View Poll Results: Cine se califica?

Voters
34. You may not vote on this poll
  • Steaua

    20 58.82%
  • Ludogoret

    14 41.18%
Page 2 of 67 FirstFirst 12341252 ... LastLast
Results 22 to 42 of 1398

Thread: Playoff CL: STEAUA - Ludogoret Razgrad

  1. #22
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Poate era mai mult ravasit din punct de vedere sentimental decat accidentat.
    Sa vedem daca joaca maine cu cefere sau isi ia cateva zile libere.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  2. #23
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Poate era mai mult ravasit din punct de vedere sentimental decat accidentat.
    Sa vedem daca joaca maine cu cefere sau isi ia cateva zile libere.
    Nu stiu ce vrei sa spui cu "ravasit sentimental"

    Am citit undeva ca Lucica si-a parasit amanta cand a aflat ca sotia are cancer la san.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbeşte

  3. #24
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Asta a fost cand a facut cancer acum cativa ani, si-a parasit amanta si a ramas alaturi de sotie.
    A facut tratament dar in urma cu ceva timp i-a recidivat cancerul. Sanmartean a tinut lucrul asta secret, presa si colegii nu au stiut nimic. Cred ca doar Galca si alti cativa din staff au stiut.

    Asta e si motivul pentru care a lipsit de la cateva meciuri, nu a fost pedepsit de Galca pentru ca nu a dat mana cu el cand a fost inlocuit in meciul ala.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  4. #25
    incepator
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    "Cine plm e Ludogoret?"
    Anu trecut in cupele europene :

    CLeague

    Slovan Bratislava - Ludogorets Razgrad 2-1 si 0-3

    Ludogorets Razgrad - Partizan Belgrade 2-1 si 1-0

    Ludogorets Razgrad - FC Basel 2-4 si 0-2

    ELeague grupe

    PSV Eindhoven - Ludogorets Razgrad 0-2 si 0-2

    Ludogorets Razgrad - Dinamo Zagreb 3-0 si 2-1

    Chernomorets Odesa - udogorets Razgrad 0-1 si 1-1

    ELeague 16imi

    Lazio Roma - Ludogorets Razgrad 0-1 si 3-3

    ELeague 8imi

    Ludogorets Razgrad - Valencia 0-3 si 0-1

    Sanse de calificare : 75 % bulgarii, 25 % romanii

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dan444D View Post
    Sanse de calificare : 75 % bulgarii, 25 % romanii


    Ti-ai modificat substantial discursul, asta e clar.

  6. #27
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    De unde pana mea tot apar astia inregistrati de 10 ani pe forum si cu 3, 4 postari?

    Dane, parizianul era ironic. Si nu-l supara ca a facut PSG egal aseara... astazi cred ca o sa fie pus pe banat useri

    Fenomenul Ludogorets intalneste colosul Steaua.
    Ma rog, bulgarii ne numesc gigantii Romaniei.

    Astia au 12 meciuri jucate in CL in toata istoria lor... cam cate joaca Steaua intr-un sezon.
    Steaua are mult mai multa experienta dar este intr-un usor declin. Ludogorets e in urcare si in cateva sezoane poate deveni o obisnuita a competitiilor europene. Sper sa-i trimitem in Europa League sa construiasca acolo.

    Steaua 64%
    Ludogorets 34%

    1% incepe razboiul cu rusii
    1% suntem eradicati de ebola
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  7. #28
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    in cazul in care Steaua merge in UCL poate avea in grupa Liverpool si Borussia. vai ...
    retired.

  8. #29
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,874
    Reputatie
    0
    sper chiar hamza sa ne dea vreo 2-3, ca altfel iar ajung vara viitoare 20 de milioane de euro in buzunar la cioban si 0 la club.


    da-o-n plm de treaba...iei aproape 20 de mil de euro de la uefa, iei bani de la digi ca ai terminat pe 1, urmeaza sa mai iei 7 mil pe gardos si il aduci pe lemnaru si luchin...

    penibil !

    voi fi suporterul lui ludogorets pentru ca vreau neaparat sa isi ia o palma ciobanul si sa nu mai ia inca 20 de milioane de euro vara urmatoare...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #30
    sport legend nayram's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Nu pot sa tin cu o adversara a Stelei. Nu ma incalzeste cu nimic ca in loc de 520mil euro ciobanu o sa aiba doar 500

  10. #31
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    EL e o competitie pentru nivelul romaniei. Ce sens are sa mergem in CL, sa vina man city si sa iti iei 0-4 pe national arena...Mai bine EL,asa, pici cu fc zurich. Ii invingi in Romania, faci egal la zurich. Ai sanse mari sa prinzi primavera EL. Parfum

  11. #32
    sport legend nayram's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Poate jucam si in El, dar din primavara

  12. #33
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Poate prinzi o zi de exceptie cum ai prins cu Dinamo Kiev cand nu se astepta nimeni si incepi cu o victorie.
    In ultimul meci poate prinzi ca cefere o echipa deja calificata care baga rezervele si ai sanse la inca o victorie.
    6 puncte cu putin (mult) noroc si ai inca 4 meciuri la dispozitie sa mai faci inca vreo 4 puncte (dintr-o dubla cu Basel de exemplu) si sa termini grupa pe 2.
    Trebuie sa incerci an dupa an pana reusesti, nu sa preferi sa mergi in EL si sa astepti pentru CL cand o sa simti tu ca ai echipa calumea. Ca poate faci echipa dar prinzi o grupa cu Real, Liverpool si Dortmund. In cazul asta ai asteptat degeaba atata timp.

    Daca ai sanse de unu' la un milion si incerci de un milion de ori, ai sanse de 100% sa reusesti.
    Daca ai sanse de 5%, incerci de 20 de ori si reusesti. E si o chestie de probabilitati pur si simplu. Cu cat incerci de mai multe ori, sansele tale cresc dramatic.
    Nu stiu care sunt sansele Stelei, dar am incercat de 7 ori pana acum si trebuie sa incercam de cate ori avem ocazia.

    Este si o experienta imansa pentru jucatori, la nationala nu au sanse sa prinda turnee finale iar EL nu se compara cu CL.

    Trebuie sa-i fu*em in c*r pe castraveti, nu ne permitem sa ratam ocazii ca asta. Jucam cu bulgari nu cu spanioli sau nemti. Daca te elimina Ludogoret ce plm o sa faci in EL intr-o grupa cu Sevilla, Real Sociedad si Legia?

    Hai sa ne pisam pe bulgari si pe hamza si sa mergem in CL sa ne jucam sansa!
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  13. #34
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    trebuie sa avem echipa in primul rand.
    am intrat de atatea ori, atatia bani, atat de putine investitii
    retired.

  14. #35
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    cel mai trist e ca un numar ..mare de suporteri nu mai vin la meciuri, nu mai suporta. daca si la anu avem aceiasi situatie **** ii mai vine ciobanului la meci, mai ales dupa ce pleaca.
    atatia bani am facut si nu ne-am folosit de ei. nu inteleg cum de exista becalioti. voi, futu-va-n gura ati ruinat clubul . norocul nostru ca s-a futut tot in fotbalul romanesc, altfel o sugeam la rece fara titluri dar calm ca de anul asta iar pierdem titluri.
    retired.

  15. #36
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Cineva acolo face minuni cu bani putini. Poate a fost Reghe, MM sau Argaseala. Echipa care ajungea in semifinalele Uefa tot cu bani putini a fost facuta, echipa care elimina pe Ajax la fel. Chiriches a fost adus pe sute de mii de euro, Rusescu a fost adus pe 200.000 euro de la Urziceni, 500.000 pe Bourceanu de la Poli etc. S-a platit mai mult pe Varela si pe Tataruseanu (cred), dar investitii minime in jucatori au fost mereu.
    Ce vreti, sa asteptam sa i se divida neuronul lu' Becali?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  16. #37
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nayram View Post
    Nu pot sa tin cu o adversara a Stelei. Nu ma incalzeste cu nimic ca in loc de 520mil euro ciobanu o sa aiba doar 500
    Faza e mai complexa de atat. Daca ciobanul se invata sa ia ciurucuri de jucatori si cu toate astea sa ajunga in grupele CL, o sa vezi ca in maxim 2 ani ne batem cu dinamo pt locurile 7-8, doar asa sa prindem un loc in playoff-ul romanesc. Iti pleaca toti jucatorii de valoare si ramai cu Lemnaru, Filip, Aldea si Neagu. Aaaa si promisiunea Valceanu
    Jegul ala nu da bani pe scouting, nu da bani pe jucatori, nu da bani la salarii (de aia or sa si plece Chipciu, Szukala, Varela etc cat de curand) si tu, ca suporter al Stelei, spui ca vrei in CL ca sa ce? Sa vezi an de an cum invatam din infrangeri?
    Stim cu totii ca Steaua nu are fata de Champions League, nu are nici echipa si nici infrastructura sau management de Champions League- acolo ajung echipele unor conducatori cu diploma, pe cand la noi patronul e inca la facultate - si totusi voi vreti calificare?
    Ce, noi avem conducerea lui FC Porto, Basel sau Olympiakos, sa bagam banii din CL in fotbal? Vise umede aveti multi...
    Ba, sincer, cat de masochisti sa fiti?

    Asa cum am zis si am sperat si anul trecut, vreau in Europa League, acolo e de nasul fotbalului romanesc si avem si sanse infinit mai mari pt primavara europeana, cel putin. Vrea ciobanul in CL? Sa bage bani, sa nu se mai invete sa ne aduca Lemnari si gata, sa se spele pe maini si cu banii in buzunar.
    Daca nu se invata, atunci... sa crape

    Como se dice in bulgareasca, Hai Ludogoretz?
    Last edited by eventHorizon; 11th August 2014 at 21:35.
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  17. #38
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    noi nu am avut academie.
    noi nu avem scouting.
    noi nu avem marketing.
    noi nu avem relatie club - suporter, doar jucatori - suporteri.
    noi nu avem stadion pe masura necesitatilor.
    noi nu avem proiecte, planuri.
    nu avem echipa a doua.

    la noi se desfiinteaza academii, echipe, se transfera dupa ureche, nu se investeste, conducerea trimite interlopi in suporteri, tine mii de fani departe de club, pentru ce? pentru un cioban arivist?
    retired.

  18. #39
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Hamza nu mai vine.

    Stiu de ce
    1. bani
    2. i-a fost teama de galeria Petrolului.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbeşte

  19. #40
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Doamne cat negativism... mie imi place sa fiu negativ doar cand vine vorba de dinamo si rapid
    Ma pis pe hamza si pe ludogoret
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  20. #41
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Poate prinzi o zi de exceptie cum ai prins cu Dinamo Kiev cand nu se astepta nimeni si incepi cu o victorie.
    In ultimul meci poate prinzi ca cefere o echipa deja calificata care baga rezervele si ai sanse la inca o victorie.
    6 puncte cu putin (mult) noroc si ai inca 4 meciuri la dispozitie sa mai faci inca vreo 4 puncte (dintr-o dubla cu Basel de exemplu) si sa termini grupa pe 2.
    Il ai pe omul ala la avatar, ar trebui sa stii mai bine ca multi ca victoria aia i s-a datorat in mare masura, daca nu chiar 90-95%. A scos Oli din ciumetii aia de Klemi Slaban si Vali Badea tot ce era mai bun si cu o tactica super indicata pt un joc de deplasare. In ceea ce priveste apararea si tactica, Galca e un neica nimeni fata de Oli. La fel si Reghe, niste amatori

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Trebuie sa incerci an dupa an pana reusesti, nu sa preferi sa mergi in EL si sa astepti pentru CL cand o sa simti tu ca ai echipa calumea. Ca poate faci echipa dar prinzi o grupa cu Real, Liverpool si Dortmund. In cazul asta ai asteptat degeaba atata timp.
    In teorie suna bine cu participatul in UCl pt o echipa cu management sanatos, in practica, se vand jucatorii buni si se aduc "cunoscuti" de-ai studentului de la Poarta Alba. Echipa buna nu o sa ai niciodata daca mereu se cumpara fara cap si se vinde la en gros. Cu esecuri an de an in UCL nu faci nimic, decat sa reusesti sa alungi spectatorii de la stadion...

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Trebuie sa-i fu*em in c*r pe castraveti, nu ne permitem sa ratam ocazii ca asta. Jucam cu bulgari nu cu spanioli sau nemti. Daca te elimina Ludogoret ce plm o sa faci in EL intr-o grupa cu Sevilla, Real Sociedad si Legia?
    Hai sa ne pisam pe bulgari si pe hamza si sa mergem in CL sa ne jucam sansa!
    Nu mai bine il f** castraveciorii in c*r pe cioban si-l invata o lectie usturatoare, decat sa ii dea apa la moara cu "bani putini-performanta sigura"? Just asking
    Last edited by eventHorizon; 11th August 2014 at 22:38.
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  21. #42
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    galca e antrenor la steaua de doua luni. doua : 1, 2!
    ce vreti de la el?
    retired.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •