View Poll Results: Steaua - Astra

Voters
14. You may not vote on this poll
  • 1

    9 64.29%
  • X

    3 21.43%
  • 2

    2 14.29%
Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 170

Thread: Etapa 9: Steaua - Astra 0-0

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0

    Etapa 9: Steaua - Astra 0-0

    Duminica, 28 septembrie 2014, ora 21.00

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    1 solist
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Egal.

  4. #4
    sport legend cataa.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    3,440
    Reputatie
    1
    egal
    Noi murim, "U" niciodata!

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Cu cine ? Cu nasii vostri ? Again ? Si unde, tot acolo ? Pe Neașănăl Ă 'uina ?

    Bun, sa trecem in agenda : Du...mi...ni...ca...o...ra...doo...su...nu...dis.. .trac...ti...e...cu...Ivan...Ra...pa...and...co. Notat.

  6. #6
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,351
    Reputatie
    1
    Mileniul asta astra nu a batut niciodata Steaua in deplasare in 90 de minute.
    Steaua incepe sa joace fotbal adevarat si suntem mari favoriti in meciul asta
    __________________

  7. #7
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Cu cine ? Cu nasii vostri ? Again ? Si unde, tot acolo ? Pe Neașănăl Ă 'uina ?

    Bun, sa trecem in agenda : Du...mi...ni...ca...o...ra...doo...su...nu...dis.. .trac...ti...e...cu...Ivan...Ra...pa...and...co. Notat.
    nu stiu coaie , cred ca esti disperat sau ceva..
    si mai stiu ca esti pamant cu fotbalul a da , ti-am spus civilizat : daca mai imi pocesti numele iti dau rp , ca e taranesc , nu e amuzant. se vede ca tu esti foarte arogant si ca stai mai prost cu faptele . asta e , mai sunt si oameni ca tine. pacat , ce sa zic..
    din "distractia" cu mine te-ai facut de ***** de cele mai multe ori. vezi cazul "cine e graham poll " , de unde e vatajelu , cata bataie ia Steaua de la aktobe si csu intr-o saptamana , ce palmares fabulos are craiova contra stelei , cat de independenta de stat a fost craiova fata de Steaua. si eu te-am evitat pentru ca vad ca treci usor la jigniri cand aroganta se termina. cu "oltenimea" nu am ce vorbi , mi-ai demonstrat fara sa o cer ca esti absolut paralel. si te-ai mai jignit in 5-6 pagini cu sevilla , ca un tip finut ce esti.
    Last edited by reivan; 24th September 2014 at 16:17.
    retired.

  8. #8
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Cu cine ? Cu nasii vostri ? Again ? Si unde, tot acolo ? Pe Neașănăl Ă 'uina ?

    Bun, sa trecem in agenda : Du...mi...ni...ca...o...ra...doo...su...nu...dis.. .trac...ti...e...cu...Ivan...Ra...pa...and...co. Notat.
    Intr-un compartiment de tren un oltean si un ardelean. Vesel de fire, olteanul incepe si canta:
    - M-a facut muica oltean, maaaaaaiiiiiii...
    La care, ardeleanul de langa ii spune:
    - No, iart-o si tu amu!
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    nu stiu coaie
    Pai nu stii, o dovedeste (si) postarea de fata, inclusiv ce am citat eu. Nu inteleg ce scrii acolo, dar ii aud uneori pe niste pustani semianalfabeti din spatele blocului exprimandu-se asa.
    Nu eu sunt disperatul, mai degraba tu esti, una dintre dovezi fiind tocmai faptul ca, la orice stimul de 1 cm, tu ai reactie de 1 km. Sau, pe limba ta, ''sari 5m de cur in sus''.
    Manelismul gandirii tale teutone razbate (si) din faptul ca, atunci cand eu zic ceva de echipa ta (si nu iti convine) tu faci referiri directe la persoana mea. O alta dovada e si faptul ca mereu faci morala interlocutorului, chiar in discutii de principiu. Tot manelism se cheama.
    Cat despre subiectele discutate, eu nu tin minte sa fi avut tu dreptate in vreo problema esentiala. Doar in chestii mici, de amanunt, secundare. Ce ai scris in ultimul post dovedeste ca nu ai inteles nici macar ce discutam, ai retinut tot felul de nimicuri, aspecte secundare.
    Ce e cu Vatajelu ? Eu am zis ca e valcean si a venit de la Resita, tu ziceai ca a venit de la Steaua. Cine a avut dreptate ?

  10. #10
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Pai nu stii, o dovedeste (si) postarea de fata, inclusiv ce am citat eu. Nu inteleg ce scrii acolo, dar ii aud uneori pe niste pustani semianalfabeti din spatele blocului exprimandu-se asa.
    Nu eu sunt disperatul, mai degraba tu esti, una dintre dovezi fiind tocmai faptul ca, la orice stimul de 1 cm, tu ai reactie de 1 km. Sau, pe limba ta, ''sari 5m de cur in sus''.
    Manelismul gandirii tale teutone razbate (si) din faptul ca, atunci cand eu zic ceva de echipa ta (si nu iti convine) tu faci referiri directe la persoana mea. O alta dovada e si faptul ca mereu faci morala interlocutorului, chiar in discutii de principiu. Tot manelism se cheama.
    Cat despre subiectele discutate, eu nu tin minte sa fi avut tu dreptate in vreo problema esentiala. Doar in chestii mici, de amanunt, secundare. Ce ai scris in ultimul post dovedeste ca nu ai inteles nici macar ce discutam, ai retinut tot felul de nimicuri, aspecte secundare.
    Ce e cu Vatajelu ? Eu am zis ca e valcean si a venit de la Resita, tu ziceai ca a venit de la Steaua. Cine a avut dreptate ?


    eu nu m-am legat de tine personal decat rar , si cand tu ma faci teuton colorat , manelist , etc eu sunt baiat fin , incerci tu sa ma provoci , vezi ca nu iti merge , insisti.
    in momentul in care ai mancat destul ***** despre mine imi permit sa raspund , totul trebuie sa aiba o limita. nu fac eu morala , nu e de datoria mea si sunt constient ca nu pot sa te schimb eu la varsta ta , eu sau oricine altcineva. Nu stiu cum faci de ai ajuns sa in mai putin de 1 an cel mai "ignorat" user de pe aici.
    Cat despre modul meu de exprimare e unul tipic unui tip care a fost calit prin rahova , berceni , titan - cartiere rau famate prin berlin , londra , new york , nu am avut intentia sa schimb lucrurile astea la mine , sunt prea putin importante ca sa te legi de ele oricum , treaba ta. Eu am spus ca Vatajelu a fost sub contract cu Steaua si ca a venit de acolo la craiova , nu stiam ca a incheiat contractul cu clubul in perioada de iarna , ma rog , nu intru in detalii , tu nici nu stiai ca a jucat la Steaua.
    Eu tin minte ca tu ai venit cu "nu stit regulamente , nu stiti aia , ce imi pierd eu timpul cu stelimea" , pai amice , asta e gandire manelistica.
    In gandirea ta de manelist roman tu esti undeva sus , placat cu aur , deasupra muritorilor de rand si iti permiti sa spui orice - doar ai o aura deasupra capului ca tu nu esti stelist sau dinamovist-

    Prin tot ceea ce spui : toate argumentele , toata aroganta mie imi exprima doar mediocritate si eu nu te iau in serios , tu in loc sa termini cu tampeniile - continui.
    retired.

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Greu de urmarit ce ai scris acolo ... raspund la un singur lucru : eu nu am intrat pe forumul asta ca sa fiu ''simpatic'' si sa imi fac prieteni (virtuali). Am destui prieteni in viata reala, chiar prea multi si ar fi cazul sa ii mai raresc ...

    Ce am scris in postul de care te-ai legat era o gluma, insa reactia ta ... dovedeste exact contrariul celor pe care le clamezi.
    Atunci cand am scris ca ''nu stiti regulamentul'' (pe langa faptul ca aveam dreptate ), tu si inca vreo 2 stelisti deja ma jigniserati, intr-o discutie in care eu comentam doar decizia (incorecta) a arbitrului, iar voi faceati atac la persoana, doar pt ca nu erati de acord cu parerea mea.

  12. #12
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    pai cum , asa e ma , ai dreptate.
    nu are rost , vezi tu ce vrei , macar evita-ma
    retired.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1


    Pai eu nu am nici o treaba cu tine, nu esti asa important, doar tu ai impresia asta. Tu esti ala care se leaga de mine, de ''aroganta'' mea si faci morala.

  14. #14
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    pai cum , asa e ma , ai dreptate.
    nu are rost , vezi tu ce vrei , macar evita-ma
    prea tarziu,deja ti-a infipt caninii...nu te simti usor obosit?
    granita la Orsova!

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Hop si Iozsi, e tantos, rosu la fata, o dat atacu la jumatea de tuica de pufoaica, vede viata in roz.
    Are si motive, tocmai a plasat o incarcatura valoroasa :trei suruburi metric opt si zece cuie de sase.

  16. #16
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cip tm View Post
    prea tarziu,deja ti-a infipt caninii...nu te simti usor obosit?
    plictisit.
    retired.

  17. #17
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    ..... toate argumentele , toata aroganta mie imi exprima doar mediocritate si eu nu te iau in serios , tu in loc sa termini cu tampeniile - continui.
    https://t.me/pump_upp

  18. #18
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    razi ca gorjeanu la portile arenei nationale
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  19. #19
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,381
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by eventHorizon View Post
    Intr-un compartiment de tren un oltean si un ardelean. Vesel de fire, olteanul incepe si canta:
    - M-a facut muica oltean, maaaaaaiiiiiii...
    La care, ardeleanul de langa ii spune:
    - No, iart-o si tu amu!

    geniala asta!

    daca tot am postat, 1 solist, probabil la scor, cu urlaturi si uraturi la final, "hotii" si alte kkturi venite de la stiti voi cine...

  20. #20
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,470
    Reputatie
    0
    FC Steaua Bucuresti anunta ca sambata, 27 septembrie, incepand cu ora 10:00, va pune in vanzare, la case, biletele pentru partida cu Astra Giurgiu, contand pentru etapa a noua a Ligii 1, de duminica, 28 septembrie (21:00 - Stadionul Steaua).
    Programul caselor va fi urmatorul:

    SAMBATA - 10:00 - 19:00
    DUMINICA - 10:00 - 21:00

    Preturile acestora sunt urmatoarele:

    PELUZE 10 LEI
    TRIBUNA II 25 LEI
    TRIBUNA I 30 LEI
    TRIBUNA 0 75 LEI
    FOTOLII 100 LEI
    LOJE 150 LEI


    http://www.steauafc.com/ro/articol/b...astra_sep2014/
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  21. #21
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Dupa atatea infrangeri dureroase, inclusiv cu Mioveniul, sunt sigur ca Astra se va mobiliza la maxim cu noi. Vom avea un meci dificil in care ne vom impune numai si numai daca vom avea da tot, cum se spune. Sper sa castigam. 1
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •