Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 134

Thread: Wimbledon 2014

  1. #43
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Riske si voiam sa zic. Ce zici?

  2. #44
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Ovefr 9.5 primu set la isner si la gasquet cu kyrgios?
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  3. #45
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by White Shadow View Post
    Cibulkova 1.12
    Vandeweghe 1.20
    Berdych 1.22
    Kirilenko 1.65
    Tsonga 1.30
    Wickmayer 1.75
    Penneta 1.65
    2/7

    Revin mai tarziu cu niste meciuri bune de jucat
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  4. #46
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Jerzy Janowicz 2.50
    Sabine Lisicki 1.35
    John Isner 1.35
    Camila Giorgi 1.65
    Madison Keys 1.35
    Tommy Robredo 1.60
    Feliciano Lopez 3-0 1.40
    Wawrinka 3-0 1.40
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  5. #47
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Merg incercate overurile la Feli(37.5 vs Pavic) si Fed(35.5 vs Muller)?

  6. #48
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Banuiesc ca ati mers pe Stakhovsky, nu? Era pomana zilei.
    in prima zi a fost pomana la haider-maurer cu neica nimeni edmund.Avea peste 3 cota austriacul

  7. #49
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Roddicted View Post
    in prima zi a fost pomana la haider-maurer cu neica nimeni edmund.Avea peste 3 cota austriacul
    Si Stak a avut ieri peste 3 Absolut incredibil IMO. La Haider vs Edmund nu mi se parea asa evident, deoarece austriacul nu e cine stie ce si in general mai apar surprize de la jucatorii locali.

  8. #50
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Magarul de Kohli vrea sa piarda pe iarba cu Bolleli.

  9. #51
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Dupa ce-a pierdut la el acasa cu Falla...
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #52
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Dimitrov 1.35
    Kvitova 1.40
    Peng 2.25
    Cibulkova 1.70
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  11. #53
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Maine mai am pe Dimitrov, Anderson si un meci de dublu. Sper sa scot ceva.

    Peng cred ca pierde cu Davis, iar la Cibulkova cu Safarova nu se merita jucat, ambele sunt habarniste pe iarba, chiar orice se poate intampla.
    Kvitova merge, la cum a aratat Venus pana acum nu cred ca ia nici un set.
    De vazut ce limita va fi la over la Li cu Strycova. N-are meci usor chinezoaica.

  12. #54
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Cibulkova e mai buna pe iarba decat Safarova
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  13. #55
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    over 31.5 gameuri la Murray - Bautista pare no brainer, pentru ca Bautista tocmai a castigat la S'Hertogenbosch si nu il vad pe Murray dandu-i 3 de 6-4. Mai mult, vad minim un tiebreak si poate chiar minim un set Bautista ( @2.4 )

    Other picks:

    Janowicz @1.5
    Stakovsky @1.66
    Strycova +5.5 @2

  14. #56
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sun View Post
    over 31.5 gameuri la Murray - Bautista pare no brainer
    Pare! Eu joc doar ca bate Murray. Daca ieri Nadal a revenit si i-a dat-o urat lu Rosol de la set si break in spate... si NADAL, nu Murray, atunci!?... Insa pariul pe Janowicz mi se pare bun, dar nu toti il au doar cei care joaca online sau la casa pariurilor, eu nu mai joc acolo momentan.
    Stakovsky e iar excelent, dar langa el mai vad castigand azi la masculin pe Berdych, Tsonga, Murray evident, Djokovic, Lopez, Anderson. Dimitrov e f riscant, pe Dolgo il simt ca i s-ar potrivi iarba ca o manusa desi inca nu l-am vazut in niciun meci(de aceea l-am si dat castigator la draw la turneul trecut dar mi-a dat teapa ca nu s-a prezentat), eventual over acolo desi eu nu joc asa ceva dar daca as juca, asa as juca.

    Trecand la fete, impotriva lu Li nu se stie niciodata, ea cu pishpirelele de multe ori da de pamant, parca n-are respect fata de viata/forma lor. Bine, mie nu-mi plac handicapurile, mai de fiecare data cand pun handicap pe outsider, favoritul e in forma vietii lui deci ori iese greu ori nu iese, asadar o sa ma abtin si de data asta. Desi Strycova e in mare forma pe iarba, in mod normal ar trebui sa iasa handicapul ala.
    Handicapul si overul sunt in mare aceeasi treaba, daca i-o da favoritul de nu se vede nici overul nu iese, diferentele sunt minime, handicapul mi se pare mai sigur decat overul in general, deci ce se aplica handicapului se aplica si overului and dimsum. Makarova cred ca bate azi, Garcia e bunicica dar nu suficient cred eu, Halep evident ca bate, Wozniacki - no brainer vorba soarelui rasare sau apune sau doar sta acolo, nu stiu sigur, in fine, peng - davis sa te feresti de el ca de dracu daca vrei sa pui ca bate una. Jovanovski mi se pare un pariu f bun, am vazut ultima parte din decisivul cu Azarenka, a fost un meci jucat la cote fantastice, top 5 pe iarba... incredibil ce s-a jucat acolo, iar dincolo vorba Pistolarului probabil Coco a facut un meci de rahat, deci pe sarboaica merge pus cred eu. Aga iarasi fara discutie o sa pariez azi, am mai zis si-o mai zic ca-mi place foarte mult ce joaca ea acolo in iarba; Kvitova evident doar eu unul am dat-o favorita la castigarea trofeului raporatat la ce-a jucat anu asta pe hard si mai ales zgura iar pentru ea iarba e vioara intai; dar m-as feri ca de dracu de meciu Safarovei cu Cibulkova...... nu vad cine sa castige aici, foarte greu de anticipat, Safarova intr-o zi de serva si stanga buna poate rupe pe oricine, la fel si Cibi mew, daca se simte bine la retur si are secvente de joc in flow poate rupe, greu de prevazut ceva aici.

    Si cam atat pe azi. Meciurile de dublu nu prea le joc in primele 2-3 tururi pe iarba, sunt prea efervescente inca situatiunile.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #57
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Pare! Eu joc doar ca bate Murray. Daca ieri Nadal a revenit si i-a dat-o urat lu Rosol de la set si break in spate... si NADAL, nu Murray, atunci!?...
    bine, baga toata casa pe Murray ca bate pe cota de 1.05. Daca iti place sa traiesti periculos. sau combina-o cum vrei, I dont care, eu nu joc cote asa de mici.

    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    no brainer vorba soarelui rasare sau apune sau doar sta acolo, nu stiu sigur, in fine
    ce ai consumat?

    am spus pare no brainer, cu "imi" subinteles, ceea ce inseamna ca e doar parerea mea. Take it or leave it

  16. #58
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    zahlalova +5.5?
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  17. #59
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    Iarasi o sa planga Johnny mai pe seara pe aici, ca a pierdut zeci de milioane pe o cota de 1.1.

  18. #60
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Asta am jucat eu azi

    http://i62.tinypic.com/1zb5i7q.png
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  19. #61
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sun View Post
    bine, baga toata casa pe Murray ca bate pe cota de 1.05. Daca iti place sa traiesti periculos. sau combina-o cum vrei, I dont care, eu nu joc cote asa de mici.
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Iarasi o sa planga Johnny mai pe seara pe aici, ca a pierdut zeci de milioane pe o cota de 1.1.
    Daca voi credeti ca pierde Murray cu Bautista la el acasa pe iarba in 3/5 sunteti mai ciudati decat pareti din avatare!
    Quote Originally Posted by sun View Post
    am spus pare no brainer, cu "imi" subinteles, ceea ce inseamna ca e doar parerea mea. Take it or leave it
    Nu ti-am criticat nicaieri parerea, nu stiu de unde ai inteles asta, am zis doar ce mi se pare mie no brainer.
    Si-n rest mi-am exprimat parerea despre meciuri, asa cum le vad eu.
    Quote Originally Posted by sun View Post
    ce ai consumat?
    Era o gluma, take it or leave it!
    Last edited by Johnny D; 27th June 2014 at 14:34.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #62
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sun View Post
    over 31.5 gameuri la Murray - Bautista pare no brainer, pentru ca Bautista tocmai a castigat la S'Hertogenbosch si nu il vad pe Murray dandu-i 3 de 6-4. Mai mult, vad minim un tiebreak si poate chiar minim un set Bautista ( @2.4 )

    Other picks:

    Janowicz @1.5
    Stakovsky @1.66
    Strycova +5.5 @2
    frumos strycova
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  21. #63
    sport legend White Shadow's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Arad
    Posts
    18,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by white shadow View Post
    jerzy janowicz 2.50
    sabine lisicki 1.35
    john isner 1.35
    camila giorgi 1.65
    madison keys 1.35
    tommy robredo 1.60
    feliciano lopez 3-0 1.40
    wawrinka 3-0 1.40
    dimitrov 1.35
    kvitova 1.40
    peng 2.25

    cibulkova 1.70
    9/12
    [B] "Behind this mask there is more than just flesh. Beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof."[/B]

  22. 28th June 2014, 00:37
    Reason
    ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •