View Poll Results: Cine se califica in semifinale?

Voters
27. You may not vote on this poll
  • Argentina

    12 44.44%
  • Belgia

    15 55.56%
Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 148 to 151 of 151

Thread: Sferturi CM 2014: Argentina - Belgia 1-0

  1. #148
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Pe multi i-a furat meciul cu USA si faptul ca Argentina nu s-a pregatit intens in grupe a iesit o concluzie.
    Argentina poate juca si altceva daca au chef jucatorii si antrenorul lor se poate impune in fata propriilor jucatori.

    Belgia are 2-3 atacanti de top care nu sunt noutati pe piata si un portar;un stil destul de lent insa combinativ cu anumite accelerari ale jucatorilor din fata.

    Mi-a placut Felaini nu ca fotbalist ci frezura lui;ar putea juca lejer intr-o comedie cu Messi: Piticul si lunganul
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #149
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristyniku View Post
    Doar de dragul de a te contrazice te bagi in discutii si vii cu niste argumente...Mai bine lasa. Eu cu asta ma ocup. Daca nu te pricepi, nu insista aiurea.
    Rio de Janeiro este echivalent in linba romana? de ce la asta nu te oftici ca nu se pronunta ca in portugheza "riu do huaneriru".

    Dar Crristiano Ronalso? si asta-i echivalent? de ce nu pronuntati "Cristianu Runaldu"???

    Te oftici la pronuntia Totenham. Te pricepi, felicitari.
    beleafer

  3. #150
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Hai sa va spun o chestie Radu Banciu francofilul nu stie sa pronunte : Saint Etienne pentru ca nu a fost in zona si nu are habar cum se pronunta,chiar daca da impresia ca stie,hai sa fim mai toleranti
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  4. #151
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Hai sa va spun o chestie Radu Banciu francofilul nu stie sa pronunte : Saint Etienne pentru ca nu a fost in zona si nu are habar cum se pronunta,chiar daca da impresia ca stie,hai sa fim mai toleranti
    Hai ca daca tot suntem off topic dar discutuia e interesanta sa mai zic ceva, mai ales ca mi-ai amintit de fotbalistul ala de la Steaua Cyril Théréau, nu prea se agita nimeni sa-l pronunte corect.

    Englezii din sudul Londrei nu pronunta la fel ca cei din nordul Londrei, si noi avem pretentai ca romanii sa pronunte "corect".

    Cel mai dureros pentru limba romana este cand denumiri romanesti 100% sunt uitate, de tipul Nistru si Nipru si in presa apar Dniester si Dnepr. In cazul asta e cu adevarat penibil.

    Dar na, comentam ca italienii sunt cei mai penibili ca spun Hamburgo si Fracoforete... poate au si ei "echivalente"

    Cu ceva timp in urma am avut de lucru cu un scotian, tare greu l-am inteles, doar cand venise vorba de soccer ne-am inteles perfect, primul lucru m-a intrebat daca sunt fan Steaua, el era din Motherwell !!
    beleafer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •