
    Din presa de atunci:
    "Florin Gardos, fundas al Stelei, trece printr-un adevarat cosmar dupa ce i-a provocat o fractura de tibie si peroneu mijlocasului Cosmin Bacila. Jucatorul "ros-albastrilor" este pasibil de suspendare intre 16 si 24 de etape, iar cazul sau urmeaza sa fie judecat maine de Comisia de Disciplina a LPF."
    Tot la 16-24 de etape s-a încadrat, dar fiind cârlan a beneficiat de atuu-ri!
    E corect așa-i?
    Și vă mai mirați că mai toți care nu-s steliști sunt obligatoriu antisteliști!!!

  20. #62
    sport legend sak's Avatar
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,299
    Reputatie
    1
    Florin Gardoș, fotbalist al Stelei, îi provocare lui Cosmin Băcilă de la Pandurii o dublă fractură de tibie și peroneu într-un meci direct disputat la Ploiești. Comisia de Disciplină l-a suspendat atunci pe Gardoș, în primă fază, pentru 10 etape și l-a amendat cu 20.000 de lei. Pedeapsa stelistului a fost ulterior, la apel, redusă până la 8 etape. Însă asta nu l-a mulțumit pe Valeriu Argăseală. "Este o decizie prea drastică, nu mi se pare corect având în vedere toate probele pe care le-am prezentat", spunea președintele Stelei în 2011. Asta chiar dacă acum, comparând situațiile, putem observa că cei de la Comisia de Disciplină au încadrat gestul lui Gardoș ca fiind mai puțin grav decât cel făcut de Mureșan, în ciuda faptului că Băcilă a stat pe bară circa un an de zile, în timp ce Rusescu poate reveni în jocurile oficiale începând cu reluarea sezonului după pauza de iarnă. Deci "luarea dreptului la muncă" invocat de Argăseală în cazul lui Rusescu a fost pe timp mai îndelungat în cazul Băcilă-Gardoș, atunci când oficialul nu era de acord cu decizia Comisiei.

    La acea vreme, Marin Condescu de la Pandurii susținea că: "Gardoș trebuia suspendat atât timp cât stă Băcilă pe tușă. O să facem noi recurs la această decizie, să vedem dacă accidentarea poate fi considerată drept foarte gravă sau nu".

    Deci? Cum e treaba?
    Bine, gunoiul de Condescu și de gunoiul de Pârvulescu și-au luat banii de la jiji și n-au mai făcut apel.

    Serios, mă întreb cum pm aveți tupeu să și discutați acest subiect!!!

  21. #63
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sak View Post
    Părerea mea e că Muri nu a nenorocit așa rău un jucător precum ceilalți. Iote ce spune presa:
    Tot presa spunea, citand doctorii, ca Rusescu a fost aproape sa-si piarda ochiul.
    Un picior se vindeca eventual, dar un ochi de sticla, din cate am auzit, nu functioneaza la fel de bine ca ochiul pe care l-ai pierdut. A fost intentie, a cauzat o accidentare grava, a ramas sfidator in declaratiile date in presa si nu e la prima abatere.

    Tu zici la reactia lu' Hagi cand a luat jucatorul rosu. Cand a aflat cat de grav a fost, si-a schimbat atitudinea.
    Ia spune-ne tu, ce declara Muresan dupa ce a aflat ce a facut, stiind cat de grava este accidentarea lui Rusescu?
    __________________

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •