View Poll Results: Cine se califica in sferturi?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Germania

    25 89.29%
  • Algeria

    3 10.71%
Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 211 to 219 of 219

Thread: Optimi CM 2014: Germania - Algeria 2-1

  1. #211
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Low cretin, e al doilea meci tufut dupa cel cu Ghana.
    E voie sa schimbi antrenorul in timpul campionatului?
    Eu am vazut un penalty neacordat nemtzilor parca in repriza a doua, nu stiu ce tot vorbiti de albitraj.

    Am mai spus ca apararea e subtire? Cred ca da. Noroc cu Neuer.
    Schumi? the only one!

  2. #212
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Iulian. View Post
    Abia astept sa-i vad pe germani umiliti de francezi.
    germanii in schimb se bucura de succesele olandezilor. fara niciun fel de ironie.. fiecare cu viata lui

  3. #213
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    frumos dar si norocos golul lui schurle...
    algerienii au avut si ghinion (ca l-au prins pe neuer numai la marginea careului ,nu si pe linia portii ) dar si noroc ca n-au luat mai multe...
    meciul a fost foarte intens,jucatorii ambelor echipe nu mai puteau fugi in repriza a doua de prelungiri. asta ar fi singurul avantaj pentru maghrebienii metropolitani in meciul de vineri...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  4. #214
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Tot ce pot să spun este ”Jos pălăria Algeria pentru jocul de la acest CM!!” După ce i-am văzut în câteva faze la amicalul cu pițurcii am anticipat că va încurca multe socoteli în grupă. Dar chiar și așa, Algeria mi-a depășit așteptările calificându-se în optimi și luptând de la egal la egal cu Germania!! Felicitări!

  5. #215
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,917
    Reputatie
    0
    Germania putea juca la cutie cum a facut Franta;insa germanii au jucat foarte sus asa a fost tactica impusa de Low.
    A fost un joc foarte riscant insa premeditat Neuer nu a stat intamplator la interceptie;a fost pe alocuri un fel de libero.
    Nu au functionat benzile fiind ingramatiti prea multi mijlocasi de constructie;doar introducerea lui André Schürrle a schimbat jocul.

    Algeria nu a fost o surpriza pentru mine;jucatorimai buni sau mai slabi din Ligue 1 au alergat cat au putut asta stiu cel mai bine.
    Or sa aiba o buna piata in Europa pe posturile de atac.

    Concluzia: cum spune nea Emi daca vrei sa ai rezultate pe termen lung mingea trebuie sa circule si nu jucatorul.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #216
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Iulian. View Post
    In optimi nici o surpriza.
    Ar mai fi maine la Argentina-"Zurich" o posibilitate. Daca se califica Zurich va fi totusi o surpriza (Blatter va cere azil in Qatar )
    Altfel ar fi prima oara cand in optimi nu se inregistreaza nici o surpriza.

    Daca SUA bate Belgia nu ar fi o surpriza, macar una "notabila". Fiindca Belgia nu are palmares si nici o foarte mare echipa nu e in momentul de fatza. Doar o echipa "de luat in seama" (cam ca si "Zurich", de altfel)
    nu am mai vazut om care sa urasca germania in asa hal
    retired.

  7. #217
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Gabriel28 View Post
    In ultimele 20 de min din timpul regulamentar arbitrul a dat mingea nemtilor la toate fazele, iar despre golul anulat, e deja un trend la cupa asta mondiala...
    ce face ma? care gol anulat? ?
    retired.

  8. #218
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Aaa, uitasem: reivan, încep să îți dau dreptate în ceea ce îl privește pe Lowe.

  9. #219
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Iulian. View Post
    Daca algerienii sunt FOARTE incantati (si-au depasit planul, oricum) in schimb nemtii sunt FOARTE nemultumiti. Cine stie cati accidentati vor avea.
    Iar daca algerienii nu vor purta o adevarata batalie.. nu stiu cum vor fi primiti acasa (poate ca Escobar, columbianul, decedat acum 20 de ani...)
    revin dupa ce am vazut parte din acest meci. algerienii mi s-au parut jucatori profesionisti nu mudjahedini

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •