View Poll Results: Cine se califica in finala ?

Voters
37. You may not vote on this poll
  • Brazilia

    8 21.62%
  • Germania

    29 78.38%
Page 1 of 26 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 530

Thread: Semifinale CM 2014: Brazilia - Germania 1-7

  1. #1
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0

    Semifinale CM 2014: Brazilia - Germania 1-7


    Marti, 8 iulie 2014, Estadio Mineirao, Belo Horizonte, ora 23:00/TVR 1 .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #2
    + L0R1N's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    95
    Reputatie
    1
    Germania a patra oara consecutiv in semifinale.
    [SIZE="1"][COLOR="Gray"] [LEFT][COLOR="Black"][B]Fear[/B][/COLOR] is your only god![/LEFT][/COLOR][/SIZE]

  3. #3
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,452
    Reputatie
    0
    Brazilia ar bifa a opta prezenta in finala unui CM si daca ar castiga ar fi trofeul suprem cu numarul 6 .
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  4. #4
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Semifinala-i ajunge! Doar nu vreti sa-l dea afara pe Joachim Löw!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #5
    go spurs go milanezu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    3,467
    Reputatie
    1
    no neymar, no thiago silva.
    brazil is in big trouble.
    ce sansa are germania.
    stelist

    novak djokovic nr.1 in Atp

    san antonio NBA champs 2014!!

  6. #6
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Performanta germanilor e remarcabila. A patra oara consecutiv in semifinale, impresionant. Tin cu Brazilia, dar fara Thiago Silva si fara Neymar...sanse mici sa ajunga in finala. Din pacate cred ca aici se opreste tara gazda.
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  7. #7
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Sper si cred ca va castiga Germania. Fara capitan si fara Neymar e posibil ca Brazilia sa cada psihologic in acest meci, nu doar tehnic

  8. #8
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    asa vorbiti de Neymar zici ca cine stie ce meciuri mari a facut in optimi si sferturi...parca fundasii au marcat ultimile doua goluri, nu? Neymar a jucat cu Columbia? Ramane cum am stabilit: Germania-Olanda finala.
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  9. #9
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    brazilia si germania sunt nationalele care au jucat cele mai multe meciuri la mondiale. totusi s-au intalnit doar o singura data. in finala 2002 scor 2-0 brazilia

    ultima intalnire a fost un meci amical in 2011 https://www.youtube.com/watch?v=63S-yiVGs3U

  10. #10
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,570
    Reputatie
    0
    va fi greu pentru Brazilia fara Neymar si Thiago Silva ...ce sansa pentru nemti...dar nici ei n-au aratat mare lucru in repriza a doua cu Franta dar sunt f.periculosi pe contraatac ...iar mijlocul si atacul cu Schweinstager-Ozil-Kroos -A.Schurlle -T.Muller-Khedira sunt de vis
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #11
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Brazilia - Argentina in finala...


    mica

  12. #12
    Netherlander Iulian.'s Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Romania
    Age
    54
    Posts
    4,468
    Reputatie
    1
    Cred ca Germania ajunge in finala.

    Brazilia are o echipa cam prea slaba pentru o finala mare. Or sa trebuiasca sa se multumeasca cu finala mica.
    Acum l-au pierdut si pe Neymar. Nici Thiago Silva nu va fi in teren ... Sigur ca ei vor declara ca "lupta pentru Neymar". Dar daca nu ai cu ce si joci cu Germania care speculeaza tot .. atunci nu vad cum pot brazilienii sa-i scoata pe nemti.

    Doamne fereste sa nu fie o finala Germania-Argentina. Cea mai urata finala din istoria CM a fost cea din 1990. Acum ar putea fi la fel de urat, numai ca atunci Germania a marcat doar cu 5 minute inainte de final, Argentina spera la o rejucare (avea 7 titulari suspendati din cauza cartonaselor). Diferenta de acum ar fi ca Germania ar marca mai devreme, cred...

    Sper mult sa fie o finala Germania-Olanda, nu ce zice Stoichita la TV, ca o sa fie o finala Brazilia-Argentina.
    Dar l-am mai vazut pe Stoichita inselandu-se si in alte dati ...
    # Fotbal : NEDERLAND, Rapid Bucuresti
    # Tenis : FEDERER, Hingis

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Germania ar trebui sa distruga Brazilia fara Neymar si Thiago Silva. Adica eu asa ii stiu pe nemti, n-au mila, pur si simplu te calca in picioare daca au ocazia.

    Daca nemtii rateaza calificarea in finala mare atunci nu sunt nemti.
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  14. #14
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Willian s-a accidentat la antrenament
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #15
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,570
    Reputatie
    0
    finala din 2002 !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  16. #16
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Daca Germania trece de Brazilia, si cred ca o va face, o sa fie campioana mondiala. Mi s-a parut cea mai buna echipa. Si ca lot, si ca joc.
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  17. #17
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,058
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristyniku View Post
    Daca Germania trece de Brazilia, si cred ca o va face, o sa fie campioana mondiala. Mi s-a parut cea mai buna echipa. Si ca lot, si ca joc.
    Asta spun si eu de ceva timp
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  18. #18
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Cred ca trece Brazilia,dar sper sa ma insel.Nu-mi place deloc cum a aratat,dar a fost "construita" cu un singur obiectiv,sa castige CM.
    Nimic din ce-a fost odata,fara stralucire,vorba lui Neymar:"vom apara si jumatate la zero,daca va fi cazul"...
    Fundasi "ofensivi" (PSG) si mijlocasi defensivi (Chelsea),fara atacanti.SPER sa nu bata pe Germania,dar ramane de vazut.
    Ciudat,pe hartie,semifinalele arata "de vis".

  19. #19
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    acest meci e la cheremul tactic a lui loew. scolari are mai putine optiuni dat fiind absentele din lot

  20. #20
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    repet a einspea oara, absentele brazilienilor nu se compara cu absentele lui reus, gündogan, schmelzer si kießling.
    germania a fost cea mai lovita echipa inainte de mondial, iar selectia lui löw a fost departe de a fi cea mai buna
    retired.

  21. #21
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    repet a einspea oara, absentele brazilienilor nu se compara cu absentele lui reus, gündogan, schmelzer si kießling.
    germania a fost cea mai lovita echipa inainte de mondial, iar selectia lui löw a fost departe de a fi cea mai buna
    Nemtii au cat de cat cu cine sa-i inlocuiasca (desi cu ei foarte probabil echipa ar fi mers mult mai bine decat deja o face ), dar brazilienii...pff. Mie Brazilia mi s-a parut genul de echipa care trage cu dintii de primul 11, fiind intr-o mare dificultate daca trebuie sa se bazeze pe vreo rezerva (doar la mijloc a meritat ceva schimbat).
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •