View Poll Results: Pronostic

Voters
27. You may not vote on this poll
  • victorie Romania

    22 81.48%
  • egal

    2 7.41%
  • victorie Ungaria

    3 11.11%
Page 23 of 23 FirstFirst ... 13212223
Results 463 to 468 of 468

Thread: Romania - Ungaria 1-1

  1. #463
    sport legend tfsRapid's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    465
    Reputatie
    1
    ma cam doare la...oua, dar tu tot gazat esti parca ai fi un evreu la Autschwitz

    apropo, e prima oara cand rad de cineva care a fost abuzat de gorile sau de testoase
    TEEFOSI

  2. #464
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    http://i61.tinypic.com/wlacrd.jpg

    vezi poza de sus .
    -tipul este tigan
    -tigan de orodel

    ma poti contrazice ?
    ptiu,satano si io credeam ca-i ...oltean
    https://t.me/pump_upp

  3. #465
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    http://www.onlinesport.ro/fotbal/ech...ds&utm_campaig

    Ungurii incep iar cretinii aia de jandarmi tot pe romani ii lovesc si spreiaza...
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  4. #466
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    -tipul este tigan
    -tigan de orodel
    Nu te pricepi chiar deloc. Piturca nu e tigan.

    btw ... cand elimina pe Honved, Kuusisi, Anderlecht si ducea pe Steaua in finala CCE, tot tigan era ?

  5. #467
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Tot prietenul meu Vadim le zice cel mai bine


    Corneliu Vadim Tudor
    40 mins ·
    FOTBAL
    NE-A BĂTUT UNGARIA, CU 1-1
    Aștern aceste rînduri tîrziu, în noapte, după catastrofalul meci România-Ungaria. E ora 2. Capitala țării s-a liniștit. Era cît pe-aci să-i dea foc hoardele de năvălitori. Încă o încleștare ca asta și Hiroșima va fi un copil de țîță în comparație cu București.
    Îmi beau cafeaua cu Napoleon, ca să mă dezmeticesc. Nu cu el fizic, ci cu portretul lui, imprimat pe ceașca din porțelan de Limoges, pe care am cumpărat-o, acum cîțiva ani, din magazinul de amintiri aflat în Domul Invalizilor, din Paris, la mică distanță de mormîntul Împăratului.
    Pentru băutorii de cafea e foarte important din ce anume sorb această licoare. „Cafeaua este o băutură care te adoarme... dacă n-o bei" - scria un umorist francez. E noaptea de sîmbătă spre duminică. Oare cît de beți sînt, la ora asta, în trenurile sau mașinile lor, cei peste 2.500 de vandali unguri? Ce stricăciuni mai fac: incendii, geamuri sparte etc.? Dar, cea mai mare stricăciune ne-au făcut-o pe teren: ne-au bătut cu 1-1! Fiindcă un egal cu mai vechea noastră clientă, Ungaria, la noi acasă, e cît o înfrîngere. Jocul a fost prost gîndit, de antrenorul de țurcă Pițurcă. Fiindcă asta e țiganul, arză-l-ar focul lui Cuptor la posterior, că dacă ar fi fost antrenor de fotbal îl chema Pifotbal și ar fi jucat barbut cu Pinalty. Apărarea joacă înapoi, iar înaintarea joacă înainte - zicea un „teoretician", în anii '60.
    Iar ne-a sufocat încăpățînatul cu Hoban și Maxim. Dacă era apt de joc Mățel, îl băga și pe el. Firește, vînătul cu ochelari de intelectual (apropo, unde și-o fi stricat el vederea, la babaroase?) n-a avut ochi pentru cel mai în formă jucător al momentului, Keșeru. Să ai la dispoziție un atacant care, în toamna asta, a marcat nu mai puțin de 6 goluri într-un meci (merge bi-hat-trick?), dar să nu-l introduci în teren nici măcar în ultimele minute, preferîndu-l pe căpățînosul care fuge paralel cu mingea, Bogdan Stancu - iată numai una dintre dovezile că acest Pițurcă e varză. O varză veche și mucegăită, care le întoarce românilor stomacul pe dos. Aici și numai aici se putea ajunge ca urmare a tupeului extraordinar de a nu-și da demisia de la cîrma Naționalei după ratarea calificării la Campionatul Mondial din Brazilia. Europenele sînt un fel de frecție cu carmol la piciorul lui Prigoană, ne interesează mai puțin. Acolo trebuia să jucăm, pe Maracana. Cine l-a menținut pe păduchele ăsta flaușat la conducerea Naționalei? Păi, alt impostor obraznic, Răzvan Burleanu, instalat la FRF de Traian Băsescu. De ce nu l-ai luat tu, Burlene, băga-ți-aș trotil în izmene, la echipa de mini-fotbal? Nu l-ai luat, fiindcă acolo nu se învîrt banii cu lopata. Apropo, de ce nu se face public contractul pe care FRF îl are cu fabrica de bere Timișoreana, cu reclamele căreia ni se scot ochii la fiecare meci al reprezentativei? Ce este atît de secret? Ce ni se ascunde? Federația asta e stat în stat?
    Un antrenor bun își duce echipa într-un ritm crescînd, de la repriza I pînă la finalul reprizei a II-a, mai ales cînd aceasta joacă acasă și e încurajată de 50.000 de spectatori. Bătrîna pușlama rromă a făcut invers, echipa noastră prăbușindu-se, efectiv, în partea a doua a jocului. Foarte slab jocul făcut de Chi-Chi (Chipciu-Chiricheș), care au alergat bezmetic și mai mult și-au încurcat colegii. De altfel, golul egalizator al ungurilor a plecat de la un dribling ratat al piticului de la Steaua. Un cuvînt și despre acest gol: neîndoielnic, un gol de portar, dacă ne gîndim la plasamentul greșit și la reacția întîrziată a lui Tătărușanu, care a apucat să atingă mingea, dar n-a mai avut forța să o respingă. Tot așa și cam din aceeași poziție ne-a dat un gol portughezul Figo, pe Stadionul Steaua. Poate că fundașul Chiricheș ar fi dat un randament mai bun dacă ar fi fost folosit pe postul lui, în centrul apărării, dar pe aripa dreaptă (n-am să zic, niciodată, „banda dreaptă") a făcut impresia unui satelit pirdut în spațiu. Cu atît mai ridicolă a fost exclamația unuia dintre cei doi comentatori de la TVR: „Cherecheș iese imperial (?!) din defensivă". Măi, copii ai durerii (de dinți, de uter etc.), cum o ieși un împărat din defensivă? O avea, și el, apărătoare la picioare?
    Dar, nu numai băieții sînt vinovați - asta e o veche boală românească, în toate domeniile: ne lăsăm pe tînjală exact cînd ne credem mai siguri de izbîndă. Vina principală îi aparține lui Victor Pițurcă. Un vampir energetic pur-sînge. Nu degeaba e poreclit Satana.
    A fost o zi neagră pentru fotbalul românesc. N-aș fi suferit dacă făceam 1-1 cu Pago-Pago, sau cu Ferroe, aș fi spus că așa-i în fotbal și mergem mai departe. Dar noi am plecat steagul în fața dușmanului natural, Ungaria. Care n-a prezentat o echipă mai bună ca în anii anteriori, dimpotrivă, a avut mulți indisponibili. Noi am fost foarte slabi, fără vînă, fără nici o idee tactică.
    Am să-i adresez, acum, cîteva vorbe lui Florin Condurățeanu, pe care Șoriceii fără Dinți-Vor s-ajungă președinți (DDD) l-au desemnat să-i țină locul la penibila emisiune de la România O(TV): te pup pe suflet, ochelaristule cu binoclu colorat, dar, în 1999, nu tu l-ai convins pe Gh. Hagi să revină la Națională, pentru meciul cu Ungaria! Poate că ai fost și tu, pe acolo, prin studioul Antenei 1, dar cei care l-au determinat pe marele fotbalist să-și ia ghetele din cui și să intre în joc au fost Adrian Păunescu, Traian Tomescu și, cu voia dvs., ultimul pe listă, subsemnatul. Chiar îi invit pe cei de la Trustul Intact să difuzeze, din nou, acele secvențe antologice. Eu, și nu altcineva, am avut și încă mai am „meciul" meu cu Ungaria. Tu, dragă Condurățeanu, te lupți cu mahmureala (zeamă de varză acră), cu prostata și alte probleme de genul ăsta.
    Reamintesc că, pentru libertatea pe care mi-am luat-o de a-l critica pe ageamiul Pițurcă, după mai multe partide în care a terfelit Tricolorul, jigodia m-a dat în judecată și mi-a cerut 1.000.000 de euro. I-am trimis vorbă, prin presă, că am să-i dau milionul cerut, dar nu de euro, ci de pumni în cap. Se mai înscrie cineva? Promit să public ofertele și opiniile tuturor acelora care au plecat fruntea în pămînt după lecția pe care ne-au dat-o ungurii, acasă la noi. Mai bine ne-ar fi făcut, din nou, „țigani" (fiindcă nu erau chiar total departe de adevăr, dacă ne uităm la analfabetul care își urăște propriul copil), dar măcar să-i batem pe teren. N-am reușit. Cu asemenea joc și cu asemenea „luzări", e clar că n-avem ce căuta nici la Europene.
    P.S.: O notă proastă pentru postul România TV, care, duminică, a dezinformat grav, acuzîndu-i pe suporterii români că ei au început violențele. Noroc că am fost abordat, telefonic, și am spus adevărul: pe tot parcursul prezenței lor pe teritoriul României, teroriștii unguri au provocat, au vandalizat, au insultat sentimentul național. Ce-ar fi trebuit să facă tinerii români cînd se strigă „Transilvania e Ungaria"? Francezii ce-ar fi făcut dacă niște nemți beți ar fi urlat „Alsacia e Germania"? Era prăpăd...
    CORNELIU VADIM TUDOR
    11 spre 12 octombrie 2014
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  6. #468
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    savuros medicamente
    retired.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •