Results 1 to 9 of 9

Thread: Adrian Mutu pleaca de la Petrolul !

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0

    Arrow Adrian Mutu pleaca de la Petrolul !

    Mutu tace si face .
    Va pleca in India (!) la formatia Chennai Titans, imprumutatr pentru 3 luni . Salarul va fi de 700 de mii de euro .

    http://www.onlinesport.ro/fotbal/lig...ul-nid-109423/


    Daca doriti sa comentati .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    Un prim comentariu, stiti cat costa gramul de cocaina in patria rromilor ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Prosport: Clubul Petrolul îi va rezilia contractul și lui Adrian Mutu, după ce marți a fost dat afară antrenorul Răzvan Lucescu.
    OLS: Mutu va fi imprumutat la echipa indiana pentru trei luni, dupa care va reveni la Petrolul pentru a-si continua cariera.

    Pana mea... dau cu banu' sau ce fac? Pe cine sa mai cred?

    Eu zic ca pleaca definitiv. Sezonul trecut petrolul a primit 2 mil euro de la primarie dar dupa ce a intrat DNA-ul pe fir, s-a oprit robinetul. Trebuie sa scape de astia cu salarii mari ca nu mai au bani sa-i plateasca.
    Petrolul era o echipa umflata cu pompa cu bani de la primarie. Dupa ce au ramas fara sursa principala de venit, or sa redevina o echipa de duzina. La anu' se bat la retrogradare.

    La iarna parca vad ca le luam si noi vreo 3 jucatori
    __________________

  4. #4
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    Pe cine ai vrea de la Petrolul ?
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  5. #5
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Mutu tace si face .
    Va pleca in India (!)
    Asta e culmea, are bani Rapidul pt el?!
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  6. #6
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Pe cine ai vrea de la Petrolul ?
    Doamne fereste, glumeam.
    Au linie de mijloc buna dar noi deja avem prea multi jucatori acolo.
    Degeaba as spune eu sa vina Teixeira in locul lui Tanase, pentru ca prefer sa nu joace Tanase oricum si in locul lui sa fie Chipciu langa Rusescu si Sanmartean. Chiar nu are loc la Steaua in momentul asta.

    Spune Leul ca astia au lot mai bun ca noi, dar eu nu sunt atat de sigur
    Daca ar fi sa vindem la iarna pe Tanase si Lato, poate incepem sa ne uitam si in ograda vecina. Oricum, niciodata nu se stie ce jucatori mai pleaca de la Steaua.
    Vedem la iarna ce si cum. Petrolul ramane fara bani si cred ca o sa mai puna jucatori pe liber... si la cum suntem noi oportunisti cand vine vorba de-astia liber de contract...
    __________________

  7. #7
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    Nu ca ar conta parerea mea dar nici pe mine nu ma incanta vreun petrolist, asa cum spui poate doar moca . Am vazut o discutie cred ca pe un alt thread si vreau sa o dezvolt putin aici . Plecarea lui Mini Luce nu duce in mod obligatoriu la un regres in jocul echipei . Am impresia ca Multescu este mai antrenor, daca pot spune asa, stie sa puna in teren o echipa, o poate face sa joace cu devotament in partidele cu contracandidatele, dar nu-l vad ridicand un trofeu deasupra capului pentru ca omul e depasit de vremuri si fotbal . Pentru performanta ai nevoie de elemente esentiale, disciplina, tactica, clarviziune, control permanent si constanta in evolutia echipei pastorite . Omul este de moda veche, cum spuneam depasit .
    Un mare plus pentru petrolisti este plecarea drogatului, il dau doar imprumutat dar cu siguranta il vor ceda definitiv . Fara sa am prea multe informatii cred ca mutulica decidea totul in vestiarul echipei, si nu numai, Razvanel era cam degeaba .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  8. #8
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Mutu o sa respire aerul fin al Bollywood-ului.

    Dupa Londra si Ploiesti
    Mutu joaca in povesti

    Il asteapta la Cenai
    Un mirific colt de rai
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  9. #9
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    La 28 de ani, James Keene este unul dintre cei trei jucatori englezi care au ajuns sa evolueze in noul campionat experimental de fotbal din India, acolo unde si Mutu a fost asteptat, dar totul pare sa fi picat in ultimul moment.

    http://www.sport.ro/campionate-exter...din-umbra.html

    Ce vor astia sa spuna, a picat transferul lui muta in India? Nici aia nu-l vor?

    Former Chelsea striker Adrian Mutu rubbishes report that he was denied Indian visa for being 'visibly drunk' at embassy in Bucharest

    http://www.independent.co.uk/sport/f...k-9793260.html

    Cica nu i-au dat viza pentru India dupa ce s-a dus la ambasada beat
    Chiar daca nu e adevarat, nu o sa-l creada nimeni pentru ca el este muta

    __________________

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •