Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 37 of 37

Thread: Razvan Lucescu s-a despartit de Petrolul

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    WTF?
    Nu ma asteptam la asta ...
    Quote Originally Posted by sun View Post
    nu au avut rabdare... nu stiu ce sa zic...
    Quote Originally Posted by Julio_Zane View Post
    cum ?? de ce a plecat? nu inteleg...


    Numai oameni priceputi pe aici ... da' lasa, nu il plangeti, are bani destui iar Mutu se duce la verisorii lui Razvan : in India.

  2. #23
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Din 1,2 miliarde de oameni, un miliard mor de foame si vor sa-i dea lu' Mutu 700.000 euro pentru 3 luni de zile?
    Sper sa dea cu masina peste o vaca si sa-l linseze aia cine stie pricepe.

    Tare mi-e ca iese din vederile selectionerului daca pleaca in Asia
    __________________

  3. #24
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Numai oameni priceputi pe aici ... da' lasa, nu il plangeti, are bani destui iar Mutu se duce la verisorii lui Razvan : in India.
    Stiu ca nu a avut mari rezultate la petrolul, iar 13 victorii in 28 de meciuri e chiar foarte putin pentru o echipa cu pretentii la titlu, dar nu poate nimeni sa faca mai mult decat a facut cercelus.

    Petrolul are lot de locul 3 cel mult, poate chiar mai jos de atat. Nu ai ce sa-i imputi lu' razvanel.

    Problema e ca sezonul trecut au incasat "prime" de 2 mil euro de la primarie.
    Anul asta ciuciu... trebuia sa plece razvanel si sa vina un second-hand pe bani mai putini in locul lui. La fel si muta, dupa ce ca e slaba primea si bani multi.

    Anul asta cu Multescu, or sa termine pe 5.
    __________________

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Petrolul are lot de locul 3 cel mult, poate chiar mai jos de atat. Nu ai ce sa-i imputi lu' razvanel.
    Cum spuneam, numai oameni priceputi.

  5. #26
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Cel mai usor lucru pe lume, sa ataci parerea altora fara sa-ti expui propria viziune.
    Tu erai ala care spunea ca vrea sa discute pe argumente.
    __________________

  6. #27
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Cel mai usor lucru pe lume, sa faci trolling.

    Eu mi-am expus parerea de mai multe ori, pe mai multe threaduri. Si ziceam ca Petrolul nu are antrenor. Iar lotul e poate cel mai bun sau cel mult Astra se poate compara cu ei.
    Pe Multescu il consider mai bun ca Cercelus.

  7. #28
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Chipciu si Sanmartean, cei mai in forma jucatori romani ai momentului.
    Keseru, cel mai bun marcator al campionatului cu 9 goluri in 7 etape.
    Varela si Szukala jucatori de nationala, cel mai bun cuplu de fundasi centrali din Liga 1.
    Suntem pe primul loc si avem cea mai buna aparare si cel mai bun atac din tara.

    De Rusescu nu o sa spun nimic pentru ca o sa spui ca nu a jucat si nu am argumente, dar o sa vezi pe teren ce poate.

    Are si petrolul 2, 3 piese bune, dar nu se compara cu jucatorii nostri.

    Despre petrolul nu aud decat ca are muta ghete personalizate, ca si-au vopsit autocarul si ca vrea muta la nationala.

    Apropo, prostii astia au imprimat moaca lu' muta pe autocarul clubului. Daca pleaca, trebuie sa-l vopseasca iar
    __________________

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Apropo, prostii astia au imprimat moaca lu' muta pe autocarul clubului. Daca pleaca, trebuie sa-l vopseasca iar
    Nu are legatura cu ce spuneam eu.
    Petrolul nu are 2-3 piese bune, are un lot mai bun ca Steaua. Voi v-ati prezentat la meci de CL cu Valceanu, Filip, Tosca pe banca ... astia sunt jucatori comparabili cu rezervele CSU sau mai slabi. Btw, Ivan, jucator clar peste Valceanu (a fost convocat la nationala U21, a si jucat cu Italia), la Craiova nu prinde banca.

  9. #30
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Sevilla, cu ultimul post dovedesti ca faci un trolling de cea mai joasa speta . Cum poti sa aduci in discutie doar jucatorii STELEI ( trolling ?? ), asa nu se face .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  10. #31
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Nu are legatura cu ce spuneam eu.
    Petrolul nu are 2-3 piese bune, are un lot mai bun ca Steaua. Voi v-ati prezentat la meci de CL cu Valceanu, Filip, Tosca pe banca
    Off... chiar le plangeam de mila la astia tineri (Iancu, Valceanu, Stancu) ca nu mai au sanse sa prinda minute in teren. Nu dupa ce au venit Rusescu, Breeveld, Papp, Bourceanu. De fapt nici pe banca de rezerve nu cred ca-i mai vedem.

    Arlauskis - Luchin, Szukala, Varela, Lato - Breeveld, Prepelita - Chipciu, Rusescu, Sanmartean - Keseru
    Cam asa vad eu echipa ideala cu Aalborg.

    Ai dreptul la 7 rezerve si trebuie sa alegi intre: Matei, Neagu, Rapa, Papp, Filip, Parvulescu, Stanciu, Valceanu, Iancu, Adi Popa si ce te faci cand revin Tanase si Bourceanu? Din 7 rezerve, una va fi portarul, deci trebuie sa alegi 6 din lista aia de 12 jucatori. O sa vezi cand revin aia doi, cum o sa tina Steaua pe banca de rezerve vreo 3 jucatori de Nationala.

    Filip nu e jucator rau, dar Tosca si Valceanu nu mai au sanse.
    __________________

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    3,653
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Filip nu e jucator rau, dar Tosca si Valceanu nu mai au sanse.
    __________________
    in cupele europene poți folosi 1-2 jucători care abia au loc pe banca de rezerve (Lemnaru, de ex). Adversarii Stelei sunt mult sub pretențiile pe care le avem de la angajații lui Becali și pot fi folosiți jucători pentru a le ridica cota sau să le dai încredere. Cei de la Aalborg nu se laudă cu un rezultat măreț, au bun simț, dar asta înseamnă că ne și pot încurca, depinde de ziua (proastă) pe care o poate prinde oricine.

  12. #33
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    petrolul e pa-pa. Aia buni, ca albin si teixeira, vor sa plece si vor pleca in iarna, bani pentru altii nu mai sunt, si vor ramane cu toti terminatii pana la iminenta insolventa.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  13. #34
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Nu cred ca intra in insolventa pentru ca deja au inceput sa-i curete pe-astia cu salarii mari.
    Or sa reduca bugetul, salariile, renunta la coregrafiile 3D , etc. Asa intra in normalitate cu un buget mai mic.
    Asta daca nu cumva au acumulat deja datorii mari... in cazul asta, nu se stie...

    Ieri discutau in platoul digi sport si mi-au confirmat banuielile cum ca plecarea lu' razvanel si muta au la baza motive financiare. Pierderea primelor de la primarie si ratarea calificarii in grupele EL, i-a lovit rau de tot si au venit si amandoua in acelasi timp.
    __________________

  14. #35
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,869
    Reputatie
    0
    Doi Olaroi la rand, extrem de suspect, ai zice ca unu e clona, intrebarea ar fi care!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #36
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Razvan Lucescu nu e mare scula de antrenor.
    Cu exceptia unei jumatati de sezon la Rapid (si atunci beneficiind de o echipa bine sudata in timp), in rest nu a rupt gura targului ca antrenor. E antrenorul egalurilor, extrem de defensiv, respectiv isi aseaza relativ bine echipa in aparare dar nu stie sa o invete sa atace.
    Nu spun ca n-o fi mai bun decat Multescu, dar nu stiu cat de mare e diferenta de valoare dintre ei.
    De fapt a cam venit vremea unor antrenori tineri si mai interesati de metodele moderne de antrenament.
    Antrenorii romani mai in varsta par sa aiba inca legaturi cu metodele lui nea Titi Teasca, respectiv alergari montane cu saci de nisip in spate, injuraturi si zbierete cu indicatii primitive.
    Astra de ex se misca mai bine decat Petrolul cu un antrenor no-name precum Isaila. Si Petrolul ar putea sa incerce sa gaseasca ceva similar.

    Altfel Petrolul a risipit multi bani aiurea pe Mutu si Zicu, renuntand prea usor la jucatori mai buni si mai ieftini precum Hamza.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    3,653
    Reputatie
    1
    de acord cu Uti,
    dar Lucescu s-a intors la o echipa care avea bani. Ratand grupele EL, nu era motiv sa se cheltuie mult, pentru un loc 3-4, foarte posibil daca ai destui bani pana la vara viitoare. Asadar, Multescu are destula experienta, dar nu a rupt gura targului. Apoi si plimbarile astea pe la Plzen sau Swansea costa ceva bani si nu te poti duce sa joci cu Marinescu, singurul ploiestean. Iti trebuie acolo cativa straini, iar Petrolul a fost cea mai straina echipa din liga I dupa CFR. Selectia si schimbarea strainilor a mers, doar repatrierea romanilor a fost un chix. Mutu a dat prea putin din ce se astepta, iar Zicu nici atat. Dupa ce-ti umpli conturile, e greu sa pui osul la bani putini. Acesti jucatori vin inapoi pentru a mai strange cateva meciuri, dupa care sunt reexportati, cluburile recupernd banii din contracte. Accidentarea lui Pecanha a aratat clubului ca nu are portar bun de rezerva si, uneori, mai este necesar.
    Intrebarea mea a fost, intotdeauna, cat vor mai curge banii la Ploiesti. Dupa alegerile din noiembrie, este evident ca vor fi si mai putini bani in fotbal, iar suporterii vor incepe sa huiduie, sa paraseasca echipele, asa cum a fost la Rapid. Dupa modelul giulestean, este posibil ca FRF sa nu mai bage in seama licentierile, decat de ochii UEFA. Oricum, rezultatele d ela tineret si juniori ne arata de ce potential (nu) dispunem si daca nu vom maik aduce niciun Bokila, Hamza sau Albin, vom ajunge la nivelul lui Aalborg sau poate nici atat. Daca Dinamo a ales insolventa si a renuntat la EL, totul este posibil in viitorii ani.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •