View Poll Results: Cine castiga finala?

Voters
47. You may not vote on this poll
  • Germania

    34 72.34%
  • Argentina

    13 27.66%
Page 5 of 50 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 1050

Thread: FINALA CM 2014: Germania - Argentina 1-0

  1. #85
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Am avut sansa sa vad Argentina in 1986 si sa studiez jocul din 1978 ... repet
    Argentina cand a jucat in stilul asta a fost campioana. Este o echipa care pare ca se pregateste tot turneul pt finala. Daca un meci il va juca serios, acesta va fi finala
    pai si-n '90 nu tot asa jucara si au castigat locul II?
    beleafer

  2. #86
    sport legend
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Deutschland
    Posts
    814
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Am avut sansa sa vad Argentina in 1986 si sa studiez jocul din 1978 ... repet
    Argentina cand a jucat in stilul asta a fost campioana. Este o echipa care pare ca se pregateste tot turneul pt finala. Daca un meci il va juca serios, acesta va fi finala
    cam asta e jocul argentinei de la kempes incoace.
    aparare beton joc rapid in viteza pe contre. asa juca si pe timpul lui maradona apoi cu alde caniggia batistuta ortega samd...

    RO i-a batut in USA la CM cu Hagi & co ca a jucat oarecum in stilul lor.
    germania are oarece probleme pe partea stanga a apararii.
    la fel a avut probleme cu echipele care se apara gen autobaza...pana si USA era sa ii egaleze in ultimele minute.
    un joc tactic de aparare si contraatacuri rapide cu messi di maria higuain eu zic argentina bate cu 1-0

  3. #87
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    In '90 arbitrul a tras cu Germania pe fata. A inventat penalty acolo cat casa...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  4. #88
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Am avut sansa sa vad Argentina in 1986 si sa studiez jocul din 1978 ... repet
    Argentina cand a jucat in stilul asta a fost campioana. Este o echipa care pare ca se pregateste tot turneul pt finala. Daca un meci il va juca serios, acesta va fi finala
    In 1990 era o diferenta mare intre Germania si Argentina (ca loturi, in primul rand). Ma gandeam, inaintea finalei, ca le vor da germanii scor.
    Bun, Germania a controlat jocul in cea mai mare parte, dar tin minte ca la un moment dat (pe final) alde gauchito ramasesera in 8 jucatori de camp. Au avut 2 ocazii de gol, cu 2 oameni mai putin.

  5. #89
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    In '90 arbitrul a tras cu Germania pe fata. A inventat penalty acolo cat casa...
    oh lasa-ma....
    beleafer

  6. #90
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yodaro. View Post
    la fel a avut probleme cu echipele care se apara gen autobaza...
    Toate echipele au avut probleme impotriva "autobazelor" inclusiv Argentina
    Quote Originally Posted by yodaro. View Post
    pana si USA era sa ii egaleze in ultimele minute.
    keep dreaming...
    Quote Originally Posted by yodaro. View Post
    un joc tactic de aparare si contraatacuri rapide cu messi di maria higuain eu zic argentina bate cu 1-0
    in care meci ai vazut contraatacuri rapide la argentinieni? se pare ca di Maria tot nu va juca.
    beleafer

  7. #91
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,255
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    In 1990 era o diferenta mare intre Germania si Argentina (ca loturi, in primul rand). Ma gandeam, inaintea finalei, ca le vor da germanii scor.
    Bun, Germania a controlat jocul in cea mai mare parte, dar tin minte ca la un moment dat (pe final) alde gauchito ramasesera in 8 jucatori de camp. Au avut 2 ocazii de gol, cu 2 oameni mai putin.
    ce-o fi vrut sa spuna asta,numai el stie...parerea mea e ca se cearta cu cineva imaginar
    granita la Orsova!

  8. #92
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    eu am avut la viata mea - scurta ce e drept niste intalniri cu proprietari de afaceri nemti.
    de fiecare data se opreau din munca pt a sta de vorba, fie ca era munca de birou sau ceva care include transpiratie. nu l-am vazut pe unu sa nu munceasca poate chiar mai mult ca angajatii.
    prin definitie astia nu sunt oameni aroganti. unde plm i-ati vazut voi aroganti? singura declaratie pozitiva a venit dupa meci de la müller - daca reusim sa ne facem jocul, putem invinge pe oricine. in rest toti erau rezervati si s-au manifestat civilizat si dupa goluri. trasatura specifica romanului : daca reuseste cineva sa realizeze ceva devine automat - ca prin farmec - arogant
    retired.

  9. #93
    sport legend
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Deutschland
    Posts
    814
    Reputatie
    1
    pai cam toate echipele s-au aparat la argentina pana si olanda a facut joc prudent de aparare. de aia ca le e frica sa se lase descoperiti pe contre cand joaca impotriva messi and friends
    nu cred ca germanii se vor repezi in atac asa cum au facut cu brazilia care e o echipa lenta.
    argentina e echipa ultra rapida de contratac asta e specialitatea casei la Argentina

    braziliia a incasat 4 de la argentina chiar daca anul trecut ..a dat 3 dar ce-i drept a jucat neymar.

  10. #94
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Pana la ora meciului, se va ajunge la concluzia (aici, pe forum) ca Argentina e favorita certa a finalei si ca Germania trebuie sa aiba un noroc chior pt a scapa cu mai putin de 4,5-0 ...

    LE : Bufane, ne spui si noua ce bei tu ?

  11. #95
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by yodaro. View Post
    cam asta e jocul argentinei de la kempes incoace.
    aparare beton joc rapid in viteza pe contre. asa juca si pe timpul lui maradona apoi cu alde caniggia batistuta ortega samd...
    Aparare beton, da. Dar nu e supranumeric ci se bazeaza pe plasament si tehnica la deposedare. Au lipici la minge.
    Nu am impresia ca au viteza pe contraatac si nici scheme lucrate la antrenament. Mai degraba sunt pe instinct si joaca in functie de adversar. Au capacitatea de a se adabta rapid in fiecare situatie de joc. Nu intra in panica indiferent de viteza jocului impus de adversar si nu ii impresioneaza tehnica lor. Joaca de parca stiu rezultatul din start
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #96
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,919
    Reputatie
    0
    Bun atunci sa il vedem pe Messi la lucru ...si desigur cu cupa desupra capului.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  13. #97
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    argentina trebuie sa castige pt legendarul di stefano.
    dar totusi o victorie a argentinei ar aduce incidente majore in brazilia.
    nu stiu cum ar tolera victoria marei rivale, brazilienii.
    deci mai bine ar castiga germania.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  14. #98
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Cu Argentina ar trebui sa fie mult mai usor decat cu Olanda.
    tare mi-e ca vor avea probleme cu ozil sau howedes..ai mai slabi.eu nu i-as mai pune in primul unsprezece

  15. #99
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Pana la ora meciului, se va ajunge la concluzia (aici, pe forum) ca Argentina e favorita certa a finalei si ca Germania trebuie sa aiba un noroc chior pt a scapa cu mai putin de 4,5-0 ... :
    Normal. Pe forum posteaza oameni inteligenti

    Germania este o echipa de top in aceasta editie. Nimeni nu poate spune ca a furat locul in finala. A castigat in mod smuls cu Franta dar a meritat calificarea, jos palaria.
    Merita in deplin, repet ... locul in finala

    Quote Originally Posted by milanezu View Post
    argentina trebuie sa castige pt legendarul di stefano..
    Asa este scris
    Last edited by delaparis; 11th July 2014 at 02:14.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #100
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    aparare tun

    demichelis si garay.
    argentina e favorita si ma astept la 5-0 pt ei pentru ca sunt supersonici, au zidul chinezesc in aparare si joaca mai frumos decat picta da vinci.
    a da, germanii sunt aroganti, overrated, antitalete si au ajuns norocos aici dupa ce au scapat din a fii calcati in picioare de algeria si franta.
    retired.

  17. #101
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by milanezu View Post
    argentina trebuie sa castige pt legendarul di stefano.
    dar totusi o victorie a argentinei ar aduce incidente majore in brazilia.
    nu stiu cum ar tolera victoria marei rivale, brazilienii.
    deci mai bine ar castiga germania.
    indiferent de ce se intampla in finala fac top 5 cele mai penibile argumente
    retired.

  18. #102
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Exagerezi ... nu sunt aroganti
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #103
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    nu prea inteleg conexiunile astea emotionale. te-ar consola cu ceva daca ar fi aroganti?

  20. #104

  21. #105
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,156
    Reputatie
    1
    germania la scor 2 - 0 3 - 0
    Libera La LAZIO !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •