View Poll Results: Cine a castigat

Voters
25. You may not vote on this poll
  • DiabLo

    19 76.00%
  • MariusTR

    6 24.00%
Page 3 of 22 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 460

Thread: Votati DiabLo vs MariusTR

  1. #43
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Da ideea e ca la sfarsitul vietii trebe sa fi multumit sufleteste cu ce ai realizat. Si nu prea cred ca succesul la jocurile de noroc se poate pune la realizari aici.

  2. #44
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergiuseling View Post
    Poate unii vor sa realizeze ceva in viata nu numai sa o umple cu tot felul de lucruri bune sau mai putin bune.
    Sergiule nu am nici o treaba cu tine , posteaza ce vrei pe acest thread , fiecare om are dreptul de a-si exprima o parere.

    Aici ai spus ceva interesant dar exista o problema , multi vreau dar putini reusesc.....

  3. #45
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    S-a facut thread de filozofie?
    Si tocmai aici?
    Hai lasati basmele, ca si asta se incadreaza la alt thread si bagati idei despre duel.

  4. #46
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    sergiu.. succesul in orice domeniu iti ofera satisfactii, iar la 18 ani sa ai succes acolo unde altii nu au, adica la pariuri sportive, pe care eu personal nu le consider jocuri de noroc, e ceva.

    Yoyo pai discutam despre DiabLo si preocuparile sale.. poate ajungem la un consens.. vorba aia: eu cu cine votez?

  5. #47
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergiuseling View Post
    Da ideea e ca la sfarsitul vietii trebe sa fi multumit sufleteste cu ce ai realizat. Si nu prea cred ca succesul la jocurile de noroc se poate pune la realizari aici.
    Ce intelegi tu prin jocuri de noroc ?

  6. #48
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    tchibos, tu votezi cu unul sau altul dupa cum se desfasoara lucrurile in duel, nu dupa cum te convingi p'acilea.
    Ca asa discutam pina poimiercuri daca-s bune pariurile astea la ceva sau nu, fir-ar a dracu pariuri

  7. #49
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Pai la pariuri alegi un rezultat si apoi astepti sa vezi ce iese. Clar joc de noroc, pentru ca nu depinde de tine succesul sau esecul.
    Daca ar fi un joc de poker, table unde decizi tu miza sau mutarile ar fi altceva.

    SHADOW daca pot scrie ce vreau de ce imi zici sa ma duc?

    YOYOyOi in ArenA DiabLo a dat de inteles ca e superior pentru ca face bani la pariuri. Noi discutam daca e sau nu e bun argumentu. Dupa mine nu, dar e despre disputa totusi.

  8. #50
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Yoyo pariezi?

    Votul meu se poate schimba daca cineva vine pe aici cu argumente forte ca parerea pe care o am e eronata. Pana acum cam astea au fost varfurile de lance in duel.. vasta si ocupatia..

    Vreau sa fie un vot bazat pe discutii pro si contra. Asta vreau sa existe aici. Ca asa eu am un favorit dar daca iese ferfelita din arena, cu tot respectul dar votez contra lui.

    sergiu.. la pariuri nu se duce oricine si pune un pariu si asteapta sa se termine meciul si castiga. Te informezi mai tare decat la scoala sau la munca si apoi te duci sa pariezi daca vrei sa fii castigator. Pentru castigatori pariurile sportive sunt un stil de viata, pentru cei ce pierd sau nu joaca, adica marea majoritate, pariurile reprezinta jocuri de noroc

  9. #51
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Ai inteles tu ce ai vrut. Nu a zis ca e superior ca face bani la pariuri. A zis ca la virsta pe care o are (subiectul discutiei) se intretine singur, din banii cistigati la pariuri.
    Deci pustiulica, oricit ar fi de mic, face bani si traieste bine cu ei.

  10. #52
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    adica e mic cum zice Marius dar mare cum spune DiabLo

  11. #53
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Pai cu intrebarea : "Tu cat castigai la 18 ani?" ce a vrut sa zica?
    Eu am inteles ca a vrut sa zica ca ii este superior, deoarece nu crede ca Marius castiga mai mult.

  12. #54
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Da Sergiu, voia sa-i demonstreze ca-i este nu superior cit macar egal. Pt ca Marius sustine de mult ca-i este superior lui Diablo. Aici a vrut sa echilibreze situatia. Nu stiu daca a echilibrat-o ca Marius n-a raspuns la intrebare. Fapt suparator pt audienta. Eu speram sa vad un film, nu un serial. Are o tactica si el totusi. S-a retras, analizeaza si miine ataca
    Last edited by YoYoyOi; 29th November 2006 at 01:23.

  13. #55
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    ma simt ca un critic literar..

    hai sa incerc o analiza pe text

    problema e ca cei doi se dueleaza in spatii temporale diferite. Pe de o parte Marius spune ca superioritatea sa provine tocmai din aceasta diferenta dintre viata traita de el si cea netraita inca de DiabLo, pe de alta parte DiabLo incearca sa transpuna in timp pe rivalul sau pentru a face o comparatie cat mai reala. Cine va reusi sa isi puna in evidenta mai bine viziunea probail va castiga

  14. #56
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergiuseling View Post
    Pai la pariuri alegi un rezultat si apoi astepti sa vezi ce iese. Clar joc de noroc, pentru ca nu depinde de tine succesul sau esecul.
    Daca ar fi un joc de poker, table unde decizi tu miza sau mutarile ar fi altceva.
    Intr'o predictie factorul de noroc este "0",din punctul meu de vedere,fiecare pariu gresit este vina tipsterului.

    Ce-ar fi sa vorbesti despre ce stii cu EXACTITATE?

    Pai la pariuri alegi un rezultat si apoi astepti sa vezi ce iese. Clar joc de noroc
    hai ca ai fost tare la faza asta

    Uite aici ce parere are o persoana care cunoaste cel mai bine acest fenomen , care stie ce inseamna pariurile sportive....

    Quote Originally Posted by Expertul View Post
    Noroc ?!?!?

    Cei ce se bazeaza pe noroc in aceasta ramura de investitie nu au prea multe sanse ...

    Daca insa exista o disciplina adevarata, un money management bun si ai deprins si o experienta care sa te ajute sa faci predictii cu adevarat bune, atunci se poate trai bine din asta ...

    Dupa ce am pariat o luna intreaga, numai cote de cote, in feluri foarte diferite si de fiecare data am iesit pe plus ... noroc poti avea o data, de doua ori ... hai trei, dar o luna ...

  15. #57
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    yoyo ... de asta ti-am zis sa fi arbitru

    descurca-te ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #58
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    De asta de cale?
    Am glesit? Nu tlebuia sa ma plonunt? Ol What

  17. #59
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    acum sincer DiabLo e cam avantajat ca daca vad pariorii lui ce se scrie aici si vin toti sa voteze, nu mai are Marius sanse nici daca aduce toti pinguinii de pe diverse sa il voteze.

  18. #60
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,951
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    De asta de cale?
    Am glesit? Nu tlebuia sa ma plonunt? Ol What
    esti lalaita ?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  19. #61
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tchibos View Post
    acum sincer DiabLo e cam avantajat ca daca vad pariorii lui ce se scrie aici si vin toti sa voteze, nu mai are Marius sanse nici daca aduce toti pinguinii de pe diverse sa il voteze.
    lasa Tchibos ca vin toti cu argumente.

  20. #62
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Pai si pinguinii pot avea pareri impartite, nu? Si pricum nu-s mai mult de-o gramada

  21. #63
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    nu-s lalaita mai delapalis dal mi se limba plimba-n gula de oboseala
    si nu mi-ai laspuns ce am facut wlong:ras-plans:

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •