Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 109

Thread: Competitii junioare/juniori 2014

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Vai ce nota mica la barna: 13 000. NU pot sa cred.

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihaidascalescu View Post
    Abdelaziz a tras un Tkatchev imens si in general o executie faina. Cind compari cu ce-am vazut la Laura nu poti sa nu te intrebi de ce persista cu antrenori romani la paralele. Si antrenoarea vine foarte aproape la a o atinge in BB exercitiu.
    Mie Laura mi se pare mai buna decat componente ale echipelor din trecut ale Romaniei la paralele.
    Acum... din cate stiu eu, fara paralele nu putem concura pe echipe, asa ca e necesar sa includem aparatul in pregatire.

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Acum trebuie sa faca solul vietii ca sa urce pe podium.

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    NU. Cand trangi cu dintii arata ca ai vointa. Asta e mare lucru.
    E de aplaudat ca s-a tinut tare. Punctul meu e ca te tii tare dar executia sufera mult de aia nota E mica.

  5. #47
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    nu mai are cum, asta e. arbitrele nu o prea plac la concursul asta
    oricum, desi e o scumpete de fata,. n=o sa inteleg niciodata de ce nu au trimis-o pe Iridon. sper ca e ok cu sanatatea...

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    569
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    Acum trebuie sa faca solul vietii ca sa urce pe podium.
    Eu sper din toata inima sa faca un sol frumos, de care sa fie multumita

    E la un punct de Saraeva, de pe locul 3, iar aceasta e foarte buna la sol. Sanse de medalie sunt foarte putine...

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by degetica View Post
    nu mai are cum, asta e. arbitrele nu o prea plac la concursul asta
    oricum, desi e o scumpete de fata,. n=o sa inteleg niciodata de ce nu au trimis-o pe Iridon. sper ca e ok cu sanatatea...
    Iridon nu e inca solida dpv psihic ca sa faca fata unui asa concurs.
    Iar in privinta Laurei, nu cred ca e chestie de preferinta a a arbitrelor. La paralele cred ca e justificata nota. Poate si la barna, dar sa ne explice cineva unde au fost pierderile mari fata de calificari. Oricum a urcat pe barna cu mai multa frica decat in prima zi.

  8. #50
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    gimnastica Laurei nu are neaparat ceva special... in afara ca e super dragalasa si ca are suruburile f curate, nu prea se distinge prin ceva, asta e adevarul.

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    Iar in privinta Laurei, nu cred ca e chestie de preferinta a a arbitrelor. La paralele cred ca e justificata nota. Poate si la barna, dar sa ne explice cineva unde au fost pierderile mari fata de calificari.
    Corect.
    pierderi aici :13.000 for Jurca on BB. She missed some connections

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    ce fx a tras Wang. Cu doua cazaturi si tot era inaintea Laurei dupa 3/4

  11. #53
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Andreea Iridon nu s-a calificat pentru acest concurs. Una peste alta e o experienta in plus pentru Laura care a declarat ca are in pregatire elemente mai dificile pe care vrea sa le introduca in viitorul apropiat.

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    JAP aproape a cazut de pe podium.

  13. #55
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    Laura va fi intotdeauna penalizata le executie. sariturile artistitice sunt f indoielnice...Andreea iridon e pur si simplu perfecta dpdv tinuta
    se pare ca i-a fost decclasate sariturile Laurei plus 2.5 la coborare...n-a pierdut decat 0.1 cu flicul ala scos. a fost sg conexiune ratata

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Hernandez de la distanta zici cai Larisa.

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by degetica View Post
    Laura va fi intotdeauna penalizata le executie. sariturile artistitice sunt f indoielnice...Andreea iridon e pur si simplu perfecta dpdv tinuta
    se pare ca i-a fost decclasate sariturile Laurei plus 2.5 la coborare...n-a pierdut decat 0.1 cu flicul ala scos. a fost sg conexiune ratata
    pai la coborare avea avea 2.5, nu? Facea 3?
    Daca sariturile au fost declasate inseamna ca a pierdut la dificultate, nu?

    Iar cu Iridon, desi are o executie impecabila, era riscul sa nu stea pe aparate. Mi se pare logica alegerea pana la urma.

    Acum e Laura. Tare!!
    Dar a ratat deja

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Muzica e excelenta dar trebuie muncit mult la executie.

  17. #59
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    adica e posibil sa ii fi declasat la dublu surub
    da, stiu ca era riscul asta...si e f greu, o trimiti daca e mai slabuta psihic ca sa o intaresti sau nu o trimiti ca sa nu o descurajezi.
    la europene Andreea a fost permanent notata mai bine ca Laura si la barna si la sol. La paralele era mai tricky (si a fost si asa...), sg aparat la care Laura exceleaza sunt sariturile.
    Last edited by degetica; 20th August 2014 at 17:38.

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Rusoaica cum a putut s-o imbratiseze pe Seda dupa ratare? Asta e.

    Din ratari doar Ellie si-a pierdut medalia.
    Attached Images Attached Images

  19. #61
    senior Ana_Kitano's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Japonia-Kumamoto
    Posts
    238
    Reputatie
    1
    ...Eu am totusi niste nelamuriri..cum e posibil sa cazi de pe 2 aparate si sa fii pe locul patru ,foarte aproape de podium...mi se pare atat de nedrept ..cazi de pe un aparat,mai revii cu dificultatea..dar dupa ce cazi de pe doua??!!!...Rusoaica a meritat pe deplin ,a avut note de 14 la celelalte 3 aparate,iar solul a fost superb ,dar la chinezoaica tot nu inteleg .....Azi clar Laura a avut o zi proasta ...se mai intampla ,dar mi s-a parut foarte ambitioasa si este un lucru tare bun..abia o astept in finalele pe aparate,eu am incredere ca-si va reveni ..cred ca asta a fost un mic sut in fundulet ....pentru un pas inainte ...si nu mi-a mai placut raceala intre antrenoare si Laura ,parca vreau sa vad mai multa viata ...astea sunt doar impresiile unui iubitor de gimnastica (virgula)care nu are habar de tehnica si scoruri ..doar impresii..

  20. #62
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ana_Kitano View Post
    ...Eu am totusi niste nelamuriri..cum e posibil sa cazi de pe 2 aparate si sa fii pe locul patru ,foarte aproape de podium...mi se pare atat de nedrept ..cazi de pe un aparat,mai revii cu dificultatea..
    Ti-ai raspuns singura, revii cu D score.

  21. #63
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    A avut dificultatea cea mai mare si a doua nota la sarituri chinezoaica. la sol chiar mi s-a parut ca ar fi putut sa ia o nota mai mare!
    La barna a fost perfecta dupa ce a cazut...si exercitiul e de 6.4 , in calificari luase 14.75, acuma 13.4

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •