View Poll Results: Vreti antrenor roman sau strain la echipa nationala?

Voters
17. You may not vote on this poll
  • Roman

    10 58.82%
  • Strain (din alta tara care nu a antrenat niciodata in Romania?

    7 41.18%
Page 5 of 18 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 363

Thread: Daca pleaca Piturca cine vine?

  1. #85
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Daca are vreo importanta, i-am vazut mecla lu' Johnny si nu e tigan ]
    N-are importanta daca limbajul, de la o vreme, este caracteristic acestei etnii.

    Am o cunostiinta, culmea rapidist, care e jumate romanes. Stii ce am invatat de la el acum ani buni? Ca nu e o rusine sa fi tigan, rusine e sa faci ca tiganul.
    Last edited by Duba; 9th September 2014 at 12:48.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  2. #86
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    "Exista antecedent pe OLS: Paul cu a lui sectiune de creatie"

    Cineva spunea ca nu este bine sa ma provoci--de ce nu o asculti pe fata aceea?
    Last edited by Paul Atreides; 9th September 2014 at 12:55. Reason: err

  3. #87
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Contezi pe o noua penalizare a lui Delaparis? Atunci mai incearca odata! Dar nu mai debita tampenii!

  4. #88
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,047
    Reputatie
    1
    e ceva cu tine in ultima perioada de nu-ti mai place sa deserti pe blog ...

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  5. #89
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Ce ziceti de Andone?

    Piturca pleaca de la echipa nationala: "Inca sunt selectionerul echipei nationale". Apare Andon - See more at: http://www.onlinesport.ro/fotbal/ech....PA699fpL.dpuf
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #90
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Daca era drogatul bun si ne califica pe banda rulanta la toate turneele era iubit de toata lumea
    S-o spunem pe aia dreapta, drogatul a fost bun candva, chiar foarte bun, dar a avut ghinion sa aiba antrenori de 2 lei ca nea' Barbut si Juniorul lu' tata. Acum e rasuflat, obosit si dornic doar sa faca prezenta pt statistica.
    Pe de alta parte, unu ca Tamas, desi e bagat in aceeasi categorie ca Mutu si urat de multi, se pare ca mai are inca destule de aratat la nationala.
    Din pct meu de vedere a fost omul meciului cu Grecia, asa ca jos palaria pt el!
    Last edited by eventHorizon; 9th September 2014 at 18:03.
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  7. #91
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by eventHorizon View Post
    Pe de alta parte, unu ca Tamas, desi e bagat in aceeasi categorie ca Mutu si urat de multi, se pare ca mai are inca destule de aratat la nationala.
    Din pct meu de vedere a fost omul meciului cu Grecia, asa ca jos palaria pt el!


    Lent, pozitionare aproximativa, pase aproximative, coordonare inexistenta cu centralii... omul meciului

    Da' de Stancu ce zici? Ala injurat de toata lumea si care in repriza a doua a fost singurul care baga sprinturi de nebun. Ca sa nu mai zic ca a "tinut" banda stanga pentru ca distinsul domn rat nu prea putea sa alerge.
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  8. #92
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Si mie mi s-a parut ca Tamas a fost cel mai bun din echipa noastra.
    F bine pregatit fizic, tactic si tehnic.

    Motanu, in schimb, s-a comportat ca o oaie capie sau ca un calaretul fara cap, ceva de genu...
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  9. #93
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius View Post


    Lent, pozitionare aproximativa, pase aproximative, coordonare inexistenta cu centralii... omul meciului

    Da' de Stancu ce zici? Ala injurat de toata lumea si care in repriza a doua a fost singurul care baga sprinturi de nebun. Ca sa nu mai zic ca a "tinut" banda stanga pentru ca distinsul domn rat nu prea putea sa alerge.
    Faci misto, asa-i?
    Tot meciu Stancu a reusit doar 2 tacklinguri langa linia de aut si tu l-ai vazut mai bun ca Tamas?
    Betivanu a fost exact in aparare, atent la interceptii, a deposedat de vreo 5-6 ori la fix, a respins tot cu capu etc. Poate a fost o faza unde nu a iesit bine la ofsaid, dar se iarta, ca toti fundasii mai gresesc la astea.
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  10. #94
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by eventHorizon View Post
    S-o spunem pe aia dreapta, drogatul a fost bun candva, chiar foarte bun, dar a avut ghinion sa aiba antrenori de 2 lei ca nea' Barbut si Juniorul lu' tata.

  11. #95
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,459
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    De ce? Ca ti-am zis ca fotbalul italian e de rahat si la fel si cei care-l promoveaza in funte cu Pitziurca? Extraordinar!
    Eu mereu zic ca fotbalul italian e de rahat, insa cand elimina Galata pe cea mai buna echipa a Italiei inca din grupe, stii ca ti-ai dat sah mat fotbalului de rahat, nu-ti trebuie prea mult intelect vorba ta, sa-ti dai seama de asta! Insa Pitziurca isi continua cu fotbalul ala... problema cu Lacatush e ca nu e instare sa-si faca sa joace echipele nici defensiv macar, iar ofensiv cred ca le nimereste doar cand si cand, cu alte cuvinte e foarte slab, si tu cu fotbalul tau italian care nu esti antrenor tot ce posibil sa fii mai bun ca el, daramite eu.
    Nu stiu ce tot vorbesti in postul asta....nu tin minte vreo discutie cu tine despre orice in special de fotbalul italian.Nu neg ca am avut-o dar nu tin minte.
    Iar Piti si fotball italian nu stiu cata treaba are.El e dupa fotbalul sorincartuian.

    Inca odata vorbeam de optiuni reale iar Lacatus cred eu ca este exact asta.Cum si Hagi(un alt antrenor slab) este o optiune reala dupa cum zic oamenii din fenomen.Tu care varianta crezi ca e mai reala Van Gaal sau Lacatus?Exact.

    Noi nu avem treaba cu fotbalul,am fi mai praf decat praful.Ce mai tu ti-ai amputa organul genital mult prea repede,sigur dai de unul mai inteligent ca tine.

  12. #96
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Contra a declarat ca nu vine, a zis ca e prea tanar.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  13. #97
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Daca am inteles bine nici Piturca nu pleaca. 1,4 milioane e prea mult si pt arabi.
    Oare cum se descurca Sandu sa le faca contracte la astia si sa iasa in avantaj de fiecare data? Financiar vorbesc.
    Si Boloni parca a trebuit sa dea inapoi o suma echivalenta cu tot ce a castigat pana in momentul demisiei. Practic a lucrat gratis la federatie....

    Quote Originally Posted by Paul Atreides View Post
    Contezi pe o noua penalizare a lui Delaparis? Atunci mai incearca odata! Dar nu mai debita tampenii!
    Hai ca m-am facut ca nu vad dar iti raspund totusi. Atacul e subtil si apreciez stilul. E mai bine asa decat cu injuraturi de birjar desi e si mai bine fara atac pur si simplu

    Iti mai explic o singura data si noteaza bine ca nu voi mai repeta. Cand sanctionez o fac dpdv regulament forum. Deci e forma postarii care o judec. Moderatorii nu sanctioneaza ideea, nu asta au ca datorie. Daca se considera o tampenie atunci se raspunde pe forum ca un simplu user. Se dezbate si tocmai respectand regulamentul.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #98
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Deci e forma postarii care o judec.
    Aici ai gandit in franceza si ai tradus cu google translate.

  15. #99
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Ba da si astia prosti de la federatie. Iti dadeau arabii 500k si mai te si scapau de unul cu un contract beton.

  16. #100
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Aici ai gandit in franceza si ai tradus cu google translate.
    Nu pe Google dar am cam tradus, recunosc. Am avut o pauza la postul asta deoarece chiar nu mai stiam cum se spune
    Cand nu vorbesti zilnic romaneste de 20 de ani mai intervin si pauze de genul asta
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #101
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by eventHorizon View Post
    Faci misto, asa-i?
    Tot meciu Stancu a reusit doar 2 tacklinguri langa linia de aut si tu l-ai vazut mai bun ca Tamas?
    Betivanu a fost exact in aparare, atent la interceptii, a deposedat de vreo 5-6 ori la fix, a respins tot cu capu etc. Poate a fost o faza unde nu a iesit bine la ofsaid, dar se iarta, ca toti fundasii mai gresesc la astea.
    Asa e, un atacant sa reuseasca doua tacklinguri pe meci. Messi intra in pamant de rusine cu cifrele astea.

    Stancu a tinut singur banda stanga, mai ales ca rat strangea perfect aiurea in centru, de ajungeau sa se "bata" 3-4 romani pe acelasi balon.

    Aia cu exact in aparare e buna, in conditiile in care grecii au atacat sporadnic pe partea lui. In rest, aport ofensiv zero absolut, daca nu ma insel grecoteiul cu bara a dat de langa tamas si lista poate continua.

    Sa fim seriosi, daca ala a fost omul meciului cred ca e mai bine s-o dam pe badminton...
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  18. #102
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Ba da si astia prosti de la federatie. Iti dadeau arabii 500k si mai te si scapau de unul cu un contract beton.
    Nationala devine o trambulina spre contracte interesante indiferent de destinatie. Probabil ca au inteles asta federalii si incearca si ei sa castige un cascaval din sistemul asta. Oricum nu au pe cine sa aduca mai bun decat Piturca deci castiga banii cu care il vor plati pe urmatorul
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #103
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Pai nu mai pleaca, asa am citit, ce bani castiga federatia pentru urmatorul antrenor?
    Corect, au incercat sa castige niste bani dar s-au emotionat cand au auzit ca exista sansa sa primeasca 1.4 mil pentru Neapiti. fail.

  20. #104
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    freek are dumele la el
    retired.

  21. #105
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Acum cateva luni il dadeau doreau dat afara pe Piti dar s-au blocat cand au vazut ca tre sa si plateasca, acum nu-l lasam sa plece (pe bani!!!111unu) ca avem 3p dupa prima etapa. Bine ca se califica atatea echipe ca altfel iar ne trezeam pe la jumatatea campaniei ca suntem la un pas sa ratam califcarea dar nu putem sa scapam de antrenor.

    Ata ete. Merem mai departe .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •