View Poll Results: Cine se califica in sferturi?

Voters
32. You may not vote on this poll
  • Olanda

    23 71.88%
  • Mexic

    9 28.13%
Page 18 of 18 FirstFirst ... 8161718
Results 358 to 369 of 369

Thread: Optimi CM 2014: Olanda - Mexic 2-1

  1. #358
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Sau un teleshopping. Cumperi tigaia magica pana ia arbtru decizia si benef de discount

  2. #359
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    Arbitru video si procesul etapei pana se ia decizia)
    E clar ca daca Blatter va introduce proba video pentru faulturi, ne vom certa oricum, chiar si dupa ce arbitrii au analizat la monitor faza

    Oricum, cand nu e clar, decizia arbitrului trebuie respectata. Asa ca principiu

  3. #360
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    ma intreb la ce bun un arbitru video la un ofsaid milimetric. sau chiar la unul mare. atacantul scapa si da gol. portarul e inert pentru ca a auzit fluierul arbitrului. ce facem in acest caz? ne uitam pe faza si ii asezam pe jucatori exact cum erau inainte de ofsaid?

    eu zic ca e suficient rahatul asta de goal line technology ptr moment.

  4. #361
    trops mblue's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,651
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    Mai bine ca nu scriu eu regulamentele, ca as fi bagat o steluta acolo in care sa se spuna cam asa: inmomentul in care lasi capatana prea jos, adversarul iti poate lua capul. Arbitrul nu da fault.
    Seamana cu aia a lu cadu milanov, acolo eram pro vaslui din cel putin doua motive. Cadu recidivist, si era o faza la mijlocul terenului in care lusitanul a fost preocupat sa-i zboare dintii adversarului. La faza asta ardea, s a consumat intr-o zona periculoasa. Slava domnului ca nu l a prins din plin
    Zi ma direct ca erai pro-vaslui pt ca esti moldovean si nu te mai justifica aiurea, pt asa de multi dinti i-a zburat lui Milanov inca a putut juca in etapa urmatoare. In alta ordine de idei, tu esti autorul articolelor ïn care iti refulez ura impotriva grecilor?

  5. #362
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    mblue, nope. vadim e la butoane acolo. eu sunt cel mult anti-belgia.

    e drept, milanov trebuia bagat in coma ca sa fie suspendat cadu

  6. #363
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Daca s-ar intrerupe meciul la fiecare faza neclara (chiar si numai la cele din careu), meciul si-ar dubla durata. Eu n-as fi dispus sa ma uit la un meci 3-4 ore.
    ma gandesc ca ar trebuie sa fie ca la tenis. fiecare echipa (capitanul ei) are voie sa ceara proba video un numar limitat de ori pe meci. eu as inclina una data pe repriza de echipa

    efect secundar: daca ai fi atacant si ai fi plonjat in careu ai cere proba video? te-ai putea alege cu un cartonas galben in urma ei

  7. #364
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    pai la tenis ai doar 3? ca nu mai stiu, de cand nu ma mai intereseaza ana ivanovic ... sau nelimitate atat timp cat le dai bine?

  8. #365
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    ma intreb la ce bun un arbitru video la un ofsaid milimetric. sau chiar la unul mare. atacantul scapa si da gol. portarul e inert pentru ca a auzit fluierul arbitrului. ce facem in acest caz? ne uitam pe faza si ii asezam pe jucatori exact cum erau inainte de ofsaid?

    eu zic ca e suficient rahatul asta de goal line technology ptr moment.
    Din cate am citit, nu se va aplica la offside. E normal caci e greu de aplicat proba video aici. Sa zicem ca arbitrul fluiera offside la o ocazie mare de gol. Echipa ce ataca nu e de acord si cere proba video care zice ca nu e. Ce faci in cazul de fata ? Faza nu au cum s-o repete..cel mult le pot da mingea dar la ce folos daca nu e la ocazie de gol.
    Aici e nevoie practic de o tehnologie (care exista deja si e usor de folosit) care sa-ti spuna in automat daca a fost sau nu off-side. Tusierul e in legatura cu acel sistem, aude in casca sau vede pe display-ul de la ceas si ridica fanionul. Se poate face rapid.

    Mai simplu e la faulturi. Daca arbitru fluiera un fault, poti cere imediat proba video (se va putea cica de 2 ori pe repriza pentru fiecare echipa). Mai complicat daca nu fluiera un fault care tie ti s-a parut c-a fost. 2 posibilitati aici: poti opri jocul si vedea faza imediat ceea ce e naspa in opinia mea (poti opri de pilda o faza buna de joc) sau o poti vedea la prima intrerupere de meci (singura problema aici e daca intreruperea va fi un gol al adversarilor ).
    Eu as merge pe a doua alternativa. Opresti la prima intrerupere..Daca aia da gol insa, asta e. E gol. Nu totul poate fi perfect.

  9. #366
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Da, zici bine tu aici lucian

  10. #367
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    pai la tenis ai doar 3? ca nu mai stiu, de cand nu ma mai intereseaza ana ivanovic ... sau nelimitate atat timp cat le dai bine?
    nu stiu exact cate ai la tenis. dar sunt limitate

  11. #368
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,339
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    Satan eu am vazut pe un gif ca atinge mingea. Daca nu o atinge, atunci nu avem ce discuta. Penalti. Poate era un gif modificat
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Ba atinge mingea !

    Chiar daca o atinge, de vazut daca e joc periculos sau nu ! Nu e interzis sa intri la minge cu piciorul sus; este doar atunci cand te duci spre capul adversarului. S-au dus olandezii catre capul mexicanului (s-au dus si la minge dar asta nu conteaza) sau viceversa ?
    Posibil s-o si ciupeasca concomitent cu lovitura la capul mexicanului, dar faptul ca-i muta aluia capul are drept consecinta lovirea gresita a mingii.
    Deci lovitura la cap influenteaza desfasurarea fazei.
    Daca-i dadea peste picior in momentul sutului nu era fault?
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  12. #369
    sport legend Franz's Avatar
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    eu am vazut nu doar ca atinge mingea dar o si degajeaza. vezi directia de deplasare a mingii dupa faza. de ciupit a ciupit capul nu mingea

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •