Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314
Results 274 to 292 of 292

Thread: Concurs "sansa dubla" - Finale CM

  1. #274
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Olanda - Brazila : 0-1
    Germania - Argentina : 1-0

  2. #275
    sport legend cataa.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    3,440
    Reputatie
    1
    Olanda - Brazilia 0-2
    Germania - Argentina 2-1
    Noi murim, "U" niciodata!

  3. #276
    sport legend
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Deutschland
    Posts
    814
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Lupta pentru suprematie intre rapidisti continua! Dar si-a bagat si un Duddy coditza sa shireata!
    aranjamente specifice rapidistilor.
    adevaru' e ca daca faceati concurs cu premii poate faceati rost si voi de un mic, o ciorba de burta, un castravete...ceva acolo la "baetii" de la rapid. ajutati si voi cauza cu bani din bocancu' lui messi.
    just saying

  4. #277
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Senzatia mea de "aranjist" imi spune ca tu Yodaro vei merge pe Argentina spre deosebire de noi, este cam unica ta sansa ce-i drept!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #278
    sport legend
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Deutschland
    Posts
    814
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Senzatia mea de "aranjist" imi spune ca tu Yodaro vei merge pe Argentina spre deosebire de noi, este cam unica ta sansa ce-i drept!
    hmm eu ma uit la fotbal din joi in pasti si numai la world cup.

    mergeam oricum pe sud-americane daca te uiti la pronosticurile mele sunt anti-europa.

  6. #279
    sport legend
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    Deutschland
    Posts
    814
    Reputatie
    1
    uite.
    Olanda - Brazilia 1-2
    Germania - Argentina 0-1

  7. #280
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Nici eu nu sunt mare muciorbist sau microbist cum ii zice, dar sunt lider cu o etapa inainte de final aici la pronosticuri, tot nu e rau!
    Totusi... cand e vorba de Arsenal nu ratez vreun meci transmis la TV iar la Rapid nu prea ratez vreun meci oficial indiferent unde e transmis si fac crize serioase de tot felu cand cineva incearca sa-si bata joc de aceste supremitati superbe de echipe! In rest, si eu ca tine, un rest de echipe cu-n nici atat rest de interes. Nationala Romaniei? WTF is that!? Nationala s-a retras odata cu Hagi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #281
    sport legend nickle 01's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    626
    Reputatie
    1
    Olanda - Brazilia = 2-1 Germania - Argentina = 2-1

  9. #282
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Brazilia - Olanda 2-1
    Germania - Argentina 2-0

  10. #283
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Brazilia - Olanda 3-2
    Germania - Argentina 1-0
    beleafer

  11. #284
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Brazilia - Olanda 2-1
    Argentina - Germania 0-0 (3-4 la penalty-uri)
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  12. #285
    sport legend
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,418
    Reputatie
    0
    Brazilia - Olanda 1-1(Brazilia dupa prelungiri)
    Germania - Argentina 2-1

  13. #286
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Clasament final:

    1. Johnny D: 121p+10Germania+9Olanda= 140p Cel mai bun in sferturi, semifinale si finale = stiut toate castigatoarele! Winner!
    6. Yodaro: 113p+0Germania+(-1)Olanda=112p Ti-am zis Europe all the way, baby!
    7. Reivan: 95p+10Germania+6Olanda=111p
    10. Raiden: 77p+15Germania+(-1)Olanda=91p Scor exact si castigatoare la Germania, bravo! Felicitari pentru un joc frumos pana la final!
    8. TheIceMan: 87p+10Germania+(-1)Olanda= 96p Ai scapat de ultimu loc pana la urma!
    5. Cataa.: 106p+10Germania+(-1)Olanda=115p
    2. Duddy: 120p+10Germania+0Olanda=130p Locu 2 Duddytza, bravo! Dar locu 2 e doar primu dintre loseri!
    4. Nickle 01: 99p+10Germania+9Olanda=118p Scor egal cu mine pe aceasta faza, superb!
    3. FREEk01: 120+10Germania+(-1)Olanda=129p Locul 3! Na, Argentino, double fault ti-ai dat cu ea, tot pe dos!
    8. Queque: 87p+10Germania+(-1)Olanda=96p

    Rog pe fiecare in parte sa-si verifice propriul punctaj ca sa nu fi gresit, cu totul neintentionat.

    Gongratulations for 1st place to Johnny D!
    A humble guy who... doesn't know much about football!
    Gongratulations for 2nd place to Duddy!
    A guy who is always competing for top places!
    Gongratulations for 3rd place to FREEk01!
    A true... rapidist!

    Am vrut sa zic ca premiul pentru castigator e un sarut de la mine, dar nu pot sa ma tzuc singur, asadar trebuie sa-mi revoc premiul!

    Felicitari si celor care au depasit suta pana la urma! Cunoscatorii merita toate laudele! Felicitari si celora care au fost f aproape!
    Last edited by Johnny D; 14th July 2014 at 10:20.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #287
    sport legend cataa.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    3,440
    Reputatie
    1
    Felicitari Johnny pentru ideea acestui concurs si pentru locul 1
    Noi murim, "U" niciodata!

  15. #288
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    8. TheIceMan: 87p+20Germania+(-1)Olanda= 106p Ai scapat de ultimu loc pana la urma!
    Am dat scor corect, deci punctaj dublu, domnu' Johnny D
    beleafer

  16. #289
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Na, Argentino, double fault ti-ai dat cu ea, tot pe dos!
    Argentina ca Argentina, dar mi-am dat la gioale si cu Olanda. Era 2-1 ptr. Olanda in capul meu dar a iesit altceva. Nu conteste Jean boxeste.

    Fain concursul, pacat ca am fost putini si pacat ca nu a fost si cu marcatori.

  17. #290
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cataa. View Post
    Felicitari Johnny pentru ideea acestui concurs si pentru locul 1
    Mersi, asa cum am zis ideea initiala si mai bine se potriveste la tenis, unde daca tu pui 2-0 si iese 0-2 la seturi inseamna ca esti praf si meriti sa fii depunctat, dar cand l-am afisat cei de acolo au zis ca nu prea inteleg nimic, ca e prea complicat! Ce-i drept argumentul ca era greu de facut punctajul si greu de postat zilnic ca sa intrii in concurs cu o gramada de meciuri noi ce apar zilnic e valid si legitim.

    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Am dat scor corect, deci punctaj dublu, domnu' Johnny D
    Da, mai gresesc si eu din cand in cand, dar doar cu tine, esti cumva unghiul meu mort, punctul meu orb, mereu doar pe tine te nedreptatesc!
    Ca si rascumparare iti ofer 2 locuri in plus in clasament ca sa poti sa te simti si tu mediocru!
    Dar din filozofia mea existentiala iti destainui ca cele mai tari senzatii le traiesti cand esti ultimul, chiar daca negative dar sunt cele mai tari, iar cele mai banale sau chiar deloc atunci cand esti mediocru. De aia eu in viata mi-am dorit mereu doar sa nu fiu mediocru, sa fiu printre primii sau printre ultimii si asa am si fost mai mereu, acolo-s senzatiile cele mai puternice si atunci simti ca traiesti cel mai tare inclusiv cand simti ca vrei sa mori!


    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Fain concursul, pacat ca am fost putini si pacat ca nu a fost si cu marcatori.
    Nu poluez cu questii slabe ca si altii!
    Oricum ma bucur ca am reusit sa fac un concurs bun! Eram mai multi la inceput dar unii au abandonat pe parcurs!
    Last edited by Johnny D; 15th July 2014 at 02:27.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #291
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Da, mai gresesc si eu din cand in cand, dar doar cu tine, esti cumva unghiul meu mort, punctul meu orb, mereu doar pe tine te nedreptatesc!
    Ca si rascumparare iti ofer 2 locuri in plus in clasament ca sa poti sa te simti si tu mediocru!
    Am glumit, mai puisor, mai.... vezi-ti de filosofia ta linistit, nu ma intereseaza
    beleafer

  19. #292
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,450
    Reputatie
    0
    It's not philosophy when it happens to you!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •