Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 198

Thread: 2014 season

  1. #85
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    e doar ankle sprain. Isi revine repede.

  2. #86
    Blue Magic T-Mac89's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ploiești City
    Posts
    998
    Reputatie
    1
    Rondo la Mavs.

    Rondo
    Ellis
    Parsons
    Nowitzki
    Chandler

    Dayum, pe hârtie arată bine de tot.

    http://nbatitlechase.com/blog/wp-con...an-excited.gif
    [SIZE="2"][FONT="Lucida Console"]"It's kinda great to see the Celtics doin well again cuz that was so much fun in my day to go to the Boston Garden and they spit at you and throw things at you and talk about your mom. It sounds like dinner at Kenny Smith's house." - Charles Barkley[/FONT][/SIZE]

  3. #87
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Harris rezerva , Carlisle pe banca.

    Cu una doua key injuries la echipele principale din vest chiar ii vad in stare sa castige anul asta.

  4. #88
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Mavs nu vor fi favoriti pana nu isi rezolva problemele din defensiva. Deocamdata au al 23-lea defense. Just not good enough for the title.

    Is un fel de Cavs al Estului ( de fapt au aproape acelasi DRtg ) , dar mai mult decat 2nd round nu ii vad, fara sa imbunatateasca apararea.

  5. #89
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Pistons Waive Josh Smith
    wow

    The Indiana Pacers approached some of their players about bringing back Lance Stephenson, but they were reportedly not encouraging of the scenario.

    The Pacers were worn out of Stephenson by the end of last season.

    The Charlotte Hornets have begun trying to trade Stephenson after less than two months.
    not so wow

    Apropo, realgm arata oribil mai nou.
    We wont be out-tanked!!!

  6. #90
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    sa vedem cum o sa faca ball sharing, atat rondo, cat si monte ellis.

  7. #91
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Monta Ellis have it all. El nu face ball sharing. ��
    We wont be out-tanked!!!

  8. #92
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    https://twitter.com/ZachLowe_NBA/sta...36034660573184


    ce CANCER e afara. also check his clutch shots in the last 3-4 years. omu e o epava care nu stie sa se opreasca cand e cazul si imi pare rau ca sunt singurul care spune asta aici de atata timp.

    asa de control...cati fani kobe ... pardon lakers erau acum 4-5 ani si cati au mai ramas (1-2) ? si mai faceau pe altii bandwagers cand ei pana si poza de profil au schimbat-o. Sarbatori fericite oameni buni
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  9. #93
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    76ers inving pe heat , la Miami, dupa ce au fost condusi chiar si cu 23 de puncte...dupa care heat invinge pe cavs, la Miami. LOL
    Josh smith a fost put on waivers de pistons, dupa care a semnat cu rockets. unde va juca cu prietenul sau Dwight howard .

    cat de prost joaca knicks..au norocu ca nu se retrogradeaza in NBA ! Kerr se felicita ca n-a mers alaturi de mentorul sau, BIG Phil.
    Last edited by SwedishMafia; 27th December 2014 at 22:48.

  10. #94
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    pistons bat la 23 de puncte pe cavs...in Cleveland... sa nu pateasca blatt, cum a patit-o mike smith cu lakers

  11. #95
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    edit: mike brown, desigur

  12. #96
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    Blatt e la primul sezon in NBA,in Europa se joaca altfel ,iar Heat aveau echipa mai buna decat Cavs atunci cand s a dus Lebron la ei........dar totusi sa te bata Pistons....eu ma uit la San Antonio cu Huston si trebuie sa recunosc ca se joaca fantastic

  13. #97
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    east e f slaba si in acest sezon, si cavs vor termina pe 1 sau 2. insa odata cu intoarcerea lui le bron, s-a creat asteptari de rezultate de la meciul 1 la meciul 82. pui un streak de 3-4 infrangeri, presa incepe sa se agite, sa se intrebe ce se intampla la cavs, samd.

  14. #98
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Cavs se vor indrepta incetisor spre .500 cu Varejao out. Nu vor fi in primele 4 daca nu se intampla ceva major cu ei sau cu toate celelalte deasupra si in nici un caz nu is capabili sa castige un 1st round fara HC against anyone of those 4 teams.

  15. #99
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    ce eroare a facut lebron in vara.
    e clar nu mai castiga titlul nba prea curand.
    la cum se prezinta sezonul pana acum e greu de prezis cine devine campioana.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  16. #100
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Stati mai linistiti ca Lebron tot ajunge in finala. A ajuns inainte cu Cavs, dar acum cand e mai bun si are echipa ,ai buna langa el. Toronto, Atlanta or sa fasaie pana-n play offs cum fac in fiecare an si or sa iasa in turul 1-2. Bulls, Cavs si Washington se bat la titlu acolo. In west de complicat, acolo in functie de match ups sunt vreo 9-10 echipe care ar putea lua titlul.
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  17. #101
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    poate ca ajunge, dar nu anul asta. Cel putin nu cu rosterul actual.

  18. #102
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    conform unei statistici, pana la varsta de 30 de ani, LeBron a jucat peste 3000 de minute in plus fata de kobe, care a debutat si el la 18 ani, ca LeBron.

  19. #103
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Sezonul actual

    Minutes Per Game
    1. Jimmy Butler-CHI 40.0
    2. Kyrie Irving-CLE 38.3
    3. LeBron James-CLE 37.5
    4. Ty Lawson-DEN 37.4
    5. Trevor Ariza-HOU 37.2
    6. James Harden-HOU 36.8
    7. LaMarcus Aldridge-POR 36.5
    8. Rudy Gay-SAC 36.5
    9. Carmelo Anthony-NYK 36.1
    10. Damian Lillard-POR 36.0

    They are running him into the ground....

  20. #104
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adrian View Post
    Stati mai linistiti ca Lebron tot ajunge in finala. A ajuns inainte cu Cavs, dar acum cand e mai bun si are echipa ,ai buna langa el. Toronto, Atlanta or sa fasaie pana-n play offs cum fac in fiecare an si or sa iasa in turul 1-2. Bulls, Cavs si Washington se bat la titlu acolo. In west de complicat, acolo in functie de match ups sunt vreo 9-10 echipe care ar putea lua titlul.
    Si eu ziceam la fel, dar acum nu mai sunt sigur.
    Ma asteptam la ceva circ media, e de asteptat sa-l urmeze pe Lebron tot circul media, dar e prea mult fum ca sa nu fie ceva foc.

    Si grasul ala de la ESPN e marioneta lui Lebron, are o circa de access la el, de aia are job la ESPN si de aia scria de Miami in 2010-14 si acum e inapoi in Cleveland. Daca ala zice ceva, probabil ca e adevarat si probabil ca Lebron i-a dat voie sa zica aia.

    Nu stiu acum cit de bun e Blatt, chiar ma asteptam sa fie excelent, dar ori nu e asa, ori pur si simplu nu a reusit sa aiba o conexiune buna cu jucatorii NBA.

    Am inteles ca Marion s-a plins din prima zi de playtime, ceea ce e ultra-douchebag din partea lui.
    Marion imi devine din ce in ce mai antipatic. Am crezut ca dupa ce a luat un titlu cu Mavs si-a depasit complexele, dar se pare ca e acelasi cirnat gelos si insecure care era la Suns. Sincer, Cavs ar fi trebuit sa-l waive imediat cum s-a plins. FUCK YOU !!!! Go play for a lottery team. See who wants your whiny self-entitled ass.

    E si vina lui Lebron aici, ca daca voia sa-l sustina pe Blatt, putea sa o faca simplu. Nu stiu de ce il submineaza, dar se pare ca o face. Poate ca are dreptate, poate a vazut ceva - el vede si aude chestii la care noi nu avem acces. Dar mai bine s-ar duce si l-ar cere dat afara decit sa-l submineze.

    In orice caz, in conditiile actuale eu nu mai cred ca Cavs vor prinde nici finala, si chiar finala conferintei mi se pare in dubiu. Lebron nu mai pare asa dominant - desi cred ca se pastreaza si nu mai forteaza in regular season, chiar daca joaca tare in playoffs, daca nu au HCA, s-ar putea sa iasa in 2nd round.

    Lumea ridea de Wade si Bosh si ziceau ca Irving si Love vor fi upgrades. Se pare ca nu e chiar asa. Mai ales dpdv defensiv sunt departe de ce erau Heat. Love got exposed destul de rau - si se vede acum cite sacrificii a facut Bosh pt Heat. Chiar in ultimul meci a avut stats frumoase + L. Cei care ziceau ca pune empty stats par sa aiba din ce in ce mai multe argumente.

    Daca adaugi problemele cu Love si Irving + coaching drama + injuries, pot vedea o echipa trecind peste una din astea, poate prin miracol de 2, dar toate adunate ma fac sa ma indoiesc de Cavs. Nu ca as fi avut vreo parere prea buna despre organizatia aia oricum. Sunt niste bumbling fools care au avut o caruta de noroc, si chiar si asa au facut o tona de greseli. Le-a cazut Lebron in brate din nou, dar se pare ca-s pe cale sa-si bata joc din nou de ocazia pe care o au.

    Oricum, interesant sezon.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  21. #105
    surround dolby's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    343
    Reputatie
    1
    Eu am o banuiala ca circul facut de LeBron cu wade la meciul din ziua de craciun e parte din modul lui sucit de-a pune presiune si de-a castiga leverage. Aceeasi logica as aplica-o si la ce scrie trompeta de Windhorst.

    Oricum situatia e destul de albastra la Cavs, cu Kyrie care nu vrea sa se apere (sau sa paseze), cu Love care nu e in stare, cu un LeBron in ''chill mode'' (lol), mai preocupat de activitatile de drama queen decat de cele de jucator de baschet (nu stiu daca e chiar accidentat asa de rau, sau iar vrea sa arate ca fara el e greu in timp ce se odihneste); cu doi whineri care se bat pentru un loc (Dion si Marion) si cu Varejao out. Le trebuie un big, si nu e mare lucru pe piata, nemaivorbind ca nu prea au ce oferi in schimb. Wigggins vs Love a fost o miscare idioata, sunt ceva sanse sa ramana fara el in vara. Nu stiu cat ii convine sa fie third option on offense, si zero barat on D.
    Imi pare rau de Blatt din toata cloaca asta, a picat la mijloc nevinovat, si nu are respectul vedetelor vietii din NBA. Sau al fanilor macar, din ce citesc pe RealGM.
    LeBron , daca mentine directia asta, risca sa se innece in aerele lui de superioritate, si isi da cu firma in cap incercand sa se joace de-a GM-ul, unde nu are nici o aplecare si nici o treaba. Pacat de talentul imens.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •