Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 56 of 56

Thread: Amical Elvetia-Romania-Germania (2014)

  1. #43
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Acum si voi va legati de detalii Ce conteaza o regula de genul asta acum cand paralelul Larisei este apreciat de toata lumea, mai ales de straini, de oameni implicati in fenomen. Iar tot acest buzz o sa fie evidentiat in nota E, sunt convins ca se va apropia de 15. Important e sa-si faca toate legarile ca in antrenamentul de la Nationale si sa-si duca exercitiul pana la capat. Si nici nu mi se pare ca Lari nu face bine swing-ul, mai conteaza si unghiul din care privesti.
    www.fangymnastics.com

  2. #44
    sport legend Marty R.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Vreau sa atrag atentia si la paralele unde vad ca antrenorii nu stiu de regula asta: https://www.youtube.com/watch?v=pJEO...zKvIAbAXHxidow
    Nu e lucru mare, in orice toate cine face elan peste orizontala, face asa cu ajutor miinelor indoite, adica cu aceeasi .1 deductie. Daca nu urmeaza element caruia trebuie anumit momentum, nu conteaza.

    Faceau antrenorii\sportivi si mult mai grave greseli in compozitia exercitilor.

  3. #45
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Acum si voi va legati de detalii Ce conteaza o regula de genul asta acum cand paralelul Larisei este apreciat de toata lumea, mai ales de straini, de oameni implicati in fenomen. Iar tot acest buzz o sa fie evidentiat in nota E, sunt convins ca se va apropia de 15. Important e sa-si faca toate legarile ca in antrenamentul de la Nationale si sa-si duca exercitiul pana la capat. Si nici nu mi se pare ca Lari nu face bine swing-ul, mai conteaza si unghiul din care privesti.
    Poate am eu asteptarile prea mari, dar dupa ce m-am uitat de cateva ori la exercitiile Larisei de la nationale si amical vreau sa subliniez din nou faptul ca si compozitia la parelele poate fi cu clase mai sus.
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    351
    Reputatie
    1
    Intrebare:
    D-ul la paralele a Larisei creste cu aceasta desprindere noua???
    Nu este totusi riscanta?
    Este bine ca apare ceva nou in exercitiu dar care este diferenta in D fata de vechea desprindere?

  5. #47
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lilianabirsanu View Post
    Intrebare:
    D-ul la paralele a Larisei creste cu aceasta desprindere noua???
    Nu este totusi riscanta?
    Este bine ca apare ceva nou in exercitiu dar care este diferenta in D fata de vechea desprindere?
    Isi pastreaza si celelalte doua desprinderi parca.
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  6. #48
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Isi pastreaza si celelalte doua desprinderi parca.
    Da, uite video

    http://www.youtube.com/watch?v=GopmqbV0rZ4
    Last edited by Alina Nicoleta; 11th September 2014 at 19:40.
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  7. #49
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Spiridonova.Fan View Post
    Poate am eu asteptarile prea mari, dar dupa ce m-am uitat de cateva ori la exercitiile Larisei de la nationale si amical vreau sa subliniez din nou faptul ca si compozitia la parelele poate fi cu clase mai sus.
    Cum te-ai gandit ca ar putea sa arate structura?
    Eu as fi foarte fericita daca s-ar gasi o solutie sa scape de 180-ul de la final, o costa la executie si "sparge" un exercitiu cursiv. Sunt cateva variante usor de imaginat, motiv pentru care sunt sigura ca s-a incercat, dar probabil nu se simte bine deocamdata cu un element nou acolo.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  8. #50
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Cum te-ai gandit ca ar putea sa arate structura?
    Eu as fi foarte fericita daca s-ar gasi o solutie sa scape de 180-ul de la final, o costa la executie si "sparge" un exercitiu cursiv. Sunt cateva variante usor de imaginat, motiv pentru care sunt sigura ca s-a incercat, dar probabil nu se simte bine deocamdata cu un element nou acolo.
    Nu sunt expert cu codul, dar ceva de genul:
    Pirueta 1/1+shaposhnikova+pirueta 1/1+tckachev
    Church+pak
    Pirueta 1/1+Khorkina
    Jaeger
    Tsukahara

    sau poate
    Pirueta 1/1+shaposhnikova+pak
    Pirueta 1/1+Khorkina
    Jaeger
    Church
    Pirueta 1/1+tckachev
    Tsukahara
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    351
    Reputatie
    1
    Dar acum D-ul Larisei daca ies legarile cat este????A crescut D-ul cu noua desprindere???

  10. #52
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    6 parca.
    Quote Originally Posted by lilianabirsanu View Post
    Dar acum D-ul Larisei daca ies legarile cat este????A crescut D-ul cu noua desprindere???
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  11. #53
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 21mai View Post
    6 parca.
    6.2 sau 6.3,de fapt
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  12. #54
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Pai in elevetia si a usurat exercitiul? De ce a primit doar 8:3 La executie? Adica daca si a adaugat dificultate si pierde la executie luand mai putin de 8:5 care e castigul per total?
    Quote Originally Posted by MitzGym View Post
    6.2 sau 6.3,de fapt
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  13. #55
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    In Elvetia, conform rezultatelor, a avut 6.0 la dificultate si 8.45 la executie. Asa cum s-a tot discutat, Larisa e foarte laudata pentru paralelele prezentate in ultimele saptamani, chiar daca a mai schimbat exercitiul din mers. Asta e cel mai important!

    Nu putem compara atat de detaliat arbitrajele de la un concurs la altul si sa luam o anumita nota drept standard. Indiferent de aparat, este aproape irelevant daca arbitrele aleg sa fie foarte stricte si sa dea 8.3 pe un exercitiu foarte bun sau sa fie generoase si sa dea 9.3 pe acelasi exercitiu foarte bun. Ceea ce conteaza e sa aplice aceleasi standarde pentru toata lumea, pe intreaga durata a unei sesiuni de concurs.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  14. #56
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Spiridonova.Fan View Post
    Nu sunt expert cu codul, dar ceva de genul:
    Pirueta 1/1+shaposhnikova+pirueta 1/1+tckachev
    Church+pak
    Pirueta 1/1+Khorkina
    Jaeger
    Tsukahara

    sau poate
    Pirueta 1/1+shaposhnikova+pak
    Pirueta 1/1+Khorkina
    Jaeger
    Church
    Pirueta 1/1+tckachev
    Tsukahara
    Si ce D iese la aceste 2 combinatii?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •