View Poll Results: Cine va cistiga titlul?

Voters
44. You may not vote on this poll
  • Arsenal

    9 20.45%
  • Chelsea

    16 36.36%
  • Everton

    0 0%
  • Liverpool

    8 18.18%
  • Manchester City

    3 6.82%
  • Manchester United

    7 15.91%
  • Southampton

    0 0%
  • Swansea

    1 2.27%
  • Tottenham

    0 0%
  • Alta

    0 0%
Page 2 of 134 FirstFirst 12341252102 ... LastLast
Results 22 to 42 of 2813

Thread: Barclays Premier League 2014/2015

  1. #22
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Hehe, ce underrated e Arsenal pe aici. I love it.

  2. #23
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Pai in fiecare an noi avem sanse bune sa nu prindem locu 4 dar niciodata nu se-ntampla asta, gotta love your knowledged colleagues!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #24
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Locul 4. Mneah, parca ar fi vreo performanta istorica locul 4.

    Il obtineti degeaba, pentru ca rareori faceti ceva in UCL.

  4. #25
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    daca sanchez e fit nu avem sanse sa trecem de ei.
    dar nu prea imi plac fundasii centrali. koscielny e foarte ok dar cam atat.
    retired.

  5. #26
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Hai ma, sa fim seriosi, ajungem sa ne speriem de Arsenal?

    E posibil sa faca un sezon bun, chiar sa castige titlul, dar nu e echipa care sa domine o competitie. Pot castiga doar printr-o conjunctura, iar conjunctura a fost sezonul trecut, cand noi am ratat.

  6. #27
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    oricum , in ucl nu prinde nimeni semifinala.
    nu stiu de ce , epl parca scade in ochii mei. arsenal e o echipa buna , nu una care poate domina campionatul , adevarat , dar anul trecut si noi aveam un lot slab , si mai aveam si accidentati si aproape am luat campionatul.
    retired.

  7. #28
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Pentru ca n-ati jucat in Europa nicaieri iar din cupele engleze ati iesit repede. Rar cineva care se bate la titlu e atat de slab.
    Dar CULMEA se va intampla in EPL de 2 ori la rand, anul asta va fi United!
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Hai ma, sa fim seriosi, ajungem sa ne speriem de Arsenal?
    Nu stiu ceilalti dar tu te-ai speriat de pariul meu ca vad ca nu vrei sa aranjam miza. Ce zici, 6 luni la tine, 12 la mine?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #29
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    ce pariu ?
    retired.

  9. #30
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    un lucru e cert , trebuie sa tine minte pe ce pagina am postat asta , liverpool prinde cel mult locul 5 anul asta.
    Eu nu uit, ca asta zic si io. Imi aminteste treaba asta de un pariu cu Cristy, i-am dat cote 2:1, acum trebuie sa stabilim doar miza!
    Te-ai prins?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #31
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    datorita fiecarei nenorocite de perioade de transferuri, focul sa le arda ca si anul asta ne-am comportat ca niste idioti o sa fiu multumit cu locul 5. steve e batran, suarez nu mai e. in schimb avem markovic si origi. un fundas stanga nu puteam lua.
    daca everton pune mana pe lukaku ...suntem singura echipa "mare" din epl fara un world class, fara o constanta : si nu facem nimic in privinta asta de ani. m-am saturat sa avem un lot mediocru si sa aruncam bani aiurea, sa facem campionate bune doar in anumite circumstante. liverpool sta in gerrard si in fani. fara gerrard liverpool nu rezista ani astia si probabil ca aveam retrogradare la activ.
    retired.

  11. #32
    sport legend cr7luci's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    1,835
    Reputatie
    1
    Baieti,nu va mai contraziceti.United ia titlul la pas fiindca Louis Van Gaal e antrenor mare iar United a jucat in amicale ca Borussia Dortmund in vremurile ei mai bune.Am tabacit niste funduri de echipe ca fotbal si nu din prisma scorului (in afara de LA Galaxy care si-a luat 7) ci din pricina fotbalului practicat.

    In amicalul cu Realul,i-am facut de rusine.Nu au reusit nimic interesant iar noi mereu am avut mingea si ne-am distrat cu ei.Parca erau anemici.

    In plus de asta,noi nu jucam in cupele europene.

    Fac pariu cu oricine de aici ca Manchester United castiga titlul in acest sezon si pe langa titlu castiga si Cupa Ligii dar si Cupa Angliei iar in vara anului viitor va castiga si Supercupa Angliei fiindca chiar avem o echipa senzationala.O dau la pariu cu toti ca United castiga 4 trofee interne in decursul unui an. Ar trebui sa vorbiti despre cine o sa se claseze pe locul 2,3 si 4 in Premier League.
    MANCHESTER UNITED RULZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ

  12. #33
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    United are cota de 6 la titlu, foarte buna!
    Care e echipa aia incredibila a lui Chelsea? Sunt f curios!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Doar prin aducerea unui antrenor de clasa United nu a reusit sa le ajunga pe Chelsea si City.

  14. #35
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Hai ma, sa fim seriosi, ajungem sa ne speriem de Arsenal?

    E posibil sa faca un sezon bun, chiar sa castige titlul, dar nu e echipa care sa domine o competitie. Pot castiga doar printr-o conjunctura, iar conjunctura a fost sezonul trecut, cand noi am ratat.
    Tu realizezi ca pana sezonul trecut Liverpool a avut 3 sezoane la rand de locul 8 nu ? Echipa de mijlocul clasamentului. Sa ne speriem de Arsenal . Arsenal fara cei mai buni 2 jucatori ai ei anu trecut, Ramsey 4 luni si Walcott 8 luni...plus inca vreo 10 pe parcurs, plus 20 si ceva de meciuri mai mult jucate ca Liverpool...a terminat la fix 5 puncte in spatele lui Liverpool. Nu inteleg de ce crezi ca e o diferenta atat de mare intre ele, serios ca nu.
    Vezi ca nu mai e Suarez sa dea 30 de goluri si 20 de pase de gol. Vezi ca aveti de jucat in plus vreo 20 de meciuri fata de sezonul trecut.

  15. #36
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Stie si el, dar na ce sa zica acuma! De aia nu mai merge pariul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #37
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Tu realizezi ca pana sezonul trecut Liverpool a avut 3 sezoane la rand de locul 8 nu ? Echipa de mijlocul clasamentului. Sa ne speriem de Arsenal . Arsenal fara cei mai buni 2 jucatori ai ei anu trecut, Ramsey 4 luni si Walcott 8 luni...plus inca vreo 10 pe parcurs, plus 20 si ceva de meciuri mai mult jucate ca Liverpool...a terminat la fix 5 puncte in spatele lui Liverpool. Nu inteleg de ce crezi ca e o diferenta atat de mare intre ele, serios ca nu.
    Vezi ca nu mai e Suarez sa dea 30 de goluri si 20 de pase de gol. Vezi ca aveti de jucat in plus vreo 20 de meciuri fata de sezonul trecut.
    Nici n-am zis ca suntem mai buni. Am zis doar ca Arsenal nu e genul de echipa de care sa te sperii. Nu arata constanta, in fiecare an sunt probleme cu accidentarile, n-ati fost niciodata echipa care sa calce in picioare, sa domine, sa se impuna cu adevarat in EPL si nu vad de ce s-ar schimba lucrul asta chiar acum. Sau poate Alexis, Joel, Debouchy si Chambers vor da peste cap toata istoria lui Arsenal.

    Johnny, esti hot. Alegi pariul cu mai multe sanse de reusita. Dar nah, sa fie, cum vrei tu.

  17. #38
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Nu-s mai multe, acum nu mai e ca si cu Chelsea sau ca si cu voi data precedenta, chiar daca luati CL nu va mai garanteaza participarea in competitie in anul urmator! De mine se poate interpreta oricum, pariul ramane ca nu mai prindeti CL in caz ca se schimba legislatia pe parcurs si se revine la cea de odinioara! Deci ramane la 6 luni, respectiv 1 an, ok?
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Sau poate Alexis, Joel, Debouchy si Chambers vor da peste cap toata istoria lui Arsenal.
    Hai las-o dracului nu mai face atata gargara ca te ineci singur, voi in toata istoria voastra n-ati avut un sezon ca si "The Invincibles"!
    Last edited by Johnny D; 4th August 2014 at 10:29.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #39
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    No. 1 an cu un an, dar e valabil doar daca Arsenal termina peste Liverpool, ca sa nu fiu magar si sa zic top 3.

  19. #40
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Mie mi-ar fi convenit oricum, pentru mine e un avantaj mult mai mare decat cota de 2:1, chiar si cu locul 3 e usor mai mare.
    Imi place curajul tau, 6 luni era mult mai bine pt tine, doua-jumate treceau cu sezonul intercompetitional!
    Ai coaie vad ca, dar e bine sa le si arati din cand in cand! Pariul e facut!


    PS: Sansele noastre de top 3 sunt mai mari decat ale voastre de top 4, daca usor mai mari sau considerabil mai mari, nu stiu, ramane de vazut.


    PS*: Pentru cei care n-au inteles natura pariului, in caz ca Arsenal nu prinde Big 4(SF, deoarece e singura care-l prinde mereu), si Liverpool nu prinde nici ea topul respectiv, pariul se anuleaza. Uite asta-ti dau de la mine, ca n-ai zis nicaieri ca nu se anuleaza daca Arsenal termina peste Liverpool dar in afara CL! Nici ca se putea un pariu mai misto!
    Last edited by Johnny D; 4th August 2014 at 10:41.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #41
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Uite asta-ti dau de la mine, ca n-ai zis nicaieri ca nu se anuleaza daca Arsenal termina peste Liverpool dar in afara CL! Nici ca se putea un pariu mai misto!
    Rectificare: se anuleaza chiar daca Arsenal termina peste Liverpool dar in afara CL, ca sa nu fie dubii. Arsenal e obligata sa prinda Top 4.
    Si evident in caz ca Arsenal termina sub Liverpool dar ambele in CL, tu ai castigat pariul, nu se anuleaza, ca sa nu fie confuzii nici acolo.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #42
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cr7luci View Post
    Baieti,nu va mai contraziceti.United ia titlul la pas fiindca Louis Van Gaal e antrenor mare iar United a jucat in amicale ca Borussia Dortmund in vremurile ei mai bune.Am tabacit niste funduri de echipe ca fotbal si nu din prisma scorului (in afara de LA Galaxy care si-a luat 7) ci din pricina fotbalului practicat.

    In amicalul cu Realul,i-am facut de rusine.Nu au reusit nimic interesant iar noi mereu am avut mingea si ne-am distrat cu ei.Parca erau anemici.

    In plus de asta,noi nu jucam in cupele europene.

    Fac pariu cu oricine de aici ca Manchester United castiga titlul in acest sezon si pe langa titlu castiga si Cupa Ligii dar si Cupa Angliei iar in vara anului viitor va castiga si Supercupa Angliei fiindca chiar avem o echipa senzationala.O dau la pariu cu toti ca United castiga 4 trofee interne in decursul unui an. Ar trebui sa vorbiti despre cine o sa se claseze pe locul 2,3 si 4 in Premier League.
    Nu te ambala atat de tare.Real a jucat cu o echipa mai mult experimentala.
    Apropo,se pare ca Vidal e cam facut,iar Hummels in cazul in care Ilori va ajunge la Dortmund va veni si el.In cazu' asta eu zic ca am avea cam cel mai bun 11 din EPL la bataie cu City(care se pare ca au reusit sa-l semneze pe Mangala) si Chelsea.Probabil ca United nu va mai avea bani de Cuardado dar cred ca Valencia si Rafael isi vor face treaba sezonul asta pe acel post.

    Edit : era sa uit.La noapte avem United - Liverpool.Am senzatia ca va iesi un meci foarte bun.Sper sa raman treaz si sa vad meciul.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •