View Poll Results: Cine a castigat

Voters
25. You may not vote on this poll
  • DiabLo

    19 76.00%
  • MariusTR

    6 24.00%
Page 5 of 22 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 460

Thread: Votati DiabLo vs MariusTR

  1. #85
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    la 18 ani cati dintre voi aveau viitorul planificat?... era la ce vine.. o facultate si restul de umplutura.. DiabLo spune ca se descurca mai bine decat altii.. face asta din pasiune si daca ies si bani e chiar mai bine.. Pariurile sportive au si un efect pozitiv. Te ajuta sa iti faci o cultura sportiva destul de bogata.

    Relansat eu am spus sa nu crezi tot ce vezi.. e posibil ca unii care judeca drept sa voteze impotriva lu' Diablo (chiar de sunt pariori ) daca in Arena Marius isi argumenteaza bine pozitia. Ce a fost pana acum puteti vedea si singuri.

    Mi se pare o idee buna cu argumentarea. Ca la juriul de la "dansez pentru tine".

  2. #86
    biancoceleste.. racer06_lazio's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bv
    Posts
    645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    Cu oricine l`ai pune in lupta Marius ar pierde (la voturi)

    exceptie de la aceasta regula ar fi fost remy care din pacate s`a dus. Este cineva de alta parere?
    nu prea inteleg de ce ar pierde cu oricine.....
    de exemplu pana sa raspunda eu as fi votat cu diablo, dar akum cred k lupta e deschisa.... mai asteptam ceva de la combatanti
    [COLOR="DeepSkyBlue"][B]ULTRAS ROMENI BIANCOCELESTI 06[/B][/COLOR]
    [COLOR="DeepSkyBlue"]IRRIDUCIBILI-ULTRAS FINO ALA MORTE
    SS LAZIO ROMA THE ONLY TEAM FROM ROME[/COLOR]
    [COLOR="DeepSkyBlue"]IRRIDUCIBILI LAZIO-CEL MAI BUN GRUP ULTRAS DIN LUME (dovedit in arena)[/COLOR]

  3. #87
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Vad ca DiabLo are timp sa-mi spuna si mie cateva din arena. L-as provoca la un duel: daca e bine sau nu sa pariezi, dar e deja implicat intr-unul, in plus l-am mai batut recent.
    Mai bine s-ar duela cu MariusTR.

    Despre lupta: din cate vad MariusTR e cam in defensiva, ar trebui sa-i zica ceva la replicile urate ale lui DiabLo. Ca de exemplu aia in care-i da lectii cum sa-si creasca copii.

  4. #88
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    accept eu un duel pe tema daca e bine sau nu sa pariezi dar doar pe evenimente sportive

  5. #89
    Who? Me? Neah.. CrisS's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    BuCuReStI
    Posts
    1,560
    Reputatie
    1
    scuze ca ma bag si eu..dar vreau sa imi spun parerea despre "jobul" lui DiabLo :parior. Marius a zis "Actuala mea slujba este treaba mea , iar salariul confidential." ..Bunnn...acum vin eu cu intrebarea:cui nu i-ar place sa stea cu fundul pe scaun acasa la birou si doar printr-un clik sa poata sa obtina bani LEGAL, cu minim de efort si fara a fi supus unui "sef". Nu cred ca Marius sta acasa si face bani ....cred ca are un sef..iar daca sefu' zice asa..pai asa trebuie sa faci...adica se supune lui! DiabLo a ales bine facand asta!

    Respect DiabLo pt ceea ce face! Bravo!
    Hai Romānia!

  6. #90
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    a paria nu e un job.. iar daca nu te tii bine si nu stii cand sa te opreti o poti lua razna usor si pierde tot. A paria e un viciu, o placere care dauneaza daca e dusa la extrem. A munci in schimb e o proba de vointa, un loc in normalitatea cotidiana, iar sefii au si ei rolul lor. Cand o sa muncesti macar cativa ani buni vei intelege. Exista satisfactii si avantaje de o parte si de alta, insa nu face greseala de a compara munca cu pariurile

  7. #91
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Eventual poti juca un 10-20% din salariu. Le poti combina

  8. #92
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Pai maine plec acasa, deci n-o sa mai am timp sa intru pe forum, asa ca daca vrei o lasam pe alta data.
    Cat despre faptul ca banii lui DiabLo sunt legali am cateva intrebari.
    Si eu cand jucam la gamebookers eu nu plateam nici un impozit pe banii castigati, deci nu prea e in regula. La astra sau pariloto de la cateva milioane in sus platesti impozit.
    Si comform legilor din Romania e ilegala chestia aia, dar are noroc ca site-ul asta e pe nu stiu ce insula cu legi fiscale lejere.

    Si nu inteleg de ce e suparat pe Romania, daca el nici macar nu-si plateste taxele. Incearca sa le evite pariind pe site-uri exotice.

  9. #93
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    Frizere te-ai facut de tot rasul.
    acum 2-3 zile te laudai pe RA ca-l faci pe Diablo sa ,,planga" si vrei sa vada toata lumea si acum zici ca n-ai fost tu cu ideea ca aceasta disputa sa aiba loc in vazul tutturor userilor.

  10. #94
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Sergiu te astept cand te intorci si ii dam drumul atunci. Cat despre legalitate, e vorba de legislatia romana si cea straina. Nu se plateste impozit pe pariuurile efectuate in strainatate.
    Last edited by tchibos; 29th November 2006 at 13:33.

  11. #95
    biancoceleste.. racer06_lazio's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bv
    Posts
    645
    Reputatie
    1
    oameni cum sa fie:
    1. cel mai destept a cedat ?
    2. a cedat pt ca simtea infrangerea ?
    propun un poll cu tema asta:

    ps:vi se pregateste ceva tare de tot.....
    [COLOR="DeepSkyBlue"][B]ULTRAS ROMENI BIANCOCELESTI 06[/B][/COLOR]
    [COLOR="DeepSkyBlue"]IRRIDUCIBILI-ULTRAS FINO ALA MORTE
    SS LAZIO ROMA THE ONLY TEAM FROM ROME[/COLOR]
    [COLOR="DeepSkyBlue"]IRRIDUCIBILI LAZIO-CEL MAI BUN GRUP ULTRAS DIN LUME (dovedit in arena)[/COLOR]

  12. #96
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergiuseling View Post
    Pai maine plec acasa, deci n-o sa mai am timp sa intru pe forum, asa ca daca vrei o lasam pe alta data.
    Cat despre faptul ca banii lui DiabLo sunt legali am cateva intrebari.
    Si eu cand jucam la gamebookers eu nu plateam nici un impozit pe banii castigati, deci nu prea e in regula. La astra sau pariloto de la cateva milioane in sus platesti impozit.
    Si comform legilor din Romania e ilegala chestia aia, dar are noroc ca site-ul asta e pe nu stiu ce insula cu legi fiscale lejere.

    Si nu inteleg de ce e suparat pe Romania, daca el nici macar nu-si plateste taxele. Incearca sa le evite pariind pe site-uri exotice.
    nu oi vrea tu sa propui ceva acum in Parlament??? ...l

  13. #97
    kinki lola pinki's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    21,478
    Reputatie
    1
    super duel, mai mult de=o parte, ce-i drept...

    marius presuspun ca citeste si el pe-aici, deci sa-i zic si eu cate ceva respectul meu pt diablo, pt 18 ani eu zic ca a demonstrat ca nu e cu nimic inferior lui marius, care, se cam face de ras. n-am vazut macar o replica de-a lui care sa fie un raspuns pe masura provocarilor lui diablo, deci la pauza, dupa mine, e un 3-1 asa
    [FONT="Book Antiqua"][SIZE="3"][B][COLOR="Gray"]love's not blind, it's retarded.[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT]

  14. #98
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by tchibos View Post
    a paria nu e un job.. iar daca nu te tii bine si nu stii cand sa te opreti o poti lua razna usor si pierde tot. A paria e un viciu, o placere care dauneaza daca e dusa la extrem. A munci in schimb e o proba de vointa, un loc in normalitatea cotidiana, iar sefii au si ei rolul lor. Cand o sa muncesti macar cativa ani buni vei intelege. Exista satisfactii si avantaje de o parte si de alta, insa nu face greseala de a compara munca cu pariurile
    Ultras ultras da le zici

  15. #99
    lazio nel cuore Iulian Lazialu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Botosani
    Posts
    1,368
    Reputatie
    1
    Mi se pare o prostie faza asta cu: mai tu esti de atatia ani,esti inferior mie.
    Mai intai trebuie sa gesesti argumente cu care sa il incadrezi intr-o generatie,varsta este un argument insa nu cel mai important .Asa cum a spus si Marius,important e ca tineretea sa nu te traga in jos
    Cat despre duel cred ca cei doi vor avea mult de furca unul cu celalalt.
    [COLOR="DeepSkyBlue"][B][SIZE="2"]I love Lazio more the you'll ever know![/SIZE][/B][/COLOR]

  16. #100
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Era de asteptat o asemenea reactie a lui MariusTR, el n-are motiv sa se mai lupte. Scopul luptei se rezuma la: cine e mai "tare". Si din cate am observat DiabLo e mai tare.

    A fost pur si simplu lipsit de substanta duelul asta.
    PS: tchibos pe luni sau marti.

  17. #101
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    ok Sergiu..

    vad ca deja Marius a lasat garda jos iar DiabLo l-a facut KO.. cu ultimul mesaj trebuia sa incepi DiabLo insa cred la faza cu demisia nu sunt de acord cu tine. Am spus-o si eu la nervi dar cred ca nu trebuia sa o spun. In apararea lu' Marius pot spune doar atat. A incercat sa dea o nota mai .. educativa, daca pot spune asa, sectiunii unde modereaza. In rest ai dreptate DiabLo. Si tot eram dator cu un raspuns... nu iti zic micutule sau copile pentru ca in anumite situatii ai dat dovada de o maturitate uimitoare. Multi sunt la pensie si tot nu au ce ai tu. Degeaba trec anii peste un om daca nu ii ramane nimic in cap.

    A fost bun duelul asta.. am aflat ca Marius a fost olimpic si daca e adevarat are admiratia mea la capitolul asta.

  18. #102
    biancoceleste.. racer06_lazio's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bv
    Posts
    645
    Reputatie
    1
    oricum ultimul post al lui diablo cred k a pus capac.....dak marius nu va reactiona nu mai are rost poll-ul...si de aceasta data a fost cu dovezi(se vede k a muncit diablo) nu numai cu vorbe aruncate asa aiurea.....
    [COLOR="DeepSkyBlue"][B]ULTRAS ROMENI BIANCOCELESTI 06[/B][/COLOR]
    [COLOR="DeepSkyBlue"]IRRIDUCIBILI-ULTRAS FINO ALA MORTE
    SS LAZIO ROMA THE ONLY TEAM FROM ROME[/COLOR]
    [COLOR="DeepSkyBlue"]IRRIDUCIBILI LAZIO-CEL MAI BUN GRUP ULTRAS DIN LUME (dovedit in arena)[/COLOR]

  19. #103
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    L-a atacat frumos pe MariusTR cu punctul 1, dar n-am inteles ce e cu RA si de ce acolo unde imi zice DiabLo sa ma uit la detalii imi scrie ca n-am permisiune.

    Oricum mai apoi a fost cam plictisitor, au fost prea multe atacuri si parca au scazut in consistenta pe final. Finalul cu cererea demisiei fiind total deplasat.

    As dori replici mai scurte si mai taioase, nu de 200 de linii. Practic e ca si cum ar fi postat mesaje consecutive fara sa accepte raspunsul.

  20. #104
    sport legend
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,145
    Reputatie
    1
    RA = restricted area
    un sub-forum unde numai moderatorii au voie

  21. #105
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    sergiu daca iti plac replicile scurte putem juca cu "stop si am dat" vezi treadul de la diverse intitulat "Ce ar fi daca... "

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •