Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112
Results 232 to 251 of 251

Thread: Campionatul National 2014

  1. #232
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  2. #233
    sport legend Marty R.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Au facut si a doua zi Marius si Andrei exercitii bune la paralele si inele respectiv. Notele nu sunt umflate, sunt realistice.

    Mi-au mai prins atentie doi Yamawaki la bara a lui Vlad si Andrei. Cel a lui Vlad arata interesant, cu technica un pic neobisnuita. Sta lung pe bara, urca inalt, atunci un pic lipseste de contra-rotatie, dar zboare spectaculos. Cel a lui Andrei e pur si simplu foarte bun, avind si multa inaltime si multa contra-rotatie.

    Andrei click here
    Vlad click here

  3. #234
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Da cine a avut kolman - cumva cristi bataga?
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  4. #235
    sport legend Marty R.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Eu n-am vazut.

  5. #236
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 21mai View Post
    Da cine a avut kolman - cumva cristi bataga?
    Nu . A fost Nistor cu Kovacs.

  6. #237
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Mirabela, de ce zici ca solul Larisei ar trebui regandit? Pe mine m-a surprins foarte placut si, fara subiectivism, cred ca este cel mai complet sol al momentului si al ultimilor ani.

    Pentru ca daca ar face cele mai curate 3 diagonale ale ei:
    Silvias,Tsukahara echer si 1080 si la unul dintre astea din urma ar adauga 540 ala care se vedea in filmuletul din Suedia, cu actualele elemente de dans cred ca e tot la 6.5 dar cu mai putine deductii la executie (pasii si gruparea de la Tsukahara grupat).Dar poate planul e sa le faca pe toate pana la mondiale si atunci obtine chiar o nota astronomica de dificultate. Dar ca si la barna eu cred ca echilibrul e cheia in ceea ce o priveste pe Larisa.

    E posibil sa ma insel totusi cu calculul notei D,n-am tinut pasul cu ultimele modificari din cod.

  7. #238
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    E si un plus de imagine ca termina cu tsuka si nu cu un dublu grupat/echer. Pierde putin la executie insa totul depinde de ea, cat de bine va reusi sa-si faca diagonalele si nu ma refer doar la "stat" ci la tot ceea ce inseamna executarea unui element. Un pas mai e trecut cu vederea, insa aterizarea trebuie sa fie cu umarul sus si rasturanarea completa. Dar cu siguranta ii va iesi. Eu-l consider un sol echilibrat. Are artistica valoroasa, atat sarituri cat si piruete in diferite pozitii, dar si acrobatica pe masura. Ar fi super daca isi mai baga 540-ul sau macar saritura artistica de la 1080, cum a facut la antrenamentul de vineri sau la incalzire.

    Shang va veni si ea cu sol puternic. 1260 + salt echer, 540+1080+salt inainte grupat, 900 + salt inainte intins cu 180, dublu echer, pirueta cvadrupla (6.60 dificultatea daca ii iese tot). Pe Biles o stim, iar Ferrari parca a anuntat si ea ceva upgrade-uri. Se anunta o super finala la sol.

    Nu stiu daca ati vorbit de noua saritura artistica a Andreei. O incercare de Ferrari, ii mai trebuie putina intoarcere. Probabil va arata mai bine pana la CM. Tare, Andre!

    P.S. si cum sa o uit pe Mustafina din mix-ul de la sol? Festival de piruete! Si ea tinde in zona unui 6.5 - 6.6 cu totul. Plus coregrafia si dinamismul Claudiei Fragapane. Da, super finala la sol!
    Last edited by mikeyy; 2nd September 2014 at 00:01.
    www.fangymnastics.com

  8. #239
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    ce a sarit Lari dupa 1080?
    Si nu am inteles ceva. Cum a iesit Andreea Ciurusniuc peste Ana la sarituri?

  9. #240
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    O saritura in semi-sfoara, parca. Ciuru a iesit inaintea Anei pentru ca a sarit doua sarituri din grupe diferite. Ana si toate celelalte (Stefi, Silvia) au primit penalizare ca au facut de doua ori Yurchenko, 360 si 720. S-au impus fetele cu Yurchenko si Tsuka.
    www.fangymnastics.com

  10. #241
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    ahaaa, am inteles. merci.

  11. 2nd September 2014, 00:35

  12. #242
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Mihai, ai uitat tocmai de solul lui Skinner, ca sa strice toata finala ))
    Oricum nu cred ca se vor califica toate cele mentionate mai sus in finala...de fiecare data sunt si surprize: placate sau nu.

  13. #243
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    Mai am o intrebare de baraj
    Pana la urma a sarit Andreea M de verificare? daca da, ce?

  14. #244
    sport legend Deanna's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    376
    Reputatie
    1
    Andreea Munteanu nu a sarit la Nationale. A facut doar ceva incalzire alergand pe pista.

  15. #245
    sport legend Spiridonova.Fan's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    507
    Reputatie
    1
    Vad ca nici Cristina Vrabie nu a fost prezenta la acest campionat. Se poate presupune ca si ea s-a retras?
    Keep your dreams alive. Understand to achieve anything requires faith and belief in yourself, vision, hard work, determination, and dedication. Remember all things are possible for those who believe - Gail Devers

  16. #246
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    sper ca nu... era in tribune, sper ca e doar un pic accidentata

  17. #247
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Multumesc pentru relatari, filmulete, etc. am si eu o nelamurire, Andreea Munteanu a facut numai BB si FX? A fost accidentata in trecut stiu asta dar nu a foat recuperata la UB si VT? Pe cine ne bazam la paralele atunci?

  18. #248
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AntoniaA View Post
    Multumesc pentru relatari, filmulete, etc. am si eu o nelamurire, Andreea Munteanu a facut numai BB si FX? A fost accidentata in trecut stiu asta dar nu a foat recuperata la UB si VT? Pe cine ne bazam la paralele atunci?
    pe langa larisa, stefania si ana... nu stiu daca andreea iridon poate concura, dar banuiesc ca nu din cauza varstei.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  19. #249
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Andreea Iridon e junioara, @21mai.

    Andreea Munteanu a inceput de curand sa lucreze si la paralel. Sa vedem daca reuseste sa-l aiba gata de concurs pana la CM. Si Paula Tudorache poate fi o varianta. Insa Ana Ocolisan si Paula nu indeplinesc inca cerinta la coborare.
    www.fangymnastics.com

  20. #250
    incepator
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    45
    Reputatie
    1
    Ce note de plecare au Ana si Paula la paralele?

  21. #251
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    Chiar si eu sunt curioasa ce note de plecare au celelalte fete (senioare si nu numai) in afara Larisei. Stie cineva?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •