Page 3 of 28 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 573

Thread: CM 2014 (calificari, echipe si AA baieti)

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    locul 35 dupa 5 aparate.

  2. #44
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Baietii nostrii au terminat pe 12 inaintea unor tari precum Italia sau Olanda . Asta inseamna ca fiind in primele 24 de echipe s-au calificat pt mondialele de la anul. Au mers bine baietii la unele aparate si mai prost la altele, Andrei de exemplu a ratat saritura si cred ca odata cu ea si locul de la individual compus. Bataga s-a calificat la individual compus de pe 22 daca nu ma insel.
    Cred ca aratam mai mult a echipa acum, o echipa omogena dar ne lipsesc si cateva varfuri/lideri..ei se afla in echipa deja dar cred ca mai au nevoie de timp sa dobandeasca indrazneala,curaj.
    Mihai, ai un stil atat de pesimist de a vedea lucrurile...nici mie nu-mi plac dulcegariile acolo unde clar nu e cazul, dar cand sunt si lucruri de bine hai sa le dam si lor importanta, ca ele exista..putine poate dar exista.
    Last edited by myrab3la_19; 4th October 2014 at 17:12.

  3. #45
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Zici bine, Mirabela. Locul la echipe este ok. Au fost 2 ratari care au costat scump, picate unde ne doare mai tare, dar per total baietii si-au facut bine treaba si a iesit un concurs bun. Bravo!

    Imi pare tare rau de saritura lui Andrei, l-a costat AA-ul. Si atat de frumos o face....
    Foarte rau imi pare si de paralelul celor 2, Andrei si Marius. Ca de obicei, calificarile baietilor sunt nebune, cu o aglomeratie incredibila la varf, de se ajunge ca o nota de 15.500 sa fie mult prea mica pentru finala pe aparat.

    Succes lui Cristi in finala AA, sa aiba un concurs fara greseli majore!
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  4. #46
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Zici bine, Mirabela. Locul la echipe este ok. Au fost 2 ratari care au costat scump, picate unde ne doare mai tare, dar per total baietii si-au facut bine treaba si a iesit un concurs bun. Bravo!

    Imi pare tare rau de saritura lui Andrei, l-a costat AA-ul. Si atat de frumos o face....
    Foarte rau imi pare si de paralelul celor 2, Andrei si Marius. Ca de obicei, calificarile baietilor sunt nebune, cu o aglomeratie incredibila la varf, de se ajunge ca o nota de 15.500 sa fie mult prea mica pentru finala pe aparat.

    Succes lui Cristi in finala AA, sa aiba un concurs fara greseli majore!
    Da asta vreau sa evidentiez si eu Cata concurenta imensa..ma ia cu ameteala cand vad care e ultima nota de calificare...sau cand unii cu 15.800 nu se califica pt ca deja doi conationali sunt inaintea lui si se califica unii cu 15.400...pff...gimnastica masculina a ajuns sa fie foarte spectaculoasa.

    A..si o ghicitoare ca sa destindem atmosfera..apropo oameni buni: AU INCEPUT MONDIALELE!!! hai sa ne insufletim...sa ne bucuram de gimnastica ...asa ghicitoarea:

    Cine credeti ca e calificat primul la cal si rimeaza cu ki?
    Last edited by myrab3la_19; 4th October 2014 at 17:22.

  5. #47
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Macar la fel de rau sa ne fie si la Glasgow. Cu un loc 12 prinzi pre-olimpicul, unde ai o sansa in plus sa mergi la JO cu echipa completa. E un rezultat echitabil! Bravo, baieti!!!

    Ma bucur mult pentru Cristi. A reusit 4 exercitii foarte ok la sol, cal, inele si sarituri. Sper sa faca la fel si in finala AA, poate cu putin mai mult noroc la paralel si bara! Oricum e o realizare frumoasa pentru el - prima finala individuala a carierei.

    Imi pare rau de Andrei pentru ca a gresit exact la aparatele lui forte. Tare, Andrei! Curaj si lui Marius, stiu cat de mult si-ar fi dorit finala la paralele. Sper sa treaca peste!

    Bravo si lui Laur Nistor. A deschis concursul pt echipa cu multa incredere!
    www.fangymnastics.com

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by myrab3la_19 View Post
    Andrei de exemplu a ratat saritura si cred ca odata cu ea si locul de la individual compus..
    Pai ce-a facut, un berbecar?

  7. #49
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Pai ce-a facut, un berbecar?
    Ma prefac ca nu inteleg intrebarea..totusi raspunsul e a subrotat-o.

  8. #50
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Nu e momentul pt astfel de ironii, @mihaidascalescu.
    www.fangymnastics.com

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by myrab3la_19 View Post
    Mihai, ai un stil atat de pesimist de a vedea lucrurile...nici mie nu-mi plac dulcegariile acolo unde clar nu e cazul, dar cand sunt si lucruri de bine hai sa le dam si lor importanta, ca ele exista..putine poate dar exista.
    Cum naiba sa nu fii pesimist cind vezi locul 35. Dar s-a dovedit o idiotenie de-a lui swiss timing. e aproape la pamint aplicatia aia pt urmarit in timp real.

  10. #52
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by myrab3la_19 View Post
    Ma prefac ca nu inteleg intrebarea..totusi raspunsul e a subrotat-o.
    Subscriu....
    Si adaug ca a luat 14.033, pentru maxim de claritate si ca sa nu aiba nimeni motiv de distractie.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by myrab3la_19 View Post
    Ma prefac ca nu inteleg intrebarea..totusi raspunsul e a subrotat-o.
    Ai vazut sau citit undeva? chestia e ca vrem nu vrem saritura aia a intrat in folclor. nu am insultat cum au facut-o comentatorii romani la vremea aia ci doar am mentionat

    Edit
    la fel cu a lui purvis
    Last edited by mihaidascalescu; 4th October 2014 at 17:33.

  12. #54
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Ai vazut sau citit undeva? chestia e ca vrem nu vrem saritura aia a intrat in folclor.

    Edit
    la fel cu a lui purvis
    Am vazut undeva scris,pe intlgymnast erau quick hits..am vazut ca aplicatia nu merge si m-am mutat...si gata nu-ti mai raspund la nici o intrebare pana nu-mi raspunzi la ghicitoare

  13. #55
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Locul 35 nu a fost dupa nici o rotatie. Daca faci un clasament intre echipe la care au concurat deja, sa zicem, 3 gimnasti si echipe la care pana in momentul curent au concurat doar 2, sigur ca obtii anomalii. Depinde si cum vrei sa urmaresti.

    Iar "idiotenia" e prin zona de cativa ani buni si cred ca foarte multi membri ai acestui forum stiu cat de utila a fost de atatea si atatea ori. Uneori merge prost iar astazi, intr-adevar, a mers foarte prost - in special in aceasta ultima subdiviziune. Insa spun sincer ca este mana cereasca si indispensabila, chiar daca este transmis si la tv sau video pe net, chiar daca esti poate chiar in sala.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    vazusem ca americanul era sus bine

    nu-ti vazusem rima. ber...................ki

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Locul 35 nu a fost dupa nici o rotatie. Daca faci un clasament intre echipe la care au concurat deja, sa zicem, 3 gimnasti si echipe la care pana in momentul curent au concurat doar 2, sigur ca obtii anomalii. Depinde si cum vrei sa urmaresti.

    Iar "idiotenia" e prin zona de cativa ani buni si cred ca foarte multi membri ai acestui forum stiu cat de utila a fost de atatea si atatea ori. Uneori merge prost iar astazi, intr-adevar, a mers foarte prost - in special in aceasta ultima subdiviziune. Insa spun sincer ca este mana cereasca si indispensabila, chiar daca este transmis si la tv sau video pe net, chiar daca esti poate chiar in sala.
    stiu ca e/a fost utila, de aia ma si uitam. dar cum a oscilat zilele astea intre trecut prezent si viitor e zapaceala curata. la un timp bun dupa rotatia 5 m-am uitat si eram convins ca toate notele ar trebui sa fie in. cind am vazut 35 mai ales dupa inceputul prost alor nostri , am facut altceva intre timp, am crezut-o.

  16. #58
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    vazusem ca americanul era sus bine

    nu-ti vazusem rima. ber...................ki
    raspuns corect, premiul este o finala cu mai sus numitul in prim plan...cu sanse mari sa castige mai ales fara Max prin preajma.

  17. #59
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Verifica ochiometric cand mai sunt probleme, intra pe ultimul aparat la care s-a lucrat si vezi daca gasesti cati gimnasti trebuie sa fie per tara. Sau pe clasamentul pe tari, ca sa vezi totalul pe aparat la fiecare. Daca lipsesc note, sare in ochi.
    Oricum, chiar daca merge bine, dupa ce incepe o rotatie noua ai numar diferit de note la total pentru fiecare tara, pe masura ce se desfasoara concursul, si nu mai poti clasifica. Doar fix la final de rotatie, cand se schimba aparatele.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  18. #60
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Au aparut poze de la antrenamentul pe podium cu fetele noastre pe The couch gymnast..foarte frumoase si pozele si fetele .Pozele nu pot fi preluate fara aprobare asa ca cel mai bine mergeti pe siteul lor sa le vedeti.

  19. #61
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by myrab3la_19 View Post
    mai ales fara Max prin preajma:
    ai grija, tread lightly.

    Cata, pentru ca am o vechime in urmarit aplicatia stiu cum sa ma invirt si sa compar. Doar ca de data asta cum spuneam fiind timp mare, vreo 10 min, intre rot 5 terminata si afisajul dupa 5 rotatii am surmis, gresit, ca toate notele sint in.

  20. #62
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Ok, ma gandeam ca poate nu stii cam ce se poate face cu ea. In cazul asta nu prea inteleg cum de te-a indus in eroare. La mine numele afisate sareau incontinuu, ciclau printre cei 5 gimnasti inscrisi la start, se afisa nota lui X, disparea, peste cateva minute arata ca si cum X abia acum lucra pe aparat, multe note care n-au apucat sa fie afisate deloc cu atatea salturi. Cel putin in cazul meu si al altor cateva persoane asa s-a comportat aplicatia si am observat usor ca nu-i ok, pentru ca nu afisa un flux normal (adica G1 lucreaza, G1 a terminat si asteapta nota, se afiseaza nota lui G2 si G2 apare ca lucreaza etc).
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  21. #63
    sport legend Marty R.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Sunt foarte dezamagit de ratarea lui Whittenburg la doua saritura - si la Nationalele lor (desi fara ratare), si la antrenament pe podium era aceeasi problema, ca avind multa rotatie, nu da intins la aterizare. A dat afara o medalie atit de usor.

    Si imi pare rau pentru Marius. As vrea sa-l vad cu medalie pentru toate eforturile si devotamentul lui pentru gimnastica.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •