View Poll Results: Cine va castiga Scudetto?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Juventus

    12 42.86%
  • Roma

    9 32.14%
  • Inter

    1 3.57%
  • Napoli

    0 0%
  • Milan

    4 14.29%
  • O alta echipa

    2 7.14%
Page 3 of 21 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 425

Thread: Serie A 2014 - 2015

  1. #43
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Stifi Jamaicanu View Post
    ANIMATED GIF - Golul lui Menez
    Gol de mare fotbalist.
    Menez a avut ce invata de la Ibra
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

  2. #44
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    ce de milanisti p aici,aveti sanse la locu 5 anul acesta,cred ca o sa fie lupa mare cu vecinii de oras

  3. #45
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    un lucru e sigur. meciurile lui Milan nu vor fi 0-0

  4. #46
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    bine ca am batut

    aparare de curtea scolii...

    dupa meciul asta pippo trebuie sa invete ca nu il mai poate folosi pe bonera.

    In opinia mea fundasii centrali trebuie sa fie zapata si alex cu rami rezerva...mexes si bonera OUT !
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #47
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Eu m-as ingrijora daca echipa mea ar lua 4 goluri intr-un meci

  6. #48
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by smiLey. View Post
    Mai mult imi pare rau sau sunt frustrat ca i se pune lui De Sciglio autogolul in cont.Raman 3 puncte amare.

    WTF BONERA. WTF LOPEZ.
    Amandoi au gresit, nu dai pasa acasa cu putere la portar cand adversarii preseaza in directia portarului si tu ai alte optiuni mai simple, spre ex. sa o dai in out.

    Menez dadea cu calcaiul si...alte jonglerii inainte de a fi jucat cu Ibra. Un talent urias dar ca si Ibra, un caracter indoielnic. Ma bucur, desi sunt interist, pentru Pippo, cel mai eficace varf de atac din epoca moderna. Se pare ca apetitul pentru gol l-a transferat si jucatorilor pe care-i antreneaza. Sper sa se sfatuiasca si cu Maldini, totusi.
    Last edited by miril; 15th September 2014 at 11:19.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #49
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,455
    Reputatie
    1
    Heee... ce duminica avusei... M-am uitat la 2 meciuri si am vazut 16 goluri. Pe Sassuolo o stiam slabuta tare inca de la trofeul Tim insa Inter mi-a demonstrat ca are valoare si va fi o nuca tare sezonul asta.

    Insa aseara, putea Milan sa piarda si cu 6-5 ca nu-mi parea rau. Ma bucur foarte mult pentru spiritul de invingator adus de Pippo. Facea ca toti dracii la fiecare gol.

    Declaratiile de dupa meci arata un caracter deosebit al lui Pippo:
    http://www.tuttomercatoweb.com/serie...usiasmo-593705

    Menez a fost fantastic. Urmasul tricoului 7, atat de drag: Sheva/Pato Bun si Jack iar Honda are un nou suflu!

    Urmeaza derby-ul cu Juve. Lopez si Bonera sunt out. Se incearca recuperarea lui SES dar si a lui Torres.

  8. #50
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Eu m-as ingrijora daca echipa mea ar lua 4 goluri intr-un meci
    ar trebui sa te ingrijoreze faptul ca intr-o grupa cu copenhaga si galatasaray, ai ajuns in EL... Anu asta, olympiakos in locul turcilor, si malmo in locul lui copenhaga

  9. #51
    sport legend smiLey.'s Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Constanta
    Posts
    831
    Reputatie
    1
    Daca dam mai multe decat primim e ok

  10. #52
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,455
    Reputatie
    1
    Lopez e out 2 saptamani si Bonera suspendat. Alex e si el accidentat insa e inca sub investigatii.
    Va reveni cu siguranta Abbiati in poarta in timp ce cuplul defensiv va fi Zapata-Rami, care a jucat destul de bine dupa ce Bonera a fost eliminat si Alex s-a accidentat. Inzaghi are un lot numeros si poate alege fara probleme. Desi euforia primelor 2 jocuri iti da o senzatie de bine Milan se afla inca la start de drum si oricand echipa poate pierde insa cel mai important este sa nu piarda bucuria de a juca fotbal!

  11. #53
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    e greu sa joci cu echipele astea mici pt ca baga fundu n poarta si spera sa ti dea gol pe contraatac....hihihi

  12. #54
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Cand ai lot mediocru, e greu sa te lupti cu o echipa ca juve...Milan neavand jucatori de valoari, a bagatu curu in poarta.In vremuri in care ac Milan avea lot, cele 2 echipe erau comasate in 40 m, acu, Milan a jucat ca o echipa mica..La ce ocazii a avut juve, e bine ca s-a terminat numa 1-0.

  13. #55
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Menez face la fel ca la PSG. Un meci formidabil si o serie de 3-4 meciuri sterse dupa care isi va pierde locul de titular. Ulterior se va supara si nici la antrenamente nu va mai depune efort iar Milan va incerca sa-l cedeze
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #56
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    Menez e de departe cam singurul care poate face diferenta,au lot slab,nu l inteleg pe Pippo:sa fii atacant si sa te aperi in halul asta...in plus mie nu mi place faraonul ala,un jucator foarte umflat......singura constanta e ca fotbalul italian e mult sub cel englez sau spaniol.....pe vremuri cand jucam cu Milan imi tremurau nadragii pe mine

  15. #57
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    am intrat pe siteurile italien,suporterii lui Milan sunt suparati nu inteleg nici ei ce au jucat,unu spune ca au jucat ceva de genul lui 5-5-0 si ca in a 2 a repriza n au fost in stare sa dea 3 pase consecutice,cei mai laudati au fost Zapata si Menez,criticati toti.....eu personal am vazut un 11 m pe final la Menez si poate unul la Pogba dar acolo putea sa fie si simulare

  16. #58
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    s-a confirmat ceea ce stiam deja...

    diferenta uriasa de valoare intre juve (campioana ultimilor 3 ani) si milan (echipa de locul 8 intr-o slaba serie A)

    obiectivul nostru, nerealist de altfel este locul 3 de play-off UCL, dar pe care cred ca e fffffff greu sa-l prindem...

    ne vom bate cu napoli si inter...
    Last edited by YoNuTzz; 21st September 2014 at 12:59.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  17. #59
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Doar 1-0 dar s-a vazut diferenta de valoare intre Juve si Milan

  18. #60
    sport legend smiLey.'s Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Constanta
    Posts
    831
    Reputatie
    1
    A zis si Pippo ca prefera ca acest meci sa fie pe la sfarsitul turului. Mai e de munca.

  19. #61
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,455
    Reputatie
    1
    Nu sunt asa de suparat pentru infrangerea cu Juve pentru ca diferenta pe teren a fost uriasa. Mai avem mult de munca sa ajungem la nivelul lui Juve. Felicitari gobbilor

    Restart. Astazi Milan joaca la Empoli si Torres se anunta a fi titular.

  20. #62
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    din pacate joaca iar bonera si deja e 1-0 ptr empoli...

    refuz sa cred ca inzaghi e idiot, dar nu inteleg cum plm sa il pui iar pe bonera...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  21. #63
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    ce aparare..... bonera e praf....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •