Page 4 of 6 FirstFirst ... 23456 LastLast
Results 64 to 84 of 109

Thread: Competitii junioare/juniori 2014

  1. #64
    senior Ana_Kitano's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Japonia-Kumamoto
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    Sincer sunt de acord cu voi ..sunt convinsa ca face exercitii foarte dificile ..cred ca multe gimnaste ar putea sa traga la dificultate cat mai mult ca nu conteaza daca rateaza, ca au sanse sa fie pe podium..mi se pare parca lipsa de fair-play pt gimnastele care fac si bine,si dificil si stau si pe aparate ...nu stiu de ce!mie imi plac de fel chinezoaicele dar azi parca m-a enervat tare notarea ...mi s-a parut nedrept ,cu toata dificultatea ei...

  2. #65
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    pai a fost notata corespunzator: a facut f bine la sol si sarituri, unde a luat note f mari, si prost la paralele si barna unde i s-a scazut pt cazaturi.

  3. #66
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Concursul a fost umbrit de foarte multe ratari. In afara de micuta Flavia cred ca toate gimnastele au cazut. Presiunea a fost extrem de mare, iar fiecare a trait la maxim acest concurs. Rar vezi o antrenoare din Rusia atat de emotionata. Bine, cred ca nici Seda nu-si face prea des barna si si-a socat pana si antrenoarea

    Insa ce mi-a placut a fost atmosfera. Gimnastele se felicitau, se incurajau reciproc si asa mai departe. Cred ca tuturor le-a lipsit echipa si sprijinul din partea colegelor. E greu de unul singur intr-un concurs atat de important si cu miza.

    Oricum, doar in concursul baietilor vezi atat de multa voie buna. Laura a si vorbit cu brazilianca, a batut palma cu Downie cand a terminat solul, a facut cu mana la camera, a zambit. M-a bucurat tare mult sa vad ca exista socializare si interactiune cu cei din jur.

    Imi pare rau ca Laura nu a prins astazi varful de forma de la Europene pentru ca ar fi meritat fara indoiala un loc pe podium. Oricum e o luptatoare si sper sa aiba noroc in finale. Sper ca pana in weekend sa-si mai regleze integralele ca sa le poata face cat mai bine. Tare, pana la capat!
    Last edited by mikeyy; 20th August 2014 at 19:00.
    www.fangymnastics.com

  4. #67
    sport legend Marty R.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Sae Miyagawa este de impresionat la sol, abila, springy si are o tinuta buna. Astfel de ratare nu e lucru mare. Dublu intins la ultima diagonala este tare in orice.

  5. #68
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Eu sper sa nu mai se vorbească despre am fi meritat. Astăzi laura na meritat. Cine a meritat a fost pe podium.

  6. #69
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    pai Mihai, nici nu avem informatii prea multe despre fete.
    Nu stim cum s-au acomodat, ce fac, cum se simt la competitie, daca exista vreo mica problema de sanatate samd.
    O vedem luand argint la europene si dupa aia cu doua zile mai proaste la YOG si normal ca impresia e „daca ar fi prins acea zi, ar fi meritat”.

    pe de alta parte, desi e o competitie importanta, hai ca nu e chiar cea mai importanta. Tan Sixin a luat doua medalii de aur la YOG 2010 si unde e acuma? n-a facut mai nimic dupa aia, din pacate evident.
    Incetisor incetisor, important e insa se porgreseze.
    sper sa se intoarca macar cu o medalie la sarituri

  7. #70
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Sa fie cum zici tu.

  8. #71
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Eu sper sa nu mai se vorbească despre am fi meritat. Astăzi laura na meritat. Cine a meritat a fost pe podium.
    Scuza-ma, dar tu chiar nu te-ai plictisit sa tot spui despre ce sa se vorbeasca si despre ce nu? Daca privesti lucruri doar la suprafata e problema ta, dar pe restul lasa-ne in pace
    Last edited by mikeyy; 20th August 2014 at 22:47.
    www.fangymnastics.com

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Era un substrat mai adînc care tia scăpat. De nenumărate ori si nu numai aici, cind un sportiv român ratează apare consolatia merita sa ia medalia dar nu a fost să fie. Nu ca mam săturat eu ci e dăunător chiar si pt sportivul respectiv care ar putea gindi, nui nimic eu meritam dar...... na fost sa fie.
    De acolo se mai trece si la nea furat arbitrul samd.
    Cine privește doar la suprafață acum?

  10. #73
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Eu nu mai privesc gimnastica doar la suprafata de vreo 7 ani Nu conteaza, eu stiu ce am vrut sa transmit. Insa poti sa-ti exprimi punctul de vedere si fara sa zici ce si cum sa se vorbeasca sau nu. Asta voiam sa te rog.
    www.fangymnastics.com

  11. #74
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    Sunt convinsa ca atat Laura cat si antrenorii sunt constienti ca azi a avut o evolutie mai putin buna si ca in aceste conditii nu se punea problema ca ea sa castige vreo medalie. Mie una imi place tare mult aceasta gimnasta si sper ca va avea un viitor frumos la senioare, acolo unde conteaza cu adevarat
    Din curiozitate, stiti cumva daca antreneaza si o a doua saritura, sau doar DTY?

  12. #75
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Tu chiar nu intelegi? În fraza a treia am explicat de ce nu e bine. Tu se pare ca crezi ca e bine. de ce nu spui aici de ce? Și dacă ai dreptate facem ca tine.

  13. #76
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    E in regula, iti respect punctul de vedere, nici nu intentionez sa dezvolt un dialog Indiferent ca e bine sau rau, oamenii isi pot expune parerea, chiar daca ajung sa spuna ca arbitrii au furat si asa mai departe. E dreptul lor, fiecare priveste din propria perspectiva. Aici e un forum de gimnastica nu un forum in care tot batem moneda pe subiectul asta cu ce si cum sa vorbim. Hai sa vorbim de 1080-ul neintors al Saraivei, de D-ul Laurei de la barna de astazi, de carisma braziliencei, de tinuta rusoaicei la sarituri sau despre orice alt subiect ce are legatura cu gimnastica. Daca stam la fiecare persoana sa-i spunem ce si cum sa vorbeasca....zau ca schimbam numele forumului.
    Last edited by mikeyy; 21st August 2014 at 00:00.
    www.fangymnastics.com

  14. #77
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Laura ar fi meritat pe podium, dar nu azi. Azi nu a fost in apele ei, clar. Sa speram ca in finale o sa isi revina. Mi-ar fi placut mai multa interactiune cu Adela, dar poate camerele nu au aratat momentele cand se intamplau sau relatia lor nu e asa. Cine stie?!

    Tare mi-a placut de Flavia si de japoneza. Foarte dragalase amandoua. A fost un concurs frumos si mi-a placut interactiunea dintre gimnaste. Acum 4 ani, Vika era o adevarata regina a ghetii. Doamne fereste sa socializeze. Acum sa vedem ce se intampla in finale.

    Haidi, Laurica! Pai, se poate? Inhata niste medalii! Eeee!

  15. #78
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    That's the spirit, Alina!
    www.fangymnastics.com

  16. #79
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    acestea fiind zise, sper sa-i dea Laurei repede repede alt sol

    Flavia nu a intors nici in prima zi 1080-ul.
    Probabil ca o iarta pt ca este excesiv de dragalasa

    M-am uitat pe un tabel cu inaltimile si grautatile si cica Ellie Downie are 1.62 si 59 de km.
    Frate eu am 1.61 da pe bune ca la 58 de kile nu aratam asa de fit ca ea ) ci cam grasunuca
    ce inseamna sa iti cantareasca muschii

    Seda a concurat ca o mica Mustafina. Mai are insa pana la perfectiunea Mustafinei in executie(acolo unde este )
    Mie mi s-a parut ca chinezoaica merita mai mult decat Flavia la sol.

    tot io Ati vazut cand Seda ii aranja Flaviei nr de concurs? super dragalase!!!
    Last edited by degetica; 21st August 2014 at 00:11.

  17. #80
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ati vazut incurajarea Mustafinei pentru Seda? "Show them who is in charge. I believe in you" Si cred ca i-a mai zis sa nu-i fie teama si ceva cu bum-bum, dar nu stia google translate sa descifreze din rusa. O fi ceva intre ele.
    www.fangymnastics.com

  18. #81
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    Pai Musty e mama lor cum ar veni

    poate o incurajeaza si ale noastre pe Laura acu inainte de finale!! asa public si raspicat.

  19. #82
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by degetica View Post
    Pai Musty e mama lor cum ar veni

    poate o incurajeaza si ale noastre pe Laura acu inainte de finale!! asa public si raspicat.
    +1

    Da, ar fi foarte frumos daca ar pregati ceva pentru Laura. Sa se vada spiritul de echipa, chiar si de la distanta.
    www.fangymnastics.com

  20. #83
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Deci eu zic ca ieri Flavia merita sa castige. E o scumpa si jumatate, a avut super moral (mai ales ca nu are cine stie ce experienta internationala si in calificari isi luase si ea partea de greseli). Sper sa fie sanatoasa, ca va avea multe de spus la Rio.
    Seda e simpatica in felul ei, e clar ca a fost mult mai bine decat in calificari....dupa barna chiar ziceam ca nu mi-as dori sa prind echipa cu Musty+Seda, ca e nasol. Insa inca mai are pana sa ajunga ca Musty, desi nu e prea departe...nu e putin sa iti iasa barna cand de obicei pici. Poti gresi la ultima diagonala daca nu ai suficienta rezistenta, daca te-ai relaxat etc.

    Downie ma sperie...la Europene era in spatele Laurei (nu mai stiu, dar parca a avut concurs curat). Acum e mult peste Laura si a avut si ea ratarea ei - la un element prezentat a doua oara in concurs. Echipa Marii Britanii o sa ne puna probleme incepand cu Rio, au fete mici foarte bune, campioane europene pana la urma. Daca nu ne trezim sa ne pretuim toate fetele si sa folosim fiecare zi de antrenament ca sa ne adaugam elemente noi si sa ne consolidam ce am invatat Rio va fi prima editie din ultimii 30 de ani parca in care Romania nu va lua medalie.

    Pentru mondiale sper ca va fi bine, e clar ca e nevoie de Didi in echipa, fie si ca rezerva Sau macar in public...Didi e stalp de baza pentru toate fetele, iar Larisa are deja prea multe pe umeri. Si e timpul ca Lari sa ia primul aur mondial din ultimii 4 ani.

    Tare, Laura!!!! Capul sus, medaliile te asteapta ca fructele in pomi!

  21. #84
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    hai Laurica!!
    fara greseala, si in rest ce-o o fi o fi.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •