Results 1 to 2 of 2

Thread: Diferente vizibile rachete?

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Mioveni
    Posts
    21
    Reputatie
    1

    Diferente vizibile rachete?

    Buna seara din nou...asa cum spuneam vreau sa iau o racheta Head Youtek Graphene Speed S. Eu mai am o racheta Head Radical. Tin sa precizez ca particip la turnee de amatori.....si imi doresc sa am si eu macar 2 rachete cu caracteristici asemanatoare. Problema e ca intre cele 2 va fi o diferenta de 5 grame.... si o diferenta intre balans-uri de 10.

    Caracteristici Head Radical (Racheta pe care o am):

    weight: 280 grame / 9.9 oz

    Headsize:645 cm2 / 100in2

    Balance: 320 mm / 1 in HL

    Profile: 23,5 mm

    Caracteristici Head Youtek (cea pe care doresc s-o iau):

    weight: 285 grame

    Headsize:645 cm2

    Balance: 330 mm

    Profile: 22 mm

    Vor fi diferente vizibile in joc privind diferenta nu foarte mare a caracteristicilor celor 2 rachete?

    O sa para stupida intrebarea si stiu ca imi veti spune ca trebuie sa verific eu asta pe teren. Momentan am o problema de sanatate, sunt in recuperare cu piciorul ca l-am avut in ghips, dupa 3 fracturi, dar imi doresc sa revin in forta. Stiu ca sunteti destul de priceputi si cu experienta si de aceea intreb.

    Multumesc!!!

  2. #2
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Foarte mici diferentele, practic nesemnificative. Oricum la nivel de amatori e greu sa simti intr-adevar daca iti e afectat jocul cu 5g si balans de 10.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •