Page 27 of 28 FirstFirst ... 1725262728 LastLast
Results 547 to 567 of 573

Thread: CM 2014 (calificari, echipe si AA baieti)

  1. #547
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Mega WOW chiar si pentru Kohei. Ce sol si ce aterizari!

    Andreea Munteanu nu prea rateaza la 360. De fapt, eu stiu ca l-a ratat o singura data, in primavara aceasta, la Cottbus. Stefi inca nu cade la pace cu barna, a tot ratat la diverse elemente. Sper sa-si demonstreze ei ca poate, are nevoie de un declic. Daca nu va fi sa fie, nu-i asa mare problema, nu barna e aparatul unde echipa se bazeaza pe ea. Dar sa mai avem rabdare.

    Oricum, nu o ratare e problema cea mai mare, mai e mult de munca per total iar fetele si antrenorii stiu asta. Sunt minusuri si puncte slabe care trebuie cumva rezolvate pentru a fi un adversar mai puternic ca echipa. Atat cat se va reusi, trebuie sa fim constienti ca in unele aspecte poate atat pot fetele. Sa fie sanatoase in primul rand, ca asta e mereu o mare problema. Eu sunt mandra de ele, mi s-a rupt sufletul sa le vad cum plangeau, au fost foarte aproape....dar cand supararea va mai trece cred ca o sa vada si ele ca a fost un rezultat foarte bun pentru acest context dificil si sper sa le motiveze pentru viitor.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  2. #548
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    max 3 twists aproape intors perfecto exact in coasta koheiului

    vad ca aplicatia ii place pe baieti mereu. fixata.
    Last edited by mihaidascalescu; 9th October 2014 at 15:19.

  3. #549
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    oare or fi si romancele sa-si suporte baietii ca englezoaicele?
    max f bine la paralel nepreferat.

  4. #550
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    a ma zing maxone rank 1 peste tanaka

  5. #551
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    max are medalieeeeee

  6. #552
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    strategia romaneasca de inlocuire razbunata astazi cind a fost imprumutata de engleji. trebuie sa ai incredere absoluta si max a dovedit ca a meritat. bravo lui.

  7. #553
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    351
    Reputatie
    1
    Cristi pe 19.Felicitari!!!
    Hai Larisa iti tinem pumnii!!!Succes!

  8. #554
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Uchimura, Whitlock, Tanaka, Verniaiev, Belyavski, Deng, Sasaki, Hambuechen, Kuksenkov, Calvo Moreno, Purvis, Mikulak. Legenda vie si cei aflati intr-o vesnica incercare de a se apropia de el

    Imperiala saritura lui Kohei, 9.633 la executie. La sol, cal, inele si sarituri nu a clintit nici o aterizare. Scrie istorie inca o data.
    Whitlock a primit cadou finala si a fost cu totul alt gimnast fata de calificari si echipe. Concurs practic perfect pentru el. Tanaka a avut din nou nevoie de contestatie pentru a primi nota corecta, de data aceasta la cal, unde D-ul i-a crescut cu 5 zecimi. Sunt oameni si arbitrii, dar ce incredere sa ai cand vezi atatea greseli demonstrabile?
    Verniaiev putea fi cel mai aproape de Uchimura, dar a ratat la inele.

    Felicitari lui Cristi, a facut un concurs fara ratare. Totusi cu cateva greseli mai notabile la aparate forte, stie el
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  9. #555
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    oare or fi si romancele sa-si suporte baietii ca englezoaicele?
    max f bine la paralel nepreferat.
    De ce sa nu ii suporte, doar au venit cu acelasi avion si s-au intalnit cu diverse ocazii si in ceilalti ani? Si din cate stiu eu nu au nimic care iar face de nesuportat

  10. #556
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    De ce sa nu ii suporte, doar au venit cu acelasi avion si s-au intalnit cu diverse ocazii si in ceilalti ani? Si din cate stiu eu nu au nimic care iar face de nesuportat
    la tv le-a aratat pe englezoaice, nemtoaice in tribuna, poate n-ai vazut. o atmosfera de echipa inchegata contribuie mult in economia concursurilor, decit sa fii singur singurel.

  11. #557
    sport legend r_anacristina's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    460
    Reputatie
    1
    Kohei pare de pe alta planeta, zau...e un fenomen de necontestat. Aterizari state, picioare lipite, 6 aparate cu dificultate foarte mare, omul asta pare ca se antreneaza zi si noapte. E cel mai tare!!! Bravo lui si bravo si lui Max...e greu sa fii acolo pe un asemenea podium si el a reusit, asta inseamna sa profiti de sansa ta! Super finala!!
    Last edited by r_anacristina; 9th October 2014 at 17:15.

  12. #558
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Typo: i-ar face*

  13. #559
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    la tv le-a aratat pe englezoaice, nemtoaice in tribuna, poate n-ai vazut. o atmosfera de echipa inchegata contribuie mult in economia concursurilor, decit sa fii singur singurel.
    Aaaa....voiai sa spui sa ii sustina...am inteles. Scuze, in tarisoara asta se vorbeste alta limba.

  14. #560
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Aaaa....voiai sa spui sa ii sustina...am inteles. Scuze, in tarisoara asta se vorbeste alta limba.
    pai au nevoie de proptele ca sa-i sustina? i-auzi.

    daca nu ai inteles de ce n-ai trecut mai departe, nu era ceva esential.

    care limba e aia, a mistoului?

    edit
    se poate ca mai sus sa fie ceva ironie, vad ca trebuie sa dau tot gata mestecat

  15. #561
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    Mihai, de data asta ai gresit, las-o asa.
    a suporta pe cineva in lb romana in seamna ceva similar cu a tolera, a rabda prezenta respectivului etc etc

    asa ca de asta data nu a fost deloc cuvantul potrivit, normal ca a creat confuzii.
    a sustine inseamna si a sutine fizic, dar si moral. Si este termenul potrivit pt situatia pe care ai descris-o.
    a suporta nu este.

  16. #562
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    Felicitari gimastelor pt pozitia ocupata in finala pe echipe! Locul al 4 lea in lume este o performanta pt aceasta echipa "cruda".
    Nu pot sa nu dau cartonasul rosu Federatiei Romane de Gimnastica pt "merite exceptionale": al treilea mondial consecutiv in afara podiumului la echipe. Astept demisii pe toata linia in FRG, dar cu siguranta astept degeaba.
    Antrenorilor de la Izvorani le doresc mai multa intelepciune in pregatirea marilor concursuri, in valorizarea calitatilor gimastelor si in spêcularea codului de punctaj.
    E frustrant ca am fost la o mustata de podium, dar bronzul nu s-a pierdut prin ratarea lui Stanila, ci in alta parte. Sper sa nu arunce nimeni vina pe umerii gimnastei.
    Larisa are sanse mai mari ca niciodata la AA, chiar la aur as sustine, totul este sa nu se invinga singura ca anul trecut si sa nu le faca cadouri adversarelor, caci nu pot sa imi scot din minte cum i-a oferit Mustafinei bronzul la AA si aurul la barna.
    Multa bafta in continuare! Curaj si sanatate tuturor!

  17. #563
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Mihai a scris cuvintul in romaneste dar intelesul era in engleza de aici confuzia

  18. #564
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by degetica View Post
    Mihai, de data asta ai gresit, las-o asa.
    a suporta pe cineva in lb romana in seamna ceva similar cu a tolera, a rabda prezenta respectivului etc etc

    asa ca de asta data nu a fost deloc cuvantul potrivit, normal ca a creat confuzii.
    a sustine inseamna si a sutine fizic, dar si moral. Si este termenul potrivit pt situatia pe care ai descris-o.
    a suporta nu este.
    really? deci de cind scriu eu aici v-am dat prilejul vreodata ca as avea nevoie de lectii de vocabulary?

    exact cum am zis, nu era essential, trecem mai departe, nici nu e nevoie sa ne plingem de confuzii. Nu era essential.

    Ca sa nu mai zic ce e offtopic.

  19. #565
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    pai te-ai suparat degeaba, si ai crezut ca sunt ironii si misto-uri, cand colo era cuvant care nu era nici pe departe ce voiai sa zici....
    adica tu l-ai scris si te-ai suparat ca nu intelege lumea

    mie mi se pare ca tu esti un tip f simpatic si de nadejde, dar de la o vreme parca esti suparat pe toata lumea.
    pe Romania, pe fanii care nu picheteaza, samd

    chillax

  20. #566
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Mihai a scris cuvintul in romaneste dar intelesul era in engleza de aici confuzia
    el a inteles ce zisesem eu, de aia mistoul cu limba in postul ala.

  21. #567
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by degetica View Post
    mie mi se pare ca tu esti un tip f simpatic si de nadejde, dar de la o vreme parca esti suparat pe toata lumea.
    pe Romania, pe fanii care nu picheteaza, samd

    chillax
    normal ca-s simpatico dar cum am mai zis de vreo citeva ori, ori esti pe setari uk, ori iti intra autocorrect ori scrii cind auzi alta limba ori altceva se mai intimpla. si ca sa fii interpelat la nimicuri, in special cind idea a fost inteleasa cum e cazul aici, imi mai sare si mie mustarul cu tot calmul meu englezesc.

    nu mi-ai raspuns la intrebare totusi prieteno.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •