Results 1 to 19 of 19

Thread: Ionel Ganea, noul antrenor de la Rapid !

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0

    Arrow Ionel Ganea, noul antrenor de la Rapid !

    Noul antrenor al Rapidului a fost ales dintre Ionel Ganea, Adrian Iencsi si Marian Rada de catre o comisie formata de administratorul judiciar Cristina Andronache, presedintele Nicolae Manea si directorul sportiv Danut Perja .

    http://www.onlinesport.ro/fotbal/lig...id-nid-108421/


    Daca doriti sa comentati .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    un antrenor care a tinut u cluj in viata in conditii la fel de rele , daca nu chiar mai rele.
    saracu , doar unde-i insolventa nimereste.
    retired.

  3. #3
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    N-am incredere intr-un antrenor care are un singur neuron (si ala pus pe scandal!).
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  4. #4
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    asta va strange de gat daca nu il platiti
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  5. #5
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    eu tot n am inteles,astia au patron sau nu?....daca as fi jucator la Rapid m as gandi de 2 ori cu Ganea,omu e foarte violent,asta i bate pe toti de la Tifosi la femeia de servici,sa vezi ce ultraserie face asta cu ei

  6. #6
    sport legend solaris's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    494
    Reputatie
    1
    M-am gandit tot timpul ca Mircea Lucescu satul de bani doreste sa faca ceva si pentru fotbalul din Romania. Prefera sa mearga in continuare printre grenade. Sincer nu mi se pare o alegere prea inspirata cu Ganea. Eu l-as fi adus pe fostul antrenor al Otelului care l-a descoperit pe Tudorie (afla in teste la Borussia Monchengladbach)

  7. #7
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    voi ati fi adus pe multi dar va puneti intrebarea cati ar fi acceptat sa vina?
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  8. #8
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Mie imi place rapidul pentru ca ramane 100% rapidist

    • Marian Rada - a jucat si la u craiova
    • stadionul Valentin Stănescu - care a antrenat pe Steaua, dinamo, petrolul si u craiova
    • Nicolae Manea - a jucat si la Steaua
    • Ionel Ganea - a jucat si la dinamo, u craiova si a antrenat pe dinamo II
    • Moldovan - a jucat mai mult la dinamo decat la rapid


    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    11
    Reputatie
    0
    Poate face treaba daca e lasat.

  10. #10
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Numirea fostului internațional român Ionel Ganea pe banca Rapidului nu a fost una lipsită de controverse

    Agreat de administratorul judiciar Cristina Andronache, "Ganezul" nu a fost pe placul tuturor oficialilor clubului, care au avut grijă să-i pregătească un contract cu 'capcane', pe care tehnicianul l-a acceptat.

    Astfel, Valerii Moraru, noul acționar majoritar al echipei, a anunțat că Ionel Ganea poate fi demis după 10 etape, dacă nu va obține 17 puncte pe parcurs! Mai precis, Ganea, care nu are chiar cel mai competitiv lot la dispoziție, trebuie să câștige minimum cinci partide din primele 10 etape, deși are un program de foc.

    Rapid va întâlni echipe precum Petrolul, Astra sau Dinamo în acest interval, prima rundă fiind și cel mai greu examen posibil: cu Steaua.

    http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL...la+in+contract
    inainte de etapa a 5 a , sumudica va fi numit noul antrenor al rapidului

  11. #11
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Saracu' Ganea... a ales cu inima (cica), vrea sa ajute rapidu, a venit cu cele mai bune intentii... si astia il anunta din prima zi ca daca nu face 17 puncte in primele 10 etape il dau afara Omu' are 12, 13 jucatori de camp, multi dintre ei neplatiti de un an de zile, in primele 10 etape are de jucat cu toate echipele puternice din Liga 1, in plina insolventa, stadion in paragina, parasiti de suporteri, eliminati de echipa a treia a Stelei din cupa ligii... si auzi pretentii, 17 puncte in 10 etape

    Au nevoie de vreo 40 de puncte sa se salveze. 11-12 puncte in primele 10 meciuri si ar fi in grafic.

    O rata de 17 puncte la 10 meciuri ar insemna vreo 58 de puncte care ar fi de ajuns pentru locul 4. Cum sa-i ceri asa ceva lu' Ganea?

    Bataia de joc fata de staf si jucatori continua la rapid.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  12. #12
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    un lucru e cert. cu asa patron, rapiduletii nu vor suferi sigur de sete. insa bataia pe mancare cu ursii gunoieri continua
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  13. #13
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Hai mai, cum sa ceri asa ceva la ganea sau orice alt antrenor.... n-au lot, n-au facut un cantonament normal, n-au jucat amicale cu echipe decente.

    Moldoveanu se pare ca vrea sa plateasca cateva salarii , insa trebuie adusi jucatori capabili sa te tine in prima liga.Cica vor sa aduca un jucator din rep moldova...

    Mai bine nu faceau apel la TAS, mai ales ca anul asta pica 6.La cat de slaba e liga2, ar fi promovat la pas.

  14. #14
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by solaris View Post
    Eu l-as fi adus pe fostul antrenor al Otelului care l-a descoperit pe Tudorie (afla in teste la Borussia Monchengladbach)
    Acum am vazut acest mesaj. Pentru corectitudinea istorica, nu Lienen l-a descoperit si promovat pe Tudorie, ci Viorel Tanase.
    Facem ce facem si iar suntem deasupra tuturor. Dunarea Galati campioana la hochei.

  15. #15
    sport legend solaris's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    494
    Reputatie
    1
    @megastar - Eu nu sunt din Galati. Pana la Lienen nu-mi amintesc ca cineva sa-l fi bagat in seama pe acest jucator. Macar l-a promovat (daca tu zici ca altcineva l-ar fi descoperit) si pentru mine e un argument bun sa mergi pe mana unui astfel de antrenor.
    Last edited by solaris; 8th August 2014 at 02:04.

  16. #16
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    Dupa infrangeea suferita ieri seara Ionel Ganea anunta ca nu se gandeste la demisie .

    Am inceput foarte bine jocul. Din pacate nu am reusit foarte calmi la faza de finalizare, sa ne concentram mai mult. Scorul este mult prea mare, aceasta datorita si noua ca am facut mai multe greseli. N-am reusit sa ne mai redresam pe faza de constructie si probabil aceasta instabilitate a facut ca noi sa iesim la joc, iar Dinamo sa joace pe contraatac
    ............................
    Deocamdata eu sunt singurul care raspunde de rezultat si tot eu fac echipa. N-am nicio problema in privinta demisiei. In primul rand este lipsa de respect, pentru ca si eu am facut performanta la acest club. Nu suporterii m-au adus pe mine aici. Raman in continuare la Rapid si mergem inainte sa facem lucrurile sa mearga cat mai bine
    ............................
    Campionatul este foarte lung si deocamdata nu se pune problema sa vorbim de retrogradare. Eu cred ca pot redresa echipa. Trebuie sa mergem inainte
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  17. #17
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ivanovici spune ca Ganea si-a reziliat contractul si in locul lui vine Rada
    __________________

  18. #18
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    a plecat Ganea si vin Iencsi si Rada,astora trebuie sa le pui antrenori de o anumita etnie altfel nu te intelegi cu ei

  19. #19
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    un antrenor mediocru, schimbat cu un altul la fel de mediocru...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •