FC Bihor Oradea - FC Olimpia Satu Mare 0-0
CS Metalul Resita - FC Olt Slatina 3-2
CSM Ramnicu Valcea - Unirea Tarlungeni 2-1
CS Mioveni - FC Caransebes 0-0
ACS Poli Timisoara - AFC Fortuna 3-0
FC Olimpia Satu Mare - ACS Poli Timisoara 0-0
FC Olt Slatina - FC Bihor Oradea 2-0
Unirea Tarlungeni - CS Metalul Resita 0-0
FC Caransebes - CSM Ramnicu Valcea 1-0
AFC Fortuna - Soimii Pancota 0-3
Clasament
1. ACS Poli Timisoara 38
2. Metalul Resita 33
3. FC Olt Slatina 28
4. Unirea Tarlungeni 27
5. CS Mioveni 26
6. Fortuna Poiana Campina 26
7. Olimpia Satu Mare 23
8. CSM Ramnicu Valcea 21
9. CS FC Caransebes 17
10. Soimii Pancota 15
11. FC Bihor Oradea 13
Sambata, 21 martie
FC Olimpia Satu Mare - FC Olt Slatina 1-2
FC Bihor Oradea - Unirea Tarlungeni 0-1
CS Metalul Resita - FC Caransebes 1-2
CS Mioveni - AFC Fortuna 3-0
ACS Poli Timisoara - Soimii Pancota 1-0
Soimii Pancota - CS Mioveni 0-1
AFC Fortuna - CSM Ramnicu Valcea 0-3
FC Caransebes - FC Bihor Oradea 2-2
Unirea Tarlungeni - FC Olimpia Satu Mare 1-0
FC Olt Slatina - ACS Poli Timisoara 2-2
Primele 6 echipe, ACS Poli Timisoara (locul 1 - 42 puncte), Metalul Resita (2 - 36 pct.), FC Olt Slatina (3 - 34 pct.), Unirea Tarlungeni (4 - 33 pct.), CS Mioveni (5 - 32 pct.) si Olimpia Satu Mare (6 - 25 pct.) se vor lupta pt promovarea in Liga1.
La turneul play-off se porneste cu toate punctele acumulate in sezonul regulat, prima clasata urmând a promova in Liga 1.
Etapa I
ACS Poli Timișoara - Olimpia Satu Mare
Metalul Reșița - CS Mioveni
FC Olt Slatina - Unirea Tărlungeni
Etapa II
CS Mioveni - ACS Poli Timișoara
Unirea Tărlungeni - Metalul Reșița
Olimpia Satu Mare - FC Olt Slatina
Etapa III
ACS Poli Timișoara - Unirea Tărlungeni
Metalul Reșița - FC Olt Slatina
Olimpia Satu Mare - CS Mioveni
Etapa IV
FC Olt Slatina - ACS Poli Timișoara
Unirea Tărlungeni - CS Mioveni
Metalul Reșița - Olimpia Satu Mare
Etapa V
ACS Poli Timișoara - Metalul Reșița
CS Mioveni - FC Olt Slatina
Olimpia Satu Mare - Unirea Tărlungeni
Etapa VI
Metalul Reșița - ACS Poli Timișoara
FC Olt Slatina - CS Mioveni
Unirea Tărlungeni - Olimpia Satu Mare
Etapa VII
ACS Poli Timișoara - FC Olt Slatina
CS Mioveni - Unirea Tărlungeni
Olimpia Satu Mare - Metalul Reșița
Etapa VIII
Unirea Tărlungeni - ACS Poli Timișoara
FC Olt Slatina - Metalul Reșița
CS Mioveni - Olimpia Satu Mare
Etapa IX
ACS Poli Timișoara - CS Mioveni
Metalul Reșița - Unirea Tărlungeni
FC Olt Slatina - Olimpia Satu Mare
Etapa X
Olimpia Satu Mare - ACS Poli Timișoara
CS Mioveni - Metalul Reșița
Unirea Tărlungeni - FC Olt Slatina
Sambata, 2 mai
ACS POLI TIMISOARA - METALUL RESITA 2-1
OLIMPIA SATU MARE - UNIREA TARLUNGENI 3-0
CS MIOVENI - FC OLT SLATINA 3-0
FC Olt s-a retras din campionat in play-off si pierde toate meciurile la âmasa verdeâ.
Etapa 5 PLAY OUT
Sambata, 2 mai
FC CARANSEBES - CSM RAMNICU VALCEA 4-1
SOIMII PANCOTA - FC BIHOR ORADEA 1-0