View Poll Results: Cine se califica in semifinale?

Voters
34. You may not vote on this poll
  • Olanda

    27 79.41%
  • Costa Rica

    7 20.59%
Page 20 of 20 FirstFirst ... 10181920
Results 400 to 418 of 418

Thread: Sferturi CM 2014: Olanda - Costa Rica 0-0 (4-3)

  1. #400
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Krul e mai bun decat asa zisul titular dar Van Gaal a mizat pe primul pentru ca este portar constant fara sa exceleze cu ceva. Krul avea o statistica mai buna la penalty-uri decat respectivul si a fost introdus cand mai erau vreo 15 secunde.
    Am citit intr-un ziar de sport ca Krul a aparat doar 2 lovituri din 20.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  2. #401
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Alalalt, ZERO.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #402
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    nu am vazut meciul direct, am fost plecat si nici nu am vrut sa stiu rezultatul pana nu am vazut inregistrarea ieri noapte.
    Tuulaaai.... da ' mult au mai putut sa rateze olandezii, era culmea sa fi ratat calificarea la 11m.
    Ma gandeam la cei care se bucurau ca nu a avansat Grecia... Costa Rica nu a jucat nimic in fara de aprarare supra aglomerata, foarte buna dealtfel. In the end, nu iti ajuta, cum nici Algerienilor nu le-a ajutat numai aparare. In orice caz, tactica "autobaza Cartu" se pare ca nu noi am inventat-o sau daca am inventat-o costaricanii au perfectionat-o.
    beleafer

  4. #403
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Nu a fost autobaza,incepe lumea sa stie cum sa il blocheze pe Robben si orice minge pasata in lateral sau in spate era urmata de o iesire sincronizata la off-side,o echipe foarte disciplinata tactic.
    Suturile de la distanta nu au functionat era nevoie de un Inzaghi care sa rupa linia de off-side,insa cine are la ora actuala un Inzaghi ?

    Romanii incearca autobaza insa nu o duc pana la capat,nu ni se potriveste in 2010 Belodedici a uitat sa iasa la off-side la un corner
    si am luat gol(contra Italiei);
    ce echipa avea Romania atunci cu Hagi&Popescu insa departe de a fi disciplinata tactic 100%
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #404
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Nimic despre uzbechistanezul ala care a scos cartonasul galben si apoi l-a bagat inapoi in buzunar?
    beleafer

  6. #405
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Suturile de la distanta nu au functionat era nevoie de un Inzaghi care sa rupa linia de off-side,insa cine are la ora actuala un Inzaghi ?
    Totusi 3 bari.
    Schillaci?

    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Romanii incearca autobaza insa nu o duc pana la capat,nu ni se potriveste in 2000 Belodedici a uitat sa iasa la off-side la un corner
    si am luat gol(contra Italiei);
    Fixed.
    beleafer

  7. #406
    sport legend Loup de Mer's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Antillia, Rockall
    Posts
    1,264
    Reputatie
    1
    Felicitari celor care au gresit pronosticul. Au avut mai multa dreptate decat ceilalti.
    Sweet jumping mother of marmalade! Shave my leg and call me Grandpa!

    [I][SIZE="2"]*căzut din copac în ocean...[/SIZE][/I]

  8. #407
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Au avut multe ocazii batavii inclusiv 3 bare dar au fost si aproape de un dezastru la ocazia costaricanilor din min 118 si la faza de penalty din prima repriza de prelungiri. Pentru prima oara din 1990 in semifinale nu exista nicio echipa surpriza.

  9. #408
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    irmatov a fost aproape impecabil aseara

    toti stiu cum sa il blocheze pe robben, putini pot. hai ca nu e fizica cuantica schema lui. una are in repertoriu. si buna

  10. #409
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Poate prinde si finala daca va fi intre o echipa din Europa si una din America.

  11. #410
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    dupa cum spuneam si in paginile precedente, am mai vazut cateva meciuri arbitrate de om si o face bine de tot. imi place si kuipers in unele meciuri. sunt si arbitri buni la mondiale in ciuda criticilor.

  12. #411
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post
    Nu a fost autobaza
    daca ai primul si singurul corner prin minutul 100 si primul si singurul sut pe spatiul portii prin minutul 115 se cheama ca nu ai facut mult mai mult decat sa te aperi

  13. #412
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Am vazut Costa Rica iesind la 30-40m de poarta;iesind la off-side chiar cand Robben era intrat in careu cu mingea nu a fost autobaza
    masata in careu.
    In atac nu au contat,dar nu imi pare o autobaza gen Cartu.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #413
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    primul sut : min 115.
    nu a fost autobaza?
    retired.

  15. #414
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    la un moment dat , vazand cum trosneau olandezii barele si cum apara navas ,m-am gandit cu groaza cum ar fi ca o echipa nasoala precum costa rica sa ajunga in finala cm,eventual s-o si castige... bleaxxxx...
    la penalty-uri mi se pare destul de normal ca jucatorii unei echipe care a tremurat 120 de minute aparandu-se cu disperare sa aiba nervii mai intinsi decat cei ai echipei care a atacat in continuu...(cu exceptia notabila a stelutei,in 1986 )
    in alta ordine de idei ,pana in acest moment , robben e cel mai bun fotbalist al mondialului brazilian...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  16. #415
    sport legend
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,108
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Ma gandeam la cei care se bucurau ca nu a avansat Grecia... Costa Rica nu a jucat nimic in fara de aprarare supra aglomerata, foarte buna dealtfel
    Ideea e ca orice tara de nivelul lui Costa Rica proceda la fel. Totusi s-a jucat un loc in semifinale. Daca elimina pe Olanda o elimina pe merit.

  17. 7th July 2014, 16:06

  18. #416
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by snookerinfo View Post
    Ideea e ca orice tara de nivelul lui Costa Rica proceda la fel. Totusi s-a jucat un loc in semifinale. Daca elimina pe Olanda o elimina pe merit.
    noroc ca n-a eliminat-o si tot pe merit...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  19. #417
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    irmatov a fost aproape impecabil aseara

    toti stiu cum sa il blocheze pe robben, putini pot. hai ca nu e fizica cuantica schema lui. una are in repertoriu. si buna
    Nu sunt convins că este așa. Apărătorii mexicani nici în min 94 nu s-au prins că Robben își face dribilingul cu exteriorul piciorului, în special cel stâng, deși ar fi trebuit să știa asta dinainte de a începe meciul. Așa a creat Robben cele mai periculoase faze, tot așa a făcut și penaltyul acela.

  20. #418
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    in alta ordine de idei ,pana in acest moment , robben e cel mai bun fotbalist al mondialului brazilian...
    Si asa va ramane.
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •