Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 68

Thread: Arbitraj CM Brazilia 2014

  1. #1
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,914
    Reputatie
    1

    Arbitraj CM Brazilia 2014

    Aici vom discuta despre arbitraj in aceasta competitie.
    Asta seara incepe tare un subiect penalty acordat gratis gazdelor care va asigura probabil victoria
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #2
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Concluzia: peste tot in lume, chiar si la cel mai inalt nivel, arbitri sunt ori rau intentionati, ori chiar prosti...
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  3. #3
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Eu zic ca sunt oameni, mai gresesc si ei....

  4. #4
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Nu suntem noi in masura sa ne judecam aproapele, dragii mei. Si daca acestia au gresit, iertati-le lor pacatele, la fel cum si bunul Dumnezeul nostru ne iaaarta peeee noooooi...
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  5. #5
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Arbitraj excelent pana acuma!
    beleafer

  6. #6
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,914
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Eu zic ca sunt oameni, mai gresesc si ei....
    Mda ... la primul meci totusi?
    Sper sa nu mai greseasca la urmatorul deoarece incep sa cred ca nu sunt oameni
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #7
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    N-au gasit un arbitru mai bun pentru meciul inaugural Au ales un anonim din Japonia

    Anul trecut, la Cupa Confederatiilor, arbitrii au fost permisivi cu jocul agresiv al brazilienilor iar acum deja le-au facut un cadou in primul meci...
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  8. #8
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Mda ... la primul meci totusi?
    Sper sa nu mai greseasca la urmatorul deoarece incep sa cred ca nu sunt oameni
    Pai ce? japonezii sunt oameni? Erore de soft bre... Ia sa vezi ce-si revine niponu la meciul urmator.

    Scuzati-mi ignoranta. Cu cat timp inaintea meciurilor aflam arbitrii? Pentru faza grupelor se stiu deja?

  9. #9
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,518
    Reputatie
    0
    mereu va fi in centrul discutiei acest subiect , noroc cu semifinalele si finalele sunt arbitrate corect
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Proba video e absolut necesara la acest nivel. Ala nu e penalty niciodata. Si au mai fost vreo 2-3 decizii dubioase.

  11. #11
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,036
    Reputatie
    0
    Nevasta-mea spune ca meciul asta a fost un fel de Eurovision
    Meciul cel putin a doua repriza cat am urmarit mi s-a parut slabut,ritmul lent.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  12. #12
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,319
    Reputatie
    0
    Nu inteleg de ce nu sunt arbitrii aditionali la o asemenea competitie. Vor fi arbitraje slabe si la aceasa editie, stati numai sa ii vedeti pe aia din Africa si America Centrala.

  13. #13
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    arbitrii indieni nu avem?
    retired.

  14. #14
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,319
    Reputatie
    0
    Aici o lista cu toti arbitrii. Avem din Tahiti, Guatemala, Coasta de Fildes, Gambia.

    http://www.fifa.com/worldcup/organis...ees/index.html

  15. #15
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    burundi , rwanda ,
    retired.

  16. #16
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by bogdan_nj View Post
    Proba video e absolut necesara la acest nivel. Ala nu e penalty niciodata. Si au mai fost vreo 2-3 decizii dubioase.
    Ba uite ca eu zic ca e! Regulamentul spune clar, nu ai voie sa tragi de tricou in careu, sau sa impingi sau sa pui mana, indiferent daca jucatorul cade la pamant sau nu e penalty! Se vede clar cum croatul pune mana pe el il impinge, incearca sa-l obstructioneze, ce mai vreti?
    E la fel cum facea Hagi daca va amintiti, tot la o cupa mondiala penalty clar, avea prostul obicei sa traga lumea de tricou!
    Vrbim despre conspiratii, cum ca arbitrul ar fi fost instructat inainte de meci sa avantajeze Brazilia sau ce? Pai nimeni nu poate anticipa ce situatii se vor petrece intr-un meci!
    Ca a cazut brazilianul ca o mamaliga, asta e alta poveste, dar simpla atingere/tragere de tricou e penalty, o stie si unul de gradinita!
    Da pe goarna si iesi pe plus folosind codul Z2G79TTW

  17. #17
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Mai dă-o dracu de vrăjeală cu acoperirea regulamentară și alte texte din astea. Asta se face mereu în favoarea echipelor care trebuie susținute. Ceva asemănător s-a întâmplat și la Tottenham cu Dnepr în EL, meciul retur, o eliminare rușinoasă. La așa ceva nu se dă penalti nici în curtea școlii. Înseamnă că jucătorii nu se pot atinge între ei în careu că gata, se excită vreun adversar și cade ca secerat!

    Altfel, întrebat de ce a primit cartonaș galben la faza penalty-ului, croatul Lovren a răspuns: "Întrebați-l pe arbitru. Asta dacă va putea să vă răspundă, deoarece nu vorbește limba engleză!! Vi se pare normal ca un arbitru de la Cupa Mondială să nu vorbească engleza?" Trăiască FIFA și mafiotul cu nume predestinat, blatter!

  18. #18
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Ba uite ca eu zic ca e! Regulamentul spune clar, nu ai voie sa tragi de tricou in careu, sau sa impingi sau sa pui mana, indiferent daca jucatorul cade la pamant sau nu e penalty! Se vede clar cum croatul pune mana pe el il impinge, incearca sa-l obstructioneze, ce mai vreti?
    E la fel cum facea Hagi daca va amintiti, tot la o cupa mondiala penalty clar, avea prostul obicei sa traga lumea de tricou!
    Vrbim despre conspiratii, cum ca arbitrul ar fi fost instructat inainte de meci sa avantajeze Brazilia sau ce? Pai nimeni nu poate anticipa ce situatii se vor petrece intr-un meci!
    Ca a cazut brazilianul ca o mamaliga, asta e alta poveste, dar simpla atingere/tragere de tricou e penalty, o stie si unul de gradinita!
    ducus vorbesti aiurea.
    doar in situatie iminenta de gol se iau chestiile astea inconsiderare , si factorul contact si puterea lui se iau in considerare. Altfel avem 55000 de penaltyuri pe meci, mai ales la cornere.
    retired.

  19. #19
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    parerea lui craciunescu

    "Ăla nu a fost penalty. Nu dădeai lovitură de la 11 metri în veci la așa ceva. Arbitrul japonez a mai și fugit după ce a arătat punctul cu var!

    parerea lui dan lazarescu
    "Este adevărat că există o mână a croatului, pot exista discuții, dar nu cred că se putea da penalty. "
    retired.

  20. #20
    sport legend Dexter30's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    1,303
    Reputatie
    1
    Ala nu a fost penalty, iar dupa cum evolua jocul cred ca se mergea catre un egal. Arbitraj foarte prost, dar eu nu m-as hazarda sa-l consider intentionat.

    E abia primul meci. Sa vedem cum sunt arbitrate restul meciurilor Braziliei inainte de a spune ca e un repeat - Coreea de Sud 2002.
    Last edited by Dexter30; 13th June 2014 at 13:55.

  21. #21
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Arbitrii de la CM ar trebui sa ia exemplu de la cei romani: doar dupa al treilea hent consecutiv se pot gandi sa acorde penalty.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •