Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 37 of 37

Thread: Cartu si Sandoi salveaza CSU Craiova !

  1. #22
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Eu ma gandeam ca le clarifici si, cand colo, tu provoci si mai multa confuzie ...
    A clarificat omu'. Are boala pe olteni

    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Acum, in noul context al discutiei, tu in care categorie de suporteri esti ?
    Anti-oltean, evident.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Hm, pt mine este evident un singur lucru in ceea ce il priveste (si nu e ala scris de tine ).
    Eu m-am obisnuit sa citesc pe forum perle de-ale stelistilor, dar el vrea sa iasa in evidenta. Vreo 5 intr-o singura fraza ...

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Craiolguta trebuie sa infranga hotia de la dunare, in rest nu ma intereseaza. Antrenorul vi l-am schimbat, am produs socul necesar la echipa, acum umiliti mizeriile.

  4. #25
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post


    Eu ma gandeam ca le clarifici si, cand colo, tu provoci si mai multa confuzie ...
    Acum, in noul context al discutiei, tu in care categorie de suporteri esti ?
    de ce trebuie sa fiu intr-o categorie de suporteri ?

    daca ar fi sa fie una e ...

    "tin cu toate echipele romanesti cand joaca impotriva unei anumite echipe, si mai tin cu aproape toate echipele romanesti cand joaca in Europa ( cu o singura exceptie )"

    referitor la ce am zis in legatura cu oltenii, poate am exagerat un pic Dar tot cred ca acum cel mai bine v-ar sta la matineu, nu vreau sa vad cum jucati un an in Liga 1 si apoi retrogradati si va desfiintati cu datorii.. cum au facut alte echipe in trecutul recent.

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    A dreaq de logica ...

    Conform unui anumit criteriu, ai definit o categorie de suporteri : oltenii. Conform aceluiasi criteriu, am rugamintea sa mai enumeri cateva. Sau macar una.

  6. #27
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    Un subiect de toata jena. Cirtu nu a fost niciodata antrenor, cei din '91 erau in maximul formei sportive, in conditiile in care cei mai buni de la CM'90 (de la s+d) plecasera din tara. Sandoi, un personaj sters dupa retragerea din joc. Echipa clonelor de risu-plinsu.
    Eu am vazut un Cartu foarte bun cat a fost antrenorul nostru. La situatia in care ne aflam in acel moment, poate mai tragica decat acum, a dus Otelul intr-o finala de cupa, plus a salvat echipa de la retrogradare. Intre timp poate s-a mai subrezit omul, dar atunci chiar facea treaba. Deasemenea ma uimea cu inspiratia la schimbari.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  7. #28
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,518
    Reputatie
    0
    pai stati asa ca n-a salvat-o inca ....a preluat-o sa vedem acuma ce si cum...
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dextercioby View Post
    Un subiect de toata jena. Cirtu nu a fost niciodata antrenor, cei din '91 erau in maximul formei sportive ...
    Eh, nici chiar asa.
    Doar Sandoi, Badea, Ad.Popescu erau undeva aproape de varful formei sportive. Ca valori individuale, lotul Craiovei nu excela, desi erau totusi chiorii intre orbi in campionatul de atunci. Cam cum e Astra acum.
    Cartu a facut echipa aia, a venit intr-un moment greu (toamna 1988), cand se schimbau generatiile la club. Destul de repede, echipa arata bine, foarte solida fizic, aparare beton. Deja in primavara lui 89 era greu de batut, desi jucatorii erau foarte tineri.
    Zici ca plecasera jucatorii buni de la S+D ? Cartu a reusit sa ii bata si inainte sa plece (in 89 si 90), chiar si in Bucale.

  9. #30
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Hehe, stiu c-am exagerat, dar ne-a dezamagit prea mult in ultimii ani ca sa ii mai port vreo simpatie. S-a facut in cel mai penibil mod de ris pe sine si implicit pe noi: a spart plexiglasul la un meci la CFR si a fost sclav becalist vreo 2 luni...
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  10. #31
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    ce davollwti maaaaaaa e
    retired.

  11. #32
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by tim View Post
    Craiolguta trebuie sa infranga hotia de la dunare, in rest nu ma intereseaza. Antrenorul vi l-am schimbat, am produs socul necesar la echipa, acum umiliti mizeriile.
    Cum isi asuma unii merite necuvenite...
    Nu degeaba esti pontac.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  12. #33
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    "Cum isi asuma unii merite necuvenite...
    Nu degeaba esti pontac."

    Este , nu pontac, ca oricum nu stie ce-i aia.\\

    Este doar un kk

  13. #34
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Lipseste Ticleanu ca sa fie tacamul complet.
    Pe unde umbla Aurica?
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Aurica lucreaza la FRF, conduce destinele fotbalului.

    Cartu, prin min.20 al meciului cu OFK Beograd : '' Bah Acka bah, e a 5-a minge pe care o pierzi ... baaah, incepu meciu' ! ''

  15. #36
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,447
    Reputatie
    0
    Se leaga victoriile la CS Universitatea . A fost de bun augur aducerea lui Cartu si Sandoi .
    Bafta multa Craiova !
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  16. #37
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    daca face Dragnea si stadion, o sa fie ... mai mare scandal

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •