View Poll Results: Cine va castiga campionatul?

Voters
32. You may not vote on this poll
  • Atletico Madrid

    4 12.50%
  • FC Barcelona

    8 25.00%
  • Real Madrid

    16 50.00%
  • Athletic Bilbao

    1 3.13%
  • Real Sociedad

    2 6.25%
  • Sevilla

    0 0%
  • Valencia

    0 0%
  • Alta echipa (precizati care)

    1 3.13%
Page 14 of 47 FirstFirst ... 4121314151624 ... LastLast
Results 274 to 294 of 987

Thread: Primera Division 2014/2015

  1. #274
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by BlueEnergy View Post
    Valencia - Varzelona 0 - 1. Liliecii au meritat clar victoria.
    Degeaba.Feghouli a zis ca e nu mai are rost sa joace bine contra Barcei.E de ajuns ce a facut anu' trecut pe Camp Nou.
    Chiar sunt curios ce echipe o sa castige la Valencia sezonu' asta,Mi se par super echipa.Parejo,Fuego si Gomes mi se par super mijlocasi.Mai ales Gomes asta.Benfica o sa-l vanda pe bani multi la anul.O sa fie super interesanta lupta pentru locul 4.Valencia,Sevilla si Bilbao cred ca o sa se lupte pana la final.La titlu ii vad doar pe Real si Barca.Atletico parca nu sunt la fel de convingatori ca anul trecut.Posbil sa ma-nsel.

  2. #275
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,368
    Reputatie
    0
    Un egal era echitabil azi. Asta e. Ramanem la +2.

  3. #276
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    mda...a dat barca in 94...
    da?si casele de pariuri s-au intristat...

  4. #277
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by BlueEnergy View Post
    Valencia - Varzelona 0 - 1. Liliecii au meritat clar victoria.
    Tu nu erai fan Barca ma ?
    Nu stiu cat a meritat, mergea un egal...desi Barca a avut golul ala anulat gresit.

  5. #278
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,916
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    da?si casele de pariuri s-au intristat...
    Asa este, era ultimul meu meci pe toate biletele! Arbitru ala gunoier cat pe ce sa ne culce... gunoi imputit! Phiew, ce-am scapat!
    In alta ordine de idei, fix cand pun eu si e ultimul meu meci pe bilete trebuie sa joace Barcelona slab, binenteles!
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Un egal era echitabil azi. Asta e. Ramanem la +2.
    Pana la ultimul meci direct, Barcelona a castigat titlul azi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #279
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Tu nu erai fan Barca ma ?
    Nu stiu cat a meritat, mergea un egal...desi Barca a avut golul ala anulat gresit.
    mda. el era fan Barca cand castigau lejer tot. acuma de cand scartaie, numai tampenii scrie pe aici.
    egalul era cel mai corect rezultat. nu avea de ce sa merite mai mult victoria Valencia.

  7. #280
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BlueEnergy View Post
    Valencia - Varzelona 0 - 1. Liliecii au meritat clar victoria.
    ce nesimtit. daca avea Valencia golul ala anulat faceai spume. mama ce palme ti-as da...

    echitabil era un egal, insa daca e sa inclinam balanta, atunci Barca a castigat meritat. a fost echipa care a jucat, Valencia a stat cu curu-n poarta, deageaba se dadea mare in declaratii duhu sfant ala...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  8. #281
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Eu cred ca tu ai vazut altceva.Valencia a jucat mai deschis si decat Real
    Au avut vreo 3 ocazii foarte clare de a marca.Barca cu exceptia golului anulat aiurea al lui Suarez nu a avut mari ocazii de gol.Daca ai posesie mai mare asta nu inseamna ca domini partida.Ieri,Xavi-Busquets-Mascheranu nu stiu daca au dat 10 pase frontale.De fapt, Busquets nu cred ca a dat niciuna.Singurii care au jucat ceva au fost Messi si Suarez.Suarez chiar daca nu a a avut realizari s-a batut pana la ultima suflare cu fundasii Valenciei.

  9. #282
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Pe scurt

    The vendettas need to stop, as does the clutching of a bygone season like a security blanket. Valencia kicked Atleti's ass. Barça won.
    And didn't just win. Controlled play, really should have been over earlier. And it isn't a crime when a keeper has to make a save.

    Lucho a schimbat sistemul acum multa vreme. 4-3-3 clasic cu Suarez ST si Messi RW (mai mult inside forward/false winger). Asa e perfect. Suarez e incredibil, vor veni si golurile. Ieri deja a avut un gol valabil dar anulat.

  10. #283
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Eu cred ca tu ai vazut altceva.Valencia a jucat mai deschis si decat Real
    Au avut vreo 3 ocazii foarte clare de a marca.Barca cu exceptia golului anulat aiurea al lui Suarez nu a avut mari ocazii de gol.Daca ai posesie mai mare asta nu inseamna ca domini partida.Ieri,Xavi-Busquets-Mascheranu nu stiu daca au dat 10 pase frontale.De fapt, Busquets nu cred ca a dat niciuna.Singurii care au jucat ceva au fost Messi si Suarez.Suarez chiar daca nu a a avut realizari s-a batut pana la ultima suflare cu fundasii Valenciei.
    tu cred ca ai vazut in reluare un meci de acuma vreo 5 ani. Messi nu a jucat nimic aseara. exceptand faza golului, a fost varza. nu cred ca a alergat mai mult de 1 km tot meciul alergat nu plimbat.
    ratarea lu Suarez singur cu portaru cred ca nu ai vazuto.
    iar asta cu ...Valencia a jucat deschis, e cireasa de pe..... ochii tai. altfel nu imi explic ce ai vazut tu.

  11. #284
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Fanii Barcelonei...cei care se dau zmei sau imi aduc injurii...creierul ala al voastru NU a reusit niciodata sa poarte o conversatie, doar monologuri in care va vindeti singuri iluzii.
    Va repet, din nou, deoarece kinderii de voi, nu retin, eu am fost fan Barcelona din 2004 de cand a venit Ronaldinho la Barcelona. Asa ca, ciocu mic. Nu neg ca Barcelona 2009-2011 a fost iar o echipa buna, dar eu am 2-3 ani in care critic jocul de pase si posesie inutil si inestetic al Barcelonei. Eu ma uit la fotbal, nu sa vad jucatori gen Messi care se plimba pe teren ca taranul pe camp nestiind cu ce sa-si are terenul.
    Asta e ultimul comentariu adresat fanilor Barcelonei care nu stiu sa respecte sau pe care s-au umflat impresiile.
    Eu raman la parerea ca daca Valencia nu-si batea joc de ocaziile 1 la 1 cu Bravo ar fi castigat meciul.

  12. #285
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    tu cred ca ai vazut in reluare un meci de acuma vreo 5 ani. Messi nu a jucat nimic aseara. exceptand faza golului, a fost varza. nu cred ca a alergat mai mult de 1 km tot meciul alergat nu plimbat.
    ratarea lu Suarez singur cu portaru cred ca nu ai vazuto.
    iar asta cu ...Valencia a jucat deschis, e cireasa de pe..... ochii tai. altfel nu imi explic ce ai vazut tu.
    Messi a avut vreo 2 pase foarte bune pentru Neymar.Golul tot de la el a plecat.De alergat nu alearga mai mult de 1 km de doi ani incoace.Ar trebui sa va obisnuiti cu chestia asta.
    Am vazut ratarea lui Suarez.A fost SINGURUL sut al Barcei pe poarta in prima repriza(si singurul periculos din toata partida) insa si Valencia a avut o ocazia mare de tot pe finalul repriza cand Gomes l-a driblat pe Bravo si a dat pe langa.
    Dupaia in a doua repriza Barca a avut golul anulat al lui Suarez si inca o ratare a lui Suarez pe cand Valencia a avut ocazia aia imensa a lui Feghouli,sutul ala al lui Negredo pe care l-a scos Bravo cu foarte mare dificultate si mingea aia scoasa de Pique din fata portii.
    Daca e s-o luam dupa voi, fanii Barcei, nicio echipa nu joaca deschis contra voastra.Intelegeti ca e ceva normal ca Barca sa aiba posesie de 70%.Doar cu Bayern nu o sa castige la posesie.N-ai cum sa zici ca Valencia a bagat autobaza in poarta si Barca n-a putut sa joace.Voiai sa va puna covorul rosu si sa bagati mingea in poarta?E normal ca atunci cand se loveste de o alta cu Messi,Suarez si Neymar sa aglomereze centrul terenului atunci cand aceasta are mingea.Totusi,Valencia cand a avut mingea a atacat de fiecare daca cu cel putin 4-5 jucatori(Negredo,Gomes,Feghouli,Rodrigo si Fuego/Perejo).Cam asta inseamna ca o echipa se deschide cand da de Barca.

  13. #286
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Incidentele de duminică de dimineață de la Madrid, dintre suporterii lui Atletico și cei ai lui Deportivo, soldate cu un mort (VEZI DETALII), au stârnit un val de proteste în Spania și inclusiv guvernul caută soluții pentru eradicarea violenței pe stadioane. Liga Profesionistă, reprezentanta cluburilor, a solicitat chiar expluzarea grupurilor de suporteri ultras din interiorul arenelor.

    La Madrid a avut loc luni de dimineață o întrunire de urgență la care secretarul de stat pentru securitate, Miguel Cardenal, a declarat că e în posesia unei liste oficiale a grupărilor de suporteri ultras din Spania. S-a solicitat de asemenea o listă cu numele membrilor acestor grupări și găsirea unor soluții legale pentru a le interzice accesul pe stadioane.
    http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL...ioane+a+grupur
    poftim, acum pot sa strige "libertate pentru suporteri "de la terasa.

  14. #287
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Messi chiar alearga de cand a venit Lucho. Normal ca nu e Alexis, Koke sau mai stiu eu ce "animal", dar omul chiar nu a mai stat pe loc sezonul asta. Face pressing, tackling-uri.

    Apropo, Rafinha de cateva saptamani joaca fabulos. Cred ca nu exagerez daca spun ca e cel mai in forma mijlocas. Pacat ca a avut 5 accidentari pana acm, toate l-au tinut departe de teren o saptamana, maxim 2-3. Are un potential urias. Imi place ca e solid, baga piciorul, exploziv. E mult mai complet decat Thiago. Ieri mijlocul a inceput sa mearga exact cu Rafinha + Rakitic.
    Last edited by Xaviesta; 1st December 2014 at 19:15.

  15. #288
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    E mult mai complet decat Thiago. Ieri mijlocul a inceput sa mearga exact cu Rafinha + Rakitic.
    Ba...
    Ai uitat cat de bun e Thiago ? Pacat ca nu are corp...ca altfel...nu stiu cati sunt mai buni ca el in lume.

  16. #289
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Daca e mai complet nu inseamna ca e si mai bun. Thiago e printre favoritii mei ever, dar sa fiu sincer, omul inca nu a dovedit nimic. Si din cauza accidentarilor. Rafinha e diferit, are un stil al lui.

  17. #290
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    conducerea lui atletico Madrid, au dat afara frente atletico de pe stadion...naspa.
    http://en.clubatleticodemadrid.com/n...rente-atletico

  18. #291
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Real a scazut rau de tot motoarele in ultimele meciuri.Noroc cu penalty-ul ala dat aiurea de arbitru.Poate nu castiga Campionatul Mondial al Cluburilor

    Edit : Gol Ronaldo...

  19. #292
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Realul e la al 3-lea meci consecutiv cand e impinsa de la spate de arbitrii...

    piscina lui Ronaldo a fost asa cum e el ca om, jalnica. mare jucator, de rahat caracter.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  20. #293
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    Realul e la al 3-lea meci consecutiv cand e impinsa de la spate de arbitrii...

    piscina lui Ronaldo a fost asa cum e el ca om, jalnica. mare jucator, de rahat caracter.
    De unde stii tu ma cum e Ronaldo ca om?A facut Ronaldo ceva necugetat in afara terenului vreodata?

  21. #294
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Penalty inventat, iar la Malaga a fost fault in atac la primul gol. Fix in meciurile mai grele. Nesimtire.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •