View Poll Results: Targu Mures/CSMS Iasi – CFR Cluj

Voters
6. You may not vote on this poll
  • Targu Mures/CSMS Iasi

    2 33.33%
  • CFR Cluj

    4 66.67%
Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 69

Thread: Optimi: CSMS Iasi – CFR Cluj 4-2

  1. #43
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    desigur, e o onoare sa joci pentru konya intr-un campionat atat de puternic precum cel al turciei. si ne mai intrebam de ce ne uitam la tv la mondial

    apropo, tare de tot promo-ul cu ivanovici jongland

  2. #44
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Locul 11 din Turcia inroleaza cel mai bun jucator al Romaniei.


    Tin minte ca prin 1975-1980 Sportul Sudentesc invingea pe Adanaspor cu 7-0.

    Meciul in care Rica Raducanu a devenit primul portar din lume prins in ofsaid.
    Last edited by Bobi Cearton; 20th July 2014 at 20:39.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o patã de sânge care vorbeºte

  3. #45
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    stai si tu flex ca acum apare un stelist pe nume duba care-ti explica ce super mega campionat e super lig-ul din turcia

  4. #46
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    stai si tu flex ca acum apare un stelist pe nume duba care-ti explica ce super mega campionat e super lig-ul din turcia
    Am citit ca la Galata vor veni Prandeli si Pirlo.
    Primele 4 trupe sunt competitive pe plan european, cu bugete de 70-80 mil.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o patã de sânge care vorbeºte

  5. #47
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Locul 11 din Turcia inroleaza cel mai bun jucator al Romaniei.


    Tin minte ca prin 1975-1980 Sportul Sudentesc invingea pe Adanaspor cu 7-0.

    Meciul in care Rica Raducanu a devenit primul portar din lume prins in ofsaid.
    Este absolut normal. Capitalul discteaza, iar capitalul il detin turcii in acest caz. Orice om de pe acest pamant vrea sa traiasca mai bine si se duce unde este platit asa cum isi doreste el. Nu este nimic de condamnat.
    Campionatul Turciei este extrem de puternic. Mult, ca sa nu spun f. mult, peste cel de la noi, cu echipe care pot trece relativ usor de faza grupelor Ligii Campionilor. Ma refer evident la Galata si Fener, cele mai potente, deci cele cu jucatorii cei mai valorosi.
    Nu inteleg de ce va mirati atata????!!!!!! Parca sunteti, unii dintre voi, ancorati in trecut. Lumea fotbalului s-a schimbat mult. Acest lucru nu-l inteleg destul de multi suporteri de la noi.
    Last edited by Duba; 20th July 2014 at 21:07.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  6. #48
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    exact, niste fosile. ma refer la pirlo si alti elefanti de genul.

    atat timp cat konya nu face parte din primele 3-4, e inutil sa discutam

  7. #49
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    da, duba. si al rusiei e la fel de puternic si totusi absolut neinteresant pentru jucatori de prima mana. merg acolo oamenii care vor cash si cam atat. cu cateva exceptii, care-si revin pe parcurs si se intorc acolo unde le e locul. daca vorbim despre cei ceva mai tineri.

  8. #50
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    exact, niste fosile. ma refer la pirlo si alti elefanti de genul.

    atat timp cat konya nu face parte din primele 3-4, e inutil sa discutam
    Bai, tu esti dus cu capu', pe cuvant. Auzi la el Pirlo e fosila!!!!!! Un jucator care a castigat ultimele editii de campionat cu Juve si a jucat constant in nationala Italiei e, in opinia ta, fosila????!!!!!

    Bai baga la capatana!!!! Konya a batut pe teren propriu echipa care a castigat campionatul - Fener - si a facut egal cu Galata si Besiktas, adica ocupantele pozitiilor 2 si 3 la sfarsitul campionatului.
    Copile, te faci de kaka daca mai debitezi tampenii de genul celor de mai sus.
    Daca as fi in locul lui Vadim te-as banna pt. o saptamana pt. aberatiile pe care le-ai emis.
    Last edited by Duba; 20th July 2014 at 21:24.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #51
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Nu dati logout inca, Duba promite pe viitor cateva explicatii savante si vizavi de El-Arabi, o alta super echipa dintr-un campionat si mai tare decat cel al turciei.

    fiule, hai sa iti zic eu ce fosile are galata. drogba 35+, chejdou 29, eboue 31, sneijder 30, elmander si el tot pe acolo. asta, desigur, daca nu gasesti vreun super jucator turc in lotul galatei

    ca sa ai un campionat tare tre sa ai si oleaca de traditie. nu poti rezolva totul cu bani, la fel cum nu poti spune vreodata ca pirlo vine in turcia de bun ce e. vine sa incaseze, timpul lui a cam trecut. asta in ciuda sezonului extraordinar reusit desigur, intr-o super echipa care ii permite sa valseze la mijloc.

  10. #52
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    cat despre aia cu banarea, na, dupa spusele multora, tu ar trebui sa fii internat de mult timp. dar acum nu ne putem lua dupa gura lumii, nu?

  11. #53
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    stai si tu flex ca acum apare un stelist pe nume duba care-ti explica ce super mega campionat e super lig-ul din turcia
    n-am ce sa...esti dat dracului
    retired.

  12. #54
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    n-am ce sa...esti dat dracului
    am fost aproape si la aia cu 5-2 csms, dar nu au mai fortat moldovenii. se pastreaza pentru viitorul in prima etapa.

  13. #55
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    da, duba. si al rusiei e la fel de puternic si totusi absolut neinteresant pentru jucatori de prima mana. merg acolo oamenii care vor cash si cam atat. cu cateva exceptii, care-si revin pe parcurs si se intorc acolo unde le e locul. daca vorbim despre cei ceva mai tineri.
    Nu ma, copilas, este neinteresant pt. marile valori, sau jucatorii de prima mana cum spui tu, pt. ca acei jucatori sunt platiti infinit mai bine la Real, Barca, MU, Juve, Inter etc. asta-i motivul. In momentul in care rusii vor plati mai bine care echipele enumerate, fii sigur ca situatia nu va mai fi aceeasi. Banii vorbesc, banii vorbesc ... stii tu melodia aia a lui Holograf.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  14. #56
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    boss duba, un campionat mizer precum cel al turciei nu se poate bate niciodata cu cele patru mari din europa. valabil si pentru rusia.

    daca s-ar face asta, ar trebui cel putin un deceniu, ca sa nu zic mai mult. nu se rezuma chiar totul la bani.

  15. #57
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    Nu dati logout inca, Duba promite pe viitor cateva explicatii savante si vizavi de El-Arabi, o alta super echipa dintr-un campionat si mai tare decat cel al turciei.

    fiule, hai sa iti zic eu ce fosile are galata. drogba 35+, chejdou 29, eboue 31, sneijder 30, elmander si el tot pe acolo. asta, desigur, daca nu gasesti vreun super jucator turc in lotul galatei

    ca sa ai un campionat tare tre sa ai si oleaca de traditie. nu poti rezolva totul cu bani, la fel cum nu poti spune vreodata ca pirlo vine in turcia de bun ce e. vine sa incaseze, timpul lui a cam trecut. asta in ciuda sezonului extraordinar reusit desigur, intr-o super echipa care ii permite sa valseze la mijloc.
    Ba, da dus cu capu' mai esti copilas mic si ignorant!!!!!!
    Bai fosilele astea daca ar juca in campionatul Romanei, campioana ar juca an de an in sferturile LIgii Campionilor. La mintea ta, mai bine joaca tineri de 18-20 de ani, asa cum au acum in lot si dinamo si rapid, decat sa aiba "fosile" ca cele enumerate de tine. Mai ai ma frati pe acasa????

    Pai si ce ma, campionatul Turciei n-are traditie?????!!!!!!! Turcii au inceput sa joace fotbal acum 5 sau 10 ani????? Bai, inca o data te intreb, tu esti sanatos la scufita cand faci astfel de afirmatii?????

    VADIMEEEEEEE!!!!! Baneaza-l pe asta ca-i cretinizeaza si pe putinii useri care au mai ramas pe acest forum!!!!!!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  16. #58
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    duba, pesemne tu nu ti-ai luat pastilele azi. au traditie in comertul cu rahat, pe care-l debitezi tu aici, nicidecum in fotbal

  17. #59
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    duba, pesemne tu nu ti-ai luat pastilele azi. au traditie in comertul cu rahat, pe care-l debitezi tu aici, nicidecum in fotbal
    Daca eu am nevoie de pastile, tu, cu siguranta, ai nevoie de un transplant de creier.
    Pune ma mana pe o statistica a fotbalului si citeste-o bine, mai ingnoranta in stare pura! Ai sa observi ca atat la nivel de nationala, cat si la nivel de echipe de club turcii stau infinit mai bine ca noi.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  18. #60
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    duba, aici nu e vorba despre o comparatie liga 1 vs super lig. ai gresit tarlaua. e vorba ca marica, omul in care ne punem sperante ca ar putea sa ne duca vreodata in viata asta la un mondial, s-a transferat la o echipa mizera precum konyaspor. si, evident, cum ca ar fi fost mai bine, infinit mai bine, strict fotbalistic, sa ramana la getafe si sa nu mearga la un fotbal slab ca ala din turcia. daca nu ai inteles nici acum, cauta in statistici cum e el-arabi si vino cu prezentarea maine.

  19. #61
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    lasa-l ma..
    el ne crede retardati, ne spune ca turkish sl e peste l1.
    maine ne spune ca apa e uda si cerul albastru
    retired.

  20. #62
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Bai ti-am mai desenat o data, n-as mai vrea s-o fac si a doua oara. Doar atat iti spun: BANII VORBESC! Getafe trebuia sa scoata banu'! Nu l-a scos, la revedere. Orice om pe lumea asta, repet, se duce unde este mai bine platit. Doar naivii, ca sa nu spun cretinii, nu procedeaza asa.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  21. #63
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Duba, hai zi-mi sincer, tu ai facut sloganul "cupa de 1 milion de euro"?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •